PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter tavsiyesi

aykutsafakyaman
28-03-2014, 21:33
Peder beyin bir dediği bir dediğini tutmadığını için artık daha araba istiyorum veya araba muhabeti açmıyorum yanında. ***** üni öğrencilerine verilen kredinin büyük bi kısmı duruyor. Ufaktan bi scooter almak istiyorum . Okula gidip gelmeye , öte beriye de kullanırım . Kafamda pcx vardı ama hep trabzonda olmayışı hem de fiyatının fazla oluşu biraz beni uzaklaştırdı .

Sym Fiddle
Asya ile mondial in nostalji serisi vb motorlara bakıyorum sizin tavsiyeleriniz neler olur ?
Sucu motoru gibi bişey istemiyorum bindiğim şey hafifte bişeye benzesin varsa kullandığınız beğendiniz yazarsanız sevenirim

gfb01
28-03-2014, 21:36
Tvs scooty pep yamaha delight bakabilirsin

Shadow_Dancer
28-03-2014, 21:36
Kymco 125 Like ya da Sym Fiddle 2... Eger bütçen az ise bunları tavsiye ederim..

aykutsafakyaman
28-03-2014, 21:42
Tvs scooty pep yamaha delight bakabilirsin
Tvs aşırı ufak gözüktü gözüme ama yamahaları takip edicem

Kymco 125 Like ya da Sym Fiddle 2... Eger bütçen az ise bunları tavsiye ederim..

Kymco da hafif bi sym mi andırıyo sanki ona da bakarım teşekkür ederim :)

urukain
29-03-2014, 00:26
yamaha delight, sym fiddle, kymco like grand dink veya bütçe varsa xciting 250, honda ps150 ve dylan bakabilirsin :)

asot
29-03-2014, 07:37
çin alma da ne alırsan al, sıfır km. bu tuhaf markalardan alıp , daha 500. km de arka tekeri kopan adam biliyorum.. 30.000 km. de bile olsa agility 125 tarzı birşeyler al.

MeRtCaN
29-03-2014, 08:28
Kymco agilicity alabilirsin hem yakışıklı motor hemde Saglam performansli

Sitede mechanix Mustafa kullanıyor detaylı bilgi alabilirsin

APO
29-03-2014, 09:09
fiddle kullandım 5000 km kadar hiç bir problem yaşamadım...sonra xmax 250 ye binince fiddle ın çok hafif ve yorucu bir motor olduğunu anladım..imkanın ve deneyimin varsa direk 250 lik bir scooter al derim...

YavuzNaz
29-03-2014, 09:48
Fiddle yakıt olarak biraz sarfiyatlı makina, kymco agility veya agility city öneririm, dayanıklı sağlam makinalar, city modeli yakıtı diğerinden fazladır, kymco dink de bakabilirsin enjeksiyonlu ve ikinci eli uygun oluyor genelde.

isyfuat
29-03-2014, 10:03
x max 250 al arkana bakma

guwen_ar
29-03-2014, 10:10
Kullanma sansim henuz olmadi ama bayide yamaha delight i inceledim.kucuk motora benziyor ama selesi falan yeterinde genis.115 cc oldukca hafif ve en onemlisi enjeksiyonlu olmasi (yanilmiyosam) guzel tercih olur bence.

Maxiboost
29-03-2014, 11:05
Yamaha yeni bir scooter cikartti enjeksiyonlu, goruntusu falanda gayet guzel tek kisi bineceksen ve yakit onemliyse bence cok guzel bir secenek. Sifir fiyati 4.800 du. Cygnus l kullandim bende karbiratorlu 100cc tek kisi bence sehir icinde cok kullanisli otoyol vs cikmiyorsan.

aykutsafakyaman
29-03-2014, 21:37
Burda bi bayi de fiddle satiyo ona kafam yatti cin kesinlikle düşünmüyorum. Bi kere basimiz yandi bi tanidigim aldi aman aman . Xmax 250 uyarsa onlara bakicam ama 600 lira gibi butceyi de ceket ve eldivene ayiricam kask hediye gelicek buyuk ihtimal . Birazda bütçeye bagli motosiklet he bi de hyosung un scooterlari hakkinda bilgi sahibi olan var mi

huse_inn
30-03-2014, 20:05
Pcx mantıklı istanbuldan alıp otobuse koyup goturebılıyorsunuz dusuk bır fıyat ıle. Ayrıca sym fıddle 2 guzel ben 20000 km sorunsuz kullandım. Ayrıca sym bayısı yakın tanıdıgım. Fıyat konusunda yardımcı olabılrıım ıstersen bı fıyat alıp bana haber verebilirsin. Bende bı fıyat alıyım..

