PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni nesil ecular ve chip tuning

RCkid
30-03-2014, 13:02
Gecen hafta katildigim bir konferansta Continental'in software departmanin basindaki kisi multicore islemcilerin kullanilmasiyla ecu larda tablo ve interpolasyondan vazgecilerek, diferansiyel denklemlerin real time cozdurulmesiyle motorlarin yoneltilecegini soyledi. Bunun birlikte emisyon degerlerinde buyuk dusus bekliyorlarmis.
Boyle bir durum olursa sanirim chip tuning olayi ya biter ya da ciddi muhendislik yapan birkac firma tekeline girer.

OmerRS
30-03-2014, 13:23
Fonksiyon sonucu çıktı olarak elde edilecek değerleri bir arayüz ile tablo haline dönüştürmek mümkün değil midir?

Böylece o aralıkta yürümesini istediğin değerleri manuel olarak tanımlayıp girdileri tersten bu değerlere göre hesaplatabiliriz.

RCkid
30-03-2014, 13:52
Geri gidilebilir ama denklemlerin manipule edilmesi lazım
Ki o da mümkün mi bilemiyorum, mümkünse de kolay olmasa gerek

EEE
30-03-2014, 14:48
Hemşerim hoşgeldin
Ömer le ikiniz ayıp degilmi trigonometri falan...
Biraz bizimde anlayacağımiz usulden yazin :D:D

Oz`
30-03-2014, 15:32
Afr commanded in Ne integrali ?

bence daha kolaylaşıcak

TünayK
31-03-2014, 09:46
Gecen hafta katildigim bir konferansta Continental'in software departmanin basindaki kisi multicore islemcilerin kullanilmasiyla ecu larda tablo ve interpolasyondan vazgecilerek, diferansiyel denklemlerin real time cozdurulmesiyle motorlarin yoneltilecegini soyledi. Bunun birlikte emisyon degerlerinde buyuk dusus bekliyorlarmis.
Boyle bir durum olursa sanirim chip tuning olayi ya biter ya da ciddi muhendislik yapan birkac firma tekeline girer.

kavgada söylenmez vallaha:) çok ağır konuşmuş:)

Mikrop_Ali
31-03-2014, 09:55
Folyocular chip yapamayacak mı yani artık :D

Ranthor
31-03-2014, 09:58
Optimum yanma icin denklem mi yazmislar? Denklem varsa, icinde sabitler olmasi lazim.
Onlar ile oynansa?

Ya da hedefe ulasmak icin programlamada kullanilan algoritmalarin hedefleri degisse.
Sonucta funksiyon hep bir cikti verir, ciktinij hedefi 14.7 afr ise onunla oynarsin..

doush
31-03-2014, 10:01
kavgada söylenmez vallaha:) çok ağır konuşmuş:)

bana deseydi eğer, abi sözünü geri al yeter ki, döv beni hatta ben ıslatıyorum kendimi al bu da beyzbol sopan derdim.