PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saatten anlayanlar bakar mısınız ? (TAG HEUER)

blow07
28-03-2014, 11:02
Merhabalar elimde arkadaşımdan aldığım ona da mercedes benzci bi abimizin hediye ettiği TAG HEUER CALIBRE 5 marka saat var . Fakat orjinalliği konusunda emin değilim. Bana yardımcı olabilecek olan var mı ? Kayışının değişmesi lazım zorlamadan dolayı koptu.

Resimler bunlar

http://i1043.photobucket.com/albums/b431/blowone7/20140328_115109.jpg (http://s1043.photobucket.com/user/blowone7/media/20140328_115109.jpg.html)

http://i1043.photobucket.com/albums/b431/blowone7/20140328_113806.jpg (http://s1043.photobucket.com/user/blowone7/media/20140328_113806.jpg.html)

http://i1043.photobucket.com/albums/b431/blowone7/20140328_115121.jpg (http://s1043.photobucket.com/user/blowone7/media/20140328_115121.jpg.html)

http://i1043.photobucket.com/albums/b431/blowone7/20140328_115131.jpg (http://s1043.photobucket.com/user/blowone7/media/20140328_115131.jpg.html)

http://i1043.photobucket.com/albums/b431/blowone7/20140328_115157.jpg (http://s1043.photobucket.com/user/blowone7/media/20140328_115157.jpg.html)

eexelanss
28-03-2014, 11:09
içindeki mekanizmalar çalışıyor mu?
ikinci olarak şunu söyleyebilirim tag heuger saatlerinin kendine has bir özelliği vardır..
Bu markanın ürettiği saatlerin hepsinin camı safirdir ve bu yüzden pahalıdır..
safrin özelliği ise ona baktığında ışığın açısına göre mavimsi bir görüntü verir.. şayet saatte bu görüntü mevcutsa büyük ihtimalle gerçektir..
çok bilgili değilim ama benimde elime bu markanın bir saati geçince ve fiyatıda 21 bin lira olunca baya araştırmıştım.. :)

blow07
28-03-2014, 11:16
içindeki mekanizmalar çalışıyor mu?
ikinci olarak şunu söyleyebilirim tag heuger saatlerinin kendine has bir özelliği vardır..
Bu markanın ürettiği saatlerin hepsinin camı safirdir ve bu yüzden pahalıdır..
safrin özelliği ise ona baktığında ışığın açısına göre mavimsi bir görüntü verir.. şayet saatte bu görüntü mevcutsa büyük ihtimalle gerçektir..
çok bilgili değilim ama benimde elime bu markanın bir saati geçince ve fiyatıda 21 bin lira olunca baya araştırmıştım.. :)

Evet tüm fonksiyonları aktif çalışıyor. Ve dediğiniz gibi camı lacivertimsi oluyor ? :o

turbo16
28-03-2014, 11:29
kaliteli bir replika....

MCN21
28-03-2014, 11:34
Cam mavilemesini artik 200 liralik saatlerde yapiyorlar safirmidir baska hilesimi vardir bilemem :)
Saate gelince sanirim replika , arkadasimdada vardi kayis kismi ayni sekide kopmustu sertlestigi icin buyuk ihtimalle sizinkide ayni sebepten :(

blow07
28-03-2014, 11:34
kaliteli bir replika....

dediğim gibi orjinal olup olmadığını bilemiyoruz.

blow07
28-03-2014, 11:38
Cam mavilemesini artik 200 liralik saatlerde yapiyorlar safirmidir baska hilesimi vardir bilemem :)
Saate gelince sanirim replika , arkadasimdada vardi kayis kismi ayni sekide kopmustu sertlestigi icin buyuk ihtimalle sizinkide ayni sebepten :(

Olabilir . Arkadaşımdan yaptırmak için aldım zaten ama henüz saatçiye uğrama fırsatımda olmadı :)

turbo16
28-03-2014, 11:39
bende onu yazdım replika bu saat

blow07
28-03-2014, 11:41
bende onu yazdım replika bu saat

Tamamdır. Teşekkür ederim abi :)

eexelanss
28-03-2014, 13:28

Safirin özelliği sadece mavimsi bir görüntü için değildir..
Moh ölçeğine göre elmas, en sert madde olarak kabul ediliyor. Safir ise elmasın sadece bir derece yumuşağı oluyor.. yani bu demek oluyor ki Tag heuger de kullanılan camlar sıradan saat camlarından bir haylı dayanıklı .
Safir, askeri araçlarda şeffaf zırh olarak da kullanılmakta..
öyle ki iphone 6 nın da ekranının safir olacağı tartışılıyor.