Çin malı kesınlıkle dusunme.

Canselmo
30-03-2014, 20:27
Xmax 250 hem iyi gidiyor hemde baya konforlu. Pcx veya spacy olabilir

aykutsafakyaman
30-03-2014, 22:22
Pcx mantıklı istanbuldan alıp otobuse koyup goturebılıyorsunuz dusuk bır fıyat ıle. Ayrıca sym fıddle 2 guzel ben 20000 km sorunsuz kullandım. Ayrıca sym bayısı yakın tanıdıgım. Fıyat konusunda yardımcı olabılrıım ıstersen bı fıyat alıp bana haber verebilirsin. Bende bı fıyat alıyım..

Çin malı kesınlıkle dusunme.

Sahibindene Trabzonda ki sym leri aratirsaniz bi tane fiddle var zaten :D Arayip konuşmadım nisanin ilk haftasi falan aramayi düşünüyorum suan karadenizde kar yagiyor :D Eger yakininizsa bi fiyat alirsaniz iyi olur hem karsilastirma yapmis oluruz . Tesekkurler simdiden bu asyanin mondialin nostalji serileri var znu diye geciyo sanirim onu pek tavsiye eden sanirim

RottingChrist
31-03-2014, 05:45
asya ve mondial in nostaji serilerine giç bulaşma. o gidon ve sürüş pozisyonu felaket. kromajlar paslanıp berbat bir hale geliyor. bu modelleri düşündüğüne göre 250 cc lik bir scooter alma imkanın yok o yüzden mondial 150 zat öneriyorum. sıfır alıp uzun süre kullandım. genelde artçı ile 20 000 km üzerinde yol yaptım sadece bir kez yolda bıraktı oda gaz telinin kopmasından dolayı. hem konforlu hemde oturaklı bir motordur. ara ara vida sıkar yağını bakımını eksik etmezsen kolay kolay üzmez.

tamam pcx az yakar parçası ucuz olabilir ama bir çok kişinin altında cılız kalır hemde fiayatları aşırı yüksek. ben pcx fiyatına 2. el beverly aldım ikisini yan yana koy pcx bisiklet kalır.

aykutsafakyaman
31-03-2014, 11:38
asya ve mondial in nostaji serilerine giç bulaşma. o gidon ve sürüş pozisyonu felaket. kromajlar paslanıp berbat bir hale geliyor. bu modelleri düşündüğüne göre 250 cc lik bir scooter alma imkanın yok o yüzden mondial 150 zat öneriyorum. sıfır alıp uzun süre kullandım. genelde artçı ile 20 000 km üzerinde yol yaptım sadece bir kez yolda bıraktı oda gaz telinin kopmasından dolayı. hem konforlu hemde oturaklı bir motordur. ara ara vida sıkar yağını bakımını eksik etmezsen kolay kolay üzmez.

tamam pcx az yakar parçası ucuz olabilir ama bir çok kişinin altında cılız kalır hemde fiayatları aşırı yüksek. ben pcx fiyatına 2. el beverly aldım ikisini yan yana koy pcx bisiklet kalır.

Fiyat uygun oldugu icin nostaljilere bakmistim ama o da sorunlu anlasilan samsunda honda bayisi var bi yandan da ondan istiyorum pcx i ama fiyat biraz yuksek dediginiz gibi

gökan
31-03-2014, 12:05
5000 okuldan eve gıdıp gelmelık gezmelık ne scooter onerırsınız yolda bırakmıycak şişmicek

sinan999
31-03-2014, 14:44
yamaha bws 125 önerebılırım 2 yıldır kullanıyorum bir seferde uzun yol yaptım Balıkesır Ayvalık tarafına gayet keyıflıydi.

aykutsafakyaman
31-03-2014, 22:03
5000 okuldan eve gıdıp gelmelık gezmelık ne scooter onerırsınız yolda bırakmıycak şişmicek

Pcx iyi gibi gözüküyor abi :)

Yogi
04-04-2014, 10:15

pcx tavsiye ederim her gün 22+22=44 km yol yapıyorum en az 21500 oldu saat gibi nazar değmesin

Hakan-N
04-04-2014, 14:31
2. el alacaksan suzuki an 125 ölümsüz bir motor fakat pcx lerde on numara makinadır, sym motorlar kötü değildir.

