PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TL Polo Gti - Corsa1.7 DTI

pologti54
17-03-2014, 21:40
Biraz da biz vidyo atalım.

TL POLO GTİ SPECLER

STOCK - KUTU İÇİ HAVA FİLTRESİ

Corsa Specler

GTB1751VK turbo
Custom intercooler
PortPolish Intake Manifold
Crom Cooler Pipes
Custom Injector Nozzles
Custom Cold Air Intake Kit
Remaping by Megachips
179 hp dyno.

TL Polo Gti - Corsa 1 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=mf_lh7_ZaGU&feature=youtu.be)

TL Polo Gti - Corsa 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Ow7yn8q0N_k)

POLO ARAÇ İÇİ

TL Polo Gti - Corsa - Araç İçi Çekim - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=08aQGvh0F84&feature=youtu.be)

Corsa 170 a kadar yanımda geliyor 180 gibi polo ayırmaya başlıyor.

Corsa'nın sahibi bi yarışta aracın kendini korumaya aldığını diğer yarışta da debriyajın kaçırdığını söyledi.

Araçlara maşallah demeyi unutmayalım ve diğer polo gti - 106 gti ve corsa başlıklarındaki gibi konuyu saptırıp seviyeyi düşürmeyelim.

ggtoker
17-03-2014, 21:46
maşallah araçlara...

ahmet_xy
17-03-2014, 21:47
araçlara maşallah. polo ASR açıkken basmış sanırım.
corsa geçilse de, o attığı kapkara dumanı için tebrikler :)

Yalcin54
17-03-2014, 22:11
Maşallah Kanka

ferroo
17-03-2014, 23:39
masallah 2 aracada ayrıca poloda cıgerlıymıs ona ayrıca masallah :)

Merthan
17-03-2014, 23:48
Maşallah arabalara corsa çok güzel yürümüş. Polo espyi neden kapatmamış?

pologti54
18-03-2014, 09:28
Asr - Esp kapatma durumu biraz sıkıntı.aracımda ciddi bir sarma sıkıntısı var.kalkışta gazı köklediğimizde araç sarmasa zaten kalkıştan itibaren ayırır ama sarma sıkıntısı olduğu için kalkışta 4.vitese atana kadar dip gaz gitmiyorum gaza yavaşça basıp pedalın altındaki soketi geçirmiyorum.eğer geçirirsem araç birden vites düşürüp 7000 devire geliyor ve sarmaktan yürüyemiyor ki o akşamki yarışlardan birinde bu sıkıntıyı yine yaşamıştım.
sarmayı biraz daha engelleyebilmek için bilerek kapatmadım.yoksa polonun gerçek gidişini asryi kapatıp aracın kendi kendine gaz kesmediğinde yaptığını biliyorum.
millet dsg araba bas gaza yürüsün zannediyor ama şöyle bir şey var otomatik arabayı yürütmek manueli yürütmekten daha zor.

Samet306
18-03-2014, 11:39
Maşşallah araçlara dumanlı roll olmuş:)

penguinhakan
18-03-2014, 11:42
Asr - Esp kapatma durumu biraz sıkıntı.aracımda ciddi bir sarma sıkıntısı var.kalkışta gazı köklediğimizde araç sarmasa zaten kalkıştan itibaren ayırır ama sarma sıkıntısı olduğu için kalkışta 4.vitese atana kadar dip gaz gitmiyorum gaza yavaşça basıp pedalın altındaki soketi geçirmiyorum.eğer geçirirsem araç birden vites düşürüp 7000 devire geliyor ve sarmaktan yürüyemiyor ki o akşamki yarışlardan birinde bu sıkıntıyı yine yaşamıştım.
sarmayı biraz daha engelleyebilmek için bilerek kapatmadım.yoksa polonun gerçek gidişini asryi kapatıp aracın kendi kendine gaz kesmediğinde yaptığını biliyorum.
millet dsg araba bas gaza yürüsün zannediyor ama şöyle bir şey var otomatik arabayı yürütmek manueli yürütmekten daha zor.

Manuele alacaksın 2 de ezerek basarsan sarmaz hem de stock arabanız.

pologti54
18-03-2014, 11:51
Manuele alacaksın 2 de ezerek basarsan sarmaz hem de stock arabanız.

Zaten o şekilde yaptım.bu arada 60 da roll yaparken 3.viteste kalkıyorum ben 2.viteste devir çok yüksek oluyor çevircek devir kalmıyor.

penguinhakan
18-03-2014, 12:05
2.de 60 idealdir 7000 çeviriyor arabanız , 3 de 80 idealdir vs...

pologti54
18-03-2014, 12:56
7000 çeviriyor ama 6500 den sonra boşuna çeviriyor gibi güç kaybı oluyor o devirden sonra.

Merthan
18-03-2014, 16:25
Sözünüz bana mı bilmiyorum ama aynı arabayı 1.5 sene kullandım 3 ay önce sattım defalarca yarıştım.
Esp yi kapatmadan tsi ile yarışmak yapılıcak en büyük hata.
Stock bi arabanın 2de 60 basarken sarmasının imkanı yok ki benim aracım stage 2 idi o dahi yağmurda bile sarmadı.
2 de 60 basarken çeviricek devir yok diyosunuz,1.4 tsi için en iyi devir 2 de 55-60 arası sağlanır.
Manuel moda alıp 2de 60 giderken sokete tıklasanızda tıklamasanızda vites küçültmez.
Siz d modunda mı yarışıyosunuz onu anlamadım?
Siz zaten vitesi en geç 6.4 gibi atıcaksınız,devirin az yada fazla olmasının bi önemi yok.
Manuel kullanmak otomatik kullanmaktan çook daha kolay yazmışsınız,çok daha zor hele ki DSG den 1000 kat daha zor.
Bence sizin arabayı biraz daha keşfetmeniz lazım. Dsg kadar kolay ve rahat bi şanzıman dünyada yok.

