PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eczacı arkadaşlar deposilin 1.2 elinde olan varmı??

fatih_86
01-04-2014, 17:36
Sitede eczacı arkadaşlar var ise bi abimin kızı için deposilin 1.2 lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Chaq2
01-04-2014, 17:54
Firmanın elindeki bütün ilaçlar hastanelere sevk edildi.

Hastanelere bakmanızı öneririm.

fatih_86
01-04-2014, 18:06
Eyvallah kardeşim öyle yapıcaz artık belki kıyıda köşede bi aczacının elinde varsa die konu açtım belki çıkar biyerden

enestezi
02-04-2014, 18:48
ustam bu ilacı bulamazsın artık.kaldırıldı.geçenlerde bizde baya aradık ama hiç biyerde yok hastanelerdede zor.geçmiş olsun

Akın Sarıkaya
03-04-2014, 02:47
benim bildiğim bu ilacın muadilleri var, ben zamanında penadur 1200 kullanıyodum, yoksa bundan veriyolardı. bu yoksa penadur bulunamaz mı? hepsi mi kaldırıldı?

ersandeniz
03-04-2014, 07:50
Penisilin g benzatin iceren deposilin, pentin-la,benzpen-la birbirinin esdegeridir, bu ilaclar birbiri yerine kullanılabilir, doktorunuzla görüşün bence

Engin G.
03-04-2014, 12:58
Yaklaşık 2 3 aydir firmada yok bazı eczanelerde olsada vereceğini zannetmem en iyisi doktora tekrardan danismak olur

BaybuRtlu69
03-04-2014, 13:05
Deposilin bulunmuyor şuanda ustam malesef. Muadillerine göz atın arkadaşların dediği gibi

Akın Sarıkaya
03-04-2014, 15:53
bu ilaclarin kaldirilma sebebi ne peki? Romatizmasi olanlar ne yapacak artik?

Yiğit G.
03-04-2014, 16:02
ekşide şöyle bir yazı var belki işe yarar

"

bu ilacı ankara'da bulabiliyorsunuz. nasıl buluyorsunuz, anlatayım. diğer şehirlerde de aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

hasta olduğunuzda veya hastanız olduğunda gittiğiniz hastanede ilacı bulamadınız diyelim.nöbetçi eczaneleri arıyorsunuz, ellerinde deposilin veya penadur olup olmadığını soruyorsunuz, o grup ilaçlar yok diyorlar, olan bir yer biliyor musunuz diyorsunuz, bilmiyoruz diyorlar, bu iğneyi yaptırabileceğim bir yer var mı diye soruyorsunuz, insaflı bir eczane size yaptırabileceğiniz tıp merkezi veya hastane adını söylüyor. bundan sonra bulunduğunuz hastaneden reçetenize yazdırıyorsunuz, çıktısını elinize alıyorsunuz.internetten öğrendiğiniz o hastanenin/tıp merkezinin telefon numarasından aciline bağlanıyorsunuz, ellerinde olduğunu teyit ediyorsunuz ve gidip yaptırıyorsunuz.

reçetenin çıktısı şu anlamda önemli, tıp merkezleri size yazılan e reçeteleri göremiyor, göremediği için size iğneyi yapmıyorlar.reçetenizi bastırmak için nöbetçi ezcane bulup çıktı almakla uğraşmamanız açısından önemli.

ilk seferde 3.5 saat hasta hasta dolaşarak bu işlemi tamamlayan birisi olarak, ikinci seferde yakınımın rahatsızlığında aynı işlemi 2 saat sürede hallettim, 1.5 saati reçetenin yazdırılmasını sağlamakla geçti.

acil şifalar.

"

fatih_86
03-04-2014, 17:43
sağolun arkadaşlar muadil olanlarına bakıyoruz teşekkürler

Engin G.
03-04-2014, 18:01
bu arada sizin için sordum muadili ilaçlarda piyasada kalmamış ya stok yapmış eczane yada hastanelere anca bulabilirsiniz

ahk
03-04-2014, 18:34
1-Penadur yıllardır yok eğer tutki buldun miadına bakarsan zaten dolmuştur.
2-Deposilin yaklaşık 1 yıldır üretilmiyor ve artık eczanede bulma ihtimalin kuş sütü bulmak gibidir.
Deposilin firmadaki son üretimleri hastanelere gönderildi ve gerekli olan hastalara uygulanıyor.