Safir, alüminyum oksidin kristalleşmiş bir hali. Taşıdığı demir ve titanyum element parçaları sayesinde de doğal mavi bir renk kazanıyor.
Camı mavileştirilmiş 200 liralık bir saatin camı ile safir camlı bir saati 5-6 ay kullanıp önünüze koyun ne demek istediğimi anlarsınız..
Dolayısı ile bu konuya mevzu saatin kaç yıllık bir saat olduğuna bakarak camını değerlendirmek lazım..

Sürekli sol kolumda ve aynı şartlarda kullanmış olduğum 3-4 yıllık pierre cardin ile yine 2-3 yıllık olan tag heuer saati karşıma koyup camlarını karşılaştırdığımda pierre cardinin üstü çiziklerle dolu iken tag da çizik namına en küçük leke dahi yok...

Saatlerin kayışına bakarak replika olup olmadığına karar verilmez. Orjinalin kayışıda kopabilir, solabilir herşey olabilir.

Gerçi replika olduğuna karar verilmiş demek ki bu işi çok iyi anlayan arkadaşlar var aramızda..

MCN21
28-03-2014, 13:33
Moh ölçeğine göre elmas, en sert madde olarak kabul ediliyor. Safir ise elmasın sadece bir derece yumuşağı oluyor.. yani bu demek oluyor ki Tag heuger de kullanılan camlar sıradan saat camlarından bir haylı dayanıklı .

Safir, alüminyum oksidin kristalleşmiş bir hali. Taşıdığı demir ve titanyum element parçaları sayesinde de doğal mavi bir renk kazanıyor.
Camı mavileştirilmiş 200 liralık bir saatin camı ile safir camlı bir saati 5-6 ay kullanıp önünüze koyun ne demek istediğimi anlarsınız..
Dolayısı ile bu konuya mevzu saatin kaç yıllık bir saat olduğuna bakarak camını değerlendirmek lazım..

Sürekli sol kolumda ve aynı şartlarda kullanmış olduğum 3-4 yıllık pierre cardin ile yine 2-3 yıllık olan tag heuer saati karşıma koyup camlarını karşılaştırdığımda pierre cardinin üstü çiziklerle dolu iken tag da çizik namına en küçük leke dahi yok...

Saatlerin kayışına bakarak replika olup olmadığına karar verilmez. Orjinalin kayışıda kopabilir, solabilir herşey olabilir arkadaşlar.

Bu saatlerin replikası bile 500 liradan aşağı değil bilginize..

yazdıklarınızdan bilgili oldugunuz anlasşılıyor . safşr camın nerede kullanıldıgını ve nasıkl bir madde olduguyla ilgili bilgim var :) evet kullanım süresine bakmak lazım ama tag heuer gibi bir firmanında kolay kolay kopucak bir kayıs üretmediginizde düşünmek lazım :) ayrıca 200 - 250 tl ye baya bir replika var piyasada :)

blow07
28-03-2014, 13:38

Saatlerin kayışına bakarak replika olup olmadığına karar verilmez. Orjinalin kayışıda kopabilir, solabilir herşey olabilir.

Gerçi replika olduğuna karar verilmiş demek ki bu işi çok iyi anlayan arkadaşlar var aramızda..

Detaylı bilgi için çok teşekkür ederim abi :) Sanırım en doğru bilgi TAG HEUER saat satan saatçiye gitmek olacak ?

Berkan
28-03-2014, 13:40
valla kayış işi galibada silikonsa hiç belli olmuyo sapasagla bvlgari saatin kayısını pimin oldugu yerden kesip sanki sökmüş gibi koparmayı becerdim masaya kolum takılınca :D en temizini gören saatci soyler zaten

YavuzNaz
28-03-2014, 13:58
Sirkecide 1e1 olarak satılıyor 100 dalır :) tüm fonksiyonları çalışır, camları safir görünüm vs. değişik değişik alıyoruz.

blow07
28-03-2014, 14:21
Sirkecide 1e1 olarak satılıyor 100 dalır :) tüm fonksiyonları çalışır, camları safir görünüm vs. değişik değişik alıyoruz.

