PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurt dışı dil eğitimi hakkında bilgi / öneri

omerta.
26-03-2014, 09:31
Arkadaşlar, abiler merhabalar

Eylül ayında yurt dışına Ingilizce eğitimi için gitme kararı aldım ama kafamda binbir soru var.

Önceliğim Ingiltere'de dil eğitimi almak fakat Malta ucuzluğu ile bana gel bana gel diye göz kırpmıyo değil :) ama çok fazla memnun kalan göremedim internetteki araştırmalarımda.

Daha önce aranızdan giden, bilgi sahibi olan, yol gösterebilecek arkadaşlar abiler varmıdır ?

Bulgaristan çift vatandaşıyım kırmızı pasaportum var , okul için 6 aylık 2500 pound (aşağı yukarı biraz oynayabilir) gibi bir miktar ayırabilirim.

Kafamı en çok kurcalayan kalacak yer ve kesinlikle çalışmam gerekecek. Kırmızı pasaportum olduğu için çalışma izni konusunda bir problemim yok.

McS_R53
26-03-2014, 09:39
maltayı kesinlikle aklından çıkart. Maltaya gideceğine kıbrısa git daha iyi.

omerta.
26-03-2014, 09:41
maltayı kesinlikle aklından çıkart. Maltaya gideceğine kıbrısa git daha iyi.

Malta konusunda sanırım herkez aynı fikirde. Ozaman hiç Maltaya bulaşmadan Ingiltere üzerine yoğunlaşim

flexamin
26-03-2014, 10:47
ne kadar süreliğine gitmeyi planlıyorsun?

1-2 aylık dil kursları var ingiltere için.

yok 1-2 aylığına gitmicem diyorsan, gideceğin ülkenin üniversitelerine kendin başvuru yaparsın.

şöyle örnek vereyim

korede master doktora yaparken kore devletinden burs almıştım (niied diye bir kurumu vardı)

master için 1550 dolar doktora için 1800 dolar veriyordu.

koredeyken 1 senelik dil okuluna gelenlere de 1100 dolar burs veriliyordu( burs başvurusu kabul edilenlere)

ama ingiltrede bu şekilde veriliyormu tam emin değilim. iyice araştır derim. ha birde diyelim universtede dil kursuna gittin 1 senelik, hocanla konuş. ek bir burs ayarlayabilir. korede 1000 dolarlık ek burs ayarlamıştı hocam ama 500 dolarını kendine 500 dolarını bana veriyordu.

MK8800
26-03-2014, 10:52
Malta rezalet .. İngiltere içinse miktarı biraz arttirman gerekebilir . Tabi alacağın eğitimin kalitesine göre değişir öncelikle beklentinin ne olduğu önemli . Ayrica yurt tercih etme derim özellikle aile yaninda kal ki günlük hayatta da zorunda kalarak konuşursan senin için daha iyi olur.

Berkan
26-03-2014, 10:54
gezmeyi tozmayıda seviyosan yazın eglence gırgır samata bilimum işler için :D maltaya (ana dilleri bile ingilizce degil) gidilir baska bişeye gidilmez yazık olur. dogru dürüst egitim istiyosan bunlara dikkat et. şu yurd dısı işlerini ayarlayan firmalarla görüş derim güzel yonlendiriyorlar. mesela kaplan .isimden bildigmiz türkce kaplan degil :)

alternatif avusturalyada olabilir

İngiltere Dil Okulları | Kaplan İngiltere Dil Okulları | İngiltere İngilizce Eğitimi (http://www.kaplaninternational.com/tur/okullar/ingiltere/ingiltere-dil-okullari.aspx)

yada

http://ec-turkey.com/

omerta.
26-03-2014, 10:58
@flexamin
Abicim hedefim 6 aylık bir eğitim almak. Acentalar çok fazla paralar çıkartabiliyor, bu yüzden kendi imkanlarımla okula yazılırsam daha uygun olabilir diye düşünüyorum. Amacım iyi bir seviye ye gelmek.

@MK8800
Güzel bir okul buldum aslında 2600-3000 pound civarına yaklaşıyor indirimle. Ama daha uygun birşeyler bulabilirsem ona göre değerlendiricem. Aile yanında kalmak pratik açısından çok iyi ama onların yaşam kurallarına göre yaşamam gerekirse biraz sorun olabilir, hem avantaj hem dezavantaj olabilir gibime geliyor.

