PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taunus Fastback restorasyon

Sayfa : 1 2 [3] 4 5

Ae86
12-09-2014, 21:42
Benim bir ustam var yunus emre mahallesinde her araca bakıyor makine mühendisi isterseniz görüştürebilirim.

fast-back
15-09-2014, 08:59
Benim bir ustam var yunus emre mahallesinde her araca bakıyor makine mühendisi isterseniz görüştürebilirim.

Sorunu çözdüm, iyi bir usta bulundu nihayet. İlginiz ve yardım teklifiniz için çok teşekkür ederim.

fast-back
17-09-2014, 08:30
Arkadaşlar,

süreç ile ilgili bilgi vermek istedim. Sanılmasın ki ara verildi ya da bekleniyor. Araç üzerinde her gün işlem yapılıyor, lakin sürekli ince dokunuşlar, astar ve zımparadan ibaret olduğu için görsel olarak herhangi bir değişiklik yokmuş gibi duruyor. O nedenle resim paylaşmıyorum.
Ustam macun kullanılmasını istemiyor ve kullandırmıyor. Silikon astar ve çekiç :)
Aracımı bir iki gün önce yeniden astarladılar ve zımparaya başlandı. Size bundan sonraki aşamaları sıralayım:

- Boyaya hazır oluncaya kadar astar ve zımpara (çekiçleme vs tabiki)
- Boyaya hazır hale gelince tüm çamurluklar sökülecek ve iç kısımlar korumaya alınıp boyanacak
- Araç iç kısımları (motor bölümü, iç mekan ve bagaj) boyanacak
- Aracın altı boyanacak
- Döşemeci araç iç tavan döşemesini takacak
- Boya işlerine ara verilip elektrik ve mekanik işlemler başlayacak
- Araç çalışır yürür hale gelince yeniden boya işlerine dönülecek
- Araç komple boyanacak
- Yalıtım malzemeleri uygulanacak
- Döşemeci Aracın dış tavan kaplamasını yapacak (vinil tavan)
- Kalan döşeme işleri bitirilecek (koltuklar, taban halısı vs.)
- Yeniden imal edilecek camlar takılacak
- Krom aksamlar vs. takılacak
- Sokaklarda piyasa yapılacak :D

Emre Ekrem
17-09-2014, 09:05
Bu denli itina gösterilen bir araç oldu bitti ye gelmemeliydi zaten.

fast-back
19-09-2014, 23:58
Bu denli itina gösterilen bir araç oldu bitti ye gelmemeliydi zaten.

çok uzun sürdü bu proje ama olabilecek en itinalı şekilde restore edildiği için teselli buluyorum. gülmeyin ama her gece arabamı hayal ediyorum :)

Mythos
20-09-2014, 10:57
Valla ben bile merakla sonucu bekledigime gore sizin ne durumda oldugunuzu tahmin etmek zor olmasa gerek :)

TOLGACANSAHIN
20-09-2014, 13:53
Ustanin eline sağlik, ne kadar para versen de boyle iacilik zor cikar. Aracin cikmasini merakla bekliyorum , abi rica etsem boyanana kadar gecen evreden yani astar zimpara evresinden bir kac fotograf paylasabilirmisin (ozellikle kaportada hatalarin oldugu yerler varsa ). Masallah bu arada.

fast-back
21-09-2014, 12:17
Ustanin eline sağlik, ne kadar para versen de boyle iacilik zor cikar. Aracin cikmasini merakla bekliyorum , abi rica etsem boyanana kadar gecen evreden yani astar zimpara evresinden bir kac fotograf paylasabilirmisin (ozellikle kaportada hatalarin oldugu yerler varsa ). Masallah bu arada.

Fotoğraf istedim, gelir gelmez ekleyeceğim:)

fast-back
21-09-2014, 12:18
Arkadaşlar, kapı iç döşemelerini yeniden imal ettirmek istiyorum. Bunu yapan yerler varmış. Bilgisi olan var mı? Lütfen yardım edin bu konuda.

corrado
21-09-2014, 16:16
başka bir ufak imalathane veya döşemeci öneren olmazsa bu firmaya bir sorarsınız.

ben yıllar önce araştırmış ve düzce de bu işin yapıldığını öğrenmiştim.
muhtemelen firma bu.ürünler arasında 17m -20 m ( tek kapı- coupe ) ve granada da var.
tek satarlar mı veya 1 takım sizin için üretirler mi sormak lazım.

http://www.oz-is.com.tr/

fast-back
21-09-2014, 20:29
başka bir ufak imalathane veya döşemeci öneren olmazsa bu firmaya bir sorarsınız.

ben yıllar önce araştırmış ve düzce de bu işin yapıldığını öğrenmiştim.
muhtemelen firma bu.ürünler arasında 17m -20 m ( tek kapı- coupe ) ve granada da var.
tek satarlar mı veya 1 takım sizin için üretirler mi sormak lazım.

http://www.oz-is.com.tr/

Çok teşekkür ederim bilgi için. Sayfalarını inceledim çok ümitlendim. Özel üretim sekmesi var (Capri ve W123 yapmışlar). Umarım özel sipariş alıyoruz anlamına geliyordur bu. Hemen mesaj yazdım, bakalım ne çıkacak.

VW Karmann Ghia bile yapmışlar (benim çok istediğim bir araç) :)

fast-back
24-09-2014, 19:01
Evet, firma ile görüştüm ve kapı iç döşemelerini benim için üretecekler. İnanılır gibi değil, sıfır iç döeşemeleri olacak aracımın:)

Tekrar teşekkür ederim. Öz İş Oto Yan Sanayi yetkilileri ve çalışanlarına da çok teşekkür ederim.

rekord2000
24-09-2014, 19:40
Abi ne fiyat verdiler mesaj atabılır yada burdan yazabılırmısın?

fast-back
24-09-2014, 19:52
Abi ne fiyat verdiler mesaj atabılır yada burdan yazabılırmısın?

Fiyat çok makul bence, 600 TL

BahadırALTUN
24-09-2014, 19:55
Çok güzel bir restorasyon oluyor . Benzer şeyleri yapmış birisi olarak anılarım canlandı . En önemli kısım kaporta çok başarılı olmuş gibi görünüyor.
Boya seçimi de çok güzel olmuş . Ben aracımı toplarken tamamen fabrika kondisyonuna ve özelliklerine döndürme isteğim yüzünden aracın fabrika çıkış boyası ne ise onu yapmıştım.
Aracın aktarma organlarını ve alt takımlarını bence renkli yapmayın , o günlerin orijinal renkleri neyse onu kullanın. Elbetteki kişisel fikirlerim bunlar.
Emeğinize sağlık başarıyla tamamlanacağına inanarak takip ediyorum. Kolay gelsin.

rekord2000
24-09-2014, 19:56
Valla orjinaline birebir yapabilirlerse ben yarından sonra arabayı gotururum yedpaya fiyat çok ıyımıs gerçekten. Bi bakalım bana da yaparız derler mi

Blackbird
24-09-2014, 20:32
Taunus un arka iç döşemeleri orjinalde grintili çıkıntılı 3 boyutlumu yok ön döşemeler gibi düzmü ?

Sormamın sebebi orjinalde Golf mk1 arkalar kol dayamak için girintili Öz-işin yaptığı döşemler düz panel, fiyatıda 150 tl, sizinki özel üretim olduğu için 600tl istemleri normal tabi ama 600 tl verdikten sonra çok daha özel gerçek deri kullanılarak döşeme yaptırabilirsiniz Art-car gibi döşemecilere.

fast-back
25-09-2014, 09:04
Çok güzel bir restorasyon oluyor . Benzer şeyleri yapmış birisi olarak anılarım canlandı . En önemli kısım kaporta çok başarılı olmuş gibi görünüyor.
Boya seçimi de çok güzel olmuş . Ben aracımı toplarken tamamen fabrika kondisyonuna ve özelliklerine döndürme isteğim yüzünden aracın fabrika çıkış boyası ne ise onu yapmıştım.
Aracın aktarma organlarını ve alt takımlarını bence renkli yapmayın , o günlerin orijinal renkleri neyse onu kullanın. Elbetteki kişisel fikirlerim bunlar.
Emeğinize sağlık başarıyla tamamlanacağına inanarak takip ediyorum. Kolay gelsin.

Mesajınız için çok teşekkür ederim. Aracın aktarma organları vs. renklendirme meselesini ben de çok düşündüm aslında, sonuçta fabrika çıkışında renkli değillerdi. Gel gelelim her şeyin emek harcanarak ve özenle yeniden yapıldığını/restore edildiğini de o renkler anlatıyor. Gerek Ülkemizde gerekse Dünyanın diğer ülkelerinde böyle bir uygulama oluşmuş. Hatta bir nevi gelenek bile diyebiliriz:)
Orjinalliğini de bozmayacağı için renklendirmeye karar verdim.
Bu arada aracınızı çok merak ettim. Aracınıza ait konu başlığı var mı forum da? Yoksa da biraz bilgi verir misiniz bana:)

Valla orjinaline birebir yapabilirlerse ben yarından sonra arabayı gotururum yedpaya fiyat çok ıyımıs gerçekten. Bi bakalım bana da yaparız derler mi

Çok büyük ihtimalle yaparlar. Fiyat gerçekten de çok uygunmuş, zira bu arkadaşlardan başka yapan da yokmuş bu işi.

fast-back
25-09-2014, 09:12
Taunus un arka iç döşemeleri orjinalde grintili çıkıntılı 3 boyutlumu yok ön döşemeler gibi düzmü ?

Sormamın sebebi orjinalde Golf mk1 arkalar kol dayamak için girintili Öz-işin yaptığı döşemler düz panel, fiyatıda 150 tl, sizinki özel üretim olduğu için 600tl istemleri normal tabi ama 600 tl verdikten sonra çok daha özel gerçek deri kullanılarak döşeme yaptırabilirsiniz Art-car gibi döşemecilere.

Kolçak kısımları değil ama üst kısımlar dediğiniz gibi. Yani evet düz plaka değil 3 boyutlu. İlerleyen zamanda eskilerin ve yenilerin resimlerini paylaşacağım.
Sizin bahsettiğiniz Art Car ile az önce irtibata geçtim. Hatta çalışanlar sorularıma cevap veremediği için direk Cem Bey ile görüştüm. Kendisi çok yardım sever ve nazik bir Bey Efendi bu arada.
Yalnız siz isteğimi tam anlamamışsınız galiba. Ben aracımın kapı panellerine döşeme istemiyorum. Onu her döşemeci öyle ya da böyle yapıyor zaten. Benim amacım panelleri tamamen yeniden ürettirmek. Cem Bey de bana "Öz İş yapar, başka yer arama. Onların bu iş için özel makineleri var ve yeniden basıyorlar panelleri kalıp çıkarıp" dedi.

Gerçek deri meselesine gelince, ben zaten gerçek deri istemiyorum. Aracımı %100 orjinal yapmaya çalışıyorum ve aracımın orjinalinde gerçek deri kullanılmadı hiç. Yoksa gerçek deri de yapılır, koltuk ısıtması da takılır, alarm da takılır vs. vs.

Blackbird
25-09-2014, 13:14
Anladım sizi inşallah tam istediğiniz gibi olur. Zevkle takip ediyorum.

BahadırALTUN
25-09-2014, 18:22
Mesajınız için çok teşekkür ederim. Aracın aktarma organları vs. renklendirme meselesini ben de çok düşündüm aslında, sonuçta fabrika çıkışında renkli değillerdi. Gel gelelim her şeyin emek harcanarak ve özenle yeniden yapıldığını/restore edildiğini de o renkler anlatıyor. Gerek Ülkemizde gerekse Dünyanın diğer ülkelerinde böyle bir uygulama oluşmuş. Hatta bir nevi gelenek bile diyebiliriz:)
Orjinalliğini de bozmayacağı için renklendirmeye karar verdim.
Bu arada aracınızı çok merak ettim. Aracınıza ait konu başlığı var mı forum da? Yoksa da biraz bilgi verir misiniz bana:)

Aracın bu forumda yenilenme konusu yok.Hava akış metreden verim alamayınca stand alone beyn takılmıştı onla ilgili konu var.
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?152299-ViPec-V44-ile-BMW-M535-%C7al%FD%FEt%FDrmak&p=7298142&viewfull=1#post7298142

Ama tüm işlemleri incelemek isterseniz https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150644164797982.401083.173906282981&type=3 linkinden fotoğraflara bakabilirsiniz. MAlesef karışık sıra ile dizilmiş durumdalar ve aktif facebook hesabım olmadığından düzeltemedim.

barti
25-09-2014, 19:22
inşallah sıkıntısız en ufak pürüz ve kafada soru işareti olmadan hızlı bir şekilde biter bizde salya akıtarak bakarız:) mükemmel birsey restorasyon işi,vakit ve nakit olursa ilerde birgün bende yapmak istiyorum herseyiyle orjinal bir araba

fast-back
26-09-2014, 11:13
Aracın bu forumda yenilenme konusu yok.Hava akış metreden verim alamayınca stand alone beyn takılmıştı onla ilgili konu var.
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?152299-ViPec-V44-ile-BMW-M535-%C7al%FD%FEt%FDrmak&p=7298142&viewfull=1#post7298142

Ama tüm işlemleri incelemek isterseniz https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150644164797982.401083.173906282981&type=3 linkinden fotoğraflara bakabilirsiniz. MAlesef karışık sıra ile dizilmiş durumdalar ve aktif facebook hesabım olmadığından düzeltemedim.

Araç çok güzelmiş, çok emek harcamışsınız. Satılması üzücü tabi. Ama olsun, yeni oyun yeni heyecan demiş Almanlar:)
Afganistan yazmışsınız, gidiyor musunuz oralara? Ben de gitmiştim iş için.

inşallah sıkıntısız en ufak pürüz ve kafada soru işareti olmadan hızlı bir şekilde biter bizde salya akıtarak bakarız:) mükemmel birsey restorasyon işi,vakit ve nakit olursa ilerde birgün bende yapmak istiyorum herseyiyle orjinal bir araba

Çok teşekkür ederim. Dilerim gönlünüzce bir araba restore etmek nasip olur size de:)

BahadırALTUN
26-09-2014, 14:39
Araç çok güzelmiş, çok emek harcamışsınız. Satılması üzücü tabi. Ama olsun, yeni oyun yeni heyecan demiş Almanlar:)
Afganistan yazmışsınız, gidiyor musunuz oralara? Ben de gitmiştim iş için.

Konuyu dağıtmayayım ; Araç satılınca çok üzülmüştüm , ama dünya malı sonuçta kısmetse biri gider biri gelir. Allah can sağlığı versin yeterki
Kabul deyim şu an Salı dönmeye çalışacağım :)

fast-back
26-09-2014, 15:29
Konuyu dağıtmayayım ; Araç satılınca çok üzülmüştüm , ama dünya malı sonuçta kısmetse biri gider biri gelir. Allah can sağlığı versin yeterki
Kabul deyim şu an Salı dönmeye çalışacağım :)

Öyle tabi, umarım en kısa zamanda yeni proje yaparsınız.
Seyyarlardan o meşhur nohutlarını yiyor musunuz:)
Allah sabır ve kolaylık versin.

