PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sanayiden hoşlanmıyorum

vinz
31-03-2014, 14:06
arabanın bakımlarını yaptırmam lazım yağ filtreler antifriz fren balataları filan

başlıkta belirttiğim sebepten dolayı netten gereken malzemeleri alıp mahalledeki sevdiğim ustaya yaptırmak istiyorum ?

ankara'da bmw sahibiysem sanayi ortamını sevmek zorundayım evet ama, elimden geldiğince gitmemeye çalışıyorum işte :)

size sorum filtre seti, yağ değişimi ve fren balata değişimi çok zor şeyler değil sanırım
mahallede yaptırsam sıkıntı yaşar mıyım . illa sanayiye mi gitmeliyim ?

şu seti buldum ; Oto Yedek Parça , Oto Aksesuar Otoyedekparca.com, En Ucuz ve Kaliteli Yedek Parca Tedarikciniz. (http://www.otoyedekparca.com/bmw-e36-m50-oto-bakim-seti-yag-antifiriz-filtre-seti-39274.html)

siteden alışveriş yapmak için kredi kartı da gerekmiyor havale ile alabiliyosun .

yağ'ı 6,5 litreye tamamlayıp ayrıca bi de balataları alsam diyorum .

Tayfun.O
31-03-2014, 14:12
Filtre Yağ Değişimi çok basit bir şey yok ki. Biz yağ filtreyi melsek lisesinde tanıdık bi hocaya değiştiriyoruz sıkıntı olmadı bu zamana kadar. Fren balatayı değiştirirken hiç görmedim yorum yapamicam

krm106
31-03-2014, 14:12
Yağ bmw nin canidir. Güzel bir yag ve orjinal yag filtresi kullanin bence..

levent
31-03-2014, 14:29
eski yağı bir kaba akıtabileceğiniz yükseklikte bir yer bulun veya kriko kullanımı ile evin önünde değiştirilebilir, çok çok basit hepsi..

vinz
31-03-2014, 14:58
öyle yapayım en iyisi

Yağ bmw nin canidir. Güzel bir yag ve orjinal yag filtresi kullanin bence..

yağ castrol magnet 10-40 alıcam

filtre için netten sipariş edebileceğim bi yer varmı veya marka filan ?

bond777
31-03-2014, 15:16
bmw anlamayanin elinde hayata kusturebilir dolayisi ile ustani ne kadar sevsende ya uzman bir ozel servise gitmeni ya da parcalarin en kalitelilerini alarak gercek anlamda bmwden anlayan bir ustaya gitmende fayda var.

hos ozel servis adi altinda kasaplik yapanlarda var ama gercekten iyilerini arastirarak bulabilirsin.

ghibli06
31-03-2014, 16:57
yaklaşık 20 yıllık BMW ciyim, sana tavsiyem sanayiden korkma :) iyi dostlar edin, hiç sıkıntı yaşamazsın, yağ bakımı adı altında neler yapılabileciğini çok iyi biliyorum o güzelim arabaya :)

yns_emre
31-03-2014, 17:00
sanayi candır ya cafelerde takılmaktansa sanayide takıl daha iyi :)

burakgunay
01-04-2014, 13:06
Yağ sıkıntılı konu, yağ değişimi filtre değişimi vs basit tamam da 5-10 dakikalık iş için sanayiden kaçmayın. Allah vermesin yatak sarması vs var bu işin. Saatlerinizi alacak iş değil 15 dk da değiştirirsiniz yağınızı filtrenizi. Hem de sanayici tanımak iyidir, yarın bigün farklı bi sıkıntınız olduğunda mahalledeki usta çözemeyebilir, sanayide yaptıracağını ilk iş olduğu için de hiç bi samimiyetiniz olmadığından fiyat falan üzücü olabilir. ghibl06 nickli abinin tavsiye ettiği bi yere uğra bence, kafanızdaki kaba saba sanayi ortamından uzak yerler de var.

stlegal
01-04-2014, 14:12
Sen sanayii sevmiyorsun ama araban sanayiyi cok seviyor :)

Gry
01-04-2014, 14:25
bizde hafta sonu gelsinde sanayiye gidelim diye gün sayıyoruz :D sanırım sıkıntı bizde :D

