PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arac 4000 devirlerde batırdıyor yurumuyor

eticet06
18-03-2014, 16:41
merhaba arkadaşalar tam afr mı duzelttım derken dun eksoz yapaım dedık son bır haftadırda sıkmıyorum arabayla dun eksozumuz yapıldı cıktık yola bır dıp gaz yapayım dedım arac pırrrrr pırrr dıye otuyor 3500 devirlere gelince torque programından taratıyorum bırsey yok arıza kodu vs :( hortumları goz kararı baktım sıkıntı yok gıbı.sizce bu neyden yapar dıp gazda 14 lerde yuruyor araba afr bir video cektım belkı azda olsa bellı olur ne demek ıstedıgım normal kullanımda sıkıntı yok

arac volvo s70 t5 otomatık

Arac bostayken devırlenmesınde vs sıkıntı yok

https://www.youtube.com/watch?v=ov4O2s6tC4k

Merthan
18-03-2014, 16:43
Patırmada dedinmi aklıma direk bobin gelir.

Mpower
18-03-2014, 18:00
Bobin ya da buji gibi

eticet06
18-03-2014, 19:05
tam patırdama gıbı degılde pırıltı şeklinde bir ses geliyor araçtan

meganes
18-03-2014, 19:25
Abi ne çektin bee :):)

eticet06
18-03-2014, 19:29
Abi ne çektin bee :):)

bu volvo bana kafayı kurttarttırdı :) ama cıdden ses öyle gel.iyor dırrttt pırrttt sankı hava gecen bır seye kagıt tıkıyosun gıbı :)

ghibli06
18-03-2014, 20:11
egsoz patırdıyor olmasın?

eticet06
18-03-2014, 20:13
egsoz patırdıyor olmasın?

arac dip gazda sıkılıyor devırı zor cevırıyomus gıbı oluyor afr 14 lerde arac dusuk devırde sıkıntı yok 3500 gecınce oluyor bu vakum kacagını en kolay nasıl yapabılırım kendım mesela vakum kacagından supelenıyorum

Caesar
18-03-2014, 20:15
Şu güzelim türkçeye biraz daha dikkat lütfen. Batırdamak ne demek ya. Birde Egzoz :)

ghibli06
18-03-2014, 20:17
Şu güzelim türkçeye biraz daha dikkat lütfen. Batırdamak ne demek ya. Birde Egzoz :)

yahu 2012 senesine kadar TDK bile egsoz diyordu, sonra google translate le beraber egzoz oldu :D

eticet06
19-03-2014, 09:10
dun butun sokebıldıgım boruları soktum tek tek kontrol ettım catlak vs goremedım :( o patırdama degılmıs eksozun vanasından hızlı gecen havadan gelıyor kapaga carpınca kumandalı eksoz varex afr bazen 12.5 lerde bazende mesela sabah gelırken ufaktan sıktım 16 dogru gıttı yıne :( eksoz etkı edermı bu olaya pekı en ıyısı kendı susturucusunu takıp bır nedemek

orhan_guney
19-03-2014, 09:11
:icon_tup:
yahu 2012 senesine kadar TDK bile egsoz diyordu, sonra google translate le beraber egzoz oldu :D

ghibli06
19-03-2014, 16:14
dun butun sokebıldıgım boruları soktum tek tek kontrol ettım catlak vs goremedım :( o patırdama degılmıs eksozun vanasından hızlı gecen havadan gelıyor kapaga carpınca kumandalı eksoz varex afr bazen 12.5 lerde bazende mesela sabah gelırken ufaktan sıktım 16 dogru gıttı yıne :( eksoz etkı edermı bu olaya pekı en ıyısı kendı susturucusunu takıp bır nedemek

wide band sensörünün yerini değiştirdiniz mi? ilk okuduğumda demiştim egsozdan geliyordur ses diye...

asulus
19-03-2014, 16:26
bende 98 F astrada vardı böyle bir problem sakin giderken bi problem yok gibi gaza hafif asılınca patır patır yapıp sallıyordu aracı atılma falan yapıyordu sonuç bobin çıktı

eticet06
19-03-2014, 19:39
wideband ve oksıjen sensoru yeri değişmedi yarın deneyecem yeniden aracı kacak testi yapıp bakalım kacak mı var araçta eksoz bu kadar etki eder mi diye düşünüyorum en kötü eski eksozu takıp deneyecez bir daha aracı

wide band sensörünün yerini değiştirdiniz mi? ilk okuduğumda demiştim egsozdan geliyordur ses diye...

