PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aem ems tunıng

vtecturbo
14-08-2008, 22:22
bi kaç gün once 97 prelude aracıma ems alıp taktık.aem ın base map ını yukleyıp caıstırdık.performans olarak barız bı ıyılesme var fakat wide band dan takıp ettıgıme gore ınanılmaz zengın yakıyor.fuel table dan tablodakı degrlerın hepsını secıp bıraz benzını kıstım ve rolentıde su anda 14 .7 yakıyor.ama gaza basınca 10-11 lere gelıyor karısım.
bundan sora adım adım nasıl bır yol ızlemem gerekıyor.
sımdı dıyeceksınız kı gıt ısı bılen bırıne ayar yaptır ugrasma.haklısınız ama en azından bırazcık ögrenmek ıstıyorum.
tesekkurler.

KSK-VTEC
14-08-2008, 22:39
vtec lerde low cam high cam var. vtec açtıktan sonra benzin haritası high cam geçer 2 sinide ayarlaman lazım artı daha ateşleme haritasıda var. Bence fazla kurcalama aşırı fakir yada zenginden dolayı makineyi kırarsın

vtecturbo
14-08-2008, 22:42
vtec lerde low cam high cam var. vtec açtıktan sonra benzin haritası high cam geçer 2 sinide ayarlaman lazım artı daha ateşleme haritasıda var. Bence fazla kurcalama aşırı fakir yada zenginden dolayı makineyi kırarsın
neptune ve s 300 e baktım hı cam lo cam var evet ama aem de hı can lo cam dıye ayrı ayrı map yok gıbı gozukuyo.

TünayK
15-08-2008, 01:57
neptune ve s 300 e baktım hı cam lo cam var evet ama aem de hı can lo cam dıye ayrı ayrı map yok gıbı gozukuyo.

ole bısey olmaması mumkun deıl...bence sen ayarını bılen bırıne yaptır...o yaparken anlatır zaten sana...

Oz`
15-08-2008, 09:10
2 harita yok dostumdoğru sölüyorsun aslında 2 haritayada gerek yok :)

Tek harita üzeriden vtec açıktan sonrası senin vtec haritan :)

Setup tan vtec bölümünden ayarlayabilirsin vtec açma kapama özelliklerini yanlız araban turbo extra Map sensorun varsa wideband bağlı ise onları calibre et yanlız map calibre ettikten sonra biraz zorlanabilirsin break pointler yüzünden orda biraz bilen biri gerekiyor onları ayarladıktan sonra afr ile oynayabilirsin ama bilen biri yapsa daha mantıklı olur bence riskler büyük :)

Beyin kodunun kaç olduğunu sölemen mümlkünmü pls

Neptune s300 le kıyaslama o beyini :)

sportinger
15-08-2008, 09:19
burdayken ayar yapılmıştı aracına tekrar mı map yapman gerekti...

vtecturbo
15-08-2008, 11:41
2 harita yok dostumdoğru sölüyorsun aslında 2 haritayada gerek yok :)

Tek harita üzeriden vtec açıktan sonrası senin vtec haritan :)

Setup tan vtec bölümünden ayarlayabilirsin vtec açma kapama özelliklerini yanlız araban turbo extra Map sensorun varsa wideband bağlı ise onları calibre et yanlız map calibre ettikten sonra biraz zorlanabilirsin break pointler yüzünden orda biraz bilen biri gerekiyor onları ayarladıktan sonra afr ile oynayabilirsin ama bilen biri yapsa daha mantıklı olur bence riskler büyük :)

Beyin kodunun kaç olduğunu sölemen mümlkünmü pls

Neptune s300 le kıyaslama o beyini :)

beyın kodu 1020
suanda araba stock.750 rc ler ve 3 bar gm var ama onları turbo yaparken takacagım.

vtecturbo
15-08-2008, 11:49
burdayken ayar yapılmıştı aracına tekrar mı map yapman gerekti...

evt ordayken ayar yapıldı yurumesıde guzeldı.fakat ayar yapılırken benım wıde band palm a baglı oldugundan ve pılı bıttıgınden af lerı dogru durust goremedık ve emsde af voltajlarını kalıbre edemedık.ıst e gelınce palm ı sarj edıp af ye baktım ems de 15 ken gercekte 12-13 gosterıyo.su anda cok zengın yakıyo araba.zengın yakmasının stock motora bır zararı olurmu
?

sportinger
15-08-2008, 12:31
tapa gazda 12 13 cok zengin degildir. zararı piston ların sürekli benzin le yıkanarak deforme olmasına neden olabilir. ama bu degerlerde degil tabi....

Ranthor
15-08-2008, 12:58
standart ve chipli czt in boost/afr logunu buraya koyabilirim istersen.
Fikir olmasi acisindan....

vtecturbo
15-08-2008, 13:56
b18c ıntegra type r ın fuel mapını kopyaladım buyuk olcude duzeldı.

Oz`
15-08-2008, 23:22
bilen birine yaptır sen bence