Onur Fatih
06-04-2014, 00:55
dükkanda salcano astro 100 vardı km de 0,20 krş gibi bi tüketimi vardı arabam 30 yakarken bunun 20 kuruş yakması garibime gitmişti ve sattım onu.
Şimdi elektrikli aldım 50 km mezili var markası salcano yine aynı şekilde. Şarj ediyorum 50 km gidiyor eksiksiz. Çok rahat ve pratik. Alarm ve hız sabitleyici bile var. moped'e dokunduğunuz an ötüyor ve tüm frenleri kilitliyor bir anda uzaktan kumandası bile var :D
Hız sabitleyiciye gelince gazı sabit 5 saniye tutunca otomatik o hızda devam ediyor gaz verince veya fren yapınca devreden çıkıyor.
Çok sessiz metro vagonları gibi aynı ordakine benzer cızırtı var sadece. Far aydınlatması güzel. Düz yolda 50 km hız yapıyor. Daha çıkmadığı rampa olmadı ve rampalarda yığılma boğulma yok hala deli gibi çekiyor :)
Bu arada 2000 liraya aldım modelini tam bilmiyorum. Elektriklinin gözünü seviyim

ozangumus
06-04-2014, 11:34
kymco agility bulabilecegin en uygun fiyatlı sağlam scooterdır.

huse_inn
06-04-2014, 20:36
Sahibindene Trabzonda ki sym leri aratirsaniz bi tane fiddle var zaten :D Arayip konuşmadım nisanin ilk haftasi falan aramayi düşünüyorum suan karadenizde kar yagiyor :D Eger yakininizsa bi fiyat alirsaniz iyi olur hem karsilastirma yapmis oluruz . Tesekkurler simdiden bu asyanin mondialin nostalji serileri var znu diye geciyo sanirim onu pek tavsiye eden sanirim

Yarın sana fiyat konusunda dönüş yapacağımm. :icon_tup:

aykutsafakyaman
08-04-2014, 09:14
Yarın sana fiyat konusunda dönüş yapacağımm. :icon_tup:

Teşekkürler simdiden

avcuoglu
09-04-2014, 11:12
yakıt az olsun sağlam olsun çok hızla işim yok işimi görsün diyosan alınacak motor honda beat kendimin 12-13 tane beatim oldu çok şahnedir gerek motor gerek yakıt hele ki parça fiyatları hiç el yakmaz ama hızlıda değildir. düzgün 2004-2005 modeli 2500 ile 3000 arası değişir. he çok biraz daha uygun bana şekilde lazım değil diyosan honda activayı daha uygun fiyata alabilirsin tabirrii caizse bildiğin eşşek bozulma arıza bilmez yağını düzenli değiştirirsen antalya da zebil gibi komple kaporta olduğu için 300 liraya sıfırlayabilirsin. ama işim görülsün bütce az diyosan mondial yarı otomatikde yakıtı az güzeldir.

mikelazi
09-04-2014, 16:23
kymco agilty city 125 kullanıyorum.daha önceden hondanın ve piaggio nun scooter larını kullandım...kymcoyu tavsiye ederim en azından 16 jant :)

white light
09-04-2014, 22:12
hysunga sakın gırme pcx ıyıdır bende suan fiddle2 125 s var suanda 7000 km geldık masallah tık demedı bence pıyasadakı alınabılecek 125 lıkler ıcınde ıkısı var

Semii
10-04-2014, 08:50
Kymco super 8 dikkatimi cekmeye basladı bu aralar.nasıl bi motordur alınır mı ? Bilgisi olan ?

Enes-x
10-04-2014, 08:56
Kymco super 8 dikkatimi cekmeye basladı bu aralar.nasıl bi motordur alınır mı ? Bilgisi olan ?

tasarımı filan güzel kymco güvenilir bi marka.Ama pcx gibi bir gerçek varken maceraya gerek yok derim.

KÖROĞLU
10-04-2014, 09:04
bu pcx le ilgili merak ettiğim bir kaç şey var bilen arkadaşlar yanıtlar mı?

yakıt tüketimi

ön cam uzun olanlarla değişebilir mi ? rüzgar yememek için.

Acemi birisi için kullanımı ne durumdadır ? fren konusunda dengeli midir, ani frende yapıştırır mı yere.