Mikrop_Ali
01-04-2014, 14:28
Ben binanın altında swap yaptım :)
Yağ balata disk yürüyen değiştirmek için sanayiye gerek yok vaktin bolsa tabi ;)

Mr.K
01-04-2014, 14:47
yaşından küçük falan mı gösteriyosun ? hani kazıklarlar falan fişman gibisine ?
sanayiden hoşlaşmayanı ilk kez görüyorum + forumda da ilk kez görüyorum :D
are you disco ? :D

konuya dönücek olrsak çevren vardır heralde sanayiden hoşlanan :D ver arabanı götürsünler yaptırsınlar getirsinler madem öyle : ) Ya da biranönce sanayiye alışmaya çalış

vinz
01-04-2014, 15:19
Yağ sıkıntılı konu, yağ değişimi filtre değişimi vs basit tamam da 5-10 dakikalık iş için sanayiden kaçmayın. Allah vermesin yatak sarması vs var bu işin. Saatlerinizi alacak iş değil 15 dk da değiştirirsiniz yağınızı filtrenizi. Hem de sanayici tanımak iyidir, yarın bigün farklı bi sıkıntınız olduğunda mahalledeki usta çözemeyebilir, sanayide yaptıracağını ilk iş olduğu için de hiç bi samimiyetiniz olmadığından fiyat falan üzücü olabilir. ghibl06 nickli abinin tavsiye ettiği bi yere uğra bence, kafanızdaki kaba saba sanayi ortamından uzak yerler de var.

sanayide beklemesi filan beni öldürüyo ya sigara üstüne sigara muhabbet sarmıyo . kafa dengi bi usta bulmam lazım sanırım :)

Sen sanayii sevmiyorsun ama araban sanayiyi cok seviyor :)

keyfe keder şeyler dışında hiç gitmedim sağolsun masraf çıkarmadı ama tabi saatli bomba gibi sonuçta 94 model araba :)

Ben binanın altında swap yaptım :)
Yağ balata disk yürüyen değiştirmek için sanayiye gerek yok vaktin bolsa tabi ;)

swap mı bina altında mı :) dükkan açın bence :)

yaşından küçük falan mı gösteriyosun ? hani kazıklarlar falan fişman gibisine ?
sanayiden hoşlaşmayanı ilk kez görüyorum + forumda da ilk kez görüyorum :D
are you disco ? :D

konuya dönücek olrsak çevren vardır heralde sanayiden hoşlanan :D ver arabanı götürsünler yaptırsınlar getirsinler madem öyle : ) Ya da biranönce sanayiye alışmaya çalış

valla araba da bende yaşından küçük duruyo olabiliriz ;

http://i58.tinypic.com/29y3y1i.jpg

arabayı babama bile kullandırtmadım daha :D

Volkann
01-04-2014, 16:11
Masallah kardesim araba cok guzel bence sanayiye gotur ne kadar sevmesende araci bilen bir ustaya goturmelisin

Falmor
01-04-2014, 16:40
BMW konusunda uzmanlaşmış,bilinen bir ustaya gidersen sıkıntı çıkmaz.Ama kasap diye tabir ettiğimiz aslında usta olmayan bir ustaya gidersen halin yaman.

kalipson
01-04-2014, 16:46
Ben de sevmiyordum... sonucta x bi mais'te bile "abi turbo mu?" diye sorularla karsilasmama sebep olan bi aracti Megane RS mesela... Ama zamanla o tabu bende yikildi ve cok uygun rakamlara, gosterile gosterile, kahrımi ceke ceke cok iyi rakamlara bazi onemli isleri sanayide de bilinen bi kac yerde yaptirabildigimi gorunce ben de ugradim bazi zamanlarda.

Bu arada, ben de peder beye bile vermeye cekinenlerdenimdir... :D

vinz
01-04-2014, 20:34
mesaj alınmıştır sanayi yolu göründü bize :)

ufuchs
02-04-2014, 12:30
aksin ben de sanayi ortamını çok seviyorum :)
sanayi ortamına alıştın mı cafe bar hiç bi ortama deısmıyor ınsan

MeRtCaN
02-04-2014, 13:12
sanayı can dır gerısı heyecan