MK8800
26-03-2014, 11:00
gezmeyi tozmayıda seviyosan yazın eglence gırgır samata bilimum işler için :D maltaya (ana dilleri bile ingilizce degil) gidilir baska bişeye gidilmez yazık olur. dogru dürüst egitim istiyosan bunlara dikkat et. şu yurd dısı işlerini ayarlayan firmalarla görüş derim güzel yonlendiriyorlar. mesela kaplan .isimden bildigmiz türkce kaplan degil :)

İngiltere Dil Okulları | Kaplan İngiltere Dil Okulları | İngiltere İngilizce Eğitimi (http://www.kaplaninternational.com/tur/okullar/ingiltere/ingiltere-dil-okullari.aspx)

yada

EC English Dil Okullari - Dil Okulu (http://ec-turkey.com/)

Aynen kaplan tercih edilebilir. Sen sadece sehir ve almak istedigin egitim duzeyini seciyorsun gerisini onlara birakiyorsun . 2010'da New York'a katildik grup oldugumuz için indirim bile yaptılar yaş küçük diye mesela ayrica ilgilenmislerdi ve okul egitim haricinde günlük organizasyon gezi vs olsun oradayken sikilmaman icin her turlu imkani sunuyorlar .

flexamin
26-03-2014, 11:00
@flexamin
Abicim hedefim 6 aylık bir eğitim almak. Acentalar çok fazla paralar çıkartabiliyor, bu yüzden kendi imkanlarımla okula yazılırsam daha uygun olabilir diye düşünüyorum. Amacım iyi bir seviye ye gelmek.

üniversitelere kendin başvur. tabi ingiltrede ki burs olayını araştır ilk olarak.

same-34
26-03-2014, 11:07
Öncelikle buradaki yurtdışı eğitimle uğraşan acentaların gidebilidiğiniz kadarına gidip iyi bir fiyat araştırması yapın. Malta için konuşucak olursak; bütçe olarak bakarsanız ''yaz mevsimi''nde gitmeniz sizin için büyük hayal kırıklığı olur. Yazın herhangi bir ürünün,konaklamanın,yeme-içmenin ve nüfusun sayısının 3-4 e katlandığını rahatlıkla söyleyebilirim. Yer çok küçük olduğundan Türklerle sürekli iç içe olmanız kuvvetle muhtemel. Kısacası, Malta yazın gidilip bol bol takılmak ve ingilizce pratik yapmak için biyerdir. Bu arada takılabileceğiniz gezip görebileceğiniz yerleri max 2 günde bitirisiniz. Geri kalan zamanınızda bol bol içiniz sıkılabilir.
İngiltere için; London zaten bildiğiniz gibi bütçe açısından zora sokar, Brighton veya Bristol düşünülebilir ve London'a göre daha ucuzdur. Fakat çalışmanız gerekecekse Ingiltere için kesinlikle bu acentalarla konuşup bunu eklemeniz gerekir. Onlar dil seviyenize göre size uygun işi bulup,ilgili yerlerle iletişime geçerler.

PiscocuK
26-03-2014, 11:15
londra pahallıdır ama iyidir
Callan School London | Callan School London (http://www.callanschoollondon.com/)
bu sistemi ve okulu tavsiye ederim..sürekli tekrar ve sürekli konuşma

omerta.
26-03-2014, 11:56
@Berkan
Kaplan ile görüştüm çok kaliteli bir firma, eğitimleride aynı şekilde fakat Londra için 4600 pound Eylül ayı başlama fiyatı verdiler. (6 aylık eğitim) Bu fiyat malesef aşıyor beni. Yinede o fiyatlara çıkabilirsem kesinlikle ilk tercih ediceğim okul. Ingiltere'deki ilgililerinle uzun bi telefon görüşmesi yaptım, sağolsunlar herşeyi açık açık söylediler ilgilendiler.

@same-34
Yazın gitmeyi düşünmüyorum şuan çalışıyorum zaten Eylül'de ayrılıcam diye bilgi verdim müdürlerime. Yaz curcunası bir geçsin Eylülde öğrenciler geri dönünde biraz daha rahatlar Türk yoğunluğu diye düşünüyorum.

@PiscocuK
Abicim teşekkür ederim araştırıcam bu okulu

PiscocuK
26-03-2014, 14:08
konaklama olarak burayı öneririm
yurt gibi bir yer :)
genelde günübirlikçiler yada haftasonu gezisine gelenler tercih ediyor
%80 genç ve öğrenci
ben ilk sabah odada 3 kızla uyanmıştım :)
resepsiyondaki kızıda ayarlamıştım özellikle kızları gönderiyordu benim kaldığım odaya :)
konum olarak bizim taksim meydanı gibi bir yer :)

London Hostels | Hostels in London | Youth Hostels London (http://www.piccadillyhotel.net/)

buradan konumun resilerine bakabilirsin

https://www.google.com.tr/search?q=piccadilly+circus&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=idEyU7DAMIrB7AbgsICgCw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1920&bih=952

blumenberg
26-03-2014, 19:45
Eğitim açısından malta'da dil ögrenilmez, çok ucuz oluşundan mütevellit daha çok eğlenmeye gidiyor insanlar, her milletten insan var, eğitimleri de iyi değil.

Dil eğitimini tam olarak almak istiyorsan ingiltere öneririm, tabi londra vs değil, çünkü oralarda native speakers yok denecek kadar az, ben bournemouth'da bulundum 2 ay ve bana yetti.

Londra'ya yakın olsun istersen Brighton da güzel bir seçenek, hem native speakers yogunlukta hem de egitimleri cok iyi. Bütçen kısıtlı ise 3 ay Malta'ya gideceğine 2 ay İngiltere'de bulun hem de dünyanın en güzel şehirlerinden birini Londra'yı görme fırsatını yakalamış ol. Karar senin