PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sarocco vs Cupra

MuratGürakan
20-03-2014, 23:56
IyilGAMt4U0

https://www.youtube.com/watch?v=IyilGAMt4U0

Kibirsiz ve sorunsuz insanlarla deneme yapmak ne kadarda güzel. Bu sebeple herkesle basmıyorum. (Niye başka arabalarla basmadığıma ilişkin Soran arkadaşlara cevaben.)
Hikmet denemek istemişti onunla denemek için gittim Enkaya bende.

2'de 70 de bastık.

Her iki araçta 2 kişi.
Cupra yazılım egzoz filtre .

Bunun yanında başka denemelerde oldu. Burada yayınlayabilirsiniz toplu olur.

İyi seyirler.

Merthan
21-03-2014, 00:03
Maşallah araçlara güzel keyifli deneme olmuş.

ferroo
21-03-2014, 00:05
ALLAH kaza bela vermesın murat abi masallah turkıyenın en hızlısı suan sensın sanırım 1.4 tsi de :)

MuratGürakan
21-03-2014, 00:09
Eywallah Ferhatcım. Öyle bir iddia'm da kibirimde yok allaha şükür. Neyin ne olduğu ortada. BEn keyfime araba yaptım günlük biniyorum bu yazılımla. Öyle denemeye ayrı yazılım günlük başka turbo şurda başka baskı kullanmakla falan uğraşamam. fastest olmayalım en sağlıklı olalım oda yeter. Yanında fastest'lık meyve olarak geldi tabi.

ümitech
21-03-2014, 00:10
maşallah araclarınıza.
bu ibo nun araç değil dimi ?
eğer diğer kırmızı ise revo stage 2 olması lazım , doğrumu ?

MuratGürakan
21-03-2014, 00:11
Hikmetin aracı.

ümitech
21-03-2014, 00:12
Hikmetin aracı.

peki maşallah , çok iyi koşuyor aracın.tebrik ederim.
biraz setuptan bahseder misin? hybrid turbo olduğu kesin ne ayarında bir turbo var ?
ne gibi değişiklikler yaptın aracına?

MuratGürakan
21-03-2014, 00:14
Hibrit yok bende.
cupranın turbosu var direk. k04. DEneediğim araçla benim turbom aynı. 1.4 barda yürüyorum.

Onur Fatih
21-03-2014, 00:15
maşallah çok güzel gidiyor daha da hızlanması dileğiyle

Merthan
21-03-2014, 00:15
Ya zaten foruma baksan kaç tane 'the fastest tsi in turkey' var.
Tsi cılar arasında 'fastest' modası var hiç uğraşmamak lazım.
Bu araç gayet güzel gidiyor tekrardan maşallah.

MuratGürakan
21-03-2014, 00:21
Ya zaten foruma baksan kaç tane 'the fastest tsi in turkey' var.
Tsi cılar arasında 'fastest' modası var hiç uğraşmamak lazım.
Bu araç gayet güzel gidiyor tekrardan maşallah.

Aynen. Sırtlarından para kazandırıyorlar haberleri yok. Ölümüne reklam, en hızlı benim kavgaları, yalan dolan veriler ile reklamlar... Enteresan tavırlar.

Eskiden hondacılara laf ederlerdi de şu bir gerçekki tsi'cılar aştı bu konuda.

Sonuç itibari ile, abartıldığı gibi yıllarca uğraşılacak, ayarları o kadar zor vs bir araba değil tsi. Yada benim ustam ve yazılımcım çok iyi bu konuda. Her ikiside ilk defa böyle bir setup yaptı. sanki standart araba yapıyor muş kadar uğraştık.
1 ayda rodaj dahil bitirdik.

Emeğe saygı emeğe saygı diye bas bas bağıranların şimdi emeğe saygı duyması dileği ile...

penguinhakan
21-03-2014, 00:44
Aynen. Sırtlarından para kazandırıyorlar haberleri yok. Ölümüne reklam, en hızlı benim kavgaları, yalan dolan veriler ile reklamlar... Enteresan tavırlar.

Sonuç itibari ile, abartıldığı gibi yıllarca uğraşılacak, ayarları o kadar zor vs bir araba değil tsi. Yada benim ustam ve yazılımcım çok iyi bu konuda. Her ikiside ilk defa böyle bir setup yaptı. sanki standart araba yapıyor muş kadar uğraştık.

Emeğe saygı emeğe saygı diye bas bas bağıranların şimdi emeğe saygı duyması dileği ile...

Kardeş öncelikle aracına maşallah güzel yürüyor tebrik ederim.

Ustan Murat Çelik ve yazılılmcın Ümit Doğan'ı ayrıca tebrik ediyorum bu konuda güzel iş çıkardıkları için.

Diğer bir konu da fazla konuşmayacağım ama birkaç cümle ile yaşananları özetlemek isterim.

Sadece ustana yada yazılımcına (Murat Çelik ya da Ümit bana kızacaktır ama bunları yazdığım için) şunu sor arabana takılan parçalarda yada yapılan işlemlerde "KİME" , "NELER" soruldu diye , bunu laf olsun diye söylemiyorum belki bilmiyorsundur diye söylemek istedim.
Subap yaylarının uzunluğundan sertliğine (Kendi aracımda kullandığım örnek yayı bile senin aracına olur mu diye tartıştık ustanla sen bilmiyorsun belki.) Neden basıncı fazla basamıyorsun konusunu da defalarca elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Üst kapağındaki emme flapesine benzer metallerin ne işe yaradığını benim onlara dokunmadığımı vs leri bir bir anlattım hepsini.
Opel Garage Hakan'a K04 takılmış ama orjinal yağlama borularının kullandığını duyduğum zaman aman dedim orjinaller yağlamada yetersiz kalır onları güçlerdirin yoksa mil keser dediğimi vs...
Ha bunlar bir şeymi kayda değer mi bilemem , benim soylediğimle ne olacak ki de diyebilirsin.

Ben bu subap yaylarını bulana kadar 6 ay uğraştım , sen uğraşmadın ne mutlu sana ! (İnan o subap yayları çok şeyi değiştiriyor yoksa bu şekilde 1.4 TSI yürütmek hayaldi , turboyla basınç basmakla olmuyor gördüm yaşadım tecrübe ettim.)

Oturup bir düşün istersen kibirli olan bir insan bunları yapar mı ?

Gelelim "Fastest TSI in Turkey" yazısına ; bu yazıyı ben birilerinin söyledikleri lafları yedirmek için (o kişiler kendilerini biliyorlar ama nedense sus pus oldular) tam 1 yıl uğraştım , sadece kendim uğraştım başkası değil ve bunu da belgeleri ile kanıtladım dbn olsun (bunları yayınlama cesaretini bile gösteremediler , hiç si.... de değil artık) video olsun dyno olsun durmadan her daim yaptığım roller olsun.

Gelelim senle neden denemek istemediğime bu benim kararımdım. Bu kararı almamdaki en büyük etken ise bir yazında "başkaları 1,5 yılda yaptı biz 1,5 ayda yaptık" lafını emeğime saygısızlık olarak algıladım ve bu kararı aldım ve bugün Murat Usta bana dener misin rocco ile dediğin zaman kendisine de aynen bu şekilde ilettim.

Özetle söyleceklerim bu kadar , inşallah anlatabilmişimdir kibirin ne demek olduğunu.

Her cümlende bana laf göndermelerini bırakmanı temenni ediyorum.

Kazasız belasız gazlamalar.

Ertug_T.
21-03-2014, 00:44
Muratcim tebrik ederim harika sonuc valla..masallah gule gule sikintisiz bin insallah :) goruselim bi ara epey oldu ya :)

MuratGürakan
21-03-2014, 00:59
@penguinhakan,
Ben seninle ilk günden beridir denemeyeceğimi iletiyorum Herkese. En yakın, ustam Murat abi biliyor. Sebebine gelecek olursak,
Ben seninle zamanında denedim ve arkamdan hem benim hemde arabam için yalan yanlış onlarca laf duydum. Sonunda telefonda nasıl konuştuğumuzu hatırla. Hoş sonra ne oldu ertesi gün selamlaştın benimle...
Bugün deneyelim deseydinde bunları suratına vurup denemem senle diyecektim zaten. Yüzünede söyledim şimdi içimde kalmadı.

Emeğe saygı lafını en çok dillendiren ağzına sakız eden sensin ama, doğruları söylemeyende bilhassa sensin.
Şu golfün ağzı olsada konuşsa ama gelipte ay ne dayanıklı vs vs yalan yanlış reklamlarında insanı çileden çıkartmıyor değil. Keşke insanlar gerçekten neler yaptığını bilse..

Gelelim verilerine,
Seninle aynı yerde basıyorum, eğimimi asla -3.30 un altına düşemiyorum eğim olarak. Ayrıca benimle beraber racewerks Serdar'da aynı şeyi deniyor kendi dbn siyle ve ne hikmetse hiç bir şekilde -3.30 un altına düşemiyor. ama sen 2.6 eğimde veriler yayınlıyorsun. Ayrıca deneme yaptığım günki rüzgarı vs hiç bir şekilde söylemiyorsun. 12.9 çıkartan gti 11.7 çıkartıyor seninle birlikte. Rüzgar arkadan geliyor bunu hepimiz biliyoruz ama dillendirmiyoruz. Ama sen fastest fastest diye ortada geziniyorsun. Kısadan hisse, senin verileri benim tarafımdan umursanacak veriler değil. Ben inanmıyorum. Bir tuhaflık var.

sen gezinmene, arabanı lego misali söküp takmaya devam et. ama yaptıklarını içtenlikle söyleki biraz samimi olduğunu hissedelim.

Benden büyüksün ama sana bir tavsiye, araba keyif aldığın bir araçtır, hayatının odağı yapıp dünyanın onun etrafında dönmesini sağlayacağın kadar değerli değildir. Bu kadar reklam, bu kadar laf söz... umarım karşılığını alıyorsundur da boşa gitmiyordur.

Kal sağlıcakla.

MuratGürakan
21-03-2014, 01:02
Muratcim tebrik ederim harika sonuc valla..masallah gule gule sikintisiz bin insallah :) goruselim bi ara epey oldu ya :)

Saol Ertuğcum :) Görüşelim tabi en kısa zamanda ;)

penguinhakan
21-03-2014, 01:09
@penguinhakan,
Ben seninle ilk günden beridir denemeyeceğimi iletiyorum Herkese. En yakın, ustam Murat abi biliyor. Sebebine gelecek olursak,
Ben seninle zamanında denedim ve arkamdan hem benim hemde arabam için yalan yanlış onlarca laf duydum. Sonunda telefonda nasıl konuştuğumuzu hatırla. Hoş sonra ne oldu ertesi gün selamlaştın benimle...
Bugün deneyelim deseydinde bunları suratına vurup denemem senle diyecektim zaten. Yüzünede söyledim şimdi içimde kalmadı.

Emeğe saygı lafını en çok dillendiren ağzına sakız eden sensin ama, doğruları söylemeyende bilhassa sensin.
Şu golfün ağzı olsada konuşsa ama gelipte ay ne dayanıklı vs vs yalan yanlış reklamlarında insanı çileden çıkartmıyor değil. Keşke insanlar gerçekten neler yaptığını bilse..

