PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YOYO'dan arac kiralayanlar bir bakabilirler mi?

burakk.
02-04-2014, 15:12
Arkadaslar Yoyo'dan arac kiralamak istiyorum fakat ehliyetim henuz 1 yillik degil. Acaba babamin ehliyetiyle uye olsam kendi ehliyetimle araci kullansam olur mu boyle bir sey yapan var mi? Veyahut Yoyo'dan arac kiralamanin artilari eksileri nelerdir? Daha gecen gun arkadasim balatasi bitmis arac kiralamis ustune yikildi bu masraf acikcasi bundan korktugum icin siradan firmalardan belirttigim sekilde arac kiralamasi bana korkutucu geliyor Yoyo'da bunlar soz konusu mudur?

ege_c
02-04-2014, 15:23
İşlemleri babanızın yapması lazım ama herhangi bir kaza ceza vs durumunda tespit edilirse başınız yanar.İmzalattıkları sözleşmede ağır maddeler var.Bu konuda çok katılar.Ehliyetimi aldığım ilk zamanlar aracım yokken ben de ''en az 1 senelik ehliyet'' şartına uymuyordum haliyle,internet sitelerinden kredi kartıyla üye olup emrivaki yaptım.Artık ödeme alınmış diyip üyeliğime aksilik çıkarmazlar diye düşünmüştüm ertesi gün kartıma aynen iade ettiler :D Mobilizm gibi uyelerıne daha toleranslı,yardımcı olabılmek ıcın elinden geleni yapan firmaları incelemenizi tavsiye ederim.Yoyo tok satıcı gibi artık.

mimarsertac
02-04-2014, 15:43
Yoyo hakkındaki şikayetleri okumanızı tavsiye ederim kiralamadan önce. O dediğiniz yoyoda da mevcut ben balatası biten 6000kmde ki bir crz yi müşteriye ödettiklerini biliyorum. Araçlar full kasko değil sanırım. Çizik olursa lastik patlarsa falan ödüyorsunuz.

burakk.
02-04-2014, 15:52
İşlemleri babanızın yapması lazım ama herhangi bir kaza ceza vs durumunda tespit edilirse başınız yanar.İmzalattıkları sözleşmede ağır maddeler var.Bu konuda çok katılar.Ehliyetimi aldığım ilk zamanlar aracım yokken ben de ''en az 1 senelik ehliyet'' şartına uymuyordum haliyle,internet sitelerinden kredi kartıyla üye olup emrivaki yaptım.Artık ödeme alınmış diyip üyeliğime aksilik çıkarmazlar diye düşünmüştüm ertesi gün kartıma aynen iade ettiler :D Mobilizm gibi uyelerıne daha toleranslı,yardımcı olabılmek ıcın elinden geleni yapan firmaları incelemenizi tavsiye ederim.Yoyo tok satıcı gibi artık.

Mobilizm'i inceledim pek bir fark göremedim en iyisi kendi arabanla gezmek sanırım isterse serçe olsun senin malın olsun yeter ki :icon_tup:

burakk.
02-04-2014, 15:53
Yoyo hakkındaki şikayetleri okumanızı tavsiye ederim kiralamadan önce. O dediğiniz yoyoda da mevcut ben balatası biten 6000kmde ki bir crz yi müşteriye ödettiklerini biliyorum. Araçlar full kasko değil sanırım. Çizik olursa lastik patlarsa falan ödüyorsunuz.

Sanırım bunu öğrendiğim iyi oldu hoş Yoyo'dan bu beklenilmezdi ya :ofk:

Berkan
02-04-2014, 16:33
debriyaj balatası hikayesini bende okumustum burda bile olabilir hatta

oyuzden otomatik kiralamak mantıklı ama araçlar galiba 120 130 u geçmiyor muş :D

therev
02-04-2014, 18:05
Araclarda baya sensor var kaputu actiginda elfreni fln cektiginde direk telefondan ariyolar sizi. Benim bildigim yoyodada mobilizm dede belli bi masrafa kadar size odetiyolar. Mesela 1000liraya kadar olan hasarlari sen karsiliyosun.

brs852
02-04-2014, 18:15
arkadaşım kiraladı acaip büyük sıkıntı ya bence de internette ki şikayet yorumlarını okuyun fikriniz kesinlikle değişecektir..

serci
02-04-2014, 18:53
Mobicardan ww polo tdi kiraladım Gece 22:00 sabah 09:00 arası

170 km yol yapmışım km basına 60 kuruş tan 102 tl yakıt parası + 25 tl araç parası ödedim

127 tl geldi herhangi bir sıkıntı falanda olmadı .

BirkanYazici
02-04-2014, 19:08
yoyodan geçen sene ds3 kiralamak zorunda kalmıştım tuhaftır ben memnun kaldım aracı aldım 15 km yapmadan araç kendini stop etti şanzıman sorunu verdi tekrar çalışmadı falan 20 dakika içinde yeni araç getirdiler çalışanları gayet saygılıydı ben memnun kalmıştım açıkçası ama ben istisnada olabilirim çok şikayet duydum haklarında

onursumer
02-04-2014, 19:35
Yoyo yu bilmiyorum ama akadaslarim surekli mobicar kullaniyor Yanlis Hatirlamiyorsam 500 tlye kadar Sen karsiliyorsun onun disinda bir sikinti duymadim

ghibli06
02-04-2014, 20:26
otomobil kiralamak ancak ihtiyaçsa olmalı... acemilik atmak, yanlamak, el freni çekmek, arabanın anasını ağlatmak hatta parçaları change etmek için kiralandığı için adamlar da gerizekalı değiller elbette

turbo&quattro
02-04-2014, 20:45
Parcalari change etmek icin araba kiralamakmi ? Valla 40 yil dusunsem aklima gelmez ne yaratici milletiz boyle.

ghibli06
02-04-2014, 20:53
Parcalari change etmek icin araba kiralamakmi ? Valla 40 yil dusunsem aklima gelmez ne yaratici milletiz boyle.

anlatsam aklın durur...

burakk.
02-04-2014, 22:45
Valla oyle fantezilerim olmaz heleki emanet arabada asla ben sade bi hafta sonu kendi aracima gore daha modern bi yuzle gecirmekti buyuklerimin boyle yargilamasini normal buluyorum

AşkınS.
02-04-2014, 23:29

Abi nelet oluyo neler ya ozellikle cok bulunan araçlarda falan ben turbo degistiren enjektor alan bile gordum/duydum.

turbo&quattro
03-04-2014, 01:07
Vay arkadas olaya bak. Kiralik araba olsa bile kasislerden kendi arabammis gibi geciyorum milletin yaptiklatina bak pes .

Runo
03-04-2014, 01:18
Merakımdan 2 kişilik minik smart kiralamayı düşünüyodum bende. Ama ne gelirse meraktan diye pek üstünde durmuyorum

FIRFIR
03-04-2014, 09:05
Yoyo tok satıcı söylendiği gibi herseyi müşteriye yıkmaya çalışan , herşeye sınır koyan , sözleşmesi her durumu kapsayan insanı uzaklaştıran bi yapıya sahip kendince haklı olabilirler bazı konularda parça change düşüncesi taşıyan insanların önüne bir şekilde geçilmesi lazım , DRD (derindere) den sürekli günlük araç kiralıyoruz bir tane bile sorun yaşamadık , YOYO sistemi birşey istiyorsanız alternatif mobilizm'e bakmanızı öneririm. Ayrıca uzun dönem bireysel kiralama