131mirafiori
26-09-2014, 15:33
Abi cidden guzel ilerliyosun yavaş ama temiz... Kapi dosemeleri yapacak yer bulmaniz cok iyi olmus döşemeler elinize ulaşinca fotograflarini paylasirsaniz cok sevinirim :)

fast-back
27-09-2014, 09:07
Abi cidden guzel ilerliyosun yavaş ama temiz... Kapi dosemeleri yapacak yer bulmaniz cok iyi olmus döşemeler elinize ulaşinca fotograflarini paylasirsaniz cok sevinirim :)

Çok sağol. Döşemeler bitince eski ve yenilerini paylaşacağım sizlerle.
Bu arada eş zamanlı olarak motor açıldı ve rektefiye başladı. Jantlar astarlandı. Kaporta devam ediyor. Farklı yerlerde farklı süreçler işliyor yani.
Her bir ustadan foto istedim, umarım yaparlar.

fast-back
27-09-2014, 09:58
Bu arada benim için biraz üzücü ve hayal kırıklığı yaratan bir gelişme oldu.
Motor açıldı ve ilk defa açılıyormuş. Yani çok temiz ve kurcalanmamış bir motor. Buraya kadar iyi, lakin 2.3 değil 2.0 çıktı.Motoru bana satan hatta yıllarca aracı kullananın bile bundan haberdar olması mümkün değil. Bunu restorasyona başlarken birkaç kişi söylemişti aslında ama ben pek ihtimal vermemiştim doğrusu. Yani fabrika çıkışında bu araç böyle çıkmış, özellikle o dönemlerde bu tarz şeyler oluyormuş maalesef. Yani araç 2.3 bilinirken ve resmiyette öyle iken aslında blok 2.0 mış.

Rektefiye Ustası 2.3 yapmamızı önermedi, eğer 3mm açarsam blok çok zayıflar dedi. Ama 1mm açacak ve 85'lik piston vs. kullanacağız. Motor parçaları tamamen yenilendiği için performans çok iyi olacak merak etme diyor Usta.

Üreticiler maalesef böyle şeyler yapabiliyor arkadaşlar.

Not: Bu arada aklıma gelmişken, sıfır araç satın alırken bile boya varmı diye kontrol ettirin. Sıfır aldığım Reno tavan boyalı çıkmıştı satarken.

buzel
27-09-2014, 18:37
Çok ilginçmiş yani ford milleti kandırıyor öylemi ?

NoFearr06
27-09-2014, 20:12
Herseyi bastan sona kadar okudm inş Ankara'ya geldiğinde aracınızı görmeye gelicem tabi ki izninizle benim size fikir acısından söylemek istiyorum bi kardeş olarak. Hersey cok güzel orjinale dayalı bir proje motor içi etiketlerinizde var mı bn gördügüm kadarıyla bahsedilmemiş edinebilme şansınız varsa aracınıza cok ayrı bir hava katacagı aşikar ayrıyeten kaput izalasyonuda sipariş verirseniz öz-iş'ten daha güzel olur boyanızı ısıya karsı korumus olursunuz. araç tamamlanmaya basladıgı sırada gözümüze takılan olursa iletmemizde bi sakınca yoktur umarım... Allah agız tadıyla binmeyi nasip eğlesin sizlere ve ikizlerinizden bahsetmişsniz onlarada kullanmak nasip olsn kazasız belasız sürüşler bi hatamız olduysa affola...

emre54
28-09-2014, 01:17
Bu arada benim için biraz üzücü ve hayal kırıklığı yaratan bir gelişme oldu.
Motor açıldı ve ilk defa açılıyormuş. Yani çok temiz ve kurcalanmamış bir motor. Buraya kadar iyi, lakin 2.3 değil 2.0 çıktı.Motoru bana satan hatta yıllarca aracı kullananın bile bundan haberdar olması mümkün değil. Bunu restorasyona başlarken birkaç kişi söylemişti aslında ama ben pek ihtimal vermemiştim doğrusu. Yani fabrika çıkışında bu araç böyle çıkmış, özellikle o dönemlerde bu tarz şeyler oluyormuş maalesef. Yani araç 2.3 bilinirken ve resmiyette öyle iken aslında blok 2.0 mış.

Rektefiye Ustası 2.3 yapmamızı önermedi, eğer 3mm açarsam blok çok zayıflar dedi. Ama 1mm açacak ve 85'lik piston vs. kullanacağız. Motor parçaları tamamen yenilendiği için performans çok iyi olacak merak etme diyor Usta.

Üreticiler maalesef böyle şeyler yapabiliyor arkadaşlar.

Not: Bu arada aklıma gelmişken, sıfır araç satın alırken bile boya varmı diye kontrol ettirin. Sıfır aldığım Reno tavan boyalı çıkmıştı satarken.

Abi şimdi burada marka ismi vermeyeyim ama otomotiv sektöründeki skandalların bini bir para. Benim şahit olduğum banttan inen hemen hemen her 5 araçtan 1 tanesi bantın sonundaki kaporta boya rötuşuna giriyor tekrar. forkliftin ayaklarıyla sacı yırtan mı dersin, askıdan alet düşüren mi dersin liman sevkiyatında denize düşürülen araba var abi düşünün motora tuzlu su gidiyo. Eğer sıfır arabaya ekpertiz yapsak neler cıkar neler..

fast-back
28-09-2014, 09:15
Çok ilginçmiş yani ford milleti kandırıyor öylemi ?

Sadece Ford değil neredeyse her marka araçta bu olabiliyormuş. Ben bunu önceden de duymuştum ama önemsememiştim. Zaten önemsesem ne yapabilirim. Hatta 81 model fordu aldığımda inşallah blok gerçekten 2.3 çıkar demişti bir arkadaş. Demek biliyor da konuşuyormuş, ben saçmalıyor diye düşünmüştüm o an.

Herseyi bastan sona kadar okudm inş Ankara'ya geldiğinde aracınızı görmeye gelicem tabi ki izninizle benim size fikir acısından söylemek istiyorum bi kardeş olarak. Hersey cok güzel orjinale dayalı bir proje motor içi etiketlerinizde var mı bn gördügüm kadarıyla bahsedilmemiş edinebilme şansınız varsa aracınıza cok ayrı bir hava katacagı aşikar ayrıyeten kaput izalasyonuda sipariş verirseniz öz-iş'ten daha güzel olur boyanızı ısıya karsı korumus olursunuz. araç tamamlanmaya basladıgı sırada gözümüze takılan olursa iletmemizde bi sakınca yoktur umarım... Allah agız tadıyla binmeyi nasip eğlesin sizlere ve ikizlerinizden bahsetmişsniz onlarada kullanmak nasip olsn kazasız belasız sürüşler bi hatamız olduysa affola...

Çok teşekkür ederim kardeşim. Etiketlet aklımda ama şu sıralar birçok farklı ve önemli işlemler devam ettiği için pek ilgilenmedim açıkçası. Kaput izolasyon da aklımda, Öz İş'e sormadım ama çözerim bir şekilde umarım. Sakınca elbette yok, bilakis burada olmamın sebebi bu. Ben en başta yazmıştım, öğrenmeye geldim diye. Araç bitsin, ziyaretin beni çok sevindirir.

Abi şimdi burada marka ismi vermeyeyim ama otomotiv sektöründeki skandalların bini bir para. Benim şahit olduğum banttan inen hemen hemen her 5 araçtan 1 tanesi bantın sonundaki kaporta boya rötuşuna giriyor tekrar. forkliftin ayaklarıyla sacı yırtan mı dersin, askıdan alet düşüren mi dersin liman sevkiyatında denize düşürülen araba var abi düşünün motora tuzlu su gidiyo. Eğer sıfır arabaya ekpertiz yapsak neler cıkar neler..

Bunları çok duymuştum evet, maalesef yukarıda yazdığım gibi, bizzat benim başıma da geldi. Aracı satın almaya gelen iki kişi İstanbul'dan gelmişlerdi ve ben yol masraflarını ödemiştim utancımdan.
Anladığım kadarı ile özellikle o dönemlerde bu motor olayları daha çok oluyormuş. Gerek üretim standardı ve kaliyesi gerek se bilinçli insanlar açısından daha geri bir dönem ne de olsa.

fast-back
30-09-2014, 11:21
double post

fast-back
30-09-2014, 11:24
Bu da polyesterden yaptırdığım başka bir döşeme parçası arkadaşlar. Arka Koltuk ve Arka cam arasındaki yer var ya, hoparlör vs. takılır hani, işte orasını kapatan döşeme parçası.
Bunu direk polyester yaptırmamı tavsiye ettiler ben de öyle yaptım. Döşemeci bunu da siyah deri yapacak.
İlk resimler orjinal eski parça. Ele alınacak halde değildi ve dağılıyordu. Polyesterci macunla sabitledi önce ve kenar delikli kısımları yeniden yaptı, daha sonra kalıp alıp polyesterden döktü:

http://i57.tinypic.com/2aoxl4.jpg

http://i60.tinypic.com/2nbvc50.jpg

http://i58.tinypic.com/ehiqog.jpg

http://i59.tinypic.com/15zs9ox.jpg

http://i57.tinypic.com/dwf41s.jpg

http://i62.tinypic.com/9icshw.jpg

http://i60.tinypic.com/2j3k8e1.jpg

NoFearr06
30-09-2014, 23:04
Maaşallah abi güzel iş çıkartmıssın ses sistemi olmayacagı için orası sizin için kapalı durması güzel olur inceden önlere hoparlör koyarsnız orjinal radyosuna eşlik etmiş olur:) beklemedeyiz takipteyiz

UĞUR YUMAK
09-10-2014, 10:49
aracı bu şekilde satmayı düşünürmüsünüz ?

fast-back
09-10-2014, 13:25
aracı bu şekilde satmayı düşünürmüsünüz ?

ilginiz için teşekkür ederim ama aracımı ne bu şekilde ne de bittiğinde satmayı düşünmüyorum.

UĞUR YUMAK
09-10-2014, 15:04
Bir aile dostumuz aracı forumda görmüş, kendisi kolleksiyoner, 37 tane aracı var. Onun adına yazdım , satmadığınızı ilettim ama kendisi çok ısrarcı.
Telefon numaranızı verirseniz veya araç başında görüşme şansımız olursa ve uygun rakamı bulabileceğimizi düşünüyorum.

fikrinizi değiştirirseniz bana ulaşın lütfen
5067948840

corrado
09-10-2014, 20:30
Bir aile dostumuz aracı forumda görmüş, kendisi kolleksiyoner, 37 tane aracı var. Onun adına yazdım , satmadığınızı ilettim ama kendisi çok ısrarcı.
Telefon numaranızı verirseniz veya araç başında görüşme şansımız olursa ve uygun rakamı bulabileceğimizi düşünüyorum.

5067948840

açıkçası arkadaşımızın satacağını düşünmüyorum ki kendi adıma satılmasını da istemem..

yakınınız bu tip araçlarla ilgileniyorsa bilgi açısından paylaşmak istedim.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-acilll-1973-model-ford-taunus-1.6-xl-gt-fast-back-172798276/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-taunus-coupe-1974-168888897/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-tarz-sahiplerine-ilgiden-bikmayacaksan-al-177331271/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-klasik-severlere-orjinal-gercek-bir-klasik-179735712/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-ford-taunus-gxl-fastback-coupe-essiz-172771073/detay

tahmin ettiğimden fazlası varmış türkiyede.

ALPER-VNS
10-10-2014, 02:06
fiyatı duyunca biz :D

konu sahibi rahatsız olursa pm atın silerim videoyu :D

http://www.youtube.com/watch?v=agGfeQPtFTc

UĞUR YUMAK
10-10-2014, 09:26
açıkçası arkadaşımızın satacağını düşünmüyorum ki kendi adıma satılmasını da istemem..

yakınınız bu tip araçlarla ilgileniyorsa bilgi açısından paylaşmak istedim.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-acilll-1973-model-ford-taunus-1.6-xl-gt-fast-back-172798276/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-taunus-coupe-1974-168888897/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-tarz-sahiplerine-ilgiden-bikmayacaksan-al-177331271/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-klasik-severlere-orjinal-gercek-bir-klasik-179735712/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-ford-taunus-gxl-fastback-coupe-essiz-172771073/detay

tahmin ettiğimden fazlası varmış türkiyede.

Bu araca talip olmasının sebebi, restorasyonu yapan kişilerim Amerikancı Mustafa Usta ve Sarı Kemal olmasıydı.
Memleketin en iyi ustalarından olması ve henüz proje aşamasında olması en büyük etken oldu .

fast-back
10-10-2014, 14:12

5067948840

tekrar teşekkür ederim. Aracıma isteyeceğim bedel karşılığında eminim tanıdığınız ilandaki araçlardan en az ikisini alıp yaptırabilir :)

Şaka bir yana, aracımı kesinlikle hiçbir ücret karşılığında satmayı düşünmüyorum. Mesele para değil, oluşan bağ...

fast-back
10-10-2014, 14:14
fiyatı duyunca biz :D

konu sahibi rahatsız olursa pm atın silerim videoyu :D

http://www.youtube.com/watch?v=agGfeQPtFTc

:hehe: :hehe:

Dctrlprn
10-10-2014, 14:39
Abi güncel foto yok mu hiç :D merakla bekliyoruz :D

Bolkar1st
10-10-2014, 23:34
videoyu izleyince koptum gece gece :D bu kadar ugraştan emekten sonra satılmaz bence

fast-back
11-10-2014, 09:49
Abi güncel foto yok mu hiç :D merakla bekliyoruz :D

Güncel foro yakında olmaya başlar inşallah. Şu son dokunuşlar bir bitse kaportada. Aracın motor, iç ve bagaj kısımları boyanacak. Sonra doğru mekanik atolyesine :)

Rektefiye başladı bile motora.

fast-back
11-10-2014, 10:36
Arkadaşlar,

bana acilen eksantrik mili lazım. Sıfır olmalı, çıkma olmayacak. 20m Taunus motoru için.
Bir de Goetze marka pistonlar, üretimden kalkmış galiba bu marka. Orjinal yok maalesef en iyi marka da buymuş.
Çok büyük yardım etmiş olacaksınız arkadaşlar.

BıD-Clio
11-10-2014, 14:54
Arkadaşlar,

bana acilen eksantrik mili lazım. Sıfır olmalı, çıkma olmayacak. 20m Taunus motoru için.
Bir de Goetze marka pistonlar, üretimden kalkmış galiba bu marka. Orjinal yok maalesef en iyi marka da buymuş.
Çok büyük yardım etmiş olacaksınız arkadaşlar.

http://www.yedekparcaford.com/?urun-12582-taunus-2-0-benzinli-piston-segman-1973-1993-goetze

https://www.tekford.com.tr/taunus-eksantrik-mili-16-20-19761993-pid-12868.html

dogrumudur degılmıdır bılmıyorum ama paylasıyım dedım

corrado
11-10-2014, 15:53
her iki parçada piyasada bulunur diye düşünüyorum.
eğer bulamazsanız mil için bu firma ile irtibata geçebilirsiniz.

http://www.estas.com.tr/index_tr.php

0M42
11-10-2014, 16:24
Estaş mil üretiyor zaten elinde uygun derecelisi bile olabilir.Şayet elinde oem mil yoksa da eskiyi verirseniz revizyon yapıyor.

burtazam
12-10-2014, 01:32
Bi pink floydun son albümünü bide bu arabanın bitmiş halini görmek için sabırsızlanıyorum :D

fast-back
13-10-2014, 13:34
http://www.yedekparcaford.com/?urun-12582-taunus-2-0-benzinli-piston-segman-1973-1993-goetze

https://www.tekford.com.tr/taunus-eksantrik-mili-16-20-19761993-pid-12868.html

dogrumudur degılmıdır bılmıyorum ama paylasıyım dedım

Bilgiler ve yardım için çok teşekkür ederim. Bunların hiçbiri uymuyor maalesef.

Maalesef piyasada bulunmuyorlar. Bulunabilecekler 2.0 Taunus motorları için ama 4 silindir için,V6 motor değil. Yukarıdaki linkte olan piston ve mil de yine Otosan 4 silindir içinmiş.

Estaş mil üretiyor zaten elinde uygun derecelisi bile olabilir.Şayet elinde oem mil yoksa da eskiyi verirseniz revizyon yapıyor.