Gelelim verilerine,
Seninle aynı yerde basıyorum, eğimimi asla -3.30 un altına düşemiyorum eğim olarak. Ayrıca benimle beraber racewerks Serdar'da aynı şeyi deniyor kendi dbn siyle ve ne hikmetse hiç bir şekilde -3.30 un altına düşemiyor. ama sen 2.6 eğimde veriler yayınlıyorsun. Ayrıca deneme yaptığım günki rüzgarı vs hiç bir şekilde söylemiyorsun. 12.9 çıkartan gti 11.7 çıkartıyor seninle birlikte. Rüzgar arkadan geliyor bunu hepimiz biliyoruz ama dillendirmiyoruz. Ama sen fastest fastest diye ortada geziniyorsun. Kısadan hisse, senin verileri benim tarafımdan umursanacak veriler değil. Ben inanmıyorum. Bir tuhaflık var.

sen gezinmene, arabanı lego misali söküp takmaya devam et. ama yaptıklarını içtenlikle söyleki biraz samimi olduğunu hissedelim.

Benden büyüksün ama sana bir tavsiye, araba keyif aldığın bir araçtır, hayatının odağı yapıp dünyanın onun etrafında dönmesini sağlayacağın kadar değerli değildir. Bu kadar reklam, bu kadar laf söz... umarım karşılığını alıyorsundur da boşa gitmiyordur.

Kal sağlıcakla.

Kibirin ne olduğunu anlattım yukarıda anlayamamışsın malesef.

MuratGürakan
21-03-2014, 01:12
Anlayamadım kardeşim. tamam oldu mu...
şurdan 50 kişi seçsek seni sorsak birde beni sorsak acaba ne yanıt alırız...
Sen yüzyüze başka, internette bambaşka bir insansın. Keşke kendini gözlemleyebilsen azcık.
Kolay gele sana.

Z20LET
21-03-2014, 01:17
öncelikle saroccomuza maşallah. muratada maşallah gerçekten hakkını veriyor.

MuratGürakan
21-03-2014, 01:20
öncelikle saroccomuza maşallah. muratada maşallah gerçekten hakkını veriyor.

Ellerine sağlık Ümitcim. Sen ve samy sayesinde, nokta atışlı hata bulmalar ile, ta Almanyadan çözümler hemende nasıl veriliyor. Hemde uykusuz kalmadan :) GEcelerce ayar yapmadan. :P
Yoksa sadece penguenler bilmiyor neyin ne olduğunu...

Z20LET
21-03-2014, 01:32
ne demek muradım. başlangıç için iyi gidiyor :icon_tup:

penguinhakan
21-03-2014, 02:31
Anlayamadım kardeşim. tamam oldu mu...
şurdan 50 kişi seçsek seni sorsak birde beni sorsak acaba ne yanıt alırız...
Sen yüzyüze başka, internette bambaşka bir insansın. Keşke kendini gözlemleyebilsen azcık.
Kolay gele sana.

Neyse kardeş k04-64 ile hybrid turboda çıkartılan 11.2 yapman dileğiyle.
Bence yaparsın hem önünde 1,5 yıl var daha.yine 1,5 yıl ortadan kaybolmassın inşalllah.biraz da sen engin tecrübelerinle aydınlat herkesi de birileri de senden örnek alsın. hep biz hep biz nereye kadar.

alper1001
21-03-2014, 02:38
kardeşim eline sağlık, arabana maşallah, hem rocco, hem 1.4tsi kullanıcısı olarak, idol ve güzel bir örnek teşkil ediyorsun, takipteyim seni, aynı cesareti bulduğumda, bende benzer specler uygulama uğraşısına gireceğim, tekerine taş değmesin.

Anti
21-03-2014, 03:17
maşallah araclarınıza.
bu ibo nun araç değil dimi ?
eğer diğer kırmızı ise revo stage 2 olması lazım , doğrumu ?

Araç benim. Pompa ve cooler stock, dp-filtre-egzoz ve yazılım mevcut. 1.25 peak 1.15 cont. yürüyorum.

Murat deneme de çok keyifliydi kardeşim tekrar teşekkür ediyorum. Uzunda yakalayamayıncaki yüz halimi görmeni isterdim :D sanırım stage 2 yapma zamnım gelmiş :)

levent
21-03-2014, 03:41
Maşallah ikisine de sesler, vitesler çok keyifliydi :) Bu video açısı da örnek olsun bence Enka denemelerine, tepeden çekilenler toplamda 2sn keyif anca veriyor bence :D

Sarocco çok keyifli Murat'cım, Allah kaza bela göstermesin :) Daha iyi zamanlar da gelir elbet ;)

Görkem
21-03-2014, 08:04
iki aracada maaşallah, gerçekten güzel denemeydi,,Murata ayrıca tebrikler güzel gidiyor rocco,,,Hikmet te gecenin adamıydı hiç kimseyi kırmadı denedi ne var ne yok :) Cuprada o speclerle gidebileceğinin top noktasında :icon_tup:

Anti
21-03-2014, 08:22
iki aracada maaşallah, gerçekten güzel denemeydi,,Murata ayrıca tebrikler güzel gidiyor rocco,,,Hikmet te gecenin adamıydı hiç kimseyi kırmadı denedi ne var ne yok :) Cuprada o speclerle gidebileceğinin top noktasında :icon_tup:

eyvallah görkemim. stage 2 öncesi son ölçüleri, referansları alıyorum :)

saroccoyla artık birbirimizi geçe geçe stage 3-5-8 görürüz :D

PD130
21-03-2014, 08:26
güzel deneme olmuş tebrikler.sarocco fena yürüyor gerçekten emeği geçen murat ustaya ve yazılımı yapan vmax ümit kardeşimizin ellerine sağlık.iki aracada maşallah..

MuratGürakan
21-03-2014, 08:30
Neyse kardeş k04-64 ile hybrid turboda çıkartılan 11.2 yapman dileğiyle.
Bence yaparsın hem önünde 1,5 yıl var daha.yine 1,5 yıl ortadan kaybolmassın inşalllah.biraz da sen engin tecrübelerinle aydınlat herkesi de birileri de senden örnek alsın. hep biz hep biz nereye kadar.

Sen toluen ile 12 altına düşemezken, ben daha yakıtsız 11.7 çıkarttım. Nasıl içine oturduysa hemen ertesi hafta gittin gt28 taktın denedin olmadı. Hatta bişileri kırdın ve arabanda 2 hafta yattı sanayide. Sonrasında çıkartmak zorunda kaldın. Emin ol, sende yürütebilseydin eğer k04 de takardın, gt28 de. Nitekim taktın olmadı ve kırdın. Sonra yine bu turbona döndün. Yani senin ki bir başarı değil başarısızlık ve ibret hikayesi. O arabanın tüm saplamaları yalamadır bundan hiç şüphem yok. Bide pişkin pişkin, hiç kırmadım, hiç sorun olmadı diyebiliyorsun. Sen sadece ağınıza düşüreceğin tsi gençleri kandırırsın. İyide yapıyorsun ama hakkını vereyim.

Şunuda söylemekte fayda var, benim bildiğin hibrit turbo emmesi büyük turbodur. Senin egozunda, emişinde gt28 ayarında. Bu senin lafların. Hatırlatırım. O sebeple biraz delikanlı olda *** atma. En hızlı tsi değilsin bunu kafana sok.

Tüm bunların yanında sen kendini nasıl ünlü önemli bir şahsiyet olarak görüyorsun çözebilmiş değilim. Tüm tech beni çekemiyor diyorsun. Özgün beni çekemiyor diyorsun ama dbn'ni gönderip yayınlarmısın diye istekte bulunuyorsun. Ssabrının ve sınırlarının daha da genişlemesi dileği ile.

Buda sana kapak olsun. senin denediğin yerde, dün bastığımız noktada aldığım ölçüdür. Sen artık uykusuzmuş kalırsın motorumu kırarsın, bi 10000tl daha gömüp internallaamı girersin, ne halt yiyorsan ye. Ben mis gibi günlük biner gezerim. Riskede atmam arabam sanayide de yatmaz. Yakında baskı ve filtre değişimim sonrasında biraz daha hızlandıktaın sonra yayınlayınca atarsın kendini bir yerden.

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/1959862_634747839932293_656766598_n.jpg

MuratGürakan
21-03-2014, 08:35
kardeşim eline sağlık, arabana maşallah, hem rocco, hem 1.4tsi kullanıcısı olarak, idol ve güzel bir örnek teşkil ediyorsun, takipteyim seni, aynı cesareti bulduğumda, bende benzer specler uygulama uğraşısına gireceğim, tekerine taş değmesin.

ALper'cim teşekkür ederim. Yaparsan gel burda yapalım beraber. Benimki biraz uzun sürdü 1.5 ayda bitirdik. Sninkini 20 günde bitiririz :)))))

Araç benim. Pompa ve cooler stock, dp-filtre-egzoz ve yazılım mevcut. 1.25 peak 1.15 cont. yürüyorum.

Murat deneme de çok keyifliydi kardeşim tekrar teşekkür ediyorum. Uzunda yakalayamayıncaki yüz halimi görmeni isterdim :D sanırım stage 2 yapma zamnım gelmiş :)

Benimde sen gelemeyince yüz halim çok değişikti :D çok güzel araban var allah kaza bela vermesin. artık referans noktası birbirimiziz. DEner dururuz dediğin gibi. :hahaha:

Maşallah ikisine de sesler, vitesler çok keyifliydi :) Bu video açısı da örnek olsun bence Enka denemelerine, tepeden çekilenler toplamda 2sn keyif anca veriyor bence :D

Sarocco çok keyifli Murat'cım, Allah kaza bela göstermesin :) Daha iyi zamanlar da gelir elbet ;)
Levent'cim teşekkür ediyorum çok. Çok zorlamak istemiyorum. Günlük kullanıyorum ve başka aracımda yok. SAnayide yatması benim için ölüm gibi bişi. :icon_tup:

Görkemcim çok teşekkür ediyorum. Hikmetin gecesiydi dün dediğin gibi :D arabasının keyfini aldı.

güzel deneme olmuş tebrikler.sarocco fena yürüyor gerçekten emeği geçen murat ustaya ve yazılımı yapan vmax ümit kardeşimizin ellerine sağlık.iki aracada maşallah..

Murat abi teşekkür ediyorum çok. hepsinin ellerine sağlık.

BU®AK
21-03-2014, 08:37
Öncelikle tebrik ederim dün canlıda gördüm aracınız çok başarılı, Maşallah nazar değmesin. Emeğe saygı konusunda yazdıklarınız için de ellerin dert görmesin diyorum :icon_tup:

MeRtCaN
21-03-2014, 08:57
Masallah Murat emek tecrube ıscılık her zamankı gıbı 10 numara

kazasız belasız gazlamalar

Dookan
21-03-2014, 09:10
anti sana iyi olmuş ohhhhhh nasil da saplamislar antinin 2068 model cuprasina

EEE
21-03-2014, 09:14

hacı opelcimi oldun senide kaybettik:D

Cem.B
21-03-2014, 09:16
maşallah güzel deneme güzel süreler

şimdi düz 11 çıkan yerde eğim kaç -3 müdür nedir

Dookan
21-03-2014, 09:17
hacı opelcimi oldun sende kaybettik:D

la kanka sorma ya aldık bi opel bakalım da yaza daha hızlı geleceğim.

