PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüksek devirlerde duraksama

shdowstuner
14-03-2014, 23:21
Arkadaşlar merhaba bende klasik dizel sistemli 524 td var.ben td05 16g big turbo taktım araca daha önce varmıydı bilmiyorumbu sorun.

Araç otomatik.mesela 60 ta bir vites atıyor 85 de bir vites atıyor tabi spor modda.
ilk viteste sorun çok yokta 2. viteste 80 e kadar çıktıktan sonra bir duraksıyor. 85 e yavaş yavaş geliyor sonra vites atıyor devam ediyor hızlanma normal olarak.Devir saatim bozuk şu an deviri bilemicemde.turbo yetersiz geliyor desem orjinali 11b.
Acaba mazot pompası mazot mu kesiyor belli devirden sonra:S
birde 160 180 de gitsem sürekli basa basa 8 9 litreyi geçmiyor acaba fakirdemi çalıştırıyorum.pompadan mazotu tam gazda siyah duman atmayacak şekile kadar kıstım ayarladım.Avansıda yükselttim yükseldiği yere kadar.
Yardımlarınızı bekliyorum.

tdipower
15-03-2014, 00:19
araç fakir yürüyor o duraksama esnasında

OMTechJr.
15-03-2014, 17:52
bi üst postta cevaplayan serdar abi (tdipower) sana daha detaylı yardımcı olacaktır ancak bmwden anladığım kadarıyla cevaplayayım avansı maksimuma getirmende doğru değil yakıtı kısmanda. büyük turboyu besleyebilmen için yakıt gerekli aşırıya kaçmadan yakıt açtıkça araba yürümeye başlayacak avansıda 1-2 ayar geri çekmende fayda var zira çok avans seven bir motor değil x.24td'ler..

işin özü araç fakirde kalıyor. hem yakıt kısık hem avans yüksek.

shdowstuner
15-03-2014, 18:57
Avans ve yakıtı ayarlıyım tekrar deneyim o halde.
Ayrıca arabamda intercool yok.çok büyük bir artısı olur mu ?

OMTechJr.
15-03-2014, 19:42
spool süresini arttırır turbo biraz geç gelir soğutmada ve uzun yolda verimlilik gayet artar ve doğru ayarı tutturmayı başarırsanız eski bir motor olduğuna bakmayın hissedilir ölçüde yakıt ekonomisi de sağlar. şehir içi performanslı kullanan (yada varsayıyorum sıfır çizmeye yanlamaya çalışan) birisiyseniz zaten ihtiyacını anlayacaksınız. hacimde olsa araba şişince hem performans düşecek hem yakıt artacak. ama konumlandırmasını nasıl yapabilirsiniz kesip biçmedne inanın bilmiyorum :)

imkanınız varsa hazır borulama kitleri var internette yurtdışından onları getirtebilir uygulayabilirsiniz. artı olarak size naçisane tavsiyem standartta aracın üstünde çıkan egsoz oldukça yetersiz güzelde bir egsoz ve basınçla zevkli olacak. aracın standart egsoz çapınıda bastığı basıncıda diagramlarıda elimde mevcuttu ama m21 motor kurcalamayalı çok oldu açıkcası hatırlamıyorum :) kolay gelsin..

XSi
15-03-2014, 22:17
Turbodizel arabada ne avansi oluyor bu? Ogrenmek amaciyla soruyorum..

tdipower
15-03-2014, 23:35
Turbodizel arabada ne avansi oluyor bu? Ogrenmek amaciyla soruyorum..

enjeksiyon avansı oluyor bu, fazlası ateşleme zamanlamasını öne alarak dinamik sıkıştırmayı artırır

shdowstuner
15-03-2014, 23:38
Hocam bende komple düz boru var susturucu hiç yok şu an.slincerli egzoz takmayı düşünüyorum sona veya normal bi son susturucu.intercool için normal radyatörün altına bu 1.3 multijetlerin gibi ince uzun sığar gibime geliyor.borulamayıda 4 5 tane l ve düz aleminyum borularla yapabilirim.ekleri lastikboru ve kelepçelerim.
Turbo dizelde avans dediğin bildiğin ateşleme zamanı işte.bende yıldız pompa var aynı distribitör gibi çevirerek avans ayarlanabiliyor veya diş attırarak trigerden.

shdowstuner
15-03-2014, 23:45
....................