PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evlilik başvurusu,

Ranthor
31-03-2014, 11:39
Arkadaşlar,
evlilik hazırlıkları var ama zaman az. sağlık raporu filan almak istiyorum.

İnternetden baktım, paso aile hekimine yönlendiriyor, ben o kimdir nedir bilmem.
illa aile hekimi ile uğraşmak zorunda mıyım? Özel bir hastanede yaptıramaz mıyım parasıyla?

by_lucky
31-03-2014, 11:42
Öncelikle hayırlı olsun, Dışarda yaptırabilirsin özel hastane de olabilir fakat aldığın raporları aile hekimine onaylatman gerekiyor, her türlü aile hekimine gitmen lazım.

SekoLive
31-03-2014, 11:44
aile hekimi onay vermeden anne baba onayı bile geçersiz :)

malesef gitmen lazım.

he bu arada zaten parasını vericeksn cok meblalar olmasada filme tahlile ufak bişeyler ödeyeceksin.

bu arada hayırlı olsun

levent
31-03-2014, 11:44
Abi internetten görebilirsin aile hekiminin kim olduğunu, ona göre randevu alıp gidip halledilir 10dk süreceğini sanmam abartılı yavaş çalışmıyorlar randevulu olduğu için.

Hayırlı olsun bu arada :)

İbrahim33
31-03-2014, 11:49
abi hiç özelle falan uğraşma.iş yerine veya evine en yakın sağlık ocağına git , kimliğini ver orada bir aile hekimi seçip , o sağlık ocağına kaydol.öyle fazlada uzun süreceğini sanmam.

hayırlı olsun bu arada :)

altugkocer
31-03-2014, 11:51
Geçen ay aldık daha. Aile sağlık merkezine gittik cuma günü öğleden sonra. Pazartesi erkenden gelin dediler. Ben de acıtasyon yaptım çok zor izin alıyorum nişanlım zaten şehirdışından geldi falan diye. Sonra başhekimin yanına çıktık. Konuştuk böyle böyle diye. O da akdeniz anemisi şöyle böyle diyip bilgilendirdi bizi. Kanımızı verdik ama sonuçları 1 hafta sonra çıkar dediler tekrar başhekimin yanına çıktık. Başhekim ben şimdi sizin sağlık raporunuzu onaylarım veririm ama haftaya sonuçları almaya geldiğinizde beni bilgilendirin dedi. Herneyse o gün evlilik işlerimizi hallettik. Kan sonuçlarında da sıkıntı çıkmadı.

Çok konuştum :) sonuç olarak rica ederseniz sağlık raporunu hemen verebiliyorlar.

Bu arada hayırlı olsun.

Ranthor
31-03-2014, 11:53
Çok teşekkürler arkadaşlar,

benim taraftaki aile hekimini halledeceğiz de nişanlım taşındı eski ikametgahına da biri oturdu, daha alamadık ikametgahını buraya..

aile sağlık merkezi ne demek? sağlık ocağı gibi birşey mi?

İbrahim33
31-03-2014, 11:55
bildiğin sağlık ocağı abi , ismi değişti sadece.kimliğini verip 2 dk'da kaydolabilirsin istediğin sağlık merkezine.

Ranthor
31-03-2014, 12:01
bakırkoydekı aile hekimini bulduk, sabah gidecegiz
sanırım bizi kan vermeye yollayacak

CRUEL
31-03-2014, 12:13
ikahmet almanıza gerek yok gidin aile hekimine ikinizin hekiminide gittiğiniz yerdeki bi doktor olarak değiştiriyorlar 2 dk lık işlemle. kan veriyorsun aile hekimliğinde, verem savaşa gidip röntgen çektiriliyor. verem savaşdan sonuç alınıp tekrar aile hekimine gidiyorsunuz. kan sonucuda çıkmış oluyor bu arada kan sonucuyla birlikte aile hekimi raporu veriyor.
1 hafta önce yaptım:)

Ahmet Saraçoğlu
31-03-2014, 12:14
bakırkoydekı aile hekimini bulduk, sabah gidecegiz
sanırım bizi kan vermeye yollayacak

aynen kan verme olayını katakulliye getirmek için özele gittim :D ama özelde de kan aldırdık , aile hekimliğine onaya gittik

mehmetRS
31-03-2014, 12:18
abi kanınızı akciğer grafinizi , özel bir hastanede halledin, bütün sonuclar elinizde aile hekimine gidin, böylece ters istikametten kurtulmuş olursunuz. ben öyle yapmıştım.. zaten akciğer grafisi ve raporu, anti hbs, hiv, hbc gibi hepatit markerlarını istiyorlar kan tetkiklerinde.. kan grubu kartıda aldınızmı birer tane tamamdır.

Emre Ekrem
31-03-2014, 12:24
Her halükarda Aile Hekimine gitmeniz gerekli, dışarıdan aldığınız raporu bile orada onaylıyor, bu daha başlangıç, evlendikten sonra da o veya bu sebeple bir şekilde gidiyorsunuz. 3 Senedir bi bitmediler, her halt için gitmemiz gerekiyor "tüm süreçleri özelde yapmamıza rağmen", hamilelik dönemi, doğum ve sonrası ve bir çok neden den dolayı gitmemiz gerekti, illa onay olacak ve kendi gözleri ile görecekler. Bu arada Hayırlı olsun.

atituti
31-03-2014, 12:41
arkadaşlar evlilik için saglık raporu alırken kan aldırmak zorunlu mu ?