EEE
21-03-2014, 09:18
la kanka sorma ya aldık bi opel bakalım da yaza daha hızlı geleceğim.

gel gel hayırlı olsun

Anti
21-03-2014, 09:24

lan tüplü adamın canını sıkma git 110 hp aile arabalarına meze ol sen :D

adam yapmış gidiyo işte, 1.15 barla yürüyecegim anca bu kadar :)

Dookan
21-03-2014, 09:28
lan tüplü adamın canını sıkma git 110 hp aile arabalarına meze ol sen :D

adam yapmış gidiyo işte, 1.15 barla yürüyecegim anca bu kadar :)

hahahahahahahahahaha iyi oldu iyi.hikmettin bu yarışı kaybettin..gel de kredi kartı veriyim sana da artık stage 3 mu yaparsın 4 mü

Anti
21-03-2014, 09:30
hahahahahahahahahaha iyi oldu iyi.hikmettin bu yarışı kaybettin..gel de kredi kartı veriyim sana da artık stage 3 mu yaparsın 4 mü

hahahahah lan işyerinde güldürme mk bana bakıyo millet.

paranı sakla sen gt28 takarsın buna da gergin tüplü :)

orhan_guney
21-03-2014, 09:31
Maşallah deneyen araçlara, gine aynı yol ankaraya gelince kesinlikle bu yolda birkezde ben deneme yapmak istiyorum, üst gecit olayı harika.

Dookan
21-03-2014, 09:33
hahahahah lan işyerinde güldürme mk bana bakıyo millet.

paranı sakla sen gt28 takarsın buna da gergin tüplü :)

la bu arabaya gt35 taksam yine olmaz.yaza hazırlan olm yakacam seni :D

nyse konuyu uzatmayım 2 aracada maşallah rokkoyla benim de denemem olmuştu gayet tatminkar ve güzel gidiyor.anti cupra da stage1 .araç mermi gibi bir araç benn snn yerinde olsam direk stage 2 plus yaparım hiç uğraşmam ama anti kardeş böyle seviyor :D

Anti
21-03-2014, 09:38

nyse konuyu uzatmayım 2 aracada maşallah rokkoyla benim de denemem olmuştu gayet tatminkar ve güzel gidiyor.anti cupra da stage1 .araç mermi gibi bir araç benn snn yerinde olsam direk stage 2 plus yaparım hiç uğraşmam ama anti kardeş böyle seviyor :D

stage 2 plus yapsam ibo'ya saplicam canı sıkılcak hiç gerek yok ;)

neyse konuyu yalama ettik, tekrardan ikimize de tebrikler diyeyim :)

MuratGürakan
21-03-2014, 09:47
İçine ettiniz la konumun. ne güzel gerginlik vardı :D

penguinhakan
21-03-2014, 09:51
Sen toluen ile 12 altına düşemezken, ben daha yakıtsız 11.7 çıkarttım. Nasıl içine oturduysa hemen ertesi hafta gittin gt28 taktın denedin olmadı. Hatta bişileri kırdın ve arabanda 2 hafta yattı sanayide. Sonrasında çıkartmak zorunda kaldın. Emin ol, sende yürütebilseydin eğer k04 de takardın, gt28 de. Nitekim taktın olmadı ve kırdın. Sonra yine bu turbona döndün. Yani senin ki bir başarı değil başarısızlık ve ibret hikayesi. O arabanın tüm saplamaları yalamadır bundan hiç şüphem yok. Bide pişkin pişkin, hiç kırmadım, hiç sorun olmadı diyebiliyorsun. Sen sadece ağınıza düşüreceğin tsi gençleri kandırırsın. İyide yapıyorsun ama hakkını vereyim.

Şunuda söylemekte fayda var, benim bildiğin hibrit turbo emmesi büyük turbodur. Senin egozunda, emişinde gt28 ayarında. Bu senin lafların. Hatırlatırım. O sebeple biraz delikanlı olda *** atma. En hızlı tsi değilsin bunu kafana sok.

Tüm bunların yanında sen kendini nasıl ünlü önemli bir şahsiyet olarak görüyorsun çözebilmiş değilim. Tüm tech beni çekemiyor diyorsun. Özgün beni çekemiyor diyorsun ama dbn'ni gönderip yayınlarmısın diye istekte bulunuyorsun. Ssabrının ve sınırlarının daha da genişlemesi dileği ile.

Buda sana kapak olsun. senin denediğin yerde, dün bastığımız noktada aldığım ölçüdür. Sen artık uykusuzmuş kalırsın motorumu kırarsın, bi 10000tl daha gömüp internallaamı girersin, ne halt yiyorsan ye. Ben mis gibi günlük biner gezerim. Riskede atmam arabam sanayide de yatmaz. Yakında baskı ve filtre değişimim sonrasında biraz daha hızlandıktaın sonra yayınlayınca atarsın kendini bir yerden.

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/1959862_634747839932293_656766598_n.jpg

Bu ne hazımsılıkmış arkadaş yahu !...

Kardeş Allah aşkına yalan söyleme , milleti kandırma !

Sen önce -3 altında 11.2 yapabildiğin süre varsa onu yayınla.

Benim üzerimden reklam yapmak istiyorsun anladık orayı , sana güzel ipuçları veriyorlar ama yalan yanlış oluyor komik duruma düşüyorsun.Selam söyle o iki yüzlü şahsiyetlere burdan.

Bana kapak olan birşey yok , sen şu anda benden yavaşsın hem de K04-64 ile !

Benim sürelerim ortada koyarsan -3 altında 100-200 , 50-150 , 50-240 herkes senin hızlı inanır , arkana rüzgar mı alırsan arkadan ittirirler mi ne yaparlar bilemem.

Ha hala boş konuşmaya devam etme harbi komik oluyorsun , kibirsiz karakterli arkadaşım benim ...

Ayrıca benim arabamla yaşadığım şeyleri sağır sultan duydu sen daha yeni mi öğrendin , kime sorsan gösterir zaten benim arabaya neler yaptığımı. GT28 değil o K03 Hybrid gene Serdarların yaptığı ilk turbo idi.

Senin ki şuna benziyor ; birisi K04 le araba yapıyor diğeri GT30 ile araba yapıyor ama GT30 li olan nedense K04 olandan yavaş ama hala başka şeyleri ortaya çıkartmaya çalışıyor.

Burda K04 ile Gt30 arasında dağlar kadar fark olduğunu anlamış olman dileğiyle (Bendeki setup ile sendeki setup bu.)

Ha unutmadan hazımsızlığa soda iyi geliyormuş bir dene istersen...

flexamin
21-03-2014, 09:53
maşallah murat zımba gibi :)

hikmetin balığına da maşallah..

Anti
21-03-2014, 09:54
İçine ettiniz la konumun. ne güzel gerginlik vardı :D

İyice Dallas oldu bizim buralar, komplo entrika bitmez gerilme hiç boş yere :)

keyfimize bakıyoruz denemeler güzeldi, sıkıntı da yaşamadık, hepimiz kardeşiz yaşasın angara rollik camiası

iynn-RS
21-03-2014, 10:07
Tebrikler arkadaslar cok guzel bi denemeydi.
Hikmetin cupra speclere gore cok cok iyi gidiyor. Bi methanol bide cooler taksa neler olur bilemiyorum :D

Murat seni ayrica tebrik ediyorum gercekten cok guzel olmus rocco.seside inanilmaz guzel atmosferik gibi :)

Eyup Duygun
21-03-2014, 10:12
Maşallah araclara rocco basarılı olmus.

dbn dekı egımı bende merak ettım.

düz 11 cok hızlı.tekrardan maşallah.

EEE
21-03-2014, 10:13

Gt35 le Belki olur yapan yok sen yap haci roll krali olur araba

flexamin
21-03-2014, 10:16
adam cnk da deneyecek araba bulamıyordu hahah :D g35 taksa kendi kendine sıka sıka tr yi dolanır :)

Dookan
21-03-2014, 10:18
Gt35 le Belki olur yapan yok sen yap haci roll krali olur araba

biraz param kaldı golfun üstüne onun da hepsını astra gtc ye göm dıyosun yani :D

EEE
21-03-2014, 10:31
biraz param kaldı golfun üstüne onun da hepsını astra gtc ye göm dıyosun yani :D

valla başkan ben 2 litre zannediyordum
parana yazık istediğin gibi olmazsa
yaza ne almayı planlıyorsun peki custom sonradan turboda olur sana

Dookan
21-03-2014, 10:43
valla başkan ben 2 litre zannediyordum
parana yazık istediğin gibi olmazsa
yaza ne almayı planlıyorsun peki custom sonradan turboda olur sana

TT alıp x30 lu setup yapmayı dusunuyorum

SDR_07
21-03-2014, 10:45
Maşşallah deneyen araçlara rocco güzel yürüyor

Hakan bey bir bitmedin be kardeşim herkes seni tanıyor sen uğraşıyorsun sen yapıyorsun ama hep hayal ürünü o kadar hızlıydı araban neden bizi geçemedin 1.4 TSİ konusunda en başarılı stock turbo intercoler ile dbs Polo dur o kadar uğraşmana rağmen anca bizim araçla yürüyebildin. Hem özgünü sevmiyorsun ve halen DBN yayınlasın istiyorsun saçma sapan hareketler arabanı ispatlamaya çalışıyorsun . Tamam çok emek var ama artık yaşının vermiş olduğu olğunluğunu gösterip ona göre hareket etsen artık..

Bizde biraz daha uğraştık arabamızla coler filan bu senede bekleriz antalya hızlı TSİ denemek istersen

onur_S
21-03-2014, 10:47
Murat masallah araba guzel olmus

EEE
21-03-2014, 10:50
TT alıp x30 lu setup yapmayı dusunuyorum

O daha iyiymiş
boşver opeli

penguinhakan
21-03-2014, 10:58
Maşşallah deneyen araçlara rocco güzel yürüyor

Hakan bey bir bitmedin be kardeşim herkes seni tanıyor sen uğraşıyorsun sen yapıyorsun ama hep hayal ürünü o kadar hızlıydı araban neden bizi geçemedin 1.4 TSİ konusunda en başarılı stock turbo intercoler ile dbs Polo dur o kadar uğraşmana rağmen anca bizim araçla yürüyebildin. Hem özgünü sevmiyorsun ve halen DBN yayınlasın istiyorsun saçma sapan hareketler arabanı ispatlamaya çalışıyorsun . Tamam çok emek var ama artık yaşının vermiş olduğu olğunluğunu gösterip ona göre hareket etsen artık..

Bizde biraz daha uğraştık arabamızla coler filan bu senede bekleriz antalya hızlı TSİ denemek istersen

Senle birak rolu tuvalate işemeye gitmem , Mümkunse benle ilgili yazma kendi dengin insanlar bul onlarla dene , hadi bekleme yapma ! Biz 11 diyoruz sen ne diyon hey Allah'ım ya nelerle uğraştırıyon bizi.

