PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyaz Meleğime Modifiye Önerileri [Civic FD6]

Proctives
22-03-2014, 14:59
http://imageshack.com/a/img35/8255/c5nu.jpg

Değerli abilerim ve kardeşlerim. 2010 Model Civic Premium makyajlı kasa manuel aracım var.Aracımda sadece plakada ayyıldızlı kırmızı TR var. Onun haricinde hiçbirşey yok,tamamen fabrika çıkışı.Motor ve egzoz konusunda bilgim yok,sadece modifiye hastasıyım. Aracıma yaptırmak istediğim şeyler var ve bunlar hakkında bilgi almak ve yorumlarınızı almak istiyorum.Normalde bunları aralıklarla ayrı konular açarak soracaktım ama aklımdaki tüm soru işaretlerini tek bir mesajda dile getirmek istedim.Bu kadar fazla soru sorulur mu demeyin,üşenmeden okuyan abi ve kardeşlerimden öneri ve bilgiler istiyorum.Aşağıda sıralayacağım maddeler hakkında beni bilgilendiren birisi olursa hayır duamı alır,çok sevinirim.

1- Arabama BodyKit yaptırmak istiyorum. İki farklı çeşidi varmış. Arka çift egzoz ve ortada F1 lambalı olan(Ön tampon komple farklı,üçgen cins),bir de ön tampona küçük bir ek ve arka taraf sade bir ek. Ben sade olanı düşünüyorum hem daha maliyetli hem de hoşuma gittiği için. Plastik olanından alacağım. Ankara'da bu işi yapan en iyi yer neresidir?
http://imageshack.com/a/img811/407/lq0v.jpg
http://imageshack.com/a/img42/7198/izqu.jpg

2- Arka tamponu yukarıdaki resimdeki gibi yaptırıp ön tamponu da aşağıdaki gibi yaptırsam yani mugen ön tampon yaptırabilir miyim?
http://imageshack.com/a/img35/1239/e495.jpg

3- Cam filmi çektirmek istiyorum. En fazla 2 numara olacak şekilde,çok pahalı olmasın ve kaliteli olsun istiyorum.Ankara'da bu işi yapan en iyi yer neresidir?

4- Arka plaka ışığından tutunda,kapı altı ışıklar,iç aydınlatma ışıkları ve bagajı komple beyaz yapmak istiyorum. Hangi tarz ampüller almam lazım ve nereden temin edebilirim?

5- Yan aynalar ve arka stopların alt kısmına(sinyal ve geri) film çektirsem nasıl durur sizce?

6- Ön tarafın sinyal lambalarının sinyali açmadan da sarı yanmasını istiyorum yani sürekli. Hem park açıkken hem de normal farlar açıkken yansın istiyorum.Galiba Amerikan sinyal modülü oluyor. Bunu yaptırırsam normal sinyaller çalışmayacak mı,sadece aynadaki sinyaller mi çalışacak?
http://imageshack.com/a/img845/6352/3njk.jpg
7- Arka sis farını çift taraflı yaptırmak istiyorum ve normal farlar açıkken sağ ve sol toplam 4 kırmızı lamba yansın istiyorum. Galiba bu da park modülü oluyor. Bunu herhangi bir elektrikçi yapamaz mı illa modifiyecilere gidip 60-70 TL ödememiz mi lazım?
http://imageshack.com/a/img593/3540/d24v.jpg
8 - Aracımda 7000 devirde filan kesici devreye giriyor. Egzoz sesi olmadıktan sonra bir zevk alamıyorum. Egzoz taktırsam tok bir ses almak istiyorum çünkü maliyeti ne kadar olur? Veya sağlam bir hava filtresi alsam istediğim sesi alabilir miyim? Hava filtresi olarak ne önerirsiniz? Yakıtı çok fazla etkiler mi? Ve son olarak 7000'de devreye giren kesiciyi daha aşağılara çekmek (5000) mümkün müdür? Kim yapabilir bunu?
BUNUN GİBİ BİR SES
Honda typer kesici Sanki ateş ediyor - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=iZgNshKpmwY)

Normalde bunları aralıklarla ayrı konular açarak soracaktım ama dediğim gibi aklımdaki tüm soru işaretlerini tek bir mesajda dile getirmek istedim. Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum. Saygılar sunarım...

emredağla
22-03-2014, 15:47
yay var 5 cm apexi 250 tl ama 200 e veririm 1 yaz kullanıldı güzel yaylar
Örnek resim
http://i61.tinypic.com/29yqecm.jpg

http://i60.tinypic.com/eoiad.jpg

Proctives
22-03-2014, 15:53
Eyvallah kardeşim. Yay düşünmüyorum,en azından şimdilik. Yazdıklarım hakkında bilgin varsa cevaplarsan sevinirim.

