PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Yardım Megane 2 Otomatik Şanzuman Sorunu

PULAT
28-03-2014, 08:06
arkadaşlar nette benimkine benzer bişey göremedim en güzeli buraya sormak sanırım :)
aracı alalı 2-3 hafta oluyor. ilk aldığımda vites geçişleri yağ gibiydi zerre hissetmiyordum. bikaç gün evvel eşim arabayla okula gitti. lakin acemilikten el frenini çekik unutmuş. ilk başta araba titremiş baya ama gidememiş. halen uyanamamış işe zorla gaza basa basa okula gitmiş o halde. okulda fark etmiş durumu. arka tekerleklerin ordan sıcak vuruyomuş yüzüne :D

ertesi gün lastik almak için bir arkadaşın toptancısına istanbula gidecektik. yola çıktık. otobanda yokuşta kamyon sollamak için gaza biraz daha bastım. araba 4 ten 3 e aldı kendisi ama her zamankinden daha sarsıntılı yaptı bunu. sonra düze çıkınca tekrar 4 e aldı. bikaç saniye sonra sanki arkadan birisi hızla bana vurmuş gibi bir kütürtü bir sarsıntı oldu aklım çıktı yerinden. araba o sarsıntıyla 3 e aldı kendini sonra 3 te takılı kaldı. kalkarkende giderkende 3. vites. manuele alamadım. vites kutusu kontrol ettir uyarısı çıktı ekranda. arabayı stop edip tekrar çalıştırdım bir süre sonra aynı şey tekrar oldu ve yarı yoldan acilen geri döndük. dün arabayı bilgisayara bağlatayım diye evden çıktım bu sefer daha hareket ettir ettirmez yandı arıza lambası. korkudan araba 4 e atmasın diye usul usul sanayiye gittim.

bilgisayara bağladılar arabayı ve 2 tane arıza kaydı gördüler. birincisi şanzuman basınç kaptörü arızası. diğeride yağ basıncıyla alakalı bir arızaydı. selenoid valf ile ilgili birşeydir 500-600 e kurtarırız dedim ama bu neyin nesidir şaştım kaldım. başına gelen yada bu işlerden anlayanlardan yardımlarını bekliyorum. birde tamir için nereyi tavsiye edersiniz bana? yarın olmadı götürüp bir göstereceğim.

ramorex
28-03-2014, 15:57
Bazen benimde şanzıman saçmalıyor tak diye geçiyor vitesler. otomatik şanzımandan anlayan bir ustaya götürün. sefaköy pakten sanayide var usta. aydın üniversitesi yanı. nedim usta bodrum katta.

@halilkarakas