Semii
21-03-2014, 11:07
Bi insan kendini anca bu kadar üstün görür.

El yumrugu yeme vaktin gelmiş bence senin :)

SDR_07
21-03-2014, 11:11
Senle birak rolu tuvalate işemeye gitmem , Mümkunse benle ilgili yazma kendi dengin insanlar bul onlarla dene , hadi bekleme yapma ! Biz 11 diyoruz sen ne diyon hey Allah'ım ya nelerle uğraştırıyon bizi.

benimle niye tuvalete gitmiyon laaa wallahi gidelim ....nelerle uğraşıyormuş sen kendini ne zannediyorsun film artisti filanmı o set'ten bu sete mi koşturuyorsun işin neyse onla uğraş paşam buralara girip niye zamanını harcıyon ...senin zekana hayranım 11 desen ne olcek yegen 10 de ne ölçek ...anca kayıt üzerinde konuşursun içraad sıfır ... şimdi leon cupra aldım stage 2 plus sen onlarıda geciyordun gel sana geçmeyi ögreteyim..

MuratGürakan
21-03-2014, 11:16
Penguen bey,

1 - arabana gt28 takıp yürütemeyen benmiyim.
2 - defalarca kırıp kırıp düzelten benmiyim.
3- sadece rollinge araba yapan benmiyim.
4- turbosu k03 dıştan olsada egzoz ve emmesi oldukça büyük olan (k04'e eş olduğunu senden bende biliyoruz.) benmiyim
5 - sahibinden ne laflar yiyipde yüzsüz yüzsüz hala dbn mi yayınlarmısın diyen benmiyim.

İnsanda biraz gurur olur be kardeşim. Yazık sana. BEn senden en az 25 kg ağır bir adamım ona rağmen aynı yerde senden 0.2 sn hızlıyım sen hala hayal peşinde gez.

Düne kadar deneriz sorun yok diyordun murat abiye dün cupradan sonra ben denemem tribine girdin. Seniş hepimiz biliyoruz.

Ben bu halimle piste bile çıkarım o kadar güveniyorum arabama ama sen günlük farklı roll de farklısın.

Klasmanlarım farklı. İStesem senin gibi araba ile yatıp kalksam geceleri habi süre ölçsem ayar yapsam inan senden çok daha hızlı olurumda, beni ben yapan arabam değil. allaha şükür kendime yetiyor.

Yazıp durma madem yorumları kaldıramıyorsun.

Westi555
21-03-2014, 11:24
Arkadaşlar LÜTFEN bu şekilde yapmayın, kimin kim olduğu, neyin ne olduğu hiç önemli değilll. Hepinizden sağ duyu bekliyorum, emin olun her biriniz çok iyi pırlanta gibi insanlarsınız. İster deneyin istersenizde denemeyin birbirinizle, bu MOTOR'a bu kadar emek vermiş iki kişinin birbirlerine hitapları böyle olmamalı.

penguinhakan
21-03-2014, 11:25
Penguen bey,

1 - arabana gt28 takıp yürütemeyen benmiyim.
2 - defalarca kırıp kırıp düzelten benmiyim.
3- sadece rollinge araba yapan benmiyim.
4- turbosu k03 dıştan olsada egzoz ve emmesi oldukça büyük olan (k04'e eş olduğunu senden bende biliyoruz.) benmiyim
5 - sahibinden ne laflar yiyipde yüzsüz yüzsüz hala dbn mi yayınlarmısın diyen benmiyim.

İnsanda biraz gurur olur be kardeşim. Yazık sana. BEn senden en az 25 kg ağır bir adamım ona rağmen aynı yerde senden 0.2 sn hızlıyım sen hala hayal peşinde gez.

Düne kadar deneriz sorun yok diyordun murat abiye dün cupradan sonra ben denemem tribine girdin. Seniş hepimiz biliyoruz.

Ben bu halimle piste bile çıkarım o kadar güveniyorum arabama ama sen günlük farklı roll de farklısın.

Klasmanlarım farklı. İStesem senin gibi araba ile yatıp kalksam geceleri habi süre ölçsem ayar yapsam inan senden çok daha hızlı olurumda, beni ben yapan arabam değil. allaha şükür kendime yetiyor.

Yazıp durma madem yorumları kaldıramıyorsun.

Daha hızlı olsana kardeş hadi bekliyor millet gece gündüz 1,5 yılın var daha aman gene 1,5 yıl koybolma , hadi elini çabuk tut ben klasman değiştirecem.
RUR dan hızlı mısın DBN yayınla da görelim.

Sodanı içmemişsin anlaşılan ...

guwen_ar
21-03-2014, 11:27
Cupra tsi diye izledim videoyu tam sasirmisken leon cupra oldugunu anladim :D

En onemlisi huzurlu bi deneme olmasi.
Nazar degmesin her iki aracada :icon_tup:

MuratGürakan
21-03-2014, 11:28
Deneme huzurluda aramızdaki penguinlerin çok sesi çıkıyor

MuratGürakan
21-03-2014, 11:29
Daha hızlı olsana kardeş hadi bekliyor millet gece gündüz 1,5 yılın var daha aman gene 1,5 yıl koybolma , hadi elini çabuk tut ben klasman değiştirecem.
RUR dan hızlı mısın DBN yayınla da görelim.

Sodanı içmemişsin anlaşılan ...

yanımızda yavru ceylan internette kaplan maşallah maşallah...

Sen kendini küçült birazx daha konuşki ne mal olduğunu herkes görsün. Seni tanıyanblar zaten biliyorda, netten reklamını yiyenlerde görsün.

Göreceksen az sabret...

Buy arada benim arabama maşallah yazanlarada özelden benim arabam hızlı diye mesaj atma. bu kadarda küçültme kendini....

typermelih
21-03-2014, 11:36
allaha çok şükür kurtuldum böyle şeylerden :)

penguinhakan
21-03-2014, 11:39
yanımızda yavru ceylan internette kaplam maşallah maşallah...

Sen kendini küçült birazx daha konuşki ne mal olduğunu herkes görsün. Seni tanıyanblar zaten biliyorda, netten reklamını yiyenlerde görsün.

Göreceksen az sabret...

Buy arada benim arabama maşallah yazanlarada özelden benim arabam hızlı diye mesaj atma. bu kadarda küçültme kendini....

............................

penguinhakan
21-03-2014, 11:40
allaha çok şükür kurtuldum böyle şeylerden :)

Melih ben de kurtuluyorum merak etme ;)

Z20LET
21-03-2014, 11:42
GozunuZu seviyim uzatmayin. Alti ustu araba. Bugun sen gecersin yarin o gecer. Lutfen uzatmayin.

penguinhakan
21-03-2014, 11:47
Arkadaşlar LÜTFEN bu şekilde yapmayın, kimin kim olduğu, neyin ne olduğu hiç önemli değilll. Hepinizden sağ duyu bekliyorum, emin olun her biriniz çok iyi pırlanta gibi insanlarsınız. İster deneyin istersenizde denemeyin birbirinizle, bu MOTOR'a bu kadar emek vermiş iki kişinin birbirlerine hitapları böyle olmamalı.

GozunuZu seviyim uzatmayin. Alti ustu araba. Bugun sen gecersin yarin o gecer. Lutfen uzatmayin.

Hakan - Ümit sizin hatırınız için bir daha yazmıyorum.

MuratGürakan
21-03-2014, 11:55
Allah aşkına yazma artık. GEzi olaylarından beri penguenlere alerjim var...

leoncupra
21-03-2014, 12:12
maşallah sciroccoya bu aracı gördükçe 1.4 lere karşı fikirlerim değişiyor

16EC813
21-03-2014, 12:14
videolarda sıkıntımı var ??

Eyup Duygun
21-03-2014, 12:18
videoda problem yok lınke tıklayıp girin

fangio
21-03-2014, 13:32

Murat boyunu aşan laflar ediyorsun ve vebal alıyorsun. Sen bizi tanımıyor musun? Senin arabana tek kötü yorumumuz oldu mu? Yapılan her işe saygımız vardır. Kimin sırtından para kazanıyoruz? Hangi veriler yalan? Lafın nereye gittiğini bil de konuş.

Bizim kimse ile bir sıkıntımız olmaz. Ölümlü dünyada maddi şeyler içinde kimsenin kalbini kırmadık, kırmayız.

Arada Ümit var, Murat usta var. Bu yarışma işini de artık bu kadar uzatmayın. En uzağa kim işeyecekse işesin bitsin.

Bazı ithamlarda bulunmuşsun. Arabaya hiç bir zaman GT28 takılmadı. İddia ettiğin gibi takılmayan turbo yüzünden araba kırılmadı da... Erkan Usta Tümoto ya sor bakalım. Sana bu yalan haberleri kim ulaştırıyorsa kaynaklarını tekrar gözden geçir.

Arabaya roll için ayrı, günlük ayrı yazılım atılmadı. Bizim işimiz gücümüz yok. Bir arabanın sürekli haydi rolle gidiyor hadi değişelim yazılımı demek gibi bir vaktimiz de yok. Öyle bir takıntımız da yok.

Dıştan K03 gibi görünse de K04 gibi bir turbo olduğunu ikimizde biliyoruz demişsin. Hayır sen öyle zannediyorsun. Bu turbo K04'den küçük bir turbo.

Bu araçta sadece engine değil bir de DSG beyni var. DSG7 bir aracı bu torklarda bu kadar stabil yürütmek zannettiğin kadar kolay bir iş değil.

Lütfen bir daha bizi kapsayacak çoğul ifadeler kullanma. Bu başlık altında başka bir postuna cevap vermek durumunda kalmak istemiyorum.

Z20LET
21-03-2014, 13:39
Murat boyunu aşan laflar ediyorsun ve vebal alıyorsun. Sen bizi tanımıyor musun? Senin arabana tek kötü yorumumuz oldu mu? Yapılan her işe saygımız vardır. Kimin sırtından para kazanıyoruz? Hangi veriler yalan? Lafın nereye gittiğini bil de konuş.

Bizim kimse ile bir sıkıntımız olmaz. Ölümlü dünyada maddi şeyler içinde kimsenin kalbini kırmadık, kırmayız.

Arada Ümit var, Murat usta var. Bu yarışma işini de artık bu kadar uzatmayın. En uzağa kim işeyecekse işesin bitsin.

Bazı ithamlarda bulunmuşsun. Arabaya hiç bir zaman GT28 takılmadı. İddia ettiğin gibi takılmayan turbo yüzünden araba kırılmadı da... Erkan Usta Tümoto ya sor bakalım. Sana bu yalan haberleri kim ulaştırıyorsa kaynaklarını tekrar gözden geçir.

Arabaya roll için ayrı, günlük ayrı yazılım atılmadı. Bizim işimiz gücümüz yok. Bir arabanın sürekli haydi rolle gidiyor hadi değişelim yazılımı demek gibi bir vaktimiz de yok. Öyle bir takıntımız da yok.

Dıştan K03 gibi görünse de K04 gibi bir turbo olduğunu ikimizde biliyoruz demişsin. Hayır sen öyle zannediyorsun. Bu turbo K04'den küçük bir turbo.