SekoLive
31-03-2014, 12:41
arkadaşalr saglık raporu alırken kan aldırmak zorunlu mu ?

zorunlu kan uyusmazlıgı v.s. meseleleri varmı bulasıcı hastalık varmı bunlara bakıyorlar.

atituti
31-03-2014, 12:43
o zaman evde kaldım ben :D kan aldıramıyorum nasıl olacak :D

krm106
31-03-2014, 12:50
Abi Allah utandirmasin hayirlisi olsun insallah. Bildigimiz devlet kurumu hic biseye baktiklari yok en fazla surucegi 10 dakika :)

Disarda ugrasip hem para verip hemde zaman kaybetmeye gerek yok

ahk
31-03-2014, 13:39
nikah memurluğunuza başvurduğunuzda sizi bir sağlık ocağına yönlendirecek yani kendi aile hekiminize gitmek zorunda değilsiniz. Genelde nikah için başvuru yapılan kuruma yakın bir sağlık ocağına yönlendiriyorlar. 7 sene önce böyleydi sanırım değişmemiştir. Özel hastane olayı kabul edilmiyor.

Ranthor
31-03-2014, 14:01
onu hallettik ins.

ikametgah alinacak, 6 adet resim ve nufus mudurlugunden evlenebilir ehliyeti (nedemekse o)

hddsheriff
31-03-2014, 14:30
onu hallettik ins.

ikametgah alinacak, 6 adet resim ve nufus mudurlugunden evlenebilir ehliyeti (nedemekse o)

döküm vericekler dulmu , evlimi çoluğu çocuğu varmı gibisinden bir bilgi içeriyor :)

turbo&quattro
31-03-2014, 16:34
Aile hekimi ne, kim ?

esmerhan
31-03-2014, 21:14
bende bu persembe gıdıcem :)..ama bana ankara kecıoren nıkah salonundan heryer vermıyor kecıorende sadece gazınodakı saglık merkezının verdıgını soyledıler!! birde sabah 9 ıla 11 arasında kan verebılıyormussun sadece..hayırlı olsun ;)

Evrenoz
31-03-2014, 22:13
Öğreneyim bunları..
2-3 haftaya aynı yollardan geçicem bende

brs852
31-03-2014, 22:37
çok basit ya aile hekimine git kan ver 1 gün sonra raporu al sabahtan belediye nikah salonuna git numara al işlemleri başlat o kadar birde anında vesikalıklar olmuyor onu biliyorum mat olacak nikah için resim derseniz fotoğrafçılar çekiyor..

Octane
01-04-2014, 01:54
40 yillik saglik ocagi oldu aile saglik merkezi. Durduk yere hic tanimadigimiz adama muayene oluyoruz. Hey yavrum hey, bir tek bu eksik kalmisti ulke olarak.

Hayirli olsun, takip ettim konuyu ne zor islermis bu isler.

Octane
01-04-2014, 01:56
Aile hekimi ne, kim ?

Devlet artik her aileye bir hekim atadi. Boyle memurluk, evlilik, rapor alma gibi islerde devletin soyledigi doktora gidilip halloluyor isler. Yani evde otururken bize gelmisti bildiri, sen artik suna muayene olacan diye. Oyle yani.

mmustu
01-04-2014, 06:45
evlenin tabii yaaaaa :D

Kahn23
01-04-2014, 08:02
Ben 2010'da evlendim. Sağlık raporu almak için Bakırköy'deki Kızılay Merkezi'ne gittim.
Evlilik için sağlık raporu alınmasına gerek yok denmişti.. Prosedür değişmemişse almanıza gerek yok..

jeffy
01-04-2014, 08:07
hazır böyle bir konu açılmışken bende araya kaynıyayım :) Şimdi nişanlım Ankarada çalışıyor ben İzmirde. Nikah işlemlerini başlatmam için buraya gelmesi gerekiyor diye bir bilgi aldım. Peki raporlarıda burda halletmesimi gerekiyor yoksa Ankarada halledip bana gönderse ben başvuruyu tamamlasam olurmu?

Kahn23
01-04-2014, 08:11
hazır böyle bir konu açılmışken bende araya kaynıyayım :) Şimdi nişanlım Ankarada çalışıyor ben İzmirde. Nikah işlemlerini başlatmam için buraya gelmesi gerekiyor diye bir bilgi aldım. Peki raporlarıda burda halletmesimi gerekiyor yoksa Ankarada halledip bana gönderse ben başvuruyu tamamlasam olurmu?

2.soru cevabın olabilir :icon_tup:
Sık Sorulan Sorular : Sık Sorulan Sorular (http://www.nvi.gov.tr/Sik_Sorulan_Sorular,Sorular.html?pageindex=4)

markuc
01-04-2014, 08:28
şu kan aldırma olmasa bide bu yaşıma kadar kan vermedım :) acıyomu cok :D

brs852
01-04-2014, 10:26

iki kişinin aynı anda müracat etmesi gerekiyor.

ersandeniz
01-04-2014, 11:00
Çok teşekkürler arkadaşlar,

benim taraftaki aile hekimini halledeceğiz de nişanlım taşındı eski ikametgahına da biri oturdu, daha alamadık ikametgahını buraya..

aile sağlık merkezi ne demek? sağlık ocağı gibi birşey mi?
Benim esimin ikameti baska sehirdeyki, misafir hasta olarak yaptilar benim kayitli olduhum saglik ocaginda
Jeffy saglik raporunu heryerden alabilir ama basvuruya bizzat gelmesi sart