PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf 1.6-1.6 fsi farklari

PuT
26-03-2014, 16:24
Arkadaşlar internette araştırdım ama birde size sormak istedim.1.4TSI bakıyorum ama yakıtı nasıldır? 1.6 ile arasında ciddi bir çekiş farkı ve yakıt farkı olur mu? yada fsı motorla düz 1.6 motor arasındaki farklar nelerdir bilemedim.Yaklaşık 30 35bin arasında bir arac alıcam golf yada leon olucak.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim.

Berkan
26-03-2014, 16:28
düz 1.6 yakar gitmez direk lpg. fsi ondan hallice az birazcık iyi lpg takamassın düz 1.6 kadar olmasada yakar .1,4 tsi en usturuplusur iki 1.6 ya görede daha az yakar vede gider

Gko
26-03-2014, 16:34
1.4tsi'ın yakıtı 2sine göre de daha iyidir. anyı şekilde gidişide.

ama düz 1.6ya lpg takarsanız gayet uyumludur tsi'dan az yakabilirsiniz ş.içi*

KÖROĞLU
26-03-2014, 16:37
Arkadaşlar internette araştırdım ama birde size sormak istedim.1.4TSI bakıyorum ama yakıtı nasıldır? 1.6 ile arasında ciddi bir çekiş farkı ve yakıt farkı olur mu? yada fsı motorla düz 1.6 motor arasındaki farklar nelerdir bilemedim.Yaklaşık 30 35bin arasında bir arac alıcam golf yada leon olucak.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim.

3 ününde teknolojisi farklı.

1.6 pancar motor dedikleri, wv grubunda kullanmayan araç yok neredeyse.

102 hp diye hatırlıyorum. 16 V tir. (Octavia için söylüyorum) 10 LT civarı tüketimi var. LPG ile çok uyumludur biz 70 K dir kullanıyoruz, sıralı ama eski sistem atiker var sorun yok. Yakıt makul denebilir.

FSİ motor'a lpg takılmaz. üsttekine göre az yakar ama benzim pahalı *****. (genel kanı bu yönde, takanlar var ama verim düşük diyorlar)

TSİ en yeni teknoloji, en ekonomik olanı ve en iyi yürüyecek olanı budur. LPG takılmaz. ( BRC li TSİ motor Scirocco var donanimhaberde araştırırsan görürsün)

Yakıt sorun değil diyosan o bütçeyle TSİ alınır. FSİ Golf 5 ler şaka gibi rakamlara bulunabiliyor. LPG takılsa fiyatları uçar muhtemelen.

TSİ piyasasını bilmiyorum, yorum yapmayayım.

Dizel neden düşünülmüyor ? 30 - 35 e zor ama bulunabilir belki.

Sert@ç
26-03-2014, 17:38
1.6 8v 102 hp eşek gibidir 100e ulaştığında yuh be dersin
1.6 16v fsi 115hp mpi motora göre performanslı ama çokta iyi değil lpg takılır ama fazladan 1500 tl ödersin
1.4 tsi hacim ve güç olarak güzel diğlerinide lpgsiz kullanılcaksa ikisindende az yakarsınız

Eğer 35 bütçeniz varsa leonumu satıyorum tüketimi ankara şehir içi 7-9 litre