Bu araçta sadece engine değil bir de DSG beyni var. DSG7 bir aracı bu torklarda bu kadar stabil yürütmek zannettiğin kadar kolay bir iş değil.

Lütfen bir daha bizi kapsayacak çoğul ifadeler kullanma. Bu başlık altında başka bir postuna cevap vermek durumunda kalmak istemiyorum.

abicim gel biz bu konuya dahil olmayalim. banada düşen o kadar çok cevap hakkı varki bilerek hiç bir duruma dahil olmadım olmicamda. sendende ricam gel biz dahil olmayalım...

MuratGürakan
21-03-2014, 13:50
@fangio

3. şahıs olarak konuya dahil olmayın.

gt28 taktım lafını söyleyen Hakanın bizzat kendisi. Murat abide söylesin buyrun her iki kişide burada.
ben 11.7 çıkarttıktan sonraki hafta oldu buda. Sonraki haftada 1 hafta boyunca yattı. Yine kendisi olmadı söktüm diyen kişidir.
Neyin ne olduğunu kimin para için yaşadığını yalan dolan reklamlar yaptığını herkez biliyor merak etmeyin. Bu konuyu uzatacaksanız, başka yerlerede getirecekseniz hodri meydan. Rsa olarak size lafım olmadı ama bu adama uyduğunuz sürece ondan bir farkınız kalmıyor. Büyük laflarda etmiyorum, yalan dolan iftirada atmıyorum.
içindeki pallerin boyutunun gt28 le eş olduğunu söyleyen kişide yine Penguen. Yani ben sahibinden bunları duymuşken, sen gelipte değil desen ne fayda....

Ümitinde de dediği gibi, onlar nasıl izliyor ve konuyu reklam için bile olsa kullanmıyorlarsa sizden de aynı olgnluğu beklerim.

MeRtCaN
21-03-2014, 13:53
neyı ne ıcın tartısıyorsunuzkı ben anlamadım 3 sayfadır

ıkı arabada Ankara da ıkı arabada aksam yan yana gelır dener

bızde bosuna tartısma okumayalım

bu aksam deneyın hangısının hızlı oldugunu gorelım ona gore yorum yapalım tebrık edelım

bence bosuna tartısma yaratmayın el elden ustundur kım hızlı guzel araba yaptıysa onu gorelım :)

MuratGürakan
21-03-2014, 13:55
Daha ilk konuda yazdım ben kibiri olan adamlarla basmam.
Varsın kendini en hızlı saysın hiç problem değil.

Benim arabama maşallah yazan adama özelden mesaj atıpta benim arabam daha hızlı benim arabam sökük değil benim arabam şmyle diye psikolojik baskı yapan bir adamdan ne bekliyorsunuzki... Bu kadar düşüyor işte.

Dookan
21-03-2014, 13:57
aynen öyle bence de2 arabada ankarada akşam

who is the fastest we will seeeeeeeeeee :D :D :D

MuratGürakan
21-03-2014, 13:58
ortalığın gerginliğinden ekmek çıkmaz size ;)

MeRtCaN
21-03-2014, 13:59
Daha ilk konuda yazdım ben kibiri olan adamlarla basmam.
Varsın kendini en hızlı saysın hiç problem değil.

Benim arabama maşallah yazan adama özelden mesaj atıpta benim arabam daha hızlı benim arabam sökük değil benim arabam şmyle diye psikolojik baskı yapan bir adamdan ne bekliyorsunuzki... Bu kadar düşüyor işte.

ozaman denemeyeceksen adam hakkın yazı yazma

bos ver
oda bu kouya dahıl olmasın polemık olmasın :)

herkes kendı ıcın araba yapıyor ne sen onun ıcın nede baskası ıcın araba yapmadın :icon_tup:

Dookan
21-03-2014, 14:06
ortalığın gerginliğinden ekmek çıkmaz size ;)

bana mı ??

MuratGürakan
21-03-2014, 14:17
ozaman denemeyeceksen adam hakkın yazı yazma

bos ver
oda bu kouya dahıl olmasın polemık olmasın :)

herkes kendı ıcın araba yapıyor ne sen onun ıcın nede baskası ıcın araba yapmadın :icon_tup:

Aynen kendi zevkimize araba yaptık bu en başından böyle. Keyifle binip maşallah demek yerine, arkadan laflar, değişik muabbetler oluyor. Gerilmek istemiyorum bende. kapansın açılmasın inşallah.

MuratGürakan
21-03-2014, 14:20
bana mı ??

Herkese. :icon_tup:

MeRtCaN
21-03-2014, 14:21
Aynen kendi zevkimize araba yaptık bu en başından böyle. Keyifle binip maşallah demek yerine, arkadan laflar, değişik muabbetler oluyor. Gerilmek istemiyorum bende. kapansın açılmasın inşallah.

gerek yok bos ver he he de gec :)

Dookan
21-03-2014, 14:23
Herkese. :icon_tup:

ne ekmeği çıkacak ki senden ya da hakan abi den.adam yazmış konuşmayın deneyin demiş bende yazmışım oraya daşşana demişim ki deneyin de izleyelim.neyin ekmeği çıkacak yani bundan nyse ..

MuratGürakan
21-03-2014, 14:41
Kötü niyet yoksa alınacakda bişey yok demektir birader. Ben kötü bişey yazmadım. Kimseye ekmek çıkmaz yazdım hepsi bu. ;)

murat çelik
21-03-2014, 15:21
vaybe 15 saat kaybolduk ortalık karışmış yapmayın arkadaşlar bu işin sonu nereye varır böyle tartışmayla ikinizde olgun adamlarsınız uzatmayalım kapatalım gitsin bu tarz muhabbetleri iki araçtada emekler var hat seviyede iki araçada MAŞALLAH kocamanından ..

civic@ef
21-03-2014, 19:59
maşallah rocconun sesde çok iyiydi elinize sağlık

Chatin
21-03-2014, 22:13
Deneme videosunu izledim cidden çok zevki bir deneme çıkmış ortaya. İki araca da maşallah.

Sarocco cidden çok güzel giden bir araç olmuş. Vmax Ümit ve Murat Abi'nin ellerine sağlık.

ARZ1
22-03-2014, 00:00
2 aracada masallah :)

typermelih
22-03-2014, 08:33
murat çım buradan sana bana hakana herkese söylüyorum...
modifiyenin aşırı yapıldığı bir araçta zevk olmaz
hırs vardır öfke vardır...herşey vardır
ben birtek adana birbirini yer diyordum
bakıyorum ankara da aynı keza...
makinalarınız allahım esirgesin inanılmaz 1.4 motorda neler neler yaptınız...allah kaza bela arıza yüzü göstermesin.bizler malesef bazı şeyleri içimizde sindiremiyoruz,taktir etmiyoruz,saygı duymuyoruz.hep kendi malımızı övüyoruz, kendi bilgimiz en iyi bilgi oluyor,biz en iyisini biliyoruz vs vs
ya nedir kardeşim bu ya , yapmayın etmeyin birbirinizin araçlarına çamur atmayın
araç kırıldıysa neden herkese söylüyorsunuz,yada kırılmıyor ama kırıldı deniyor...ulan araba çatır çatır gider,araba gitmiyor diye laf çıkarırlar.bunlara ne gerek var
ben bu çamura saplandım ,aracı satarak kurtuldum,aracımı çok özlüyorum ama birdaha ne yarış işine girerim nede modifiye...
ama şu kalp kırmalarınız boşa yazık
teneke parçaları bunlar
saygılar...

EEE
22-03-2014, 09:32
murat çım buradan sana bana hakana herkese söylüyorum...
modifiyenin aşırı yapıldığı bir araçta zevk olmaz
hırs vardır öfke vardır...herşey vardır
ben birtek adana birbirini yer diyordum
bakıyorum ankara da aynı keza...
makinalarınız allahım esirgesin inanılmaz 1.4 motorda neler neler yaptınız...allah kaza bela arıza yüzü göstermesin.bizler malesef bazı şeyleri içimizde sindiremiyoruz,taktir etmiyoruz,saygı duymuyoruz.hep kendi malımızı övüyoruz, kendi bilgimiz en iyi bilgi oluyor,biz en iyisini biliyoruz vs vs
ya nedir kardeşim bu ya , yapmayın etmeyin birbirinizin araçlarına çamur atmayın
araç kırıldıysa neden herkese söylüyorsunuz,yada kırılmıyor ama kırıldı deniyor...ulan araba çatır çatır gider,araba gitmiyor diye laf çıkarırlar.bunlara ne gerek var
ben bu çamura saplandım ,aracı satarak kurtuldum,aracımı çok özlüyorum ama birdaha ne yarış işine girerim nede modifiye...
ama şu kalp kırmalarınız boşa yazık
teneke parçaları bunlar
saygılar...

Bu bize has bir acayiplik
İngiliz forumlarında 40 kere kırıyor bunu saklama gereği duymuyor bunun ezikliginide yaşamıyor. ..
Burdada conta yakarsin motor kırdı derler
Kimseye itafen yazmadım genel bir eleştiridir.

fatiii
22-03-2014, 09:39
Bu bize has bir acayiplik
İngiliz forumlarında 40 kere kırıyor bunu saklama gereği duymuyor bunun ezikliginide yaşamıyor. ..
Burdada conta yakarsin motor kırdı derler
Kimseye itafen yazmadım genel bir eleştiridir.

aynen moruk onun sebebide zaten açık ve net.sanki 600 700 hp yapmıyoda 110 hp motor topluyomuş gibi düşünüldüğünden sanki çok iyi toplandığında kırılma şansı yokmuş gibi davranıldığından hemen yok usta kaka ayarcı boktan lafları çıkıyor.üstüne bide sanki motor kırılınca araba leş oluyomuş gibi tavırlar var insanlarda çok acayip,he bu tavrı ve konuşmaları çıkaranlarda bugüne kadar arabalarına en iyi filitre takmıştır daha çok konuşuosa en fazla bide headers takmıştır :)

bugün dünyada en hızlıyım diyenler motor bir yarış dayansın yeter modundalar bizimkilerde hem en hızlı oluyum hemde motor 50 bin km sıkıntısız gitsin derdindeler.

fix türk mantığı en iyisi olsun en hızlısı olsun uçsun kaçsın ama hem ucuz olsun hemde kırılmasın,hee kıymalı pidede var yenmi

typermelih
22-03-2014, 09:48
aynen moruk onun sebebide zaten açık ve net.sanki 600 700 hp yapmıyoda 110 hp motor topluyomuş gibi düşünüldüğünden sanki çok iyi toplandığında kırılma şansı yokmuş gibi davranıldığından hemen yok usta kaka ayarcı boktan lafları çıkıyor.üstüne bide sanki motor kırılınca araba leş oluyomuş gibi tavırlar var insanlarda çok acayip,he bu tavrı ve konuşmaları çıkaranlarda bugüne kadar arabalarına en iyi filitre takmıştır daha çok konuşuosa en fazla bide headers takmıştır :)

bugün dünyada en hızlıyım diyenler motor bir yarış dayansın yeter modundalar bizimkilerde hem en hızlı oluyum hemde motor 50 bin km sıkıntısız gitsin derdindeler.

fix türk mantığı en iyisi olsun en hızlısı olsun uçsun kaçsın ama hem ucuz olsun hemde kırılmasın,hee kıymalı pidede var yenmi

aynen öyle sana katılıyorum
lan araba orjınal 250 hp
bizler 500 hp yapıyoruz,sonra motor kırılında o araç yapılsada eskiden kırıldı kardeş o araba , alınmaz diyoruz.... lan ne alakası var yapılmış devam ediyor işte,haricen kırılabilir ne olmuş yani , paran varsa yaptırırsın yola devam edersin.

mesela ben araba satıcısıyım
bazen şirketimize 2. el 150.000 km de bir araç geliyor.sahibi diyorki aracım muhteşem
daha vidası sökülmedi diyor.aracı alıyorsun başka birine satıyorsun araç 500 km sonra piston eritiyor yada başka birşey oluyor.
başka bir adamda motorum yeni yapıldı saat gibi diyor,ama bizim 2. ele bakanlar aracı almıyorlar. nedenmiş efendim motor içi açılmış.... lan negüzel işte yeni yapılmış .