_sinan_
22-03-2014, 15:54
7 maddedeki arka sisleri sürekli açık olmasını istemenizin nedeni nedir acaba ?

Proctives
22-03-2014, 15:56

Sürekli açık tutmak istemiyorum. Sadece yandığı zaman çift taraflı yanmasını istiyorum. Normal durumdayken üstteki resim,açık olduğu zamanda alttaki gibi olsun istiyorum.

Seven7
22-03-2014, 15:58
1- Ankara'da illa ki vardır ama sahibinden üzerinden kargo ile de getirtebilirsiniz.

2-Evet yaptırabilirsiniz. Ön tampon arka tampon ayrı satılıyor.

3-Ankaralı değilim pas.

4-Herhangi bir aksesuarcıda plakalık ampulü alabilirsiniz beyaz renk. Düşük watt olanı almamaya dikkat edin, pek gözükmüyor.

5-Bence hoş durmaz, yaptırmayın. Film çekme modası artık bitti. Ki aracınız beyaz, canlı durması daha hoş olur stopların.

6-Hayır hiç gerek yok. Altı üstü parklardan bir paralel çekiliyor. İşi bile herhangi bir elektrikçi de yapabilir. Bunu yaptırdığınızda sinyaller yine çalışıyor, herhangi bir problem olmuyor.

7-Bu da aynı şekilde stoplardan çekilecek paralel bir kablo ile halledilir.

8-Gösterdiğiniz videoda araç launch control yapıyor. Yani kalkışa hazırlanırken aracın en iyi kalkış yapacağı devirde sabitleyip sağlıklı bir kalkış yapmaya yarıyor. Bunu ancak araç beynine müdahale ederek yapabilirsiniz. Bu da yüksek ücretlerde, ki sadece bunun için beyin alınmaz araca.
Egzoz konusunda da nasıl bir ses beklediğinize bağlı. Bana sorarsanız bütçe sıkıntınız yoksa tüm susturucuları iptal edip sona Warex koymanız. Ama bu kadar bütçeniz yoksa kaliteli bir son susturucu egzoz alıp isteğinize göre (Cızırtılı, tok gibi) bir egzoz beğenip alabilirsiniz.
Hava filtre kitlerinde aracınız için bir bilgim yok.

Aracınıza jant ve yay takmazsanız bu body kitlerin hepsi çok boş duracak. Haberiniz olsun.

Forumda birçok Ankara'da olan ve bu işlerle ilgili kişiler var, onlardan yardım alabilirsin. Hem dükkan dükkan dolaşıp moral bozmazsın, hem tanıdığının olması her zaman iyidir.

Kolay gelsin.

Sisler hep açık olmuyor, sis lambaları stoplardaki voltajda yanıyor.

Proctives
22-03-2014, 16:08
Seven7 kardeşim. Öncelikle üşenmeden cevap yazdığın için teşekkür ederim. Peki aracımda 7000 de devreye giren kesiciyi 5000'e filan çekemez miyiz? Kim yapabilir bunu?

01ayk01
22-03-2014, 16:18
Amac ney peki 5000de kesiciye girmek istemendeki ?

Proctives
22-03-2014, 16:25
Arkadaşım olur mu olmaz mı? Amacı öğrenmek isteme sebebin nedir?

Ersin.
22-03-2014, 16:36
Seven7 kardeşim. Öncelikle üşenmeden cevap yazdığın için teşekkür ederim. Peki aracımda 7000 de devreye giren kesiciyi 5000'e filan çekemez miyiz? Kim yapabilir bunu?