Benim motordan çıkan zaten çok iyi durumdaymış. Yani bulabilirsem orjinal yeni istiyorum. Arabamda yenilemediğim hiçbir şey kalmadı neredeyse, o nedenle mili de yeni olsun istedim.

Bi pink floydun son albümünü bide bu arabanın bitmiş halini görmek için sabırsızlanıyorum :D

:)

NoFearr06
13-10-2014, 17:09
Abi aracın son durumu nedir güncel fotograf isteriz isteriz :) :) :)

corrado
13-10-2014, 18:46
eğer vaktiniz varsa araştıralım.

2000 cc v6 olarak mı soracağız.başka bir nüans var mı ?

fast-back
14-10-2014, 10:03
eğer vaktiniz varsa araştıralım.

2000 cc v6 olarak mı soracağız.başka bir nüans var mı ?

Vakit maalesef kalmadı gibi, çok acil olursa yetişir ancak. Ben yurt çapında sayısız yerle görüştüm, maalesef bulamadım.

84 + 0,50 mm diye tabir ediyorlar Piston çapını. Ya da 85mm de olur. Marka Goetze. Azim Piston diye bir marka bulduk biz. En iyisi Goetze imiş ama imalatı durmuş.

fast-back
14-10-2014, 13:42

Estaş ile görüştüm, hatta onlrın yönlendirdiği Bayiilerle de görüştüm. O Bayiilerin önerdiği Altaylar, Al Otomotiv, Seher Otomotiv gibi bu tarz arabalarla uğraşan firmalarla görüştüm. Görüştüm de görüştüm...
Yok arkadaşlar, bu arabnın eksantrik mili yok Türkiye'de. Belki Almanya diyorlar.
Ama eşşeklik bende, git amerikan yapsana!

NoFearr06
14-10-2014, 13:56
estaş özel olarak üretemiyor mu abi peki bu mili yani illaki özel olarak üreten biyer bulunur.

jdmbg
14-10-2014, 22:18
Bencede yesil cok guzel bir tercih olmus abi koltuklari ne renk dusunuyorsun peki?

slave
14-10-2014, 23:43
Parca ile ilgili tum bilgileri yazarmisiniz almanya ile ilgili belki sorusturabilirim . Bir sansimi denim

corrado
15-10-2014, 16:59
üstad araç ve karar sizin ve fakat böyle bir projede bazen acele etmemekte gerekebiliyor.
uzun soluklu ve sabır gerektiren bir iş.
bence acele etmeyin derim.

http://www.eskifordyedekparca.com/

muhtemelen bu firmaya sormuşsunuzdur ve fakat yine de yazayım.
400 tl ye komple set olarak İMP marka var. imp fabrikası evimin hemen karşısında ve avrupadaki bir çok üreticiye piston imal ediyorlar. zaten daha önce goetze ve mahle için de üretim yapıyorlardı. goetze marka bulduğunuzda muhtmelen türiye imali çıkabilir.
satıcı ile iade anlaşmalı satın alıp bakın.orjinal imp ise sıkıntı yok. benim çekincem konya malı oma ihtimali

mili de 270 evroya yurtdışından getiririm derler.
ilgilisi fatih bey.

allah kesenize bereket ve size sabır versin.
bitince ortaya çok güzel bir otomobil ötesi bir şey çıkacak. buna eminim.
kolay gelsin.

V3li4ht
16-10-2014, 09:05
evet dükkanda ki son eksantrik milini 3 sene önce 2.6 v6 mı toplarken kullanmıştım ondan sonra mil kalmadı piyasada bulamadık bulamıyoruz.
piston sekman olarak imp en mantıklısı ve kullanılabiliri bir çok usta rektefiyeci bunu kullanıyor bunu istiyor

belki yardımı olur
http://www.motomobil.com/2669,4058232-7.html

fast-back
16-10-2014, 11:12
estaş özel olarak üretemiyor mu abi peki bu mili yani illaki özel olarak üreten biyer bulunur.

Yok hayır üretmiyor. Yardımcı olmaya çalıştılar ama maalesef bulamadık. Gemşaft vs. tüm üretebilecek imalatçılarla görüştük.

Bencede yesil cok guzel bir tercih olmus abi koltuklari ne renk dusunuyorsun peki?

Çok teşekkür ederim. Koltuk ve tüm diğer döşemeler siyah suni deri olacak.

Parca ile ilgili tum bilgileri yazarmisiniz almanya ile ilgili belki sorusturabilirim . Bir sansimi denim

Ben Almanya ile görüşüyorum ve orada da araştırıyorum, çok teşekkür ederim teklifiniz için.

üstad araç ve karar sizin ve fakat böyle bir projede bazen acele etmemekte gerekebiliyor.
uzun soluklu ve sabır gerektiren bir iş.
bence acele etmeyin derim.

http://www.eskifordyedekparca.com/

muhtemelen bu firmaya sormuşsunuzdur ve fakat yine de yazayım.
400 tl ye komple set olarak İMP marka var. imp fabrikası evimin hemen karşısında ve avrupadaki bir çok üreticiye piston imal ediyorlar. zaten daha önce goetze ve mahle için de üretim yapıyorlardı. goetze marka bulduğunuzda muhtmelen türiye imali çıkabilir.
satıcı ile iade anlaşmalı satın alıp bakın.orjinal imp ise sıkıntı yok. benim çekincem konya malı oma ihtimali

mili de 270 evroya yurtdışından getiririm derler.
ilgilisi fatih bey.

allah kesenize bereket ve size sabır versin.
bitince ortaya çok güzel bir otomobil ötesi bir şey çıkacak. buna eminim.
kolay gelsin.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Pek öyle acele etmiyorum, daha doğrusu etmiyordum ancak 2 seneyi geçti bu proje süre olarak. Daha ne kadar bekleyeceğim o da belli değil. Yani biraz daha sabredersem sanırım nirvana'ya kabul edileceğim.
Eskifordyedekparça ile sürekli irtibattayım. Fatih ile artık sohbet eder bile olduk. E böyle bir proje adama birçok dost edindiriyor. Evet 270 Euro artı kargo ücreti.

Piston işini çözdük, Allahtan sekmanları Goetze bulduk. Asıl önemli olan da sekmanlar aslına bakarsanız.
Bu arabayı bu kadar çok sevmesem katlanılır gibi değil. İnanın çok yoruyor insanı.
Tekrar teşekkür ederim bu güzel mesajınız için.

evet dükkanda ki son eksantrik milini 3 sene önce 2.6 v6 mı toplarken kullanmıştım ondan sonra mil kalmadı piyasada bulamadık bulamıyoruz.
piston sekman olarak imp en mantıklısı ve kullanılabiliri bir çok usta rektefiyeci bunu kullanıyor bunu istiyor

belki yardımı olur
http://www.motomobil.com/2669,4058232-7.html

Evet haklısınız, eksantrik mili yok piyasada. Normal Taunus için çok var ve sudan ucuz ama V6 yok maalesef.
Motomobil ile de çok sık görüşüyorum. Almancam da çok iyi olduğu için rahat irtibat kurabiliyoruz. Onlarda eksantrik mili var fiyat 279 Euro ama garip bir vergileri var bazı motor parçalarına. Sanırım devlet düzenlemesi. Şöyle ki 279 Euro mil ücreti + 125 Euro. Eğer eski ama yenilenebilir bir eksantrik mili iade ederseniz 125 Euro'yu iade ediyorlar.
Listelerine bakarsanız bazı parçaların yanında AT5 ya da AT6 yazar. O ibarelerin üzerine fare ile gelin açıklama çıkacak vergi ile ilgili. Vergi değil de eski parça depozitosu.

Bu durumda Konya Fatihten almak daha mantıklı.

fast-back
23-10-2014, 10:04
Eksantrik Milini iki gün önce sipariş verdim Konya'ya. Kasım ortası gibi elimde olacak bir sorun çıkmazsa. Konya da zaten Almanya http://www.motomobil.com dan temin ediyormuş. Eski eksantrik milini Konya'ya kargoladım, onlar da Almanya'ya.
270 Avro + Kargo masrafları

burtazam
23-10-2014, 15:35
Eksantrik Milini iki gün önce sipariş verdim Konya'ya. Kasım ortası gibi elimde olacak bir sorun çıkmazsa. Konya da zaten Almanya http://www.motomobil.com dan temin ediyormuş. Eski eksantrik milini Konya'ya kargoladım, onlar da Almanya'ya.
270 Avro + Kargo masrafları

Hayırlı olsun. Yeni fotoraf yokmu ? çatladım nerdeyse 1 haftadan beri :D ne durumda evlat ?

mobil61
23-10-2014, 23:16
Renk netleştimi abim bu da bizde satılık 74 :) http://imgim.com/img_20140923_163845.jpg

Firattoptas
24-10-2014, 17:49
herhangi bir parçaya ihtiyascın olursa yardımcı olabilirim elimde 1960- dan başlayıp bütün modellerin mekanik yürüyen kaporta aksamı (kısmi) mevcut motorla alakalı piston gömlek segman devirdaim v.s v.s bir çok malzeme var istediğin olursa sorabilirsin yardımcı olmaya calısırım parçaların %85 orjinal

Firattoptas
24-10-2014, 17:58
http://i.imgur.com/TxssaCq.jpg

daha bunun gibi niceleri ;)

fast-back
27-10-2014, 09:37
Hayırlı olsun. Yeni fotoraf yokmu ? çatladım nerdeyse 1 haftadan beri :D ne durumda evlat ?

Yakında olur sanırım. Aracımın tüm çamurlukları motor ve bagaj kapakları söküldü ve araç iç kısımlarına son işlemler başlayacak. Özetle çamurluk iç kısımları ve çamurlukların kapattığı şasi kısımları son astar, boya vs. olacak ve son montajlatı yapılacak. Ben de sabırsızlıkla foto bekliyorum.

Renk netleştimi abim bu da bizde satılık 74 :) http://imgim.com/img_20140923_163845.jpg

Güzel olmuş araç. Ön tampon çok ilgimi çekti :D

herhangi bir parçaya ihtiyascın olursa yardımcı olabilirim elimde 1960- dan başlayıp bütün modellerin mekanik yürüyen kaporta aksamı (kısmi) mevcut motorla alakalı piston gömlek segman devirdaim v.s v.s bir çok malzeme var istediğin olursa sorabilirsin yardımcı olmaya calısırım parçaların %85 orjinal

Yakında mekanik ustası bana liste verecek ihtiyaç duyduğu parçalar ile ilgili. Liste gelince senden de fiyat alırım elbette, çok teşekkür ederim.
Sekman Goetze takılıyor benim araca da.

Firattoptas
28-10-2014, 13:03
Yakında mekanik ustası bana liste verecek ihtiyaç duyduğu parçalar ile ilgili. Liste gelince senden de fiyat alırım elbette, çok teşekkür ederim.
Sekman Goetze takılıyor benim araca da.[/QUOTE]

abi hani goetze side var elimizde pistonun ;)

natbo
29-10-2014, 15:42
umarım benim de hayalimdeki araca benzer bitince, takipteyim.

fast-back
30-10-2014, 10:21
Arkadaşlar kapı döşemeleri yeniden üretildi. Öz İş süper bir iş çıkarmış :)

http://i58.tinypic.com/33wuz3a.jpg

http://i58.tinypic.com/11j6l1l.jpg

http://i62.tinypic.com/zoeqvd.jpg

http://i59.tinypic.com/33ttax2.jpg

Mythos
30-10-2014, 12:34
Vay be panellere bak :)

MCC
30-10-2014, 16:45
Kapı döşemelerinin İşçiliği harika olmuş , sonucu sabırsızlıkla bekliyorum :)

VETTE
30-10-2014, 16:55
Harika olmuşlar baskıyı nasıl yapmışlar kalıp mı var?

Emre Ekrem
30-10-2014, 17:26
İşçilik muh-te-şem

NoFearr06
30-10-2014, 22:29
Kapı döşemeleri harika olmuş müthiş. aracın resimlerinden de atıver abi meraklandık hiç resim atmıyosn artık unuttun bizi :D

Sierra Rs
31-10-2014, 07:56
Harika olmuşlar baskıyı nasıl yapmışlar kalıp mı var?

Tabi ki Öz-iş yapmış, öz-iş Otosan'a döşeme yapan firmaydı o yüzden gerçekten iyi işçilikleri.

fast-back
31-10-2014, 08:14
Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. Evet Vette, kalıp çıkarıp bastılar panelleri. Firma bu konuda çok iyi, ben çok yerle görüştüm ve herkes Öz-İş dediler. Benim araştırmama göre başka yapabilecek firma da yok.

eni resimleri ben de bekliyorum arkadaşlar ve ben de meraktan öldüm. Yakında kısmetse, iç kısımlar vs boyanırken.

rekord2000
31-10-2014, 10:17
Kasım ayı içinde bende restorasyona başlıyorum inşallah, bende panzotları oz ise götürmeyi planlıyorum, panzot tamiri yaparlar umarım. Bizimkiler bukadar düz değil baya detay var o yuzden yeniden yaptırmak istemiyorum.

fast-back
31-10-2014, 11:16
Kasım ayı içinde bende restorasyona başlıyorum inşallah, bende panzotları oz ise götürmeyi planlıyorum, panzot tamiri yaparlar umarım. Bizimkiler bukadar düz değil baya detay var o yuzden yeniden yaptırmak istemiyorum.

Ben yeniden yaptırmak için sorduğumda gönder bir bakalım dediler ama tavsiyeler üzere ben yukarıda resimleri olanı yaptırdım. Sen tamirat diyorsun, yaparlar mı ben de bilmiyorum, sormak lazım.

Emre Ekrem
31-10-2014, 12:12
Tabi ki Öz-iş yapmış, öz-iş Otosan'a döşeme yapan firmaydı o yüzden gerçekten iyi işçilikleri.

web adresi var mı?

rekord2000
31-10-2014, 16:47
Ben yeniden yaptırmak için sorduğumda gönder bir bakalım dediler ama tavsiyeler üzere ben yukarıda resimleri olanı yaptırdım. Sen tamirat diyorsun, yaparlar mı ben de bilmiyorum, sormak lazım.

Şöyle bişey var panzot fordlardakı gibi düz olsaydı bende yeniden yaptırırdım, fakat baya kıvrımlı nıkelajlı falan bizim Panzotlar o yuzden yeni yapılınca güzel olmuyor, bazı hasarlı kısımlar var oraları iyi şekilde duzelten biyer lazım bana, bunu da oz is yapar gibi geliyor sanki.

mertxx
01-11-2014, 11:23
web adresi var mı?