Volkann
22-03-2014, 10:11
Masallah deneyen araclara

MuratGürakan
22-03-2014, 10:45
İyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ediyorum.

@typermelih;
abi konu hakkındaki düşüncelerine tamamiyle katılıyorum ve bende senin gibi düşünüyorum. BEn çok aşırı aktif değildim sırf bu muabbetlere girmemek adına. Enkaya bile gitmiyordumki arkamdan acaip laflar gelmesin diye.
Ancak gelelim ben neden bu şekilde patladım,
1- sürekli heryerde reklam yapıp ne sağlıklı arabam, bir kere kırılmadı, herkese tavsiye ederim diye reklamlar,
2- en hızlı tsi' biziz farkımız diye reklamlar,
3- biz daha iyisini yaparız biz daha iyisini yapana kadar kadar en iyisi yine biziz lafları ve bu şekilde reklamlar...

Ben Hakan'ı da yazılımcısınıda tebrik ediyorum güzel iş çıkarttılar ancak 1.5 yılda yapılan onca talihsizlik yaşanılan 5 6 harcadım diye reklam yaparken kat ve kat fazlası harcanan aracın ne olduğunu tüm içtenliği ile paylaşsın. İşte o zaman saygıyı hak eder. O zaman sözünün eri olur o zaman samimi olur.

Bu işe çok giripte kırılmasında hiç bir problem yok. Ama bunu gizlemek nedir. Yurtdışında dediğiniz gibi hiç sorunsuz dillendiriliyor ama bizde sadece saklayıp, olmamış gibi hava atılıyor.

Herşeyi biz biliyorken netten yalanlar yayınlaması hoş olmuyor. Benim takıldığım nokta bu. NEden hep en hızlıyım diye bir ispat zorundasın be kardeşim.

Araban güzelmi güzel, en hızlısımı? Tartışılır. Görüceksinde en hızlısımısın değilmisin. Sırf bana attığın mesajlardan ötürü sen istedin bende yayınlayacağım. Hodri meydan.

Bunun yanında bir kere daha söylüyuorum, bana, benim aracıma Maşallah diyen adamlara özelden kendi arabanı övme. Bu kadar küçülme...

typermelih
22-03-2014, 10:53
İyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ediyorum.

@typermelih;
abi konu hakkındaki düşüncelerine tamamiyle katılıyorum ve bende senin gibi düşünüyorum. BEn çok aşırı aktif değildim sırf bu muabbetlere girmemek adına. Enkaya bile gitmiyordumki arkamdan acaip laflar gelmesin diye.
Ancak gelelim ben neden bu şekilde patladım,
1- sürekli heryerde reklam yapıp ne sağlıklı arabam, bir kere kırılmadı, herkese tavsiye ederim diye reklamlar,
2- en hızlı tsi' biziz farkımız diye reklamlar,
3- biz daha iyisini yaparız biz daha iyisini yapana kadar kadar en iyisi yine biziz lafları ve bu şekilde reklamlar...

Ben Hakan'ı da yazılımcısınıda tebrik ediyorum güzel iş çıkarttılar ancak 1.5 yılda yapılan onca talihsizlik yaşanılan 5 6 harcadım diye reklam yaparken kat ve kat fazlası harcanan aracın ne olduğunu tüm içtenliği ile paylaşsın. İşte o zaman saygıyı hak eder. O zaman sözünün eri olur o zaman samimi olur.

Bu işe çok giripte kırılmasında hiç bir problem yok. Ama bunu gizlemek nedir. Yurtdışında dediğiniz gibi hiç sorunsuz dillendiriliyor ama bizde sadece saklayıp, olmamış gibi hava atılıyor.

Herşeyi biz biliyorken netten yalanlar yayınlaması hoş olmuyor. Benim takıldığım nokta bu. NEden hep en hızlıyım diye bir ispat zorundasın be kardeşim.

Araban güzelmi güzel, en hızlısımı? Tartışılır. Görüceksinde en hızlısımısın değilmisin. Sırf bana attığın mesajlardan ötürü sen istedin bende yayınlayacağım. Hodri meydan.

Bunun yanında bir kere daha söylüyuorum, bana, benim aracıma Maşallah diyen adamlara özelden kendi arabanı övme. Bu kadar küçülme...

bak yine benim dediğime geliyor olay
türkiyede bir araç kırıldımı
sicili bozuluyor.
belki kırılmıştır. kırılmadanda bilmeyenler sanki motor ortadan ikiye ayrılıyor değil,olası bir piston eritme gibi düşünelim
ne oluyor araç 2. elde satılmıyor.almak isteyen çıkıyor aracın sicilini araçtırıyor
bakıyor ki motor içi açılmış.aracı almaktan vazgeçiyor...daha önceden motor sorunu yaşayan bu sebeplerle herkes herşeyi saklıyor.
mesela birisiyle yarışıyorsun
allah vere yarışı kaybet
hemen karalamalar gelir
bu araç yürümüyor vs vs
lan şu dünyada geçilemeyecek bir araba yoktur.paran varsa iyi bir ustanda varsa işide biliyorsa o usta
yapılır geçilir...
bizde anasını satim dünyanın sonu oluyor geçilince
moral 0 oluyor
nasıl geçebilirim hesapları yapılıyor
bunlarda kime yarıyor
parça satıcısına ve motoru yapana....
bunlar okadar boşki

Kadyr
22-03-2014, 11:06
deneme sarı kırmızı güzel olmuş.
biraz konuyu okudum herşey boş arkadaşlar bir aracı kendini tatmin edicek şekilde yaparsın bırakırsın. illede onu geçicem şunuda geçeyim hevesine girmesin kimse. ben kendim yaptım yazılım bana yetiyor. bana koyan sadece başka 1.9tdi yazılım yapıp beni geçerse ozaman canım sıkılır:)

üntar
22-03-2014, 11:13
bak yine benim dediğime geliyor olay
türkiyede bir araç kırıldımı
sicili bozuluyor.
belki kırılmıştır. kırılmadanda bilmeyenler sanki motor ortadan ikiye ayrılıyor değil,olası bir piston eritme gibi düşünelim
ne oluyor araç 2. elde satılmıyor.almak isteyen çıkıyor aracın sicilini araçtırıyor
bakıyor ki motor içi açılmış.aracı almaktan vazgeçiyor...daha önceden motor sorunu yaşayan bu sebeplerle herkes herşeyi saklıyor.
mesela birisiyle yarışıyorsun
allah vere yarışı kaybet
hemen karalamalar gelir
bu araç yürümüyor vs vs
lan şu dünyada geçilemeyecek bir araba yoktur.paran varsa iyi bir ustanda varsa işide biliyorsa o usta
yapılır geçilir...
bizde anasını satim dünyanın sonu oluyor geçilince
moral 0 oluyor
nasıl geçebilirim hesapları yapılıyor
bunlarda kime yarıyor
parça satıcısına ve motoru yapana....
bunlar okadar boşki

herkes senın benım gıbı toplasa.. burada bır cogumuz ozenerek bazı seylerden kacmayarak topluyor motoru. bır o kadarda ınsan kırılan motoru satmak ıcın kara duzen topluyor malesef

typermelih
22-03-2014, 11:27
herkes senın benım gıbı toplasa.. burada bır cogumuz ozenerek bazı seylerden kacmayarak topluyor motoru. bır o kadarda ınsan kırılan motoru satmak ıcın kara duzen topluyor malesef

insanlar salak değil artık
bir araç almak istiyorsan ,sağa sola soracağına
kullan bir bak nasıl gidiyor.
aynı stup taki bir araçla dene ölçü al vala filan... nebilim haksızmıyım

utkunoa
22-03-2014, 13:01
MuratGurakan@

Su konuyu okuyorum basindan beri yazdiklarinda tutarsiz mesnetsiz ici bos
yaziyorsun uyesi oldugum diger forumdan da seni tanirim kime yazilim
yaptirdigin da onemli degil ama bu soyledigin seyleri fazlasi ile yapan
sensin.K04 takdin araban ucuyor yada uctugunu saniyorsun gule gule kullan
ama sanane kardesim adam yaptirdigi yerin yazilimi begeniyorsa bunu
paylasiyorsa bunun tasasi sanami dustu?Senin derdin onun reklam yapmasimi
yoksa k03 hybrid ile senden daha iyi surelermi cikarmasi?Motoru kirildi
demissin varmi elinde bunu kanitlayacak bir profun yoksa bunu iddia ederek
karalamaya calisdigin hakanmi yoksa onun motorunu yapan ustasimi yoksa onun
yazilimi yapan firmami?

O motoru Ankaranin en bilinen en durust ustasi Erkan usta yapti tum oto diye
bir garaj sanirim taniyanlar bilirlerki motor ikiyede ayrilsa bunu
saklamicak kadar delikanli sozunun eri bir ustadir neden bu insanlari tohmet
altina alarak kendine pay bicmeye calisiyorsun yoksa amacin tuning sektorune
paralel gecismi yapmak?

Hayir soylediklerin o kadar ici bos sacmaki k03 turbonun housingine gt28 pallerini takilabiliyorsa o zaman kimse gt28 e bosuna para vermezdi arac tune ediyorsun biraz ogren bence ne nedir degildir housing k03 belli
Bir limiti var koyulan palin buyuklugu ayrica tek basina bir sey ifade etmez verimligi nedir ne degildir bakmak bilmek gerek hic bir k03 hybrid k04-64 den daha verimli olmaz uygulanan ornegide yokdur.salladigin seylerin icini doldur biraz..

Onun yazilimcisi reklam yapiyormus yok dogrulari soylemiyormus kirilmis bir
sure sacmaligi yazarak yapmaya calistigin her ne ise kimse inanmiyor cunku
senin onceden taniyan insanlarda nasil birisi oldugunu gayet iyi biliyorlar
biraz durust ol ve konuda tohmet altinda biraktigin insanlardan ozur dile .
Yazilacak cok sey varda hani yazdiklarinin neresinden tutsan tutarsiz sacma
neyin pesindesin bilmiyorum ama gercegin ortaya cikmak gibi kotu bir huyu
vardir.