Sanırım İstanbul'da olmak varmış :D Bizim burada zenci arkadaşlar 5-10 liraya saat satıyorlar

dahan
28-03-2014, 14:22
kaliteli bir replika....

neresinden anladın

AdemAr
28-03-2014, 16:51
camını duvara sürt çizilirse replica

Dookan
28-03-2014, 16:59
A++ replİka tÜm saatlerİn yandan bakinca cami mavİ.hatta bİr ÇoĞunu saatÇİye goturdugunde bu orjİnal dİyor.o yÜzden İyİ bİr saatÇİye goturmenizi tavsİye ederİm resimle mesimle olacak İŞ deĞİl.

derece43
28-03-2014, 17:24
İyi bir saatçiye test ettirin bende Breitling marka replika kullanmıştım akmerkezdeki şubesi bile gerçek zannetti o yuzden bakarak anlamak zordur gidip cam ve mekanizma testi yaptırın

Bad-Fast
28-03-2014, 17:41
orginal ve garantili almak istiyen olursa ulaşabilir :)

VolkanA.
28-03-2014, 18:48
Kusura bakmassan bende bir soru sormak istiyorum. İzmir'de varmıdır bire bir taklit saat satan yerler ?

turbo16
28-03-2014, 20:32
neresinden anladın

çünkü ben replika saat satıyorum ;)artı safir cam falan bi şeyler yazmışlar o işler öyle değil eğer bir saatinde safir varsa birinci sınıf replikalarında vardır

tool
28-03-2014, 22:10
çünkü ben replika saat satıyorum ;)artı safir cam falan bi şeyler yazmışlar o işler öyle değil eğer bir saatinde safir varsa birinci sınıf replikalarında vardır

birinci siniflarda kayis orjinal mi oluyor?

Bad-Fast
28-03-2014, 22:29
silikon kayış dediğinde bir şey yok zaten markanın ismi veya arması oluyor .

FatihR.
29-03-2014, 13:56
Bende istanbuldan replika tag almıştım birebir hatta tag in sitesinden seçiyosun adam aynısından yolluyo:) farkı anlamak çok zor.

Uur
29-03-2014, 14:59
Bendeki tag de de aynı problem oldu kayışı bulmaya gidemedim eminönü taraflarına. Şuan elimde bir panerai birde tag olmak üzere ikiside safir camlı ikisi de 2 yıldır kullanıyorum ve sıkıntısız. Cama bakmaz daha çok mekanizma düzeneğinden anlarlar.

Ayrıca elinizdeki saat otomatik mi değilmi onu bir araştır eğer otomatikse ve seninki değilse zaten sonuç bellidir belki burdan yakalayabilirsin.

turbo16
29-03-2014, 16:21
birinci siniflarda kayis orjinal mi oluyor?

orjinallik derken

sonuçta plastik ve çelik bence ikiside orjinal

çünkü replikaların kayışı orjinale uyuyor

orjinaline verilen para prestije ödenir yoksa hepsi çelik ve plastik sonuçta hepsi saati ve tarihi gösteriyor(casio gibi complike saatler hariç)

canimrecepcim
30-03-2014, 13:36
orjinallik derken

orjinaline verilen para prestije ödenir yoksa hepsi çelik ve plastik sonuçta hepsi saati ve tarihi gösteriyor(casio gibi complike saatler hariç)

+1903 a++ replica saatleri orjinal tasarımcısı bile elindeyken etraflıca bakıp anlamaz.
turizmde çalışırken başka bir model tag kullandım.katardan gelen müşteriler saati görünce tribe giriyordu safir cam ağır ve diğer fonksiyonlarda muazzam benzerlik söz konusu.

facia
30-03-2014, 22:00
orjinallik derken

Yok artik... Acin bir mekanizmalar hakkinda 1-2 video izleyin... Casio nun nesi komplike???