CeM öZeR
19-03-2014, 12:03
Sitedeki en eski 2 polo gti'cıdan biri olarak (1.5 ay sonra 3 sene bitiyor) söyleyim. Ne kadar sararsa sarsın asr kapalı olmadan sadece yerinizde sayarsınız. Asr kapalıyken sardığınız zaten tutunduğunuz anda size daha fazla ivme olarak geri döner. :) Ben burda polo gti'a kafadan 3 boy daha eklerim öyle söyleyim. İyi gitmiş. Gti CAV motorlu mu ? CTH motorlu mu? Arasında yaklaşık 4-5 boy oynar o yüzden soruyorum.

ahmet_xy
19-03-2014, 12:20
Gti CAV motorlu mu ? CTH motorlu mu? Arasında yaklaşık 4-5 boy oynar o yüzden soruyorum.

:D :D bu bilgi güzel oldu. yarın birgün arabayı satarken bunu da kullanırız. hem eski modellerden daha hızlı hem de fren diskleri daha büyük diye. :icon_tup:

Cansın
19-03-2014, 12:27
Sitedeki en eski 2 polo gti'cıdan biri olarak (1.5 ay sonra 3 sene bitiyor) söyleyim. Ne kadar sararsa sarsın asr kapalı olmadan sadece yerinizde sayarsınız. Asr kapalıyken sardığınız zaten tutunduğunuz anda size daha fazla ivme olarak geri döner. :) Ben burda polo gti'a kafadan 3 boy daha eklerim öyle söyleyim. İyi gitmiş. Gti CAV motorlu mu ? CTH motorlu mu? Arasında yaklaşık 4-5 boy oynar o yüzden soruyorum.

Adam kitabını yazmış beyler konudan kaçın :hahaha::hahaha::hahaha:

kıvancr
19-03-2014, 12:35

Konu dışı ama ;
Motor kod. motorun neresinde yazıyor acaba göremedim :soru:
Benım motor numaram ,Ruhsatta MTR olarak başlıyor . MTR Motor koduda yok sanırım veya ben duymadım.
Selamlar. :heyoo:

CeM öZeR
19-03-2014, 12:39
:D :D bu bilgi güzel oldu. yarın birgün arabayı satarken bunu da kullanırız. hem eski modellerden daha hızlı hem de fren diskleri daha büyük diye. :icon_tup:

Yazılım yapılamıyor. Kırılamıyor, çözülemiyor. Ama diyelimki yazılım yapılabilabilecek olsa bile stockta avantaj olan fark yazılım yapılınca + olarak yansımayabilir. :) Halen bizim 2. el değerimiz yaşına kilometre ve modeline göre daha iyi :)

CeM öZeR
19-03-2014, 12:40
Konu dışı ama ;
Benım motor numaram ,Ruhsatta MTR olarak başlıyor . MTR Motor koduda yok sanırım veya ben duymadım.

Abi onda bi yanlışlık var. Sen şase noyu yazda ben sistemden bakıyım. Bakmıştım ama hatırlamıyorum :)

ahmet_xy
19-03-2014, 12:45
Konu dışı ama ;

ruhsatta böyle yazması lazım

http://sv171.piclect.com/b3a072d8c4371f4d3acd168e5f6f9c15/a7ee7ccc4/o/14/03/19/poloruhsat.jpg

kıvancr
19-03-2014, 12:46
Abi onda bi yanlışlık var. Sen şase noyu yazda ben sistemden bakıyım. Bakmıştım ama hatırlamıyorum :)

P.M gonderdım CEm
teşekkur ederim :)

akucukdogan
19-03-2014, 13:01
Maaşallah araçlara. Corsanın daha gideri varmıdır acaba ?

Cansın
19-03-2014, 13:20
ruhsatta böyle yazması lazım

http://sv171.piclect.com/b3a072d8c4371f4d3acd168e5f6f9c15/a7ee7ccc4/o/14/03/19/poloruhsat.jpg

Motor No'da yazıyor.
CTH diye başlıyor.
CTH daha seri ve yeni motor.
CAV 2011 ve 2012 başlarında çıkan motorlar

yns_emre
19-03-2014, 13:26
ozaman polo gti almaya gittiğimizde önce motor nosuna bakalım valla bilgi 10 numara seviyorum bu siteyi ya :)

ukku
19-03-2014, 13:35
Motor kodunun başında MTR yazıyorsa muhtemelen motor bloğu değişmiştir, emniyetin verdiği yeni numara MTR ile başlıyordur.

pologti54
19-03-2014, 16:41

Benim GTİ motor kodu CAV NASIL 4-5 oynuyor ki onu anlamadım :beuj:

yesil
19-03-2014, 17:10

ya denediğiniz asfalt çok kalitesiz yada lastikler kabak, 2. vites 60 km hızda düzgün asfaltta araç kolay kolay sarmaz. sarsa bile 3 te asr açık basmaktan daha hızlı olacağı kesin.

ahmet_xy
19-03-2014, 17:23
Benim GTİ motor kodu CAV NASIL 4-5 oynuyor ki onu anlamadım :beuj:

şanzıman oranı aynı, aracın kasası aynı, iddia edilen hp ve tork aynı. aslında fark olmaması lazım bence de. her ne kadar CTH motorlu gti'ım olsa da, bana pek mantıklı gelmiyor :D