İlaç neden yok diye sorarsanız fiyatı yüzünden yok ve ihtiyacınız olduğunda anlayacağınız üzere birçok ilaç fiyatından dolayı yok.

Çünkü elindeki ilaç değerli olan firma düşük fiyata ilacını satmıyor. Daha yüksek fiyata satabileceği pazarlarda satıyor. Eğer ki üretimini artırıp uygun fiyata üretebilirse bizim gibi ülkelere gönderiyor.

Unutulmaması gereken biz geri kalmış bir ülkeyiz. (gelişmekte olan ülke kavramına inanmıyorum) Bu sebeple en son düşünülen biziz. Birde bunların üstüne yurt dışından gelen ilaçların hala ülkemize girerken devlet tarafından 1,95TL kurundan hesaplandığı için firmalarda keyiflerine göre ithalata devam ediyorlar.

Vs.Vs. Sağlık politikalarında halkımızın bilinçlenmediği birçok olay mevcut. Akp'den önceki dönemlerde meydana gelen yolsuzluklar engellenmeye çalışılırken bazı noktalarda hatalar yapıldı. Vur dedik öldürdüler dersek tam yerine uyar.

ersandeniz
03-04-2014, 20:44
ama deposilin yerli bir firma tarafından üretilen bir ilaç, ithal değil ki:

25 Şubat 2014 - Deposilin 1.2 ve 2.4 Enjektabl Toz İçeren Flakon Hakkında

TEB’in 1054 sayı ve 18.02.2014 tarihli duyurusu;

Birligimize I.E. Ulagay Ilaç Sanayi Turk A.§ tarafmdan gonderiien 13.02.2014 tarihli yazi ile;

Adı geçen Firmanm ruhsatına sahip oldugu “Deposilin 1.2 Enjektabl Toz içeren Flakon” ve “Deposilin 2.4 Enjektabl Toz Içeren Flakon” mustahzarlar için 2013 yili Aralık ayı sonunda şirket tarafından T.C Sağlık Bakanlığı’nın onayladigi normlarda bir miktar hammadde temin
edilerek, üretim gerçekleştirildiği; Deposilin 1.2 Enjektabl Flakon olarak yaklaşık 210.000 adet ve Deposilin 2.4 Enjektabl Flakon olarak yaklaşık 20.000 adet üretilen bu ilaçların halen Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından belirlenen hastanelerde hastalara ulaştırıldığı;

Bu çerçevede söz konusu ilacı kullanan hasta/hasta yakınlarının Kamu Hastaneleri acil servislerine reçeteleri ile başvurarak ilaçlarını temin edebileceği ve detaylı bilgi için hasta/hasta yakınlarının bulundukları ilin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterligi’ne yönlendirilebileceği;

Halen “Deposilin 1.2 Enjektabl Flakon” ve “Deposilin 2.4 Enjektabl Flakon” adlı ürünlerin hammadde tedariğinde yaşanan sıkıntıları aşmak içim dünyanın başka bölgelerindeki üreticilerden T.C Sağlik Bakanlığı’nın onayladığı normlarda hammadde temini çalışmalarının sürdüğü belirtilmektedir.

Söz konusu Firma yazısı ekte iletilmekte olup, bilgilerinizi ve konunun tüm üyelerinize duyurulmasını saygılarımla rica ederim.

Uzm.Ecz.Harun KIZILAY

Genel Sekreter
Deposilin 1.2 ve 2.4 Enjektabl Toz İçeren Flakon Hakkında | Bursa Eczacı Odası (http://www.beo.org.tr/2014/02/25/deposilin-1-2-ve-2-4-enjektabl-toz-iceren-flakon-hakkinda/)

Akın Sarıkaya
03-04-2014, 21:46
1-Penadur yıllardır yok eğer tutki buldun miadına bakarsan zaten dolmuştur.
2-Deposilin yaklaşık 1 yıldır üretilmiyor ve artık eczanede bulma ihtimalin kuş sütü bulmak gibidir.
Deposilin firmadaki son üretimleri hastanelere gönderildi ve gerekli olan hastalara uygulanıyor.

İlaç neden yok diye sorarsanız fiyatı yüzünden yok ve ihtiyacınız olduğunda anlayacağınız üzere birçok ilaç fiyatından dolayı yok.