Insallah En hizli tsi sen ol kardes k04 unle rekorlari egala et ama
dogrulukdan sasma ...

penguinhakan
22-03-2014, 13:13
Sadece birkaç cümle söylecem.
Arabam iki defa kapak söküldü , birincisi sekman kırdı , ikincisi subap yayları değişti.
Arabam birincisinde 3 gün ikincisinde 1 gün sanayide kaldı.
Her halde gün aşırı erkan abinin dükkana yardımcı olmak için gittiğimden arabamın yattığını sananlar var. Şu anda da o dükkandayım mesala.
Bunun dışında söylenenler ve yorumlanan ve arabamın sanayide 1 ay yattığını , sürelerimin yalan olduğunu dynomun yalan olduğunu her hafta yaptığım rollerin yalan olduğunuispatlamayan en adi şerefsizdir.Yeter ama tamam söylenir de bu kadar mesnetsiz sallanmaz ki.

maskaran
22-03-2014, 13:20
4 teker için birbirinize kurduğunuz cümlelere bakın yazık.

ferroo
22-03-2014, 13:38
cok uzamış konu bence murat abı hakan abı hazırlayın araçlarınızı hıcbır bahane olmadan yok jantım buyuktu yok 18 19 larla geldım yok koltuğum takılıydı yok benım basınç kısıktı senınkı acıktı fln olmasın ıkı araçta hazırlansın denensın adam gıbı kopru ustunden altında araç ıcınden net bı sekılde ızlencek anlasılcak kadar vıdeolar cekılsın tartışma bıtsın en hızlı 1.4 tsı kım tartışmada bıtsın konuşmada bıtsın( murat abi yakın bı abımdır)hakan abıyı tanımıyorum kendımce bı yorum yaptım kımse katılmayabılır ama bu konu anca bole bellı olur...

streetdevil
22-03-2014, 14:14
Murat abiyi ve vmax ümiti tebrik ederim çok başarılı bir rocco hazırlamışlar.ve çok yazık bukadar uğraşı emek keyif alıp güzel zaman geçirmek için kendimizi mutlu etmek için yapılıyorken ucunun böyle tatsız yerlere gitmesi fazlasıyla anlamsız.geç geçil motor kır yap bak keyfine nedir yani olayı devlet meselesi haline getirmeye ne gerek var

MuratGürakan
22-03-2014, 14:49
@utkunoa, ne beni tanıyorsun nede yüzyüze görüşmüşğümüz var. Benim hakkımda konuşma! hakkın yok. Arabamın hakkında da en ufak bilgi sahibi değilsin. Kimseden özür dileyecek ne bir lafım ne bir hareketim oldu. Ben burda hakana ne dersem yüzünede söylerim merak etme. Ama 3. şahıs olarak sen haddini aşma birader.
Ben burda araç sahibinin laflarını söylüyorum sen ordan bana neler diyorsun. NE sen ne bi başkası bu arabada gt28 yok olmadı derse yalan olur. Çünkü adam kendisi bunu ağzıyla söyleyen kişidir. Ha yalandır, abartmıştır kendi kalitesizliğidir. Ama konuşuyorsa adam akıllı arkasında dursun. O yüzden, okları bana çevirmeye çalışma. Ben başka hiç bir forumda AKTİF olarak yazmıyorum ki sen beni takip ediyorsun. Anca bişeyi satacaksam girdiğim forumlardan benim hakkında bilgi sahibimi oluyorsun. İnternet alemine bu kadar gömülme. yazık... 1.4 araba ile hangi rekoru egale edecekmişim? Zihniniz bilginiz bu kadar işte.. Yorum yapma. 3. şahıs olarak. Benim yazılımcım ustam o kadar cevap hakkına sahip olmuşken yorum yapmıyorsa sende sus. Biraz olgunluk..

@Hakan,
Sen zamanında Erhanlara ve çevremizdekilere laf ediyordun yalan dolan konuşuyorlar, aramızı bozuyorlar diye. O zamanda tartıştık seninle bu konudan hatırlarsan. Şimdide Ümitin, murat abinin hakan abinin ettiği söylediği lafların yalan olduğunu söylüyorsun. Sen yalancı bir adamsın. Yanımızda bambaşka arkamızdan bambaşkasın. Hepte bu sebeple kavga ettik seninle. Şimdi bana Serdar'ın yaptığı turboyu kullanıyorum diyorsun. O zaman sende k06 olduğunu söyleyen yine sendin. Tabi o zaman yürütemeyip söken ve başka turbo takanda sendin. Şimdi yine o turbo diyorsun. Anlamıyorum.. Hangi dediğin doğru.

Şunu anlamıyorsun ama o küçük kafana sok. Senin arabana laf etmiyorum. Emeğinize hiç lafım yok. Allah kaza bela vermesin. İnşallah hiç kırılmazda şu arabaya harcadığın boştan paralar ailene sana gider..
Ama Sana laf ediyorum. Yalan konuşman bu kadar konunun uzamasına sebep oluyor. İster kır, ister en hızlı ol ister egale et neyi istersen ama tavırların mantıklı tutarlı olsun.

Benim buradaki konum, 1.4 araba ile cuprayla yürümem. Sende benden önceki denemeni konu etsene?? Senle ne oldu mesela aynı cupra? ultrahafif jant kullanıp çok geriye düştüğünümü zannediyorsun. 30 kg koltuk söküyorsun. süreden bahsediyorsun. Senin söktüğün koltuk kadar aramızda kilo farkı var. MAdem olay süre bunu hiç düşündünmü?

penguinhakan
22-03-2014, 15:02
Murat benim harcadığım paralar sana ne koymuş be bilader.
Bi siktir git diyorum sadece hadi bokunla oyna

MuratGürakan
22-03-2014, 15:03
Senle yüzyüze gelicez illaki... O zamanda bekliyorum senden bu performansı.

pasha34
22-03-2014, 15:08
ya beyler cidden kırmayın birbirinizi ya sonucta zevk için yapılan araclar.. bence siz deneme filen de yapmayın yüzyüze görüşün konuşun edin ama burdan konuşmayın burda insanlar sürekli birbirlerini yanlış anlıyorlar..

konu içinde de yazılmış olan su motor kırma acma vs mevzuyla ilgili ben de gıcık oluyorum ufak bişi olsa motor kırılmış acılmıs vs diye tü kaka oluyor ayar oluyorum.. benim aracım da da sorun yok vs.. ama gittim internal siparişleri verdim hem ileriye dönük baska planlarım var hem de daha gönül rahatlığıyla kullanmak için.. illa motor yapmak için motor mu kırmak lazım..

MeRtCaN
22-03-2014, 15:32
Murat benim harcadığım paralar sana ne koymuş be bilader.
Bi siktir git diyorum sadece hadi bokunla oyna

kaç yasında adamsın abı

sana hıc yakısmıyor bence bu sozler :icon13:

iynn-RS
22-03-2014, 15:50
iki tarafta o gün polemik çıkıyo , laf çıkıyo şöyle oluyo , böyle oluyo diye araba denemedi .. simdi birbirinizi yiyosunuz.

madem bu tartışmalar olacaktı deneseydinizde oyle tartışsaydınız:)

PD130
22-03-2014, 16:41
ya arkadaşlar yapmayın ayıptır gerçekten.ikinizide tanıyorum ..efendi kültürlü tabir uygunsa okumuş kişilersiniz...ankaranın adamısınız ne güzel denemeler yapılıyor dostça hepimiz arkadaşız....konu iyice dillendi sakız oldu...
bence yapılacak en mantıklı şey uygun günde ikinizde denersiniz...dilerseniz bugün yarın oturalım konuşalım aradaki sıkıntıyı çözelim olmazmı..
ya hakan lütfen düzgün konuş birader ortamı germe ne gerek var bu laflara..

iynn-RS
22-03-2014, 16:51
Murat abi bu saatten sonra deneme flan olmaz. Olursada daha tatsiz yerlere gider.

MuratGürakan
22-03-2014, 17:12
oturalım Murat abi. Oturalım şahsen artık yüzyüze gelmem gerekiyor son laflarından sonra. O zaman bokumla beraber başka bişeyle daha oynayacağım...

Z20LET
22-03-2014, 17:15
Abi yapmAyin dedim o kadar ayip ya. Siktir git ne demektir ya allahim yarabbim.

MuratGürakan
22-03-2014, 17:18
suratıma da söylemessen namertsin.

fatiii
22-03-2014, 17:23
bari önce bi deneseydinizde sonra bu kadar tartışsaydınız durduk yere gerek yok bu kadar tartışmaya sakin olun birazcık

murat çelik
22-03-2014, 17:42
yalnız şu var ki bu saatden sonra murat a bokunla oyna kelimesi cok agır kaçmış bu işin sonunda can yanmaz inşalllah kocaman adamsın hakan bu kelıme sana yakısıyormu ankara küçük bir yer burada bir avuç insanlarız her yerde beraberiz olacak iş deyil bu murat sabırlı biriymiş agzını bozupta bir sey dememiş bokunla oyna kelimesine karşı karşıya gelmeyin benden size tavsiye kötü şeyler olur biraz üstüplu konuşmayı ögren hakan bey bence yalnış kelimeler kullanıyorsun bu kadar düşmek yakısık almıyor ...

Anti
22-03-2014, 18:16
Yüz yüze gelip de birbirinize mevkinize ve adabınıza uymayan hareketler yapmayın ikiniz de belli bir seviyeye ulaşmış insanlarsınız. Sokmuşum afedersiniz arabasına da turbosuna da, boşverin bunları kapansın tatsız konular..

ferroo
22-03-2014, 18:32
35 yasındakı bı adamın bokumla oyna demesı sıktır gıt demek yaa ayıp denen bısıy var bıraz saygılı olun yaa tamam en hızlı tsı o olsun murat abı allah askına ugrasma

penguinhakan
22-03-2014, 19:13
Beyler ;

Bir kendini bilmez ve sizden 10 yaş küçük birisi gelse sen laf aralarında sen "sahtekarsın" , "yalancısın", "malsın" , "yaptığın arabalar bir *** değil" , "yaptığın şeyler yalan" , "yaptıklarınla gençleri kandırıyorsun" , "sülerin yalan" , "harcadığın paraları git çoluğunla çocuğuna gider" derse kusura bakmayın da ben o adama o söylediğim kelimeler az bile kalır.

Bak küçük kardeş Murat ; gençsin yaşının verdiği heyecanla yüz yüze gelmeden bahsediyorsun , efendi yazdıkça her türlü ithamı sallıyorsun bana , inan bana benim ters tarafımla tanışmadın daha , san son sözüm akıllı ol , ne *** yiyorsan ama beni tehdit etme cüretini gösterme , şu anda ateşle oynuyorsun farkında değilsin.

Murat Usta ;
Sana soylecek hiçbir kelime bulamıyorum malesef , ilk mesajımda yazmadın da şimdi mi yazmak aklına geldi anlaşım değilim , sen orda evet Murat bu adam senin arabanla ilgili bize yardımcı olmaya çalıştı kibir yapmaz bu adam diyemedin ! Yazık sadece yazık diyorum bu kadar zaman tanımamadım ya seni buna yanıyorum sadece , suç sen de değil bende. Hakan kardeş dik , Hakan Bey olduk , yakında penguen dersen şaşırmam Murat Usta sana da.