Sanırım bu AUTOMOTIVE INTERIOR TRIM (http://web.ozis.com.tr/index.asp) ama 306 ile ilgili birşey bulamadım :D

fast-back
01-11-2014, 12:47
Sanırım bu AUTOMOTIVE INTERIOR TRIM (http://web.ozis.com.tr/index.asp) ama 306 ile ilgili birşey bulamadım :D

Evet adres doğru. Taunus Fastback ile ilgili de birşey yoktu ama artık var :)

oguzhan89
01-11-2014, 17:48
mükemmel bir proje hergün kontrol edip takip ediyorum tebriklerr bol sabırlar:)

fast-back
06-11-2014, 10:13
Sekman Goetze takılıyor benim araca da.

abi hani goetze side var elimizde pistonun ;)[/QUOTE]

Firat arkadaşım çok yardımcı oldu. Mahle (IMP) Piston temin etti bana. Şimdi artık motor gerçekten de her ayrıntısıyla orjinal ve güzel oldu :)

http://i59.tinypic.com/w02urr.jpg

http://i57.tinypic.com/2isyyah.jpg

fast-back
06-11-2014, 10:19
Güncel resim yok hala Araçtan ama sizlerle tadımlık başka resimler paylaşayım:)

Bursa'dan bulduğum Travers Şaseci de elden geçti ve kumlandı. Şimdi elektrostatik boya uygulanacak:

http://i61.tinypic.com/vijprd.jpg

http://i57.tinypic.com/nfff60.jpg

http://i62.tinypic.com/3038i1h.jpg

corrado
06-11-2014, 11:31
haberler güzel.
çok çok güzel ve özel bir araç olacak.
en az sizin kadar heyecanla, aracın bitmesini bekleyen bir kitle var diye düşünüyorum :)
kolay gelsin

Firattoptas
06-11-2014, 11:36
abi hani goetze side var elimizde pistonun ;)

Firat arkadaşım çok yardımcı oldu. Mahle (IMP) Piston temin etti bana. Şimdi artık motor gerçekten de her ayrıntısıyla orjinal ve güzel oldu :)

abi hiç önemli değil ne demek ford üzerine klasik araç restarasyonu yapan herkes için bir yardımcı olmaya calısırım her zaman diğer parçalar için araştırıyorum kolileri acıp bakdığımda tekrar iletişim kurucam seninle ;)

fast-back
07-11-2014, 09:05
haberler güzel.
çok çok güzel ve özel bir araç olacak.
en az sizin kadar heyecanla, aracın bitmesini bekleyen bir kitle var diye düşünüyorum :)
kolay gelsin

Çok teşekkür ederim. İnsan mutlu oluyor sizler gibi değer bilen arkadaşlarla paylaşınca :)

abi hiç önemli değil ne demek ford üzerine klasik araç restarasyonu yapan herkes için bir yardımcı olmaya calısırım her zaman diğer parçalar için araştırıyorum kolileri acıp bakdığımda tekrar iletişim kurucam seninle ;)

Heyecanla bekliyorum güzel haberlerini Kardeşim :D

Emre Ekrem
07-11-2014, 09:30

Evet yok ama telefon ettim yardımcı olabileceklerini söylediler, 2 haftaya kadar İstanbul'da olacağım, umarım yardımcı olurlar.

rekord2000
10-11-2014, 23:02
Aracın son halini gördük bugün, lakin büyü bozulmasın diye spy cam yaptığımız resimleri paylaşmıyorum ahaha kötüyüm sanırım biraz :)

fast-back
11-11-2014, 08:32
Aracın son halini gördük bugün, lakin büyü bozulmasın diye spy cam yaptığımız resimleri paylaşmıyorum ahaha kötüyüm sanırım biraz :)

Daha ben göremedim son halini, sadece telefonda bilgi alıyorum.

Adamlara bak ya :D

fast-back
11-11-2014, 08:33
Bu arada restorasyon için ayrı bir bölüm açılması güzel olmuş, tebrik ederim.

İbrahim33
11-11-2014, 10:12
Soluksuz okudum konuyu , emeğinize sağlık. özellikle kaportacınızın önünde saygıyla eğiliyorum , bu devirde böyle zanaatkarlar kalmadı. Yeşil rengi seçmenizede sevindim. Allah hayırlısıyla bitirmeyi nasip etsin.

rekord2000
11-11-2014, 10:27
Daha ben göremedim son halini, sadece telefonda bilgi alıyorum.

Adamlara bak ya :D

Abi yakın zamanda adapazarı Modern sanayii de senide görmek isteriz :) @mertenvercerpes çekti resimleri her izmire girişinde senin arabayı ziyaret etmeden dönmüyor kendisi :) bende haftaya yedek parça niyetine aldığım arabayı parçalama işlerine giriyorum hayırlısı ile.

mertcerpes
12-11-2014, 16:32
selamlar,
araç için acele ediyorsanız, sanıyorum biraz pres yapmanız gerek ustalara.
Onlara da hak veriyorum sadece 2 kişiler aynı anda 3-4 araba ile uğraşıyorlar yoğunlar ama en önemli kısıma geldiniz, boyadan sonra o dükkanda mekanik toplanacak yer çok dar, boyaya zarar gelme ihtimalini yüksek gördüm ben...

fast-back
13-11-2014, 12:06
Soluksuz okudum konuyu , emeğinize sağlık. özellikle kaportacınızın önünde saygıyla eğiliyorum , bu devirde böyle zanaatkarlar kalmadı. Yeşil rengi seçmenizede sevindim. Allah hayırlısıyla bitirmeyi nasip etsin.

Amin. Çok teşekkür ederim :)

Abi yakın zamanda adapazarı Modern sanayii de senide görmek isteriz :) @mertenvercerpes çekti resimleri her izmire girişinde senin arabayı ziyaret etmeden dönmüyor kendisi :) bende haftaya yedek parça niyetine aldığım arabayı parçalama işlerine giriyorum hayırlısı ile.

Hadi hayırlısı bakalım. İnan merakla bekliyorum:)
Restorasyon başlasın ziyaret etmek isterim.

selamlar,
araç için acele ediyorsanız, sanıyorum biraz pres yapmanız gerek ustalara.
Onlara da hak veriyorum sadece 2 kişiler aynı anda 3-4 araba ile uğraşıyorlar yoğunlar ama en önemli kısıma geldiniz, boyadan sonra o dükkanda mekanik toplanacak yer çok dar, boyaya zarar gelme ihtimalini yüksek gördüm ben...

Evet baba oğul ancak bu kadar oluyor. O nedenle baskı kurmadım hiç, kolay değil geçim derdindeler sonuçta.
Aracım orada toplanmayacak, mekanik ustası farklı yerde ve uygun atölyesi var. Kaporta bitince mekanik ustasına gidecek araç.

Ayrıca boya yapılmayacak mekanik işlemler rahat yapılsın diye. Aracın iç kısımları ve tabanı boyanacak sadece. Dış yüzey her şey bittikten sonra boyanacak ve en son döşemeci halıyı vs. takacak.

fatih_86
15-11-2014, 08:28
abicim yatıp kalkıp tech i acıyorum yeni foto koydunmu diye arada foto koyda gözümüz şenlensin yahu :)

fast-back
15-11-2014, 13:33
abicim yatıp kalkıp tech i acıyorum yeni foto koydunmu diye arada foto koyda gözümüz şenlensin yahu :)

Ben de çok istiyorum ama maalesef ekleyemiyorum çünkü yeni foto yok. Var aslında ama hiç bir değişiklik yok görünürde.

Sabırsızlıkla bekliyorum ve değişiklikler oldukça ekleyeceğim tabi ki.

Yakında Elektrostatik boyaya giden Travers ve diğer yürüyen aksam parçalarının fotoları gelir. Atıştırmalık birkaç foto olur en azından.

fatih_86
16-11-2014, 13:15
eyvallah abi.

burtazam
20-11-2014, 21:07
Yeni resim ve gelişme istiyorum ! :)

Aksel35
21-11-2014, 02:04
Konuyu baştan sona okudum.Ortaya konan işçiliği ,emeği ve sizin sabrınızı takdir ettim.Mükemmel projenizi takipteyim.

fast-back
23-11-2014, 14:16
Yeni resim ve gelişme istiyorum ! :)

Ben de :)

Konuyu baştan sona okudum.Ortaya konan işçiliği ,emeği ve sizin sabrınızı takdir ettim.Mükemmel projenizi takipteyim.

Çok teşekkür ederim

fast-back
23-11-2014, 14:19
Arkadaşlar ben de merakla ve sabırsızlıkla beklemeydim uzun süredir. Ve sonunda kaporta bitti. Beklemeye o kadar alışmışım ki inanamadım haber verdiklerinde.

Kaporta sonrası yapılan işlemleri sıralayım.

Aracın motor yuvası sihay astar ile astarlandı ve zımparalandı:

http://i59.tinypic.com/nx7v35.jpg

http://i61.tinypic.com/acxwk9.jpg

http://i60.tinypic.com/eg5xug.jpg

http://i62.tinypic.com/2q8cy8h.jpg

GuNeS
23-11-2014, 14:28
heleşükür :) Yeni resimleri görebildik. Bekliyoruz sabırsızlıkla

fast-back
23-11-2014, 14:35
Bagaj içi, kabin içi ve çamurluklar iç kısımları hem megeslendi (bağlantı yerleri) hem de gereken yerlere macun çekilip zımparalandı. En sonunda tekrar gri pütür ile kapatıldı güzelce:

http://i61.tinypic.com/orrn1k.jpg

http://i57.tinypic.com/10n6nav.jpg

http://i62.tinypic.com/6iv2hl.jpg

http://i58.tinypic.com/orhwd0.jpg

http://i60.tinypic.com/2nm1ym9.jpg

http://i60.tinypic.com/uahhy.jpg

http://i60.tinypic.com/1t9f8w.jpg

http://i59.tinypic.com/9jfy8p.jpg

http://i60.tinypic.com/zipyc4.jpg

http://i58.tinypic.com/vuttz.jpg

http://i58.tinypic.com/szv5fa.jpg

fast-back
23-11-2014, 14:38
heleşükür :) Yeni resimleri görebildik. Bekliyoruz sabırsızlıkla

sen bir de bana sor:)

fast-back
23-11-2014, 15:17
Daha önce hatırlayacağınız üzere aracın alt tabanı Würth gri pütür ile kaplanmıştı. Şimdi yeni bir ürün daha çıkarmış Würth, rengi siyah. Ben bu yeni ürünün de uygulanmasını istedim aracın alt tabanına:

http://i60.tinypic.com/157zyx4.jpg

http://i61.tinypic.com/2d1li6p.jpg

http://i60.tinypic.com/2uy6qoh.jpg

http://i61.tinypic.com/znq6it.jpg

Veee, aracın altı boyandı. Artık aracın altıyla işimiz bitti:

View My Video (http://tinypic.com/r/2a0ch2b/8)

fast-back
23-11-2014, 16:19
Yukarıda aracın alt tabanının boyanma anı videosunu vermiştim. Şimdi sıra geldi motor yuvası ve araç iç kısımlarının boyanmasına:

(Aracın alt taban ve iç kısımları siyah gibi duruyor fotolarda ve videoda ama yeşil renge boyandı)

http://i57.tinypic.com/ejdi02.jpg

http://i58.tinypic.com/xofhoi.jpg

http://i58.tinypic.com/1qsu2q.jpg

http://i58.tinypic.com/201jeq.jpg

http://i57.tinypic.com/2dklh0n.jpg

http://i58.tinypic.com/xbfrih.jpg

http://i58.tinypic.com/2zp826d.jpg

http://i61.tinypic.com/14awt9w.jpg

Araç artık taşındı arkadaşlar ve mekanik atölyesine gönderildi :)

oxygen
23-11-2014, 16:32
Maşallah

kendi arabamda yapmak istediklerimi yapıyorsunuz. Çok güzel gidiyor herşey, nazar değmesin :)

BahadırALTUN
23-11-2014, 16:57
Aracin üretildiği yılı düşünürsek su an kullanilan malzeme ile Fabrika çıkış kondisyonundan bile daha iyi bence. Masallah.

Shinigami
23-11-2014, 22:34
Yeterince koyu bir renk :) Zaten proje bitince de bol bol yıkayıp temizlemek en büyük zevklerden olacak gibi :) Temiz tutması zor olacak ama araca çok yakışan bir renk olacağı kesin :)

buzel
24-11-2014, 10:05
Maşlallah zevkle takip ediyoruz...

fast-back
26-11-2014, 11:24
Maşallah

kendi arabamda yapmak istediklerimi yapıyorsunuz. Çok güzel gidiyor herşey, nazar değmesin :)

Çok teşekkür ederim, darısı başınıza öyleyse :)

Aracin üretildiği yılı düşünürsek su an kullanilan malzeme ile Fabrika çıkış kondisyonundan bile daha iyi bence. Masallah.

Teşekkür ederim

Yeterince koyu bir renk :) Zaten proje bitince de bol bol yıkayıp temizlemek en büyük zevklerden olacak gibi :) Temiz tutması zor olacak ama araca çok yakışan bir renk olacağı kesin :)

Birkaç gün önce aynı renk Mustang Fastback gördüm Şaşmazda. O zaman derin bir ohh çektim çünkü renk muhteşem duruyor :)

Maşlallah zevkle takip ediyoruz...

Teşekkür ederim

Mythos
26-11-2014, 11:53
Aracin disi da ayni renk mi olacak?

fast-back
26-11-2014, 12:24
Aracin disi da ayni renk mi olacak?

Evet aynı renk olacak. Renk fotolarda hiç anlaşılmıyor maalesef. Çok koyu duruyor ama aslında çok farklı.

Orjinal Ford rengi bu. Dediğim gibi Mustang'de gördüm ve inanılmaz duruyordu :)

Mythos
26-11-2014, 12:42
Abi zaten dis kaporta daha duz ve genis panellerden olusacagindan daha guzel gorunecegi kesin... Sedefli bi renk sanirim gordugum kadariyla...

rekord2000
26-11-2014, 12:58
vay anasını yav ne güzel olmaya başladı :) boya masrafı ne tuttu?

fast-back
28-11-2014, 10:25
Abi zaten dis kaporta daha duz ve genis panellerden olusacagindan daha guzel gorunecegi kesin... Sedefli bi renk sanirim gordugum kadariyla...

Evet, altın sedefli hemi de :D

vay anasını yav ne güzel olmaya başladı :) boya masrafı ne tuttu?

Bilmiyorum. Ben aracın boyanması için anlaştığım fiyatı biliyorum sadece. Boyanın litre fiyatını hiç bilmiyorum :soru:

fast-back
28-11-2014, 11:27
Arkadaşlar Motor Blok rengi seçiyordum. İki renk arasında kaldım, siz ne dersiniz?

Yeşil:

http://i61.tinypic.com/2vm7e3o.jpg

http://i58.tinypic.com/1444490.jpg

http://i62.tinypic.com/2wnmmig.jpg

Mavi:

http://i59.tinypic.com/2cyfr52.jpg

http://i61.tinypic.com/rlhulj.jpg

SerhatA.
28-11-2014, 11:30
Kesinlikle mavi abi bence daha klasik ve şık duruyor

uniquel
28-11-2014, 11:30
benim oyum maviden yana

BARR
28-11-2014, 11:32
Mavi biraz daha kibar duruyor ama aracın motor havuzunun rengi yani araç yeşili ile nasıl bir uyum sağlar renkleri yan yana koyup görmek lazım en iyisi. Bir metal plakaya 2 rengide boyatıp motor havuzuna koyup bakılırsa daha sağlıklı olur.

Slmcnsl
28-11-2014, 12:00
Oyum maviden yana.:)

Emre Ekrem
28-11-2014, 12:02
Rengi bilemedim ama krom parçalar gerçekten çok güzel.

Molev
28-11-2014, 12:58
Bence biri anya biri konya olmasın zaten elinizde muhteşem ötesi bir araç rengi var yapın aynı renk motoruda eğer mümkünse ...

Blackbird
28-11-2014, 17:13
Orjinal tertemiz bir görüntü için Gri yi tercih ederdim ben.