Çünkü elindeki ilaç değerli olan firma düşük fiyata ilacını satmıyor. Daha yüksek fiyata satabileceği pazarlarda satıyor. Eğer ki üretimini artırıp uygun fiyata üretebilirse bizim gibi ülkelere gönderiyor.

Unutulmaması gereken biz geri kalmış bir ülkeyiz. (gelişmekte olan ülke kavramına inanmıyorum) Bu sebeple en son düşünülen biziz. Birde bunların üstüne yurt dışından gelen ilaçların hala ülkemize girerken devlet tarafından 1,95TL kurundan hesaplandığı için firmalarda keyiflerine göre ithalata devam ediyorlar.

Vs.Vs. Sağlık politikalarında halkımızın bilinçlenmediği birçok olay mevcut. Akp'den önceki dönemlerde meydana gelen yolsuzluklar engellenmeye çalışılırken bazı noktalarda hatalar yapıldı. Vur dedik öldürdüler dersek tam yerine uyar.

peki bu ilaci kullanması gerekenler ne yapıyor yıllardır? ben bırakalı bi 6-7 yıl oldu. Allah göstermesin yine aynı durumda olsam ne yapıcam?

fatih_86
07-04-2014, 03:29
Engin kardeşim sağolasın

ahk
07-04-2014, 08:18
ama deposilin yerli bir firma tarafından üretilen bir ilaç, ithal değil ki:

25 Şubat 2014 - Deposilin 1.2 ve 2.4 Enjektabl Toz İçeren Flakon Hakkında

TEB’in 1054 sayı ve 18.02.2014 tarihli duyurusu;

Birligimize I.E. Ulagay Ilaç Sanayi Turk A.§ tarafmdan gonderiien 13.02.2014 tarihli yazi ile;

Adı geçen Firmanm ruhsatına sahip oldugu “Deposilin 1.2 Enjektabl Toz içeren Flakon” ve “Deposilin 2.4 Enjektabl Toz Içeren Flakon” mustahzarlar için 2013 yili Aralık ayı sonunda şirket tarafından T.C Sağlık Bakanlığı’nın onayladigi normlarda bir miktar hammadde temin
edilerek, üretim gerçekleştirildiği; Deposilin 1.2 Enjektabl Flakon olarak yaklaşık 210.000 adet ve Deposilin 2.4 Enjektabl Flakon olarak yaklaşık 20.000 adet üretilen bu ilaçların halen Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından belirlenen hastanelerde hastalara ulaştırıldığı;

Bu çerçevede söz konusu ilacı kullanan hasta/hasta yakınlarının Kamu Hastaneleri acil servislerine reçeteleri ile başvurarak ilaçlarını temin edebileceği ve detaylı bilgi için hasta/hasta yakınlarının bulundukları ilin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterligi’ne yönlendirilebileceği;

Halen “Deposilin 1.2 Enjektabl Flakon” ve “Deposilin 2.4 Enjektabl Flakon” adlı ürünlerin hammadde tedariğinde yaşanan sıkıntıları aşmak içim dünyanın başka bölgelerindeki üreticilerden T.C Sağlik Bakanlığı’nın onayladığı normlarda hammadde temini çalışmalarının sürdüğü belirtilmektedir.

Söz konusu Firma yazısı ekte iletilmekte olup, bilgilerinizi ve konunun tüm üyelerinize duyurulmasını saygılarımla rica ederim.

Uzm.Ecz.Harun KIZILAY

Genel Sekreter
Deposilin 1.2 ve 2.4 Enjektabl Toz İçeren Flakon Hakkında | Bursa Eczacı Odası (http://www.beo.org.tr/2014/02/25/deposilin-1-2-ve-2-4-enjektabl-toz-iceren-flakon-hakkinda/)