bende 98 F astrada vardı böyle bir problem sakin giderken bi problem yok gibi gaza hafif asılınca patır patır yapıp sallıyordu aracı atılma falan yapıyordu sonuç bobin çıktı

RedSun
22-03-2014, 22:55
varmı bir gelişme?

eticet06
24-03-2014, 09:03
varmı bir gelişme?

dün bujileri soktük sıfır gıbı bujiler,buji kablolarında bir sorun gözükmüyor benzin azlıgındandır dıye 30 litre benzin aldım değişen birşey olmadı.görebildiğim bütün hortumları söküp baktım bir delik kaçak söz konusu değil.Hava filtresini söktük denedik yine bir sonuça ulaşamadık.Sorun tam olarak söyle diyebilirim araba 3500 devire kadar herşey normal hiçbir sıkıntı yok.ama 3500 devirde dip gaz yaparsak araba sabit kalıyor devirlenmiyor hic gaza yavas yavas basarsam daha iyi devirleniyor dip gazda boguluyor gibi araba.Çalısırken enjektörleri tek tek söktüm denedim fişini çektikçe araba saçmalıyor.Enjektörden değil gibi geriye aklıma gelen ihtimaller kaldı bakalım onlara bakıcam

benzin filitrsi

benzin regülatörü

benzin pompası

aklıma bunlar gelıyor yıne kacak olasılıgı büyük tabi.

mesela bundan öncede buna benzer bir sorunum vardı ve uzun ugraşlar sonucu aracın benzın reğülatör vakum hortumunun yırtık oldugunu bulmuştum ve araç düzelmişti.Kaçak kontrolunu balata spreylı ile yaptım ama calışan motora hortumlarına sıktım değişen bir şey olmadı duman makınesı olan bir yere gidip deneyeceğim artık ne kadar sağlıklı bir sonuç verilir bilemeyeceğim ama volvo kullananlar kaçak oldugunu söylüyor genelde ateşlemeden değil diyorlar

VtecDream
24-03-2014, 17:55
eksantrik devir sensörü. kabloda bir şey gözükmesede kaçak varmı diye araba çalışırken bi değbakalım boydan boya :D

pcvirus
24-03-2014, 18:07
bi şekilde benzin az geliyor gibi
ateşlemeden olsa araba zengine düşer
senin araba fakire kalıyor

eticet06
24-03-2014, 18:31
eksantrik devir sensörü. kabloda bir şey gözükmesede kaçak varmı diye araba çalışırken bi değbakalım boydan boya :D

dediğini deneyeçegim birçarpılmadıgım kaldı bakalım (:

eticet06
24-03-2014, 18:43
bi şekilde benzin az geliyor gibi
ateşlemeden olsa araba zengine düşer
senin araba fakire kalıyor

aynen üstadim fakire düşüyor aracım :(

bektas_talay
24-03-2014, 21:16
aynısnı benim focus yapıyordu ama benimki dizeldi yakıt yetmediği için yapıyordu:D

yani missfire gibi duruyor ama missfire böyle yapmaz bu çok düzenli bi yakıt filtresine pompasına baktırın basınç yetersiz gibi yakıtın

eticet06
25-03-2014, 09:00
aynısnı benim focus yapıyordu ama benimki dizeldi yakıt yetmediği için yapıyordu:D

yani missfire gibi duruyor ama missfire böyle yapmaz bu çok düzenli bi yakıt filtresine pompasına baktırın basınç yetersiz gibi yakıtın

dün lpg aldım denemek için araç lpg de daha iyi gidiyor resmen öyle pek bir kesilmede yapmıyor üyük ihtimal yakıt hattından yapıyor bunu bencede yarın vakit bulursam basıncı ölçeçem ve benzin filitresini değiştiricem