Arkadaşın dediği gibi beyine müdahale etmeden olucak iş değil sırf onun içinde beyin almaya değermi tartışılır tabi sizin kararınız yinede. Anladığım kadarıyla sizin istediğiniz launch kontrol. Kesiciye girmesiyle launch kontrol aynı şeyler değil. Launch kontrolde aracın kalkışı için en iyi devire ayarlanır ve kalkıştan sonra o devirde kesme yapmaz yine daha yüksek devirlerde kesmeye devam eder. Sadece kalkışta 3500 veya 4000 gibi keser(hangi devire ayarlanırsa). Motorun hali hazırdaki durumu için en sağlıklı devir kesici noktasıda fabrika çıkışlı halidir. Kısacası aracınıza beyin lazım :) Yazılımla ilgilenen birçok üye ve yönetici var forumda onlara danışırsanız daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz.

Seven7
22-03-2014, 16:38
8-Gösterdiğiniz videoda araç launch control yapıyor. Yani kalkışa hazırlanırken aracın en iyi kalkış yapacağı devirde sabitleyip sağlıklı bir kalkış yapmaya yarıyor. Bunu ancak araç beynine müdahale ederek yapabilirsiniz. Bu da yüksek ücretlerde, ki sadece bunun için beyin alınmaz araca.

Özelden yazdığın mesajın cevabını buradan vereyim, yanlışım varsa düzeltirler.

Kesici hakkında bilgi olarak bunu yazdım, bildiğim şekilde. Aracına beyin alırsın, launch control devrini yaparlarsın ve bu videodaki sesi alabilirsin. Fakat dediğim gibi, bunun için büyük bir bütçe ayırman lazım. Buna gerek yok.
Onun dışında 7000 devir çeviren aracı 5000 devirde kesiciye sokamazsın. Ki insanlar motor yükleyip beyine müdahale edip devir çevirtiyorlar araçlarına. Senin ne güzel 7000 devir çeviren aracın var 5000 devir ile kısıtlamaya çalışıyorsun.:)

Proctives
22-03-2014, 16:43
Tamam kardeşim eyvallah. O zaman son çare sağlam bir egzoz bulup sesi dinlemek. :) 7000'e kadar basamıyorum içim gidiyor o yüzden merak etmiştim. Acımak yok o zaman.. Cevaplar için teşekkür ederim tüm kardeşlerime...

01ayk01
22-03-2014, 17:57

sen ne istedigini anlatamadigin icin oyle bi soru sordum ters konusmana gerek yok. sadece duz bi soru sordum ne istedigini anlamadigim icin. soyledigin seye gelince. beyin almadan o isi yapman mumkun degil. zaten 7000de kesiciye giren arabani 5000de kesiciye sokarsan gitmez o araba. eger istedigin launch control ise beyin alman lazim. onun icinde aldigin guce deymicegi icin gerek yok. ayrica arabana hic bise olmaz. sene 2010'da bende vardi ayni arac. ne iskenceler yaptim hic bise olmadi. yagina suyuna bakimina dikkat et gerisinin onemi yok. egzoz icinde manifold duz boru ortaya spor tip susturucu sona 63luk varex cok guzel oluyor.

edit : imla.

Proctives
22-03-2014, 18:32
01ayk01,kardeş yazmandan dolayı dalga geçermiş gibi sorduğun izlenimi verdi,onun için öyle yazdım. Kusura bakma o zaman,yüzyüze olmadığı için konuşma şekli yanlış anlaşılabiliyor. Egzoz önerisi için de teşekkür ederim. İstediğim ses cızırtılı olmayacak,tok bir ses istiyorum. S2000 lerdeki gibi. Tam olarak bilmiyorum o işleri,anladığım tek şey arabaya güzelleştirmek. Manifold düz boru mu olacak? Ortaya spor tip susturucu diyorsun ve sona da 63 lük Varex diyorsun doğru mudur? Buradaki 63 dediğin ebat mı oluyor? Bunun bana maliyeti ne olur tahminen? Son olarak bunu uzaktan kumandalı veya düğmeli yapmam mümkün mü? Babam trafik polisi ama yine de basınca normale dönsün tekrar basınca sesli duruma gelsin istiyorum. Her zaman sesli de binmem çünkü...