Bakım maliyetileri, ve bakım aralıkları nedir ?

sahibinden de baktım 5000 e de var 8000 e de.

Ortalama aynı km de ve yaşta. Fark neyden kaynaklanıyor ?

Enes-x
10-04-2014, 09:11
2-2.5 lt tüketimi var

Cam değiştirilebilir ama çok yüksek süratlere çıkmadığı için rahatsız etceğini sanmıyorum rüzgarın.

Acemi birisi için kullanımı oldukça kolay scooterlardan biridir sele yüksekliği düşük olası bi acil durumda ayakları yere basmak çoğu kazadan kurtarabilir düşük hızlarda.Artı büyük jantlar denge ve virajda avantaj.

ilk bakım 1000 km de sonraki periyodları 4 bin kmde bir.Bakım maliyetini bilmiyorumda 100 lira civarıdır diye tahmin ediyorum.

Fiyat değişiklikleri aksesuardan kaynaklanabilir mesela orjinal lastiklerinin iyi olmadığını belirtiyorlar sonradan michelin filan takanlar fiyata yansıtmış olabilir.

Yogi
10-04-2014, 09:52
Ben hep tam gaz kullanmama rağmen yakıtım 2.5 litre civarlarında geziyor.

ilk çıkan modelinden var esp siz. Tam gaz 108 gidiyor uçurumdan aşşağıda atsan 110u geçiremezsin orjinal motoru. Lastikler Irc marka acaip dandik feci kayıyor iyi bir lastikle değiştirmen yararına olur. Kullanımı inanılmaz rahat ve kolay 14 inchlik jantlar olması çukurlarda biraz daha güven veriyor. ( jantlar Enkei bu arada :D )

Ani frende tecrüben yoksa en kral sistemde olsa yere yapışabilirsin 2 tekerin ustundesın sonuçta.

CBS ( Combined Brake System) olması ön freni sıkarken belirli bir miktar arka frenide kendi otomatik sıkıyor aynısı arkayı sıkarsan önüde sıkıyor. Bazen güzel olmakla birlikte sadece arkayı kaydırmak isterseniz motor sapıtıyor.

Kayışım 18.000 km dayandı bana

Bakım aralıkları servis 3000 diyor ama ben 4.000 de bir götürüyorum. Bundan sonra yağ ve filtre bakımlarını kendım yapıcam.
Hava filtresi 20 tl
Yağ filtresi yok onun yerine metal süzgeç var balata spreyiyle temizleyip geri takıyorum
900ml yağ alıyor

Bende givi yada kappa marka cam var markasını unuttum ruzgarı kesıyor ama çok büyük bir beklentiniz olmasın

Yaza yeni modeli gelicek diyorlar 150 cc olucak değiştirilen ve eklenen özellikleri bence çok güzel.

Yogi
10-04-2014, 10:06
http://i.imgur.com/2hOnpKN.jpg
http://i.imgur.com/VvocGRt.jpg

aykutsafakyaman
10-04-2014, 11:00
Oncam degisebiliyor bi kac ilanda gordum ben onceki mesajda da belirtildigi iki teker ustundesin biraz sana bagli fren konusu . Pcx de benim en cok hosuma giden start stop olayi bi scootera gore baya ust bisey. Ama maalesef butcemi asiyor ben fiddlelara bakmaya devam ediyim. :D

KÖROĞLU
10-04-2014, 12:05
Enes-X ve yogi ye cevap için teşekkür ederim.

ikinize de kazasız belasız sürüşler.

Çin scooter larına para verene kadar alıp ömürlük kullanılabilecek bir alet sanırım.

hak_on
10-04-2014, 12:22
pcx gerçtekten çok iyi.fakat bütçe varsa xmax dahada iyi olur düşüncesindeyim.trafikte biraz daha kuvvetli motor yarar sağlıyor gibi.özellikle istanbul trafiğinde...

RottingChrist
10-04-2014, 15:09
arkadaşlar, eşim için aldığımız piaggio zip 100 ü binilmediği ve 2. motosikleti koyacak yerim olmadığı için satmaya karar verdik. 7000 km de ve mavi renk. şehir içinde girip çıkamayacağınız yer yoktur. düşünen olursa detayları görüşürüz.

http://www.hizliresimyukle.net/u/64/23/2a222364_orginal.jpg (http://tinyurl.com/pnm2ahh)
http://www.hizliresimyukle.net/u/41/89/2a228941_orginal.jpg (http://tinyurl.com/ol2pyud)

AliGizda
02-02-2017, 09:04
Konu hort.