eticet06
27-03-2014, 09:11
Arkadaşlar dün uzun ugraşlar sonuçu sorunumun kaynagını buldum.Araçdaki arıza yakıt arızası.Dün ilk olarak araçta hava kaçak testi yaptık burdan nosturkiye nickli arkadaşa tşk ederim.Kaçak testinden sonra benzin filtresin, değiştirdik ve sonuç aynı araç yine kesiliyor gitmiyor :( Ordan piston garage ekut ve kadir abinin yanına gittim.Biraz sagını solunu kurcaladık bir sonuç çıkaramadık yakıt agrızaı ama lpg dede benzer bir sorun oldugundan ateşleme olabilir deyip erteleyelim buji buji kablosu alalım dedik bu arada bujiler sıfır gıbı söküp baktık.Ordan erkut abinin tavsiyesi turbo garage ali abinin yanına gidip başının etini yemeye başladım :) Ali abi arabayı kullanmasıyla bu yüksek ihtimal yakıt arızası dedi ve araç gitmiyor sen bunlamı 106 gti geciyon diye makara yapmaya başladı (: ortak kararımızdan yana kullandık düşüncemi araçın benzin regülatörünü iptal edip tomei marka reğülatörmüzü taktık ve 3 bara ayarladır çktık yola ...

3 barda afr 14 lerde sabit kaldı dedik ozaman sorun hem benzin pompasında hem reğülatörde
ondan sonra patlama sesi kesilmedi ama araçtakı geri garajımıza gelip reğülatörü 3.5 bara ayarladık tekrar testte çıktı bu sefer patlama sesi belli üst devirlerde geliyor ve afr 13 lere indi.Tekrar garajımıza dönüp 3.80 bara ayarladık ve cıktım yola afr 12,3 de sabit patırdama sesi sadede 6000 devirde dip gazda var artık o an anladıkki benzin reğülatörümüz ve pompamız çortingen şıtrayze (: regülatöden daha fazla açmak istemedik afr için en kısa sürede 5 barlık bir pompa ile desteklediğimizde zaten benzin basıncımız acılacagı için yeni bir ayara gerek duyacagız.Burdan en çokta yardımı olan ve eskiden volvo ile çok uğraşan palamut yani öndere çok tşk ederim arabayı aldım alalı hep yanımda ve her konuda volvo ile alakalı beni bilğilendirdi :) gece gündüz demedi yazdı yardımcı oldu gerçekten bu sorunumuda çözmüş bulunuyorum.Artık downpipe ve komple krom 76 lık borumuzu takmanında vakti geldı (: eksoz işimiz bittikten sonraki aşamamız volvonun saçma tasarımını düzeltmek intercooler radyatörün arkasında başka bir intercooler alıp tampon altına alacagız bakalım ufak ufak yapıyoruz birşeyler insallah güzel sonuçlar alıcaz forumdakı maxi -ygt ede sonsuz tşk ederiyorum gerçekten çok başlarını agrıttım (:

eticet06
31-03-2014, 11:12
arkadaşlar sorun düzelmedi :( yine aynı sorun devam edıyor arac 3500 devıre kadar bir şey yok ama dip gazda kesik kesik devirleniyor :( benzın basıncım tam geliyor filtre yeni birde mesela lpg de aracı kaldırırken bıle kesıklık yapıyor ama bezınde yapmıyor araç kesikliğ kalkarken :(

aliozel
31-03-2014, 14:31
Merhaba. Aynı sorunu biz v70 t5 imizde yaşamıştık ilk aldığımızda. İlk olarak oksijen sensörü vs dediler değişti falat yine düzelmedi. Tam turbo basıncı gelmeye başladığında araç kesiyodu. Sonra baktık ki benzin pompasını uyduruk bişey takmışlar. Basıncı yetmiyor. O değişince biraz daha düzeldi fakat tam çözülmedi. En son olarak olay şanzıman çıktı. Yağını çok uzun süre değiştirmemişler. Arka arkaya 3 kere doldur dolaş boşalt şeklinde değiştirdik. Şu an hiçbir problemi kalmadı.Deneyebilirsiniz en azından :)

Not: Bizimkinde lpg yok.