01ayk01
22-03-2014, 18:51
varex'in fiyati 1300 tl. ara boru ve orta susturucu 600-1000 arasi(krom malzeme) snn arac icin obx marka headers vardi ama bulamadim simdi fiyatini. arastir pahali gelirse adana'da suayip ustaya para yatirirsin o yapar yollar sana 400 tl'ye fln. arar sorarim gerekirse. varex'in ozelligi sesi kisip acabilmen guzel olur. bu fiyatlar pahali gelirse ankarada koc egzoz ve copur egzozu ovuyor arkadaslar. fiyat konusunda copur daha iyiymis onlar uygulama yapiyorlar bilgin olsun. sonda orjinal susturucu kalir ortaya cut out yani vana koyarlar sesi ayarlarlar istedigin gibi. ama ne yaparsan yap bende manifold tak. ben ilk bas manifold olmadan taktim hosuma gitmedi manifoldu girince biseye benzedi sesi. ayrica s2000 sesi almanin tek yolu aracina s2000 motorunu swaplaman :) asagida linkini verdigim aracta duz boru ve sanirim 63luk varex var ses bence gayet iyi fikrin olsun en azindan. ayrica yanlis anlasima icin sende kusura bakma kirve dedigin gibi yuzyuze olmayinca yanlis anlasiliyor. elimden geldigi kadar yardimci olmaya calisirim baya bise yaptim zamaninda arabama. body kit icinse eger mugen rr istiyosan fifty tuning'e git fiberden body var onlarda ben ordan almistim zamaninda. ama plastiklerinin fiyatlarinida arastir bi plastik daha uygunsa veya fiyat fibere yakinsa plastik alman daha iyi olacaktir. bunlari yaptinmi arac jant ve yay isticek yoksa biseye benzemicek. filtre icinde simota alabilirsin. ama ben zamaninda filtreden iceri su cekmistim akismetrem bozulmustu. filtrenin ucunu su cekmicek bi yere koymaya dikkat et. kolay gelsin.

https://www.youtube.com/watch?v=u2Z_Od55_Ow

Seven7
22-03-2014, 18:52
01ayk01,kardeş yazmandan dolayı dalga geçermiş gibi sorduğun izlenimi verdi,onun için öyle yazdım. Kusura bakma o zaman,yüzyüze olmadığı için konuşma şekli yanlış anlaşılabiliyor. Egzoz önerisi için de teşekkür ederim. İstediğim ses cızırtılı olmayacak,tok bir ses istiyorum. S2000 lerdeki gibi. Tam olarak bilmiyorum o işleri,anladığım tek şey arabaya güzelleştirmek. Manifold düz boru mu olacak? Ortaya spor tip susturucu diyorsun ve sona da 63 lük Varex diyorsun doğru mudur? Buradaki 63 dediğin ebat mı oluyor? Bunun bana maliyeti ne olur tahminen? Son olarak bunu uzaktan kumandalı veya düğmeli yapmam mümkün mü? Babam trafik polisi ama yine de basınca normale dönsün tekrar basınca sesli duruma gelsin istiyorum. Her zaman sesli de binmem çünkü...

Cızırtı istemiyorsan ortaya tüp susturucu koyulacak. Tüp susturucu egzoz sesinin cazırtısını alıyor.
Manifold denilen şey headers. Yani motorundan çıkan egzoz boruları. Bunu düz yapamazsın çünkü 4 boru çıkıyor tek boru haline geliyor. Bu tek boru haline geldikten sonra gerisine düz boru çekiyorsun ortaya tüp susturucu koyuyorsun. Warex denilen egzoz kumandalı egzoz zaten. Eğer Warex marka alırsan 1300tl şuan fiyatı, düz boru da yaklaşık 250-300 lira civarı. Ama Warex marka almazsan kalite kalite kumandalı egzozlar var, araştırabilirsin. Kumandalı son susturucu bakmalısın. 63'lük denilen egzozsun giriş çapı. Egzozcuya söylersen zaten onu anlarlar.

01ayk01
22-03-2014, 18:56
dostum fd6'larda 4lu cikmiyor manifold tek bogazdan cikiyor.

Proctives
22-03-2014, 21:11
01ayk01 ve Seven7 yardımlarınız için çok teşekkür ederim kardeşlerim. Allah razı olsun. Fiyatlar tuzluymuş,önce bodykiti yaptırayım da ilerleyen zamanda da Warex taktırırız artık. Takmışken iyisi olsun. Şimdilik sağlam bir açık hava filtresi iş görür sanırsam. Su olayına da dikkat edeceğim. Tekrardan teşekkür ederim..