Blok boyanırken çabuk atmaması için nelere dikkat etmek lazım acaba ? Isıya dayanıklı boyalardan kullanılır herhalde ama altına astar atmak gerekiyor mu ? Statik boya dayanıklı olur mu ?

buzel
28-11-2014, 18:13
araç ile aynı renk olmuyorsa bende gri derim..

mobil61
28-11-2014, 22:53
Abi bu arabanın orjinal fabrika çıkışında hangi renk kullanılmışsa motorda onu kullanmanı tavsiye ederim gri olabilir muhtemelen, illa renkli olsun diyorsan arabanın rengi ile aynı rengi kullanmanı tavsiye ederim çünkü araç baştan aşağı orjinallik abidesi kaputu açınca mavi veya yeşil gibi cırtlak renklerin çıkması hoş olmaz hee eğer orjinalindede, senin paylaştığın resimdeki gibi yeşil kullanılmışsa ona diyeceğim birşey yok o renge boya tabiki

https://c4.staticflickr.com/4/3742/9184454089_62711ed53e_b.jpg
https://c3.staticflickr.com/7/6218/6283777028_0983f3a524_b.jpg

baris.k
29-11-2014, 00:39
Motor bloğu konusunda naçizane fikrim turuncudur. Bence koyu bir yeşilin içinde o parlak yeşil hiç hoş olmaz bütün ciddiyeti alır götürür. Mavinin bu konuda bir problemi yok ama o da sanki biraz pasif kalıyor koyu bir renk sonuçta . Bu yüzden bazı amerikanlarda olduğu gibi turuncu kullanmanızı tavsiye ediyorum hem yeşil kadar cıvık durmaz hem de ciddi ve güçlü görünür. Ama bu iki renkten biri olacak diyorsanız Mavi derim.

corrado
29-11-2014, 08:09
bence de mavi veya açık yeşil çok sırıtır bu orjinalliğe.
blok siyah ,diğer aksam metalik gri olabilir. veya blok gri olabilir.
harici çok sırıtır bu araçta.

bu arada havuz ve alt çok iyi olmuş

fast-back
29-11-2014, 09:43
Bu arada belirtmem gerekir ki Ford orjinailinde Mavi kullanıyor araçlarında (hatta benim eski motor da maviydi hatırlarsanız).
Yeşil de benim beğendiğim.
Orjinal ve yeşil arasında kaldım yani :)

VETTE
29-11-2014, 10:00
Orjinal iidir;)

fast-back
29-11-2014, 20:44
Orjinal tertemiz bir görüntü için Gri yi tercih ederdim ben.

Blok boyanırken çabuk atmaması için nelere dikkat etmek lazım acaba ? Isıya dayanıklı boyalardan kullanılır herhalde ama altına astar atmak gerekiyor mu ? Statik boya dayanıklı olur mu ?

Blok için özel boyalar var, ısıya ve genleşmeye dayanıklı oluyorlar. Tam olarak adı sanı ne bilmiyorum ama. Ustalar yapıyor ben ödüyorum :)
Astar atılıyor mu emin değilim şu an ama sanırım hayır.

Arkadaşlar,
genel olarak diyebilirim ki motor rengi orjinalliği bozmaz, o nedenle rahatım. Kullanılan parça ve malzeme orjinal sonuçta. Kaldı ki boya malzemeyi de koruyacak. Konu tamamen görüntü ile ilgili diyebiliriz. Ford mavi kullanıyor dediğim gibi ama ben pek sevemedim. Önceki sayfalarda benim 1.6 motora bakacak olursanız mavi rengi görürsünüz.
Aracın rengine de düşünmüyorum. Bence aracın kaportası ve mekanik aksamı aynı renk olmamalı. Çok sıkıcı olur.
Amacım aracı gereksiz renklendirmek değil kesinlikle. Örneğin travers gibi birçok boyanacak aksamı siyah yaptırıyorum.
Kaputu açınca özenle elden geçirilmiş ve yenilenmiş hissi uyandırsın istiyorum. Yeşil bana en yakın renk gibi geliyor. Hatta açık yeşil çok hoşuma gitti. Örnek resimlere tekrar bakacak olursanız o motorların da çok ciddi araçlara ait olduğunu anlayacaksınız. Hatta koyu yeşil olan 1930-40' lara ait bir otomobilin motoru.
Yani renk ciddiyeti bozar diye düşünmüyorum ben.

Subap kapaklarını vs. de kromlatmak istiyorum. Hatta mümkünse eğer altın kaplama yapmayı düşünüyorum. Bir arkadaşım bahsetmişti bana, çok düşük ayarda altın oranıyla kaplanıyor ve kromlamadan çok da fazla olmuyor fiyat diye?
Ya da altın rengine kromlamak. Bu konuda fikir sahibi değilim henüz ve fikirlerinize açığım.

ALPER-VNS
30-11-2014, 03:26
mavinin aracın rengiyle hiç uyumluluğu, yok bence de yeşil..

fast-back
02-12-2014, 10:27
Hemfikiriz :)

fast-back
02-12-2014, 10:29
Arkadaşlar dün arabamın camlarını da sipariş verdim.
Cam imalatı için Başkent Cam ve Dora Glass ile görüştüm ama maalesef her ikisi de ilgilenmedi.

Şaşmazda Süleyman Amca diye birine yönlendirdi Dora Glass. Bu işin gurusu imiş meğer. Süper bir amca :)

Camları tamamen orjinal,ne uygun imal edecek. Aracım yeşil olduğu için yeşil ton yaptırıyorum camları. Örneğini yeşil bir araç üzerinde gösterdi ve muhteşem duruyor.

Fiyat beklediğimden pahalı oldu ama yine de çok mutluyum :)

Y.Emre
02-12-2014, 10:56
Abi aracın rengini tam olarak görmek adına, başka araç üzerinde falan yokmudur örnek resim. Tahmin ettiğim yeşil tonu mu diye merak ettim

fast-back
02-12-2014, 12:19
Abi aracın rengini tam olarak görmek adına, başka araç üzerinde falan yokmudur örnek resim. Tahmin ettiğim yeşil tonu mu diye merak ettim

Steve Mc Queen abimiz de severdi bu rengi :)

http://i57.tinypic.com/n6tfgi.jpg

http://i59.tinypic.com/34ypk7c.jpg

Y.Emre
02-12-2014, 20:28
70ler tarzına uyarmı bilmem de, e46 m3lerde, bora'larda 2004 sonrası focuslarda olan koyu yeşil sedefli boyanın biraz daha bol sedefli hali çok hoş durur bence..

Kolay gelsin.. :)

Kendi mesajı mı da alıntılayarak yazayım bari. :D Rengi tutturmuşum o halde. :D Bu rengi seçmenize ayrıca sevindim, sedefte attırırsanız boyaya muazzam oluyor güneş altında

http://f1301.hizliresim.com/15/4/hmnk0.jpg
http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/Ofxord-Green-BMW-E46-M3.jpg
http://24.media.tumblr.com/tumblr_ljx3cyM2Cr1qbi8oto1_500.jpg

veliazak
03-12-2014, 20:48
Konuyu ilk sayfasından sonuna kadar tek tek inceledim, tamamını okuyamadım ama bütün fotoğrafları inceledim, bazı yorumları okudum... Çocukluğum gözümde canlandı, Almanya'da iken babamın hem fast back hem de sedan olmak üzere iki tane Taunus'u vardı, sedan olanı GXL ve ailecek kullanırdık, fastback olanı ile de günlük işe gelip gidiyordu... Ayrıca; bir yerde örnek olarak verilen Ford Consul'un sıfır alınmışı da vardı, o başka bir şeydi...

Bu hobi/merak/sevda/hastalık artık ne dersek diyelim bünyende barındığı için seni sonsuz derecede tebrik ediyorum... Aracın her santimetre karesi ellerinden geçen ustaların ve çalışanların ellerine emeklerine sağlık...

Takipteyim...

fast-back
05-12-2014, 09:10
Kendi mesajı mı da alıntılayarak yazayım bari. :D Rengi tutturmuşum o halde. :D Bu rengi seçmenize ayrıca sevindim, sedefte attırırsanız boyaya muazzam oluyor güneş altında

http://f1301.hizliresim.com/15/4/hmnk0.jpg
http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/Ofxord-Green-BMW-E46-M3.jpg
http://24.media.tumblr.com/tumblr_ljx3cyM2Cr1qbi8oto1_500.jpg

Boya kendinden sedefli zaten. Altın parçacıkları varmış gibi. Güneşte anlatılmaz bir görüntü oluyor :)

Konuyu ilk sayfasından sonuna kadar tek tek inceledim, tamamını okuyamadım ama bütün fotoğrafları inceledim, bazı yorumları okudum... Çocukluğum gözümde canlandı, Almanya'da iken babamın hem fast back hem de sedan olmak üzere iki tane Taunus'u vardı, sedan olanı GXL ve ailecek kullanırdık, fastback olanı ile de günlük işe gelip gidiyordu... Ayrıca; bir yerde örnek olarak verilen Ford Consul'un sıfır alınmışı da vardı, o başka bir şeydi...

Bu hobi/merak/sevda/hastalık artık ne dersek diyelim bünyende barındığı için seni sonsuz derecede tebrik ediyorum... Aracın her santimetre karesi ellerinden geçen ustaların ve çalışanların ellerine emeklerine sağlık...

Takipteyim...

Bu güzel mesaj için teşekkür ederim.
Bu arabalar bizim gibi Almanya kökenli insanların içine işliyor herhalde. Çocukluk günlerimize götürüyor, o eski güzel ve saf günlere...
Benim halleerimden biri de Consul Fastback yapmak. Babamın da vardı :)
Ama yapmaktan vazgeçtim. Maalesef Alman arabalar çok zor oluyor. Ne parça bulunuyor ne de yapmak isteyen Usta. Ben zar zor bu Ustayı buldum.
Son iki yıldır bu araba yüzünden ne hayal kırıklıkları, ne üzüntüler ve ne öfkeler yaşadım bir bilsen.
Ama yine de vaz geçilmiyor. Onun bitmiş halini hayal edince her şey unutuluyor ve gülümsemeye başlıyorsun :)

fast-back
14-12-2014, 09:36
Ford Racing Hava filitresi kabı ve filitresi ve daha da önemlisi Weber/ Motorcraft V6 karbüratörü buldum.

Hem tamamen orjinal Ford hem de çok güzel görüntü yakalamış oldum bu sayede.

http://i59.tinypic.com/2qimtjk.jpg

http://i60.tinypic.com/abt93r.jpg

http://i61.tinypic.com/im3x3m.jpg

http://i60.tinypic.com/15e8qdd.jpg

http://i57.tinypic.com/53v32s.jpg

Tayfun.O
14-12-2014, 11:26
OO çok iyi bir secim olmuş , konu zaten y.dışı konusu gibi maşallah :)

fast-back
14-12-2014, 12:46
OO çok iyi bir secim olmuş , konu zaten y.dışı konusu gibi maşallah :)

Çok teşekkür ederim :)

Etu55
14-12-2014, 14:50
son parçalar nokta atışı olmuş, takipteyim maşallah tekrardan

fast-back
18-12-2014, 21:01
son parçalar nokta atışı olmuş, takipteyim maşallah tekrardan

çok teşekkür ederim :)

fast-back
18-12-2014, 21:08
Motor rektefiye aşamalarından görüntüler:

http://i60.tinypic.com/1217mg2.jpg

http://i58.tinypic.com/11aao3s.jpg

http://i58.tinypic.com/2lthklz.jpg

http://i62.tinypic.com/2ue5vk0.jpg

http://i61.tinypic.com/2nk2t4z.jpg

http://i61.tinypic.com/16bhut1.jpg

http://i60.tinypic.com/102mgp2.jpg

http://i60.tinypic.com/p63o4.jpg

http://i60.tinypic.com/13zn1og.jpg

http://i57.tinypic.com/2uz5npc.jpg

http://i62.tinypic.com/el5wm1.jpg

http://i60.tinypic.com/33m0gaw.jpg

http://i61.tinypic.com/4uevyr.jpg

fast-back
23-12-2014, 19:58
Can sıkıcı bir durum var arkadaşlar, karter sandığım kadar temiz çıkmadı. Karıncalanma var ve kromlamak için o korozyon temizlenirse sac çok incelecek.
Temiz ya da yeni karter bulamıyorum. Oysa karteri kromlamayı çok istiyordum.
Aslında karter iyi durumda, sadece kromlamaya pek uygun değil. Ben de bu karteri blok ile aynı renge boyamaya karar verdim.

Karter konusunda yardımcı olabilecek bir yer biliyorsanız çok mutlu olurum.

NoFearr06
26-12-2014, 22:23
Epeydir uzak kalmıstık bilgisayardan ama konu ilerlemiş cok harika oluyor maaşallah diyorum :)

hasbaba
30-12-2014, 16:46
Aynı araçtan bende alıyordum son anda bi aksilik çıktı araç süper gözüküyo güle güle binmeniz dileğiyle. Bende İzmirde oturuyorum. usta hakkında bilgi alabilirmiyim.

fast-back
30-12-2014, 22:35
Epeydir uzak kalmıstık bilgisayardan ama konu ilerlemiş cok harika oluyor maaşallah diyorum :)

Teşekkür ederim

Aynı araçtan bende alıyordum son anda bi aksilik çıktı araç süper gözüküyo güle güle binmeniz dileğiyle. Bende İzmirde oturuyorum. usta hakkında bilgi alabilirmiyim.

ÖM gönderdim. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Eksik mekanik parçaların tam listesi yeni bitti ve hemen tedarik işlerine koyuldum. Bu nedenle ara vermek zorunda kaldık arkadaşlar.
Parçalar gelmeye başlayınca hemen aracı toplamaya başlayacağız.
Bu arada alüminyum radyatör imalatı da biter ve motoru çalıştırırız :)

ragıp
31-12-2014, 10:20
Jant seçtiniz mi bilmiyorum ancak tavsiyem American Racing Torque Thrust II.'dir.

fast-back
31-12-2014, 15:30
Jant seçtiniz mi bilmiyorum ancak tavsiyem American Racing Torque Thrust II.'dir.

Jantlar çok güzelmiş gerçekten de.
Ancak ben bu araca orjinal jantlarını buldum ve takacağım:

http://i59.tinypic.com/x5rtrm.jpg

fast-back
06-01-2015, 17:01
Son günlerde yaşadığım bazı gelişmeleri aktarayım. Almış olduğum Weber karbüratör maalesef uymadı benim Motora. Orjinal temiz bir karbüratör bulmak da çok zor. Arayış içindeyken öğrendiğim bir şey de 26M karbüratör en iyisi performans açısından çünkü 35mm genişliğinde. Zaten Solex 35mm diyorlar adına.

Günlerdir arayış içerisindeydim ve bir çok kişi ve yerle görüştüm. Bulamadım maalesef temiz LPG takılmamış bir karbüratör.
Bir arkadaş sayesinde Ankara'dan Faruk Keser ile tanıştım ve uzun uğraşlar sonucu bana hem 26M karbüratörü hem de orjinal hava filitre kabını buldu. Bu önemliydi benim için çünkü plastik değil metaldir. Şimdi bu kabı hemen kromlatacağım ve yedek olarak saklayacağım.

Eğer Ford parçası lazım olursa mutlaka Faruk ile görüşmenizi tavsiye ederim. Kendi arabası gibi canla başla uğraşıyor, inanılmaz.

0M42
16-01-2015, 14:10
Emeğinize ve sabrınıza sağlık gerçektende orjinal bir araç çıkıyor meydana tebrik ederim.
Peki Faruk Keser arkadaşa nasıl ulaşabiliriz ?

fast-back
17-01-2015, 14:38
Emeğinize ve sabrınıza sağlık gerçektende orjinal bir araç çıkıyor meydana tebrik ederim.
Peki Faruk Keser arkadaşa nasıl ulaşabiliriz ?

