PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2005+ Mitsubishi Colt 1.5 Diesel AMT hakkında fikirleri olan?

gurcell
15-08-2008, 07:01
Selam Arkadaşlar,

Bir yakınım Mitsubishi Colt'ları çok beğeniyor, işi gereği çok km yapacağı için de 1.5 di-d motorlu, otomatikleştirilmiş vitesli olanlarından araştırıyor.

Aranızda kullanan, bilgisi olan var mıdır?
Şanzımanı nasıldır ? (6 ileri vites falan diyor temsa.com.tr'de)
Motor 3 silindirli, 1.5 lt hacminde, acaba hangi üreticiden devşirildi ve çok sarsıntılı çalışıyor mu?

sercangolge
15-08-2008, 10:12
coltu teste gitim.aynı gün içinde lancerıda kullandım colt cokdaha fazla hoşuma gitti.kendi adıma söylemem gerekirse.otomatik vıtes aracta bı güzelde motor freni yapabiliyosun, bı yerde manuelmıs gibi debriyajı kendi ayarlıyo çakal:D
araçta çok fazla elektronık olmaması servisi kolaylaştırıp parçaların fıyatınıda düsürüyor.yakıt tükemide baya düşük sayılabılır.cevre yolunda sonuna kadar asılırken bıle6.9 lt gosterıyordukı 180km/s cıvarınıda gidiyordum. duzgun kullanımda uzun yolda bunun 5.5-5.2e cekılecegını sanıyorum.yanımda bulunan temsa yetkilisi dahada aşşağıda olduğunu söyledi.
ayrıca boyum 1.89 araca cok rahat sığdım.arka tarafta oturacaklarada diz mesafesi kaldı.basımın tavanla arasıda gayet güzeldi ki bi cok küçük araçta tavana deydiğinden nefret ettiğim bi konu. bagaja bakmadım ama insanın işini görebileceğini tahmin ediyorum sonuçta aracın amacı belli.
yol tutuşu ve aracın yola verdiği tepkide olumluydu.cevre yolundakı yoncaları 70-80 arası donerken savrulma yoktu.araçta nede bi sarsındı nede abartı bi gürültü var.tatlı bi motor sesisini inceden alıyor.ayrıca motora modifikasyon yapılması durumundada garanti dışı kalmadığını öğrendim.adamlar araca sonuna kadar garanti veriyolar ömrünün de çok uzun olacağını söylüyolar...
suan tek kapı sıfır bı colt almak ıstendığındede 26 kağat gibi miktarı var.olumsuz olarak farkettıgım bişey olmadı dediğim gibi 08 lancerdan cok daha fazla sevdim...

dizellerde de durumun cok farklı oacagını sanmıyorum.genede kullanıp karar vermek gerekir...

KVC S3
15-08-2008, 13:11
Siz aracı alın jantları bende hazır:) Ben de tawsiye ederim. CZT orjinal jant lastiği ile de süper bir görünüm olur

MUGENPOWE®
15-08-2008, 13:18
komple dolu kazasıs boyasıs czt werelım :)?

gurcell
15-08-2008, 13:22
Arkadaşlar dizel arıyoruz...

Enes-x
15-08-2008, 13:30
Kullanan 3-5 kişinin yorumunu okumuştum..Herkes yakıt kalite sorunsuzluk bakımından çok memnun..Pişman etmiycek bi araç..

mcy
15-08-2008, 14:16
bende colt ve jazz arasında ikilem yaşamaktaydım.
performanstan çok yakıt tüketimi ve konfor önemliydi ve gittim ikisinide test ettim.
jazz a biner binmez yüzümde bir gülümseme oluşmuştu ve jazz cvt aldım. 35lt benzin ile 600km gidiyorum şehir içerisinde daha ne isterim. açılır tavan, 4 hava yastığı, elektronik klima, f1 tarzı 7 ileri vites. elektirikli ayna ve açılıp kapanabile. kaliteli kumaş döşeme kapılar dahil. sis farı falan felan... 1.4 motor... fena da kaçmıyor yani :)

ardacar
15-08-2008, 16:53
Bizde var 4 tane ve hepsinden memnunuz ancak konfor arıyorsan Colt'ta konfor yok ama gidişi ve yakıtı konusunda oldukça tatminkar bir araç. Ayrıca araç 6 ileri, bana göre en büyük problem ön direklerin büyük olması; görüşü engelliyor.

B.Battal
15-08-2008, 21:56
Bencede tek problem sayılabilecek şey ön direklerin genişliği denilebilir ama buda aracı
sürekli kullanınca zamanla alışılabilen bir problem. Bunun dışında konfor konusunda kendi
sınıfına bakılırsa eksik sayılmaz sonucta c200'e binmiyosun ayrıca yakıt ve gidiş
konusundada sınıfının başarılıları arasında herkesin takdir ettiği gibi bende memnunum kaldı ki
siz diesel düşünüyorsunuz eminim yakıt konusunda dahada mutlu edicektir.

Aps
15-08-2008, 22:30
3 tane dizel coltumuz var yakıtından memnunuz
otomatik vitesinin gidişini de beğeniyorum bence gayet güzel kaçıyordu
:)