breko52
22-03-2014, 21:41
sorularınızın birçoğunun cevabı aracımda var
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/170829-2010-honda-civic.html LİNKKKKK
konuya bakabilirsin
simota filtre var videosu var
arkalar dörtlü yanıyor
amerikan park mevcut
bi kaç aksesuar body kit yok
body kit olarak tavsiyem komple tampon almanızdır.
tampon ekleri pek iyi gelmiyor bana
kesiciyi 5 bine alma denilen şey güçlü araçları kalkışta kontrol etmek için kullanılan
launch controldür bizim araçlara pek gerek yok altı üstü 125 hp
kesiciye kadar basmakta pek sınır tanımıyorum şahsen

Proctives
22-03-2014, 22:38
Teşekkür ederim yardımınız için... Ön panjuru nasıl siyah yaptınız?

breko52
22-03-2014, 23:19
Teşekkür ederim yardımınız için... Ön panjuru nasıl siyah yaptınız?

folyo kaplama ile basit bir işlem
aldığımda böyleydi sökmedim ben de

Proctives
23-03-2014, 21:14
Arkadaşlar açık hava filtresi kafama takılmıştı bugün kömürlükte duran eski açık hava filtresini taktım ama kullanamadım. Şöyle ki taktıktan sonra devir saati en fazla 3500'e çıkıyor ve kesiciye giriyor. Çok şaşırdım,sebebini bulamadım. Buna ek olarak normal filtreyi çıkarıp açık hava filtresini takınca aşağıdaki hatalar meydana geldi. Sebebini bilen birisi cevaplayabilir mi?
http://i.imgur.com/MYlHb1F.jpg

AÇIK HAVA FİLTRESİ
http://i.imgur.com/MNbASB6.jpg

01ayk01
23-03-2014, 22:08
Akismetreyi takmismiysin acik hava filtresini taktiktan sonra ? Benm akismetre bozuldugunda 3500u gecmiyordu araba. Eger sensoru takmadiysan bundan dolayi yapmis olabilir.

Proctives
23-03-2014, 22:10
Normal filtrenin üzerine entegre sistemi diyorsan onu tekrar takacak bir yer bulamadım kardeşim. Boş olan yerin içine salladım öylesine. :) Akismetre o mu oluyor? Ne işe yarıyor peki bu ve nereye takmam lazımdı açık hava filtresini taktıktan sonra?

01ayk01
23-03-2014, 22:13
Aynen o sensor oluyor. Onu takmadigin icin bu sonucu almissin. Simota'nin veya baska bi markanin senin aracin icin olan kitini alicaksin. Sensor yeri hazir olur boruda ayni sekilde takicaksin. Ha ben kit almak istemiyorm diyosan isini bilen bi egzozcuda borulari yaptircaksn sensor yeriyle beraber. Lakin fiyat yine kit fiyatina gelicektir. Al bi simota kit tak sensoru yerine rahatina bak :)

Proctives
23-03-2014, 22:19
Eyvallah kardeşim sağolasın. En fazla 100-150 arası çıkar benden. O fiyata da bulamam heralde. En iyi marka HKS,AEM,Simota bunlar heralde bunlara da bodykit ve diğerlerinden sonra para yetmez heralde. :)

01ayk01
23-03-2014, 22:37
sana bunlar gibi biseyler lazim.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-simota-honda-civic-2009-carbon-hava-filtre-kiti-cbii-111-simot-141574463/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-honda-civic-2006-2011simota-cb-111-filtre-kiti-x-power-tuning-138889582/detay)

ben aem kit hic gormedim varsa bilmiyorum. bi ara injen vardi onuda bulamadim simdi. hks vs. takacaksan sensorlu ara boruyu yaptirman lazim dedigim gibi. hazir alman senin icin daha uygun olur. en azindan yarin birgun satacak olsan temizler satarsin. kolay gelsin dostum :)

Proctives
23-03-2014, 22:40
Kardeşim yardımların için çok teşekkür ederim,Allah razı olsun. Bunlar şimdilik bütçeyi fena bozar,işin rast gelsin... :)

01ayk01
23-03-2014, 22:45
27sinde adana'ya gidicem. benim aractan filtre kitini sokmustum. filtreyi birine verdim ama ara borusu duruyor olabilir emin degilim. 3 sene oluyor :) eger boru duruyorsa ucretsiz yollarim sana. alirsin ucuna bi filtre bitti gitti. yazarim sana burdan ben. hadi hayirli geceler :)

Proctives
23-03-2014, 22:57
Allah razı olsun kardeşim,çok sağolasın. Kan çekiyor demekki. :) Hayırlı geceler...