Throttle
31-03-2014, 14:31
çözüm standolane beyin :)

arda-m
31-03-2014, 14:45
buji kablolarını kontrol ettin mi değiştirmen de fayda var.

eticet06
31-03-2014, 15:24
Merhaba. Aynı sorunu biz v70 t5 imizde yaşamıştık ilk aldığımızda. İlk olarak oksijen sensörü vs dediler değişti falat yine düzelmedi. Tam turbo basıncı gelmeye başladığında araç kesiyodu. Sonra baktık ki benzin pompasını uyduruk bişey takmışlar. Basıncı yetmiyor. O değişince biraz daha düzeldi fakat tam çözülmedi. En son olarak olay şanzıman çıktı. Yağını çok uzun süre değiştirmemişler. Arka arkaya 3 kere doldur dolaş boşalt şeklinde değiştirdik. Şu an hiçbir problemi kalmadı.Deneyebilirsiniz en azından :)

Yarın ilk işim buji kablolarını değiştirmek olucak.Daha bugun nerede ise mengü arkadaşımızla stanalone beyin için anlaştık gibi (: sanzuman yagınıda değiştiriçem yarın ozaman başkan (: bakalım neler olucak

BamBam
31-03-2014, 15:38
Aynı sorun bende de vardı, turbo dolup yüklenmeye başlayınca pırpırpır edip gaz yemiyordu. Bobinleri değiştirdik sorun kayboldu...

eticet06
31-03-2014, 15:45
Aynı sorun bende de vardı, turbo dolup yüklenmeye başlayınca pırpırpır edip gaz yemiyordu. Bobinleri değiştirdik sorun kayboldu...

bende tek bobın var dıstrıbıtorlu araç bujıler saglam gıbı gozukuyo yarın bır bujı kablosu değiştiricem en olmadı ebayden msd bobin alıcam oemden daha ucuz walla tam turbo basıyor ondan sonra esılıyor araç

BamBam
31-03-2014, 16:03
Eşte dostta deneybileceğiniz bobin ya da aynı arabadan varsa önce bir deneyin derim yine de, boşu boşuna parça almak can sıkar ;)

eticet06
31-03-2014, 16:13
Eşte dostta deneybileceğiniz bobin ya da aynı arabadan varsa önce bir deneyin derim yine de, boşu boşuna parça almak can sıkar ;)

eşi dostu bırak başkan burda yuzunu gordugumuz yok walla (: volvo pek kullananlarda yaşlı amcalar allahta bir servis var ellerinde varsa deniyoruz znt servisankarada çok ilgililer bakacaz bakalım ne olacak durum yarın

eticet06
02-04-2014, 09:05

eşi dostu bırak başkan burda yuzunu gordugumuz yok walla (: volvo pek kullananlarda yaşlı amcalar allahta bir servis var ellerinde varsa deniyoruz znt servisankarada çok ilgililer bakacaz bakalım ne olacak durum yarın

arkadaşlar sonunda dün tam olarak sorunumuzu çözdüm performasn buji kablosu seti bobin kablosu sıfır platınium bujiler hemen dün gece denemelere cıktık araç eskisinden saglıklı yürüyor :) yüzümgüldü walla ve ankarada bu araçın performans ekipmanları hayaldi dün satan bir yer buldum onada ayrıca cok sevinçliyim :)

burdan bana sürekli destek çıkan başının etini yediğim ygtrn -palamut-nosturkye znt volvo servise çok teşşekür ederim şimdi geldik saglıgımıza kavuştuktan sonra ekzantirik takmaya (: haftaya ekzantirik takıp biraz daha hızlanacagız (: ve yeni kaliteli boost selenoidmizde hazır bakalım ne gibi değişiklikler olucak aracımda ekzantirikle dahada iyi devirleneceğimizi düşünüyorum boost selenoidlede daha stabil bir boost alacagımı ümit ediyorum (: ve bu arada fmic porjemizde nerede ise hazır volvo için (:

alikosar
03-04-2014, 14:38
Eğer aynı sorunla karşılaşırsanız 100/100 oksijen sensörü çıkacaktır oksijen sensörüne bakın derim

ygtrn
04-04-2014, 00:59
gözün aydın knka, beni dinlediğin sürece volvo yüzünü güldürür senin :)))))

eticet06
06-04-2014, 12:36
gözün aydın knka, beni dinlediğin sürece volvo yüzünü güldürür senin :)))))

kankan benım (: sımdı gerıye kaldı ufaktan projelerımıze :) bakalım neler yapabılıcez bu volvo ıle :)