PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Porsche boxster 986 2.5 motorun yarısı çalışıyor :D

Zorbey
30-03-2014, 21:31
Iyi akşamlar. Aracimiz yatak sarmisti. Herseyi tam yaptılar. Ancak arabanin motorunun sadece sağ tarafi sağlıklı calisiyor. Sol tarafin eksoz manifoldu ısınmiyor. Benzin geliyor, ateşleme yapiliyor, yağ sıkıntısı yok. Aracı çalıştırdığımizda 2000 devir altında motordan garip sesler geliyor. Diagnostik cihazla baktığımızda misfire hatasi veriyor. Sizce bu motorun yarısı neden çalışmaz ?

Sağ tarafta herşey normal.

ghibli06
30-03-2014, 21:35
986 ların bobinleri sıkıntılıdır, kontrol ettiniz mi? BERU marka olması lazım, orijinalliğini ve de çalışmasını kontrol edin derim...

Zorbey
30-03-2014, 21:43
Abi Aracın motoru yapılmadan önce bir sorun yoktu. Tesisatta kopukluk yok dendi. Internette araştırdım. Herkes Maf diyor ama maf aracın düzenini bu kadar etkiler mi ?

ghibli06
30-03-2014, 21:45
MAF aracın çalışmasını komple etkiler, ama onun kontrolü kolay, soket şeklindedir, fişini çekince gaz yemesi ve düzeni değişiyor mu bakabilirsin... ama bobinler yapı itibariyle egsoz manifolduna çok yakın olduğu için ısıdan kaynaklı bozulma çok fazla oluyor...

Zorbey
30-03-2014, 21:49
Maf söküldüğünde aracın gaz tepkisinde değisiklik olmuyor. Rolanti ayni kalıyor. Benim aklıma o geliyor. Marş süresi de çok uzun. Aracın kendini bogdugunu düşünüyorum

Mehmet Gazihan
30-03-2014, 22:11
Eline osilaskopu alıp bobin ve enjektor sinyallerini kontrol et.. Sen bile tespit edersin arızayı..

Zorbey
30-03-2014, 22:59
Ateşleme sistemi kontrol ettik.Sağ sol değiştirdik sorun çözülmedi. Şüphemiz Zincir montajını yapan kişi işini yapamadı ya da eksantrik kırık. Yarın götürücez bakalım

meganes
30-03-2014, 23:04
Dükkanda bi 911sc toplamıştık,ben çıraklığını yapmıştım dediğin gibi sol tarafın pistonları biraz değişik çalışıyodu alt kapak açılıp zincirinde galiba hidrolik itici vardı,ayrıyeten dışarıdan yağlanması gerekiyodu,yağlandı kapak kapatılıp tekrar yağ dolduruldu ve düzgün çalışmaya başlamıştı araç,ikinci mesele buji kablolarını ve bobini tek tek ölçün omajlarını sorun yapabiliyo

Zorbey
01-04-2014, 21:17
Sorun çözüldü. Zincirde sorun çıktı hallettik. Maşallah sıkıntısız kullanıyor sahibi