Hammadde mi yokmuş :D penisilin ilk bulunan antibiyotiktir dünyada buğday bulunmaması gibi bişey olmuş.
Deposilin 6.3.3 fiyatı 1,95TL bu ilaç tamamen steril (oral olarak kullandığın tablet, şurup gibi ilaçlar için steril zorunluluğu yoktur yani steril ilacın üretimi daha maliyetlidir) olmak zorunda, yanında çözücü suda steril olmalı, kutusu, nakliyesi, hammaddesi ve depo ve eczane karlarını çıkarınca firmaya ne bırakır? Hiçbişey :D O zamanda firma üretmez sadece zorla ürettirirler onuda serbest piyasaya vermeyip nakliye,depo ve eczacı karlarını ortadan kaldırırsın. Çok iyi bilirsinki bir araba fabrikasının karlılığı düşerse birazda az kar edelim demezler kapısına kilit vururlar. Tabi bu zorla ürettirmeyi ancak yerli firmaya yaptırabilirler. Burda roferon arayan arkadaşlar olmuştu firma yabancı olunca çaresiz kaldılar. Bu arada roferonun hammadesi yok deseler %10-15 inanırım ama penisilin yok deme :D
İlaç ithal veya yerli olsun fiyat avrupada en ucuz ülkelerin ortalaması alınıyor (euro devreye giriyor) daha sonra %40 civarında bi indirim daha yapılıyor vs. vs.

peki bu ilaci kullanması gerekenler ne yapıyor yıllardır? ben bırakalı bi 6-7 yıl oldu. Allah göstermesin yine aynı durumda olsam ne yapıcam?

Ya bu neyse peki prostat kanseri olsan ilaç kullanıcaksın bi ara sistem işleyişi şöyleydi:

İlacı doktora yazdırıp rapor çıkarıcaksın.
Sonra onu ilaç eczacılık genel müdürlüğüne yollayacaksın.
Orda seni kimsenin elle tutup göremediği bi sıraya alıcaklar.
Daha sonra firmaya şu kişinin sırası geldi diyecekler.
Firmada ilacı eczaneye göndericek.
Bu yanlıştan döndüler ama hala birçok ilaçta sıkıntı var.

Kimse yabancı firmaların inanılmaz kazançlar elde etmesini istemiyor ama adamlarda ben ilaç bulmak için milyar dolarlar harcıyorum eğer sende son teknolojiyi istiyorsan parasını vericeksin diyor. Şu an ilaç konusunda apple ile kıyaslamak gerekirse iphone 3'ler bile yeni gelmeye başladı :)

ersandeniz
07-04-2014, 09:39
AHK, ilaç sektöründe 4 yıl çalıştım, kalite kontrol,ar-ge bölümlerinde, 3 farklı fabrika gördüm, yazdıklarını biliyorum, sadece resmi açıklamayı paylaştım, belki de hammadde üreticilerine steril üretim pahslı geliyordur ;)

ahk
07-04-2014, 11:10
biyoteknolojik hammaddeler hariç hepsi ucuz, problem firmalar bir ilaçtan %10 kar etmeyi zarar olarak görüyorlar %1000 karlara alıştıkları için. ;)

KÖROĞLU
07-04-2014, 11:36
biyoteknolojik hammaddeler hariç hepsi ucuz, problem firmalar bir ilaçtan %10 kar etmeyi zarar olarak görüyorlar %1000 karlara alıştıkları için. ;)

buna sonuna kadar katılıyorum. İlaç ve firma ismi vermeyeceğim ama zamanında 2 bin küsür liraya satılan bir kanser ilacının maliyetinin 150 TL küsür olduğunu görünce şok olmuştum. İlaç sektörü çürümüş bir durumda, içerde neler dönüyor inanamazsınız. Kaldı ki ben yaşananların 1000 de 1 ini bile duymadım belki.

Bu arada ilgili ilacı uzun yıllar (penadur) ben de kullandım, Allah acil şifa versin.

Selçuk ve hedef'e sorduracağım, var ise yardımcı olmaya çalışırım.

KÖROĞLU
10-04-2014, 15:11
buna sonuna kadar katılıyorum. İlaç ve firma ismi vermeyeceğim ama zamanında 2 bin küsür liraya satılan bir kanser ilacının maliyetinin 150 TL küsür olduğunu görünce şok olmuştum. İlaç sektörü çürümüş bir durumda, içerde neler dönüyor inanamazsınız. Kaldı ki ben yaşananların 1000 de 1 ini bile duymadım belki.

Bu arada ilgili ilacı uzun yıllar (penadur) ben de kullandım, Allah acil şifa versin.

Selçuk ve hedef'e sorduracağım, var ise yardımcı olmaya çalışırım.

önümüzdeki haftadan itibaren ecza depolarında ürün olacak. (selçuk ve hedef için)

halen ihtiyaç devam ederse, bana ulaşın yardımcı olmaya çalışayım.