Yakın zamanda işe gidip gelmek için bir scooter almak istiyorum. Günlük 12 lira otopark parası vermekten, arabamın km yapmasından sıkıldım. Çok bütçe ayırmayacağım, 5000 TL bütçem var. 1000 ekipman, 1000 sigortaya ayırdım. 3000 liraya kadar önerebileceğiniz bir şey varmıdır? SYM Fiddle 2, Kymco Agility City zorda olsa bulunuyor. Birde Yamaha BW' s ler aklımı çeliyor. Bazen Yenibosna' dan Bostancı' ya geçebilirim, yolda beni bırakmaması lazım :) Böyle bir alet bulabilirmiyiz yoksa fantaziyemi girer?

Yogi
02-02-2017, 09:19
Sym fiddle ile sorunsuz gidip gelirsin. Bu sezonu fiddle ile geçirip pcx yada nmaxe geçiş yap derim

AliGizda
02-02-2017, 10:35
Yogi, düşüncelerimde aslında tam bu yönde, Fiddle 2' lere yoğunlaşayım o halde.

Yogi
02-02-2017, 10:52
AliGizda Direk pcx de alabilirsin ufak bi hesap yaptım ayda 22 gün işe motorla gidip gelirsen her ay 500 TL az harcıyorsun.
Kredi çekersen her ay 500 TL ödeyerek sıfır pcx bile alırsın?

İstersen yaz yaptığım hesabı yazayım

ahmet3425
02-02-2017, 11:01
ben 2 tane fiddle eskittim ardından pcx e gectim, baslarda fazla butce ayırmak istemediğim icin tercihimi fiddle 2 den yana kullanmıstım pcx e gectikten sonra 3-5 lira fazla verip neden en basından pcx almadım diye hayıfanıp durdum.

pcx

2 kat daha az yakıyor
cok daha konforlu
cok daha pratik
cok daha guvenli
cok daha kullanımı keyıflı

vs vs ardanın dediği mantıklı kredi cek ustune ekle pcx150 al bu konudakı butun dertlerinden kurtul.

AliGizda
03-02-2017, 15:37
AliGizda Direk pcx de alabilirsin ufak bi hesap yaptım ayda 22 gün işe motorla gidip gelirsen her ay 500 TL az harcıyorsun.
Kredi çekersen her ay 500 TL ödeyerek sıfır pcx bile alırsın?

İstersen yaz yaptığım hesabı yazayım

Olabilir, çok yüksek meblalar ödemek istemiyorum. Aylık 185 TL yol parası alıyorum, üzerine biraz daha birşey ekleyip almak istiyorum.
Arabamı hafta içinde kullanmayacağım için yakıt masrafım biraz daha düşecek.

ben 2 tane fiddle eskittim ardından pcx e gectim, baslarda fazla butce ayırmak istemediğim icin tercihimi fiddle 2 den yana kullanmıstım pcx e gectikten sonra 3-5 lira fazla verip neden en basından pcx almadım diye hayıfanıp durdum.

pcx

2 kat daha az yakıyor
cok daha konforlu
cok daha pratik
cok daha guvenli
cok daha kullanımı keyıflı

vs vs ardanın dediği mantıklı kredi cek ustune ekle pcx150 al bu konudakı butun dertlerinden kurtul.

Fiddle 2 önceden vardı bende, bir yaz sezonu kullandım ve sonra sattım. O zamanlar arkadaşım PCX almıştı bir turlamıştım gerçekten çok hoşuma gitmişti. Sürüşü vs çok daha eğlenceliydi. Yönümü PCX' e çevirdim, 5000 bandında bulabilirsem eğer temiz km' si çok yürümemiş bir şey salça olacağım. Dink 200i' ler dikkatimi çekti, onlar nasıldır?

AliGizda
06-02-2017, 22:47
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-kymco-like-125-periyodik-yetkili-servis-bakimli-120-km-goruyor-377299902/detay/)
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-sorunsuz-kymco-like-200i-son-fiyattir-348387869/detay/)

İkisinden birini almayı düşünüyorum. Biri 125' lik biri 163 CC. Yakıt olarak 163 CC olan daha az yaktığı söyleniyor. KM çok sorun olurmu? Ekstralarına vs bakarsak benim için önemli olan ön cam ve o 163' lükte mevcut. Siz hangisini tercih ederdiniz?