Çok teşekkür ederim. Faruk Cep: 0544 844 84 80

fast-back
24-01-2015, 11:55
Yeniden ürettirdiğim camlardan bir kısmı geldi. Arka ve yan camlar. Son iki resim arka camın arasındaki güvenlik folyosu.
Kelebek camları henüz yaptırmadım çünkü kelebek camı mandallarını hala bulamadım. Delik yeri için mandallar şart. Ön cam ise birkaç gün içinde elimde olur.

http://i59.tinypic.com/2ymtah2.jpg

http://i60.tinypic.com/2r3866t.jpg

http://i60.tinypic.com/ip1oix.jpg

http://i58.tinypic.com/2cpccht.jpg

veliazak
24-01-2015, 13:21
Kazasız günlerde kullanmak nasip olsun...

mertxx
24-01-2015, 13:56
Maşallah, Allah yardımcınız olsun.Camları nasıl ütrettirdiniz merak içindeyim :)

Bolkar1st
24-01-2015, 20:08
Son durum nedir abi yavaş ve titiz ilerliyor sanırım son anlar oldugu için :)

fast-back
24-01-2015, 20:50
Kazasız günlerde kullanmak nasip olsun...

Çok teşekkür ederim. Bunca emekten sonra sokaklara nasıl çıkacağım ben de merak ediyorum :)

Maşallah, Allah yardımcınız olsun.Camları nasıl ütrettirdiniz merak içindeyim :)

Teşekkür ederim. Camları ürettirmek ilginç bir serüvendi. Doğrudan Doraglass ya da Başkent Cam gibi firmalarla irtibata geçince yapmıyorlar. Sanayi Sitelerinde bu işin ehli eski camcı abiler var, onları bulmak gerekiyor. Sağolsunla, Doraglass bana öyle bir abinin numarasını verdi. Şaşmaz'da Süleyman Abi.
İlginç olan, bu Süleyman Abi Babamın çocukluk ve gençlik arkadaşı çıktı. 45 yıl sonra tekrar görüştüler, o an öyle duyguluydu ki anlatamam. İki yaşlı insan en son birbirlerini 16-17 yaşında iken görmüşler...

Son durum nedir abi yavaş ve titiz ilerliyor sanırım son anlar oldugu için :)

Evet yavaş ilerliyor çünkü birçok mekanik parçayı geri iade ediyorum. O kadar uyarmama rağmen hala yan sanayi ya da çıkma parça gönderiliyor. Ben bu arabaya FoMoCo ya da orjinal (Solex vs.) olan markalar kullanacağım sadece.
Birçok parça bekliyorum yurtdışından, onlar da gelince tam gaz birleştirilecek araç ve akabinde boya :)

braga26
25-01-2015, 04:34
Abi 35 sayfayıda okudum nasıl oldu bilmiyorum ama ilk defa takip ettim bu kadar ustaların ellerine sizinde maddiyatınıza sağlık.Ayrıca motorda karşınıza çıkan (motor içi 2.0)durumunu daha önce duymuştum.Ben Ford otosan inönü kamyon fabrikasının tedarikçi bir firmasıyım üetieln araçların yarısında boya ve macun var gözlerimle gördüm satın alanlar kamyon oldugu için pek bakmıyorlar sanırım.Projeniizn bitimini sabırsızlıkla bekliyorum

fast-back
25-01-2015, 09:32
Abi 35 sayfayıda okudum nasıl oldu bilmiyorum ama ilk defa takip ettim bu kadar ustaların ellerine sizinde maddiyatınıza sağlık.Ayrıca motorda karşınıza çıkan (motor içi 2.0)durumunu daha önce duymuştum.Ben Ford otosan inönü kamyon fabrikasının tedarikçi bir firmasıyım üetieln araçların yarısında boya ve macun var gözlerimle gördüm satın alanlar kamyon oldugu için pek bakmıyorlar sanırım.Projeniizn bitimini sabırsızlıkla bekliyorum

Çok teşekkür ederim. Sadece kamyon değil binek araçlarda da durum farklı değil maalesef. Benim bizzat Clio ile başıma gelmişti ve ancak satarken öğrendim tavan boyalı olduğunu.

Arkadaşlar sıfır araç alırken bile lütfen boya kontrolü yaptırın. Lokal veya parça boya çok sık rastlanan bir durum.

NoFearr06
25-01-2015, 16:24
Abi çok iyi ilerliyor maasallah buldugunuz süleyman bey mi yaptırttı camları. araçtanda resimler beklemedeyiz abi :)

fast-back
25-01-2015, 17:33
Abi çok iyi ilerliyor maasallah buldugunuz süleyman bey mi yaptırttı camları. araçtanda resimler beklemedeyiz abi :)

Evet CAmcı Süleyman yaptı camlarımı. Arka camı normalden bir ton daha koyu yaptık. Aslında yapmıyorlar koyu ama Süleyman Abi sağolsun halletti.

VETTE
28-01-2015, 08:29
herşey çok güzel maşallah

fast-back
28-01-2015, 14:19
herşey çok güzel maşallah

Her şey güzel ama kavuşamamak kötü. Aynı şehirdeyiz ama kavuşamadık.

Görüşelim artık :)

fast-back
06-02-2015, 10:07
Eveet, ön cam da nihayet geldi :)

http://i59.tinypic.com/w1bmok.jpg

http://i60.tinypic.com/15x8hld.jpg

http://i61.tinypic.com/bgepw2.jpg

http://i58.tinypic.com/jj63ro.jpg

fast-back
08-02-2015, 14:23
Bazı fotolar geldi, taze taze paylaşayım dedim.
Daha önce kumlanmış travers fotolarını paylaşmıştım, hatırlatma amaçlı tekrar ekledim. Travers ve diğer parçalar elektrostatik boya ile boyanıyor arkadaşlar.
Travers, defransiyel, şaft vs. gibi parçalar siyah oluyor. Fotorlardaki üst tabla vs. gibi parçalar ise mat kırmızı. Aslında kırmızı değil ama tam ne renk denir bilmiyorum, mat ve canlı değil renk. Helezonlar, motor blok, şanzıman, fren kaliperleri vs. de yeşil olacak. Son resimde folyoların arasında yeşil renk boyanmış helezonlar var dikkatli bakarsanız. Ayrı foto göndermemişler maalesef.

http://i57.tinypic.com/994bi8.jpg

http://i61.tinypic.com/jq6ow6.jpg

http://i61.tinypic.com/21dlybp.jpg

http://i59.tinypic.com/29qlcwj.jpg

http://i59.tinypic.com/24xgolx.jpg

http://i60.tinypic.com/2s13gn6.jpg

http://i58.tinypic.com/zivmup.jpg

http://i62.tinypic.com/fcti7n.jpg

http://i58.tinypic.com/npicqp.jpg

NoFearr06
10-02-2015, 23:15
Maasallah abi harika ilerliyor araç suan ne durumda ne işlemleri kaldı

fast-back
11-02-2015, 11:41
Teşekkür ederim, araç mekanik parçaların montajı aşamasında. Bazı parçalar fotoğraflarda da görüldüğü üzere boyanıyor, bazıları kromlanıyor (Şarj dinamosu vs.)

Bazı mekanik parçalar ise hala bulunmayı bekliyor çünkü bulamıyorum.
Aslında şöyle, parça buluyorum ama yan sanayi ya da repro oldukları için iade ediyorum gönderen arkadaşlara. Ben bu arabada sadece orjinal parça kullanıyorum (Solex, Motorcraft, Luk, FoMoCo, Bosch vs.).
Herkes bana yapamazsın, boş yere kendini yoruyorsun her şey orjinal bulunmaz diyorlar ama ben kimseye kulak asmıyorum. Evet çok zor ve pahalı oluyor ama eninde sonunda buluyorum Dünyanın bir köşesinden.
Bugün Avusturya'dan birçok orjinal parça yola çıkıyor örneğin :)

fast-back
11-02-2015, 11:53
Yeşil de kendini gösterdi :)

http://i62.tinypic.com/14mw3uo.jpg

http://i59.tinypic.com/2hd6v4x.jpg

http://i62.tinypic.com/o6fa6o.jpg

http://i61.tinypic.com/rubdvl.jpg

http://i62.tinypic.com/w8p0gj.jpg

http://i58.tinypic.com/2q0mvx1.jpg

http://i58.tinypic.com/28lz0og.jpg

NoFearr06
11-02-2015, 22:31
Emeğine cebine sağlık abi cok güzel gerçekten. bu boyalar araç boyasımı yoksa özel bi boyamı kullanıyorsun alt takımda

Tabi zor olur orjinalde ama imkansız sende sadece zaman alır :D

fast-back
12-02-2015, 10:26
Emeğine cebine sağlık abi cok güzel gerçekten. bu boyalar araç boyasımı yoksa özel bi boyamı kullanıyorsun alt takımda

Tabi zor olur orjinalde ama imkansız sende sadece zaman alır :D

Çok sağol:)

Parçalar elektrostatik boya ile boyanıyor. Bu sayede parçalar çok ama çok uzun ömürlü oluyorlar.

delta0o
12-02-2015, 10:31
sabrına,emeğine,cebine maşallah abi.yeni doğmuş bebek gibi olucaktır inşallah..

mehmet6r
12-02-2015, 22:55
maşaAllah, üye olmadan da tüm konuyu baştan aşağı okumuştum. Bu gecede baştan okumaya başladım bitti mi diye heyecanlanmadım değil yani senin halini düşünemiyorum abi.

fast-back
14-02-2015, 14:16
sabrına,emeğine,cebine maşallah abi.yeni doğmuş bebek gibi olucaktır inşallah..

Çok teşekkür ederim :)

maşaAllah, üye olmadan da tüm konuyu baştan aşağı okumuştum. Bu gecede baştan okumaya başladım bitti mi diye heyecanlanmadım değil yani senin halini düşünemiyorum abi.

Ben de çok heyecanlanıyorum bittiğini hayal ettiğimde. Sona yaklaştık artık ama zaman geçmek bilmiyor maalesef.

Yukarıda da belirttiğim gibi, bu kadar uzun sürmesinin sebebi benim. Eğer yan sanayi ve repro parçalarla toplasaydım çoktan bitmiş olurdu araba. Ama ben kafama koydum, tamamen Ford parçaları ile bitireceğim bu arabayı.
Bunu çok zor ve zahmetli olduğunu (ve de pahalı) klasik veya eski arabalarla uğraşan arkadaşlar iyi bilirler. Genelde karşılaştığım cevap ise " bunun orjinalini bulamassssın" ama ben buluyorum :)

Geçmiş sayfalarda fren disk ve balataları eklemiştim örneğin ama sonradan ustam orjinal Ford olmadıklarını söyledi ve ben de Ford buldum ve az önce kargo ile geldi. Yani birkaç ay önce bulduğum parçayı iade edip Ford parça temin ettim. Bu da süreci uzatıyor maalesef. Bahsettiğim disk ve balatalar:

http://i60.tinypic.com/2vs3s6e.png

fast-back
15-02-2015, 20:12
Diferansiyel görüntüleri de geldi. Maalesef bu parça elektrostatik boyanmadı çünkü parçalamak gerekiyordu. Bu da ayarların bozulmasına neden olacaktı. Ustalar kesinlikle tavsiye etmediler. Epoksi astar ve siyah boya ile korumaya alındı.

http://i58.tinypic.com/ac8m7o.jpg

http://i59.tinypic.com/30ktyf7.jpg

http://i61.tinypic.com/huk4df.jpg

http://i57.tinypic.com/14nd2zn.jpg

http://i57.tinypic.com/wj9uzr.jpg

bartworkz
16-02-2015, 10:43
Takip ediyorum, emeğinize sağlık..

burakk.
16-02-2015, 22:04
Araç sahibi olsam en ufak kazasında cinayet sebebi valla,Allah sabır versin abi :)

ERkut 205
17-02-2015, 11:39
Konuyu yaklaşık 1 yıl geriden takip ettim. Ama belgesel niteliğinde bir çalışma olmuş.
Her sayfa ve satırını sıkılmadan okudum. Eminim ki çoğu kişinin yapmak isteyip belki zaman, belki nakit, belki sabır unsurlarını bir araya getiremediğini, siz birleştirerek çok örnek bir çalışmayı bitirmek üzeresiniz.
Yapılan her uygulama çok iyi. İnce detaylar belki zaman ve sinir bozsa da aynı puzzle da eksik parçayı tamamlamak gibi aradığınızı bulup yerine koyunca yüzlerde ki ifade her zorluğa değer bence.
Herkesin emeğine sağlık diyelim. Konuyu takipteyim araç rengi konusunda fikrimi söylemeye yetişemedim fakat gene de güzel bir renk seçilmiş. Benim gönlümde de konunun başında sizin eklemiş olduğunuz açık mavi tonu vardı. Bu muhteşem kasayı toplayan ustanın ince detaylarını sergilemesi anlamında belki o renk daha bir ön plana çıkarabilirdi. Ama bu iki renkte gerçekten başarılı ve yıllarına özel. Motor blok rengi için orijinal olanı seçin.
Konuyu takipteyim tekrar Tebrikler.

Berat
17-02-2015, 12:01
Abi maşallah ne sabır varmış ben her konuya girdiğimde foto varmı diye bakınıyorum sen nasıl sabrediyosun çok merak ediyorum.

chatlaxs
17-02-2015, 12:24
koç alısın bunu müzye koysun direk :)

barakuda26
17-02-2015, 14:51
herkes yapmaz yapamaz sizin yaptığınızı maddiyattan öte sabır işi, uzun süredir takipteyim her güncellendiğin de yeni fotolar arıyorum konuda, umarız en kısa sürede bitmiş halinide görürüz :)

fast-back
18-02-2015, 13:47
Takip ediyorum, emeğinize sağlık..

Araç sahibi olsam en ufak kazasında cinayet sebebi valla,Allah sabır versin abi :)

Konuyu yaklaşık 1 yıl geriden takip ettim. Ama belgesel niteliğinde bir çalışma olmuş.
Her sayfa ve satırını sıkılmadan okudum. Eminim ki çoğu kişinin yapmak isteyip belki zaman, belki nakit, belki sabır unsurlarını bir araya getiremediğini, siz birleştirerek çok örnek bir çalışmayı bitirmek üzeresiniz.
Yapılan her uygulama çok iyi. İnce detaylar belki zaman ve sinir bozsa da aynı puzzle da eksik parçayı tamamlamak gibi aradığınızı bulup yerine koyunca yüzlerde ki ifade her zorluğa değer bence.
Herkesin emeğine sağlık diyelim. Konuyu takipteyim araç rengi konusunda fikrimi söylemeye yetişemedim fakat gene de güzel bir renk seçilmiş. Benim gönlümde de konunun başında sizin eklemiş olduğunuz açık mavi tonu vardı. Bu muhteşem kasayı toplayan ustanın ince detaylarını sergilemesi anlamında belki o renk daha bir ön plana çıkarabilirdi. Ama bu iki renkte gerçekten başarılı ve yıllarına özel. Motor blok rengi için orijinal olanı seçin.
Konuyu takipteyim tekrar Tebrikler.

Abi maşallah ne sabır varmış ben her konuya girdiğimde foto varmı diye bakınıyorum sen nasıl sabrediyosun çok merak ediyorum.

koç alısın bunu müzye koysun direk :)

herkes yapmaz yapamaz sizin yaptığınızı maddiyattan öte sabır işi, uzun süredir takipteyim her güncellendiğin de yeni fotolar arıyorum konuda, umarız en kısa sürede bitmiş halinide görürüz :)

Hepinize çok teşekkür ederim. Kolay olmuyor, hatta çok zor ilerliyor süreç ama bittiğini hayal ederek sabrediyorum. Koç Müzesi ilginç bir şeklide birçok kişi tarafından söylendi bana :)

Renkler konusunda (Blok, şanzıman vs.) kararımı verdim, çook uzun süre önce. Benim hayalimdeki araç buydu, değiştirmeye niyetim yok. Sadece dış renk konusunda 3 renk arasında kalmıştım ama kaputu açtığımda o gizli genç ruhu görmek istiyorum.

andromedia
21-02-2015, 23:55
abi özelden de yazdım abim bundan 4-5 sene önce 74 tanus xl tek kapı vardı mustang derdik biz ona bayılıyordum benimde hayalim şu benim düldülü bitireyim afbuyurun ben 73 modeli daha cok seviyorum özellikle ön göğsü kendime nasipse 73 model tanus tek kapı istiyorum v6 2.3 amaaa otomatik şanzuman olacak kesinlikle :D
senin proje bana daha da cesaret verdi kaç saattir okuyorum şu an içimde kelebekler uçuo heyecan ve stresten karnım ağrıdı son sayfaya gelicem diye ve sonunda geldim ama daha bitmemiş çok şükür :) 2-3seneye anca bu projeye başlayacağım anca ama o zaman sana ulaşablirsem eğer özellikle alt takım ve motor işleri konusunda tavsiyenden ve zor bulunan tecrübenden yararlanmak isterim. ankaraya hep yolum düşer abim yaşadığından ve okuduğum şehir oldugundan mütevellit :) aracını görmek isterim lakin sen ne zaman bu konuyu burada paylaştın bu araç senin olmaktan çıktı kamuya maal oldu :D

fast-back
22-02-2015, 16:14
abi özelden de yazdım abim bundan 4-5 sene önce 74 tanus xl tek kapı vardı mustang derdik biz ona bayılıyordum benimde hayalim şu benim düldülü bitireyim afbuyurun ben 73 modeli daha cok seviyorum özellikle ön göğsü kendime nasipse 73 model tanus tek kapı istiyorum v6 2.3 amaaa otomatik şanzuman olacak kesinlikle :D
senin proje bana daha da cesaret verdi kaç saattir okuyorum şu an içimde kelebekler uçuo heyecan ve stresten karnım ağrıdı son sayfaya gelicem diye ve sonunda geldim ama daha bitmemiş çok şükür :) 2-3seneye anca bu projeye başlayacağım anca ama o zaman sana ulaşablirsem eğer özellikle alt takım ve motor işleri konusunda tavsiyenden ve zor bulunan tecrübenden yararlanmak isterim. ankaraya hep yolum düşer abim yaşadığından ve okuduğum şehir oldugundan mütevellit :) aracını görmek isterim lakin sen ne zaman bu konuyu burada paylaştın bu araç senin olmaktan çıktı kamuya maal oldu :D

Özelden cevap yazdım. Mesaj için teşekkür ederim. 73 model daha çok sevilir evet, Corvette göğüs de derler.
Ne zaman istersen yazabilirsin, seve seve paylaşırım tecrübelerimi. Evet bu araç herkese açık olacak, isteyen herkes gelip görebilir:)

ZaZy
22-02-2015, 20:21
maaşallah :)
şöyle göz doyurur içli dıışlı tam fotoları yok mu aracın çok merak ettim :) Taunusları hiç sevmem ama restorasyonlara bayılıyorum.
Emeğinize cebinize sağlık...

GÖKTÜRK
24-02-2015, 23:04
abi helal olsun ya , konuya yazdığımdan bu yana girememiştim neler yapmıssın neler . Allah kesene bereket versin cok deli para harcadın ama deydigine eminim

Picotr
17-03-2015, 19:04
son durum nedir fotoğraf beklemedeyiz :)

Baturhan
18-03-2015, 13:39
Güzel bir proje olmuş.
Sonucu sabırsızlıkla bekletiyor insanı. :)

fast-back
18-03-2015, 15:17
maaşallah :)
şöyle göz doyurur içli dıışlı tam fotoları yok mu aracın çok merak ettim :) Taunusları hiç sevmem ama restorasyonlara bayılıyorum.
Emeğinize cebinize sağlık...

abi helal olsun ya , konuya yazdığımdan bu yana girememiştim neler yapmıssın neler . Allah kesene bereket versin cok deli para harcadın ama deydigine eminim

son durum nedir fotoğraf beklemedeyiz :)

Güzel bir proje olmuş.
Sonucu sabırsızlıkla bekletiyor insanı. :)

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Son durum Araç montaj aşamasında. Maalesef çok önemli parçalar henüz elime ulaşmadı. Çok farklı ülkelerden parçalar buluyorum ve getirtiyorum. Şu an Avusturya'dan son partiyi bekliyorum ama sorunlar çıktı. DHL kadar berbat ve kötü çalışan kargo firması tanımadım. Mutlaka TNT ya da UPS tercih edin arkadaşlar. DHL yüzünden hem çok gecikti herşey hem de yüzlerce Euro fazladan para ödedim. Şimdi aynı koli TNT ile yeniden gönderilecek.

Bu gibi durumlar yüzünden araçta fazla bir ilerleme olmadı. Parçalar geldikçe montaj da yapılıyor yavaş yavaş.

Biraz daha gelişme olsun foto eklerim tabiki.

ERkut 205
23-03-2015, 21:05
DHL konusunda başka şikayetler de hep duyuyorum. Ürünler geldiğinde montaj sonrası son durumunu merak ediyoruz ;)

fast-back
29-03-2015, 14:30
şarj ve marş dinamoları (nice zorluklarla bulduğum orjinal parçalar)
şarj dinamosunu kromlatacağım arkadaşlar, marş dinamosu ise boyanacak.
Tabiki her ikisi de tamamen yenilendikten sonra

http://i59.tinypic.com/mtvy50.jpg

http://i62.tinypic.com/339rogo.jpg

http://i57.tinypic.com/1zqqyxh.jpg

http://i59.tinypic.com/9fmr6h.jpg

http://i59.tinypic.com/2mn5h88.jpg

veliazak
29-03-2015, 21:38
Allah kolaylık versin, sabırla bekliyorum... :)

fast-back
30-03-2015, 15:21
Özel imalat radyatörüm de geldi arkadaşlar

http://i61.tinypic.com/2rp8fbc.jpg

http://i62.tinypic.com/2yxezpw.jpg

http://i62.tinypic.com/2r7q0d0.jpg

fast-back
30-03-2015, 15:25
Allah kolaylık versin, sabırla bekliyorum... :)

çok teşekkür ederim. Mazda forum da aracımdan bahsetmeniz ayrıca teşekkür gerektirir, mutlu oldum.

veliazak
30-03-2015, 20:17
çok teşekkür ederim. Mazda forum da aracımdan bahsetmeniz ayrıca teşekkür gerektirir, mutlu oldum.

Ne demek, ben teşekkür ederim... Güzel olan her şeyi paylaşmak için kurduk forumumuzu, sizleri aramızda görmekten de şeref duyarız... Mazda paydasında birleştik ama herkese kapımız açık, hayat sadece otomobillerimizden ibaret değil çünki...

Sağlıcakla, kolaylıklar...

MarineBoy
30-03-2015, 23:50
Abi konuyu hemen hemen ilk gününden beri takip ediyorum . Dönem dönem kontrol ediyorum bitti mi bitecek mi diye. Mutlu sona az kaldı inşallah. Güzel güzel son halini görelim şu yavrunun .

fast-back
01-04-2015, 15:57
Ne demek, ben teşekkür ederim... Güzel olan her şeyi paylaşmak için kurduk forumumuzu, sizleri aramızda görmekten de şeref duyarız... Mazda paydasında birleştik ama herkese kapımız açık, hayat sadece otomobillerimizden ibaret değil çünki...

Sağlıcakla, kolaylıklar...

Tekrar teşekkür ederim :)

Abi konuyu hemen hemen ilk gününden beri takip ediyorum . Dönem dönem kontrol ediyorum bitti mi bitecek mi diye. Mutlu sona az kaldı inşallah. Güzel güzel son halini görelim şu yavrunun .

Yavru beni kocattı, bitse de sefasını sürsek artık :)

Thaerkmkr
01-04-2015, 20:59
Maşallah Allah kolaylık ve sabır versin :)

DoganSuper
01-04-2015, 21:01
masallah sefasını sürdügünüzde herseyi unutturur :D

fa'R'uk
12-04-2015, 20:44
Bugün 375. günü konunun maşallah senin ki farklı bir şey oldu bu kadar özen bu kadar sabır kimsede bulunmaz heralde emeğine yüreğine sağlık Allah kolaylık versin

fast-back
16-04-2015, 09:34
Maşallah Allah kolaylık ve sabır versin :)

masallah sefasını sürdügünüzde herseyi unutturur :D

Bugün 375. günü konunun maşallah senin ki farklı bir şey oldu bu kadar özen bu kadar sabır kimsede bulunmaz heralde emeğine yüreğine sağlık Allah kolaylık versin

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Evet 375 . gün ama konunun açılma tarihi bu. Arabaya başlamama artık neredeyse 3 yıl olacak. Çok sıkıntılar ve sorunlarla ilerliyor maalesef. Daha önce de yazdığım gibi, her şeyi orjinal yapmaya çalıştığım için uzuyor bu kadar. Bir de beklenmedik sorunlar ya da insanların sahtekarlıkları vs. vs. eklenince...

Size son dönemde yaşadığım iki olayı yazayım:

Avusturya'dan çok kritik ve bulamadığım parçalar bulmuştum. Bunların bir kısmını bir koli halinde göndermişti bulduğum Ford koleksiyoncusu. Kalan parçaları da ikinci bir koli yapıp gönderdi. Maalesef koli gümrüğe takıldı. Sağlık olsun, gümrük masraflarını öder alırım dedim, meğer alamıyormuşum. Parçaların bir kısmı (krom çıtalar vs.) çıkma parça olduğu için ve Türkiye Gümrük mevzuatı gereği ikinci el oto parçaları ithal etmek yasak olduğu için parçalar gümrükte takılı kaldı. Ben de yeni öğrendim bu durumu.
Neyse, göndericiye iade edip bir çare bulurum dedim, bu sefer de gönderici ve TNT Ekspres sorun çıkardı.
Onlara göre de ben almıyor muşum parçaları gümrükten. Ya hu 2 bin euro para ödedim, neden almayım, deli miyim diyorum anlatamıyorum. Haftalardır bununla uğraşıyorum.
En sonunda ikna ettim ve iki gün önce iade edildi karton. Şimdi tekrar Avusturya'ya gidiyor. Tabi iade için de 420 Euro masraf/ceza vs. ödüyorum :(

Bir başka konu da Türkiye'den:

Motor ve şanzımanı aldığım şahıslar malumunuz Ankara Hurdalık denen yerde ticaretlerini sürdürüyorlar. Ben yürü ve iyi durumda 81 Model Ford Almıştım hatırlayacağınız üzere.
Ve anlaşmamız gereği Parçalar İzmir'e gönderilmeden önce birlikte sökecektik arabadan. O gün (İzmir'e göndereceğim gün) Motor ve diğer tüm parçalar sökülmüştü bile ama ben bunu kötüye yormadım. Daha sonra İzmir'de motorun kulaklarının olmadığı ortaya çıkmıştı. Meğer çok zor bulunan ve pahalı bir parçaymış. Haftalarca uğraşıp bulmuştum. Şimdi de haber geldi şanzıman çok kötü durumdaymış. Tamamen ölmüş dişliler, aluminyum kovan vs. vs.
Oysa dediğim gibi ben faal ve sorunsuz bir araba almıştım.

Şimdi anlıyorum ki bunlar sadece motor kulaklarını çalmamışlar, şanzımanı da değiştirmişler.

Zaten insanın gözü açılınca etrafındakileri görmeye ve duymaya başlar. Ben de şimdilerde bunların buna benzer birçok hile ve sahtekarlık yaptıklarını duymaya başladım.
Benim zor ve zahmetlerle kazandığım bu paralar haram olsun onlara.

Arkadaşlar, bunlar Türkiye genelinde çok bilindik insanlar çünkü Ford çıkma parçalar konusunda fazla seçenek yok maalesef.
Lütfen dikkat edin sizlerde ve benim gibi yanmayın.

Site kurallarına uygun mu bilmiyorum o nedenle yazmıyorum isimlerini ama uygun sa yazabilirim.

mavi albatros
17-04-2015, 08:37
bence sitenin amacı tam da bu olmalı; yani burada bir sürü çabayla emekle eski bir arabayı canlandırmaya çalışan ya da ihtiyacı olduğu için parçacılar ve ustalar hakkında bilgi araştıran üyelerin en gerçek bilgiye ulaşmaları haklarıdır. ben öyle düşünüyorum.

mavi albatros
17-04-2015, 08:40
bu arada geçmiş olsun, para önemli olduğu kadar insanın neşesinin heyecanın kırılması da önemli malesef..

fast-back
17-04-2015, 09:12
bence sitenin amacı tam da bu olmalı; yani burada bir sürü çabayla emekle eski bir arabayı canlandırmaya çalışan ya da ihtiyacı olduğu için parçacılar ve ustalar hakkında bilgi araştıran üyelerin en gerçek bilgiye ulaşmaları haklarıdır. ben öyle düşünüyorum.

bu arada geçmiş olsun, para önemli olduğu kadar insanın neşesinin heyecanın kırılması da önemli malesef..

Çok teşekkür ederim. Evet herkes yaşadıkları olumsuz tecrübeleri paylaşmalı bence. Bu adamlar tüm türkiyeye parça gönderiyor maalesef. Daha dün yeni bir olaylarını öğrendim: Göndericinin bozuk çıkıp da iade ettiği parça için ödediği kargo bedeli olan 70 TL yi başka bir yakınına ödemedi deyip almaya çalışmışlar. Yani 70 TL için bile sahtekarlık yapıyorlar.
Ankara eski hurdalıkta en büyük Ford parçacılar bu zatlar.

Evet para da tabiki önemli ama inanın asıl zoruma giden başka şeyler. Onca emek ve zaman kaybı var, sevinç ve heves var kaybolan...

veliazak
17-04-2015, 15:41
Para ve insanın olduğu yerde her şey müsaittir... Sıkma canını, ilahi adalet bir yerlerde muhakkak tecelli eder...

AdoneuS
17-04-2015, 15:44
Üzüldüm olanlara iyi sabrediyosunuz gercekden hepimiz biliyoruz paranın nekadar zor kazanıldıgını bence başka insanların dolandırılmaması için isimler verilmeli

Kubilay
17-04-2015, 16:23
Abi çok geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede atlatılır sıkıntılar.

angaramos
17-04-2015, 20:05
Ustanın elleri dert görmesin sonucu merakla bekliyeceğim

VETTE
18-04-2015, 10:48
Hurdacılar iyice azıttılar.
bende geçen hafta yaşadığım bir olayı paylaşayım Oğuzhan'cığım benim Kadett'e bijon kapağı arıyorum kaç zamandır.Opel inkiler siyah peugeout un 19 krom kapaklarını takayım dedim.Sıfır orijinal parçacıda 5TL 4 TL den veririm dedi. Bütçeme fazla geldiği için hurdacıya sorayım dedim. ilk girdiğim hurdacı 16 adet için 100TL olur dedi. Bende durumu izah ettim sıfırın tanesi 4TL dedim ve iyi o zaman 80TL ver diyor 4X16=64TL tam çıldırmak üzereyim sen ne düşünürsün dedi ben de 10TL veriyim dedim bu kez o gerildi.10TL ye verecek mal yok dedi. bende hayrını gör diyip çıktım.yine başka bir arkadaşa AE101 için sol ön paçalık sorduk ona da 100TL istemişti.

fast-back
19-04-2015, 20:46
Para ve insanın olduğu yerde her şey müsaittir... Sıkma canını, ilahi adalet bir yerlerde muhakkak tecelli eder...

Üzüldüm olanlara iyi sabrediyosunuz gercekden hepimiz biliyoruz paranın nekadar zor kazanıldıgını bence başka insanların dolandırılmaması için isimler verilmeli

Abi çok geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede atlatılır sıkıntılar.

Ustanın elleri dert görmesin sonucu merakla bekliyeceğim

Hurdacılar iyice azıttılar.
bende geçen hafta yaşadığım bir olayı paylaşayım Oğuzhan'cığım benim Kadett'e bijon kapağı arıyorum kaç zamandır.Opel inkiler siyah peugeout un 19 krom kapaklarını takayım dedim.Sıfır orijinal parçacıda 5TL 4 TL den veririm dedi. Bütçeme fazla geldiği için hurdacıya sorayım dedim. ilk girdiğim hurdacı 16 adet için 100TL olur dedi. Bende durumu izah ettim sıfırın tanesi 4TL dedim ve iyi o zaman 80TL ver diyor 4X16=64TL tam çıldırmak üzereyim sen ne düşünürsün dedi ben de 10TL veriyim dedim bu kez o gerildi.10TL ye verecek mal yok dedi. bende hayrını gör diyip çıktım.yine başka bir arkadaşa AE101 için sol ön paçalık sorduk ona da 100TL istemişti.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. Sayenizde en azından paylaşıp öfke ve üzüntümü azaltıyorum. Sağ olun...

Hurdacılar meselesi Vette'nin de dediği gibi çok garip hal almaya başladı. Arkadaşlar mutlaka ürün ya da parçamım sıfırını sorun, hurdalığa ya da çıkmacılara gitmeden.

Araba parçası değil ama yine de örnek olması için paylaşayım:
***** müteahhitler hurdacılara sık sık gider inşaat iskelesi vs. için. Yine eski hurdalıkta inşaat iskelesi için istenilen para 28 TL. Sıfır iskeleyi 27 Tl'ye Ankara'da alabiliyorsunuz oysa. Araştırmadan giden müteahhit arkadaşlarım maalesef almışlar hep, artık daha ucuza sıfır alıyorlar :)

kadiryt
21-04-2015, 11:37
kolay gelsın ellerinize saglık

fast-back
25-04-2015, 08:30
kolay gelsın ellerinize saglık

çok teşekkür ederim

fast-back
25-04-2015, 08:39
Biraz da güzel gelişmelerden haberdar edeyim. Hatırlarsanız marş ve şarj dinamoları gibi parçaları kromlatmak istiyordum ve bu nedenle parçalarına ayrılmışlardı. Bir sonraki aşaması kumlama oldu:

http://i58.tinypic.com/aai34h.jpg

http://i58.tinypic.com/33ldm3c.jpg

http://i57.tinypic.com/10h1ue0.jpg

http://i62.tinypic.com/ncmqes.jpg

http://i61.tinypic.com/2jd1fyb.jpg

http://i58.tinypic.com/1z2j9cn.jpg

http://i59.tinypic.com/66hxms.jpg

http://i62.tinypic.com/300sj8n.jpg

http://i62.tinypic.com/8vzr5x.jpg

http://i62.tinypic.com/nof38x.jpg

http://i61.tinypic.com/x6kmmv.jpg

http://i60.tinypic.com/2qlef54.jpg

fast-back
25-04-2015, 09:04
Lütfen güneş gözlüklerinizi takınız :)

http://i61.tinypic.com/6pmdr6.jpg

http://i62.tinypic.com/15i2fyw.jpg

http://i59.tinypic.com/6f5um8.jpg

http://i62.tinypic.com/3309shd.jpg

http://i59.tinypic.com/dcefrs.jpg

http://i62.tinypic.com/332mejk.jpg

http://i57.tinypic.com/14254ea.jpg

http://i61.tinypic.com/5x4z92.jpg

http://i57.tinypic.com/sdlhd3.jpg

http://i57.tinypic.com/zwgjf7.jpg

http://i57.tinypic.com/2mikns.jpg

http://i59.tinypic.com/6z4msp.jpg

http://i60.tinypic.com/od93c.jpg

http://i61.tinypic.com/2sb0n6d.jpg

http://i58.tinypic.com/16ligar.jpg

MeHMeT-INC
25-04-2015, 09:09
Oy oy oy :D Kolay gelsin :)

barakuda26
25-04-2015, 11:11
Bu restorasyon işinde kaporta-boya bir şekilde hallediliyo, ama böyle mekanik incik cincik parça toplamak bulmak ciddi emek ve sabır ister, bekliyoruz bitmiş halini, Allah kolaylık versin..

fast-back
28-04-2015, 11:59
Bu restorasyon işinde kaporta-boya bir şekilde hallediliyo, ama böyle mekanik incik cincik parça toplamak bulmak ciddi emek ve sabır ister, bekliyoruz bitmiş halini, Allah kolaylık versin..

Evet, çok zor oluyor maalesef. Çok teşekkür ederim

fast-back
28-04-2015, 12:07
Direksiyon, Motor ve Şanzıman grubu :)

http://i59.tinypic.com/2wbyjhl.jpg

http://i59.tinypic.com/sb0bpl.jpg

http://i59.tinypic.com/30vnatf.jpg

http://i60.tinypic.com/33a85ll.jpg

http://i62.tinypic.com/2ln7cdw.jpg

http://i59.tinypic.com/mayw3t.jpg

http://i61.tinypic.com/2vweg7a.jpg

http://i58.tinypic.com/29opu8z.jpg

http://i61.tinypic.com/55s1s7.jpg

http://i59.tinypic.com/20zznz9.jpg

http://i57.tinypic.com/rk4qo0.jpg

http://i57.tinypic.com/6yjk1y.jpg

VETTE
28-04-2015, 20:22
Krom lar harika motor sanziman şeker
Bu ara 4 adet jant ı kaca kumlarlar ki

Picotr
28-04-2015, 20:54
müthiş olmuş abi maşallah ya fotoları gorunce önce masallah diyorum :) nazar sıkıntılı bir iş gözü kalanın gözü çıksın emi :D

fast-back
29-04-2015, 09:06
Krom lar harika motor sanziman şeker
Bu ara 4 adet jant ı kaca kumlarlar ki

müthiş olmuş abi maşallah ya fotoları gorunce önce masallah diyorum :) nazar sıkıntılı bir iş gözü kalanın gözü çıksın emi :D

Çok teşekkür ederim her ikinize de arkadaşlar :)

Ben jantları tesadüfen bulduğum ostim'de bir yerde 200 TL'ye kumlattım. Sanırım biraz pahalı ama o gün çok hızlı karar almam gerekiyorsu 50 TL pazarlıkla 200'e yaptırmıştım.

fast-back
29-04-2015, 13:10
Taze çıktılar fırından :)

http://i57.tinypic.com/2r44yfp.jpg

http://i61.tinypic.com/2r2u4ns.jpg

http://i57.tinypic.com/4voig9.jpg

AdoneuS
02-05-2015, 15:22
maşallah maşallah :o

Mpower94
02-05-2015, 15:47
Maşallah sonunu büyük hevesle bekliyoruz:)

exvitermini
02-05-2015, 18:35
emeklerinize saglık.krom detaylar cok güzel ama motorun renklerini hiçmi hiç begenmedim inşallah yanına farklı bi renk daha eklemezsiniz.

Rifart
03-05-2015, 15:33
Projeyi cok buyuk bir keyifle takip etmekteyim... Ancak motor blogu ve motor kompartmanindaki renkler konusunda ben de olumsuz gorus bildirmek istiyorum. Ornek olarak motor bolmesini iki renkte tutsaydiniz(1- krom ve gri parcalar ve 2-mat siyah blok vs seklinde), sonuctaki goruntusu sahsimca cok daha hos olurdu kanaatindeyim...
Emeginize ve sabriniza saglik....

fast-back
03-05-2015, 19:36
maşallah maşallah :o

Maşallah sonunu büyük hevesle bekliyoruz:)

emeklerinize saglık.krom detaylar cok güzel ama motorun renklerini hiçmi hiç begenmedim inşallah yanına farklı bi renk daha eklemezsiniz.

Projeyi cok buyuk bir keyifle takip etmekteyim... Ancak motor blogu ve motor kompartmanindaki renkler konusunda ben de olumsuz gorus bildirmek istiyorum. Ornek olarak motor bolmesini iki renkte tutsaydiniz(1- krom ve gri parcalar ve 2-mat siyah blok vs seklinde), sonuctaki goruntusu sahsimca cok daha hos olurdu kanaatindeyim...
Emeginize ve sabriniza saglik....

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.
Olumsuz görüşler için de teşekkür ederim. Herkesin %100 beğeneceği bir otomobil yaptıra bilseydim işte o zaman garip olurdu zaten. Mekanik aksamların boyanması ve renkleri konusunda daha önce görüş ve düşüncemi yazmıştım o nedenle tekrara girmeyim. Evet sade ve kendi renklerinde olsaydı da güzel olurdu kesinlikle. Ben yıllarca hayal ettiğim arabayı yapıyorum arkadaşlar. Dilerim herkes bir gün bunu yaşar.

immortalboss
03-05-2015, 20:29
Hocam cidden çok güzel ilerliyorsunuz.Bu restorasyon tam anlamı ile ''restorasyon'' kelimesinin tam karşılığı oldu.Acaba yabancı forumlarda da paylaşımda bulunuyor musunuz?

fast-back
03-05-2015, 21:05
Hocam cidden çok güzel ilerliyorsunuz.Bu restorasyon tam anlamı ile ''restorasyon'' kelimesinin tam karşılığı oldu.Acaba yabancı forumlarda da paylaşımda bulunuyor musunuz?

Çok teşekkür ederim. Bildiğim ya da duyduğum herhangi bir yabancı forum yok. Vakit de aslında sorun benim için ama eğer tavsiye edebileceğiniz forum(lar) varsa bir göz atmak ve ona göre karar vermek isterdim.

0M42
03-05-2015, 23:20
Abi maşallah sen bu arabaya nasıl kıyıp ta bineceksin yada binecekmisin ? :)

fast-back
04-05-2015, 10:03
Abi maşallah sen bu arabaya nasıl kıyıp ta bineceksin yada binecekmisin ? :)

http://i62.tinypic.com/nrghj.jpg

tabiki binip gezeceğim :D

immortalboss
04-05-2015, 15:10
Çok teşekkür ederim. Bildiğim ya da duyduğum herhangi bir yabancı forum yok. Vakit de aslında sorun benim için ama eğer tavsiye edebileceğiniz forum(lar) varsa bir göz atmak ve ona göre karar vermek isterdim.

Benim kısmen takip ettiğim siteler vardı eskiden.(Bir ara escort mk1-2 ile kafayı kırmıştım.)
Benim size tavsiyem Ford Focus Escort RS Owners, Research, Racing, Parts, Repair - PassionFord.com (http://passionford.com/forum/) olur.İncelemek isterseniz restorations bölümünde sizin gibi bir çok insan var.Böyle bir proje yapmayı cidden çok isterdim.

HüseyinAvcular
04-05-2015, 17:31
Abi maşallah güzel ve zevkli şekilde gidiyor.Kromları ve parçalardaki renkleri ayrıca beğendim çünkü her ne kadar restore projesi olursa olsun illa ki insanın zevkine göre eklemeler olmalı bence.

Takipteyim abi kolay gelsin.

ardlbedir
04-05-2015, 23:54
Yaptıklarınız emeğiniz gerçekten insanı imrendirecek derecede güzel, ben de yavaş yavaş kendi aracımı toplamaya çalışıyorum 73 taunus coupe için krom kilitli dış kapı kolu bulamıyorum tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı

fast-back
05-05-2015, 08:46
Benim kısmen takip ettiğim siteler vardı eskiden.(Bir ara escort mk1-2 ile kafayı kırmıştım.)
Benim size tavsiyem Ford Focus Escort RS Owners, Research, Racing, Parts, Repair - PassionFord.com (http://passionford.com/forum/) olur.İncelemek isterseniz restorations bölümünde sizin gibi bir çok insan var.Böyle bir proje yapmayı cidden çok isterdim.

İnceleyeceğim, teşekkür ederim. Dilerim siz de bir gün hayalinizdeki projeye başlarsınız.

Abi maşallah güzel ve zevkli şekilde gidiyor.Kromları ve parçalardaki renkleri ayrıca beğendim çünkü her ne kadar restore projesi olursa olsun illa ki insanın zevkine göre eklemeler olmalı bence.

Takipteyim abi kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim

Yaptıklarınız emeğiniz gerçekten insanı imrendirecek derecede güzel, ben de yavaş yavaş kendi aracımı toplamaya çalışıyorum 73 taunus coupe için krom kilitli dış kapı kolu bulamıyorum tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı

Teşekkür ederim. Öncelikle iki yere sorabilirsiniz

Konya'da klasik ford yedek parçacı Fatih 0530 317 99 95

Ankara'dan Faruk Keser: 0544 844 84 80

srknwrx
06-05-2015, 21:55
Rica etsem cep numaranızı özelden gönderebilir misiniz? Aracımın kaporta boya işlemleri var ve birde pütür hakkında bilgi almak istiyorum.

fast-back
07-05-2015, 11:30
Rica etsem cep numaranızı özelden gönderebilir misiniz? Aracımın kaporta boya işlemleri var ve birde pütür hakkında bilgi almak istiyorum.

ö.m. gönderdim

srknwrx
07-05-2015, 15:46
Teşekkürler ilginiz için .

buzel
07-05-2015, 20:57
bi tanıdığımda sedanını topluyor istanbulda, ön koltukları lazım üstündekiler çalındı elinde olan biliyormusunuz ?

fast-back
11-05-2015, 15:38
bi tanıdığımda sedanını topluyor istanbulda, ön koltukları lazım üstündekiler çalındı elinde olan biliyormusunuz ?

Bildiğim yok, Bir önceki sayfada bahsettiğim Faruk arkadaşla görüşmenizi tavsiye ederim.

fast-back
11-05-2015, 15:40
http://i59.tinypic.com/mjxy88.jpg

http://i59.tinypic.com/fdt4ph.jpg

http://i59.tinypic.com/15q2gxy.jpg

http://i57.tinypic.com/116mgci.jpg

fast-back
14-05-2015, 09:31
Daha önce kumlama fotoğraflarını göndermiştim ama süreci baştan sona görmek adına hepsini yeniden ekliyorum

http://i61.tinypic.com/25pmvs8.jpg

http://i59.tinypic.com/ezjpqw.jpg

http://i62.tinypic.com/339j21j.jpg

http://i62.tinypic.com/fcpw6o.jpg

http://i61.tinypic.com/w9u3vd.jpg

http://i60.tinypic.com/w98u1t.jpg

http://i61.tinypic.com/2gtdax3.jpg

http://i57.tinypic.com/2cyhdf.jpg

http://i57.tinypic.com/28c22js.jpg

http://i60.tinypic.com/2njimv4.jpg

http://i59.tinypic.com/2s127br.jpg

kumlama, düzeltme ve astar'dan sonra nihayet boya ve vernik

http://i58.tinypic.com/2vlw5z9.jpg

http://i62.tinypic.com/28tdhth.jpg

http://i57.tinypic.com/500fat.jpg

http://i59.tinypic.com/34gq428.jpg

http://i58.tinypic.com/28wnqeb.jpg

http://i60.tinypic.com/f13ba.jpg

http://i60.tinypic.com/54soz9.jpg

http://i57.tinypic.com/535uzl.jpg

http://i57.tinypic.com/29criu1.jpg

http://i61.tinypic.com/jkddt3.jpg

http://i60.tinypic.com/2iijtwz.jpg

Not: Bazı fotoları tinypic kendisi yan çeviriyor

Slmcnsl
14-05-2015, 12:04
jantlar çok ii maşallah..

MarineBoy
21-05-2015, 23:24
Oğuz abi sanırım arabayı topladın kaçtın hiç sesin soluğun çıkmıyor :D

ZaZy
21-05-2015, 23:49
Bir amcanın sözü hiç unutmam; istemsizce söyledim :D Sakin yanlış anlamayın özenerek bakıyorum fotolara maaşallah.
" Hayır yani; akıllı insan işi mi bunlar_?" :D :D :D