PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HGS illallah

Leader01
20-03-2014, 23:28
Merhaba arkadaşlar,

Böyle lanet saçma bir sistem yok heralde mal gibi sistem yapmışlar, focus marka aracımı akrabaya sattık devri halen bizde üzerindeki hgs de duruyor, araç osmaniye'nin köyünde adamlar araca doğru düzgün binmiyor bile ki otobana girsin, ancak hgs den sürekli para kesiyorlar birde okuyamadıklarından cezalı kesiyorlar adamlara mail atmaktan bıktım artık en son yazdığımda sürekli problem yaşadığımı ne yapmam gerektiğini sordum koyun gibiler sadece parayı hesaba yüklüyorlar başka cevap yok, en son güya 10.03.2014 tarihinde saat 10:53'te otobana girmiş araç aynı gün tam 11 saat sonra çıkış yapmış eminlik çıkışı nere bilmiyorum para kesmiş mail attım yine, ptt'ye gittim bişeyden anlamıyorlar telefonla arama mail at diyorlar mail atıyorum cevap vermiyorlar ne yapmam gerek başına gelen oldu mu ?

Aşağıda ekranı koydum yıldızlı olan yerler hep okunamayan cezalı kesilen daha sonra benim uğraşmam sonucu geri yüklenen ücretler.

http://i.hizliresim.com/xB3QAv.jpg (http://hizliresim.com/xB3QAv)

::ZaFeR::
20-03-2014, 23:31
En güzeli iptal ettirmek bence.

TigeR
20-03-2014, 23:34
Iptal ettirmek icin ne gerekiyor?

Leader01
20-03-2014, 23:35
iptal edip içindeki bakiye alınabiliyor mu acaba ?

iptal ettirip başka hgs alırım bu sefer plakaya göre okuyorsa başkası geçecek yine bana ceza gelecek diye de korkuyorum

TigeR
20-03-2014, 23:38
Abi sizin arac kopyalanmis olmasin eminlik cikisi bizim buralarda hic duymadim
Edit:mersinmis

Leader01
20-03-2014, 23:43
Abi sizin arac kopyalanmis olmasin eminlik cikisi bizim buralarda hic duymadim
Edit:mersinmis

Adana Batı'dan girmiş mersin eminlik çıkışından 11 saat sürmüş olaya bak, adana-mersin arası zaten 70 km

7 TL kesmiş birde zaten adana mersin arası 1.80 TL kesiyor normalde

Burak K.
20-03-2014, 23:43
Kopya plaka olabilir başka bi ihtimal zor görünüyor açıkcası.

TigeR
20-03-2014, 23:47
Hemen iptal ettirip bir dilekce filan gonderin nere ilgileniyorsa buyuk ihtimal kopyalanmis olabilir plaka adana-mersin arasi yuruyerek 11saat surmez nerdeyse

TigeR
21-03-2014, 00:09
Bu arada yeni gördüm iptal ettirince başka hgs alınacaksa 1 hafta içinde paralar oraya aktarılıyormuş ha yok hiç almıycaz parayı verin dersek de 1 ay sonra ptt'den alabiliyormuşuz 1 ay sonra ne alakaysa.

Merthan
21-03-2014, 00:20
Bu arada bildiğim kadarıyla her ptt hgs iptali yapmıyor.
Merkez ptt diye gećen yerlere gönderiyorlar sadece oralardan iptal ediliyor.
Tabi hgs ptt den alınma ise bu dediklerim geçerli.

TigeR
21-03-2014, 00:23
Bu arada bildiğim kadarıyla her ptt hgs iptali yapmıyor.
Merkez ptt diye gećen yerlere gönderiyorlar sadece oralardan iptal ediliyor.
Tabi hgs ptt den alınma ise bu dediklerim geçerli.

ben shellden aldım nerden iptal ettireceğim ve arabayı yarın verecem verdikten sonra iptal ettirmem mümkün mü?

Merthan
21-03-2014, 00:29
ben shellden aldım nerden iptal ettireceğim ve arabayı yarın verecem verdikten sonra iptal ettirmem mümkün mü?
Sanırım yine ptt den iptal ettirmen lazım ama eğer aldığın shell yakınsa ilk önce oraya git ki boşuna ptt ye gitme.
Ben g... bankasından almıştım,iptalini yine bankadan yapmıştım.
Fakat benzincilerden alınanları bilmiyorum.
Edit: verdikten sonra da iptal ettirebilirsin evet.

TigeR
21-03-2014, 00:32
Sanırım yine ptt den iptal ettirmen lazım ama eğer aldığın shell yakınsa ilk önce oraya git ki boşuna ptt ye gitme.
Ben g... bankasından almıştım,iptalini yine bankadan yapmıştım.
Fakat benzincilerden alınanları bilmiyorum.
Edit: verdikten sonra da iptal ettirebilirsin evet.

bilgiler için teşekkürler peki verdikten sonra nasıl iptal edecez plakayı söylemek yeterli mi? kötüye kullanım filan deyip illaki ruhsatı mı isterler yoksa?

Merthan
21-03-2014, 01:39
bilgiler için teşekkürler peki verdikten sonra nasıl iptal edecez plakayı söylemek yeterli mi? kötüye kullanım filan deyip illaki ruhsatı mı isterler yoksa?
Zaten kimliği vererek hgs alınmıyor mu? Kimliği vermen yeterli,onlar senin adına hgs olduğunu görürler zaten.
Ruhsat istemezler iptal için,zaten genelde herkes arabayı sattıktan sonra hgs iptal ediyor ya da yeni arabasını veya diğer arabasına falan geçiş yaptırıyor içindeki bakiye ile birlikte anladınmı?

TigeR
21-03-2014, 01:41
Zaten kimliği vererek hgs alınmıyor mu? Kimliği vermen yeterli,onlar senin adına hgs olduğunu görürler zaten.

teşekkürler

Merthan
21-03-2014, 02:38
teşekkürler
Rica ederim kardeşim. İlk başta Shell'e sormayı unutma.

asulus
21-03-2014, 06:23
ben bi kaç kere iptal ettirdim hgs numarası vs kimle iptal oluyor içindeki ücreti 1 hafta sonra veriyorlar nakit olarak. ben yeni aracıma plaka güncellemesi olan hgs aldım onun ücreti 15 TL ilk alırken ama aracı satarken alıyorsunuz. ptt ye gidip plaka güncelliyorsunuz.

Maxi
21-03-2014, 06:31
ptt ile uğraşılmaz ömrün tükenir
hemen iptal ettirin huzura kavuşun

ben ptt den scooter için almış olduğum etiketi gene ptt den iptal ettirdim.
yüklü para varsa bir süre sonra tekrar gidip alıyorsun paranı