Diğer laf taşıyanlar ;
Ben bu adam arabamla ilgili yüz yüze gelip hiçbir konuyu konuşmamışken çarpıta çarpıta anlatmanız niye buna da anlam veremiyorum , ben size arabamla ilgili her aşamasında adam sandığım için tek tek anlattım belki faydası olur birisine diye ! Bak şunu yaptım bak egzoz taktım bak bilmem ne yaptım dedikçe demekki bir yerlere güzelce servis edilmiş buna da yazık. Bu laş taşımak , boşboğazlık , isponyuculu suç değil benim soylediğm suç !

Gelelim Murat'ın savunduğu ağzına doladığı GT28 olayına ;
Şu anda kullandığım ve en verim aldığım turbonum pallerini Emme 42mm - Egzoz 40 mm dir ve Orjnal turbomdur K03 (Belki hybrid yapmak isteyenlere yardımcı olur.)
Murat Usta , Serdar (Race werks) ve Gt30 lu Adui sahibinin olduğu meclisde , daha önce bir denediğim turbo var ve emme palinni ölçtüğüm zaman GT28 turbosunun bir modelindeki aynı ölçülerde dedim (G28 kaç tane çeşidi var hatırlamıyorum şu anda) ve Serdar bana yok abi ne alakası var diye beni düzeltti olamaz o kadar olması imkansız dedi ve öylece bir muhabbet döndü burdan GT28 nasıl taktığımın Murat'a aktarıldığını bir türlü anlam veremedim , kendim bile şaşırdım vay a.k ne zaman taktım lan ben oldum hala kendimden şüpheye düştüm , evimdeki eşya dolabını araştırdım arada taktım da söktüm mü falan diye. Bu lafın boyle dolandırılması ayıp değil benim soylediğim ayıp !
Arabamın turbolarını kendim söker takarım tek tek ölçerim log alırım en verimli hangisi ise onu takarım orjinalliğini bozmadan ama hayatımda GT28 takmadım K04-64 takmadım , orninalliği bozulmasın diye.

"Ferroo" (adını bilmiyorum malesef).
Sana da yazdığım mesajları servis ederek yaptığın şeyin yada davranışın bu benim soylediğim cümleden aşağı kalır kalmamış kardeş. Bu yaptığına ne derler bilirsin ki ; Ben adam gibi sana "bak kardeş sen denemeye gerek yok yazmışsın ama başka araba ile denemeden ölçü almak yanlış olur , ben de 16 lar yok sökük değilim" dememe rağmen bunu servis etmişsin.
Burda yorum yazacak en son kişilerden birisi de sen oluyorsun.
Merak etmesin kimse 18" jant (hafiflikle alası yok ) ve takılı , 16" ve sökülü (50kğ) arasında en az 1-1,2 sn oynar 100-200 ki 50-240 basıldığında neler olacağını düşünmeniz gerekirdi. Sürelerin neleri etkilediği kusura bakmasın da kimse bana anlatamaz ki o gün Murat Çeliği daha önce en az 4-5 boy geçerken , ogün nerdeyse geçiyordu beni !
Bu yaptığın davranış doğru benim soylediğim yanlış yakışmaz oyle mi !

Şimdi bana adamlık dersi vermeye kalkmasın kimse , burda KİMLERİN adam olduğunu anladım malesef geç oldu ama anladım.

ARZ1
22-03-2014, 19:19
Bu konuya yorum yapan uyelere mesaj atmak nedir ya

MuratGürakan
22-03-2014, 19:23
Senin yerlerdeki seviyene, seninle yüz yüze geldiğimde ineceğim! Ahanda buradan hodri meydan. Benim söylediğim hiç bir şey küfür barındırmıyor. Ama sen abarttın.

Beyler ;

Bir kendini bilmez ve sizden 10 yaş küçük birisi gelse sen laf aralarında sen "sahtekarsın" , "yalancısın", "malsın" , "yaptığın arabalar bir *** değil" , "yaptığın şeyler yalan" , "yaptıklarınla gençleri kandırıyorsun" , "sülerin yalan" , "harcadığın paraları git çoluğunla çocuğuna gider" derse kusura bakmayın da ben o adama o söylediğim kelimeler az bile kalır.

Bak küçük kardeş Murat ; gençsin yaşının verdiği heyecanla yüz yüze gelmeden bahsediyorsun , efendi yazdıkça her türlü ithamı sallıyorsun bana , inan bana benim ters tarafımla tanışmadın daha , san son sözüm akıllı ol , ne *** yiyorsan ama beni tehdit etme cüretini gösterme , şu anda ateşle oynuyorsun farkında değilsin.

Murat Usta ;
Sana soylecek hiçbir kelime bulamıyorum malesef , ilk mesajımda yazmadın da şimdi mi yazmak aklına geldi anlaşım değilim , sen orda evet Murat bu adam senin arabanla ilgili bize yardımcı olmaya çalıştı kibir yapmaz bu adam diyemedin ! Yazık sadece yazık diyorum bu kadar zaman tanımamadım ya seni buna yanıyorum sadece , suç sen de değil bende. Hakan kardeş dik , Hakan Bey olduk , yakında penguen dersen şaşırmam Murat Usta sana da.

Diğer laf taşıyanlar ;
Ben bu adam arabamla ilgili yüz yüze gelip hiçbir konuyu konuşmamışken çarpıta çarpıta anlatmanız niye buna da anlam veremiyorum , ben size arabamla ilgili her aşamasında adam sandığım için tek tek anlattım belki faydası olur birisine diye ! Bak şunu yaptım bak egzoz taktım bak bilmem ne yaptım dedikçe demekki bir yerlere güzelce servis edilmiş buna da yazık. Bu laş taşımak , boşboğazlık , isponyuculu suç değil benim soylediğm suç !

Şu anda kullandığım ve en verim aldığım turbonum pallerini Emme 42mm - Egzoz 40 mm dir ve Orjnal turbomdur K03 (Belki hybrid yapmak isteyenlere yardımcı olur.)
Murat Usta , Serdar (Race werks) ve Gt30 lu Adui sahibinin olduğu meclisde , daha önce bir denediğim turbo var ve emme palinni ölçtüğüm zaman GT28 turbosunun bir modelindeki aynı ölçülerde dedim (G28 kaç tane çeşidi var hatırlamıyorum şu anda) ve Serdar bana yok abi ne alakası var diye beni düzeltti olamaz o kadar olması imkansız dedi ve öylece bir muhabbet döndü burdan GT28 nasıl taktığımın Murat'a aktarıldığını bir türlü anlam veremedim , kendim bile şaşırdım vay a.k ne zaman taktım lan ben oldum hala kendimden şüpheye düştüm , evimdeki eşya dolabını araştırdım arada taktım da söktüm mü falan diye. Bu lafın boyle dolandırılması ayıp değil benim soylediğim ayıp !
Arabamın turbolarını kendim söker takarım tek tek ölçerim log alırım en verimli hangisi ise onu takarım orjinalliğini bozmadan ama hayatımda GT28 takmadım K04-64 takmadım , orninalliği bozulmasın diye.

Sana da yazdığım mesajları servis ederek yaptığın şeyin yada davranışın bu benim soylediğim cümleden aşağı kalır kalmamış kardeş. Bu yaptığına ne derler bilirsin ki ; Ben adam gibi sana "bak kardeş sen denemeye gerek yok yazmışsın ama başka araba ile denemeden ölçü almak yanlış olur , ben de 16 lar yok sökük değilim" dememe rağmen bunu servis etmişsin.
Merak etmesin kimse 18" jant (hafiflikle alası yok ) ve takılı , 16" ve sökülü (50kğ) arasında en az 1-1,2 sn oynar 100-200 ki 50-240 basıldığında neler olacağını düşünmeniz gerekirdi. Sürelerin neleri etkilediği kusura bakmasın da kimse bana anlatamaz ki o gün Murat Çeliği daha önce en az 4-5 boy geçerken , ogün nerdeyse geçiyordu beni !

Şimdi bana adamlık dersi vermeye kalkmasın kimse , burda KİMLERİN adam olduğunu anladım malesef geç oldu ama anladım.

ferroo
22-03-2014, 19:27
Beyler ;

Murat Usta ;
Sana soylecek hiçbir kelime bulamıyorum malesef , ilk mesajımda yazmadın da şimdi mi yazmak aklına geldi anlaşım değilim , sen orda evet Murat bu adam senin arabanla ilgili bize yardımcı olmaya çalıştı kibir yapmaz bu adam diyemedin ! Yazık sadece yazık diyorum bu kadar zaman tanımamadım ya seni buna yanıyorum sadece , suç sen de değil bende.

Diğer laf taşıyanlar ;

Merak etmesin kimse 18" jant (hafiflikle alası yok ) ve takılı , 16" ve sökülü (50kğ) arasında en az 1-1,2 sn oynar 100-200 ki 50-240 basıldığında neler olacağını düşünmeniz gerekirdi. Sürelerin neleri etkilediği kusura bakmasın da kimse bana anlatamaz.

ben servis felan etmedım murat abı benım abım sayılır sen tanımıyoken murat abıyı ben murat abıyle beraberdım senı tanımam etmem kımseye srvıs ettıgım felan yok benım murat abı benım yakınım attıgın mesajı ona okuttum dogal olarak...maden en hızlı tsı sensın o aksam deneseydın murat abıyle yok 18 le geldım yok 19 la geldım demeseydın...yorum yapmaya en son benmı varım? bu kımseyı ılgılendırmez ben burda yorum yapıp yapıyacagımı sana yada kımseye sormam benden 10 yas buyuksun ama benım kadar uslublu konusamıyosun baskalarına karsı bızde cok tartıstık kavga ettık ama forum ortamında sıktır gıtlı *** yelı felan konusmadık adama kufur etmıssın bana gelmıs sen benden 10 yas kucuksun burda yorum yapma hakkın en son dıyosun buna sen karar veremessın ılk once kucuklerınle nasıl konusacagını ogrensen cok ıyı olur...

MuratGürakan
22-03-2014, 19:28
Elİnden gelenİ ardina koymassan adam deGİlsİn.

penguinhakan
22-03-2014, 19:32
Senin yerlerdeki seviyene, seninle yüz yüze geldiğimde ineceğim! Ahanda buradan hodri meydan. Benim söylediğim hiç bir şey küfür barındırmıyor. Ama sen abarttın.

Ne kadar masumsun değil mi ?

MuratGürakan
22-03-2014, 19:35
Ben söylediğim söyleyeceğimi. Bundan sonrasını yaşarız artık.

tdipower
22-03-2014, 20:03
kaç gündür yoğunluktan bakamıyorum araçlarla ilgili bir şeyler yazmak isterdim, konu farklı yerlere gelmiş şahsi fikrim dbn değilde iki araç yan yana deneme fırsatı bulsaydı hızlı olan belli olurdu çok uzamış çirkinleşmiş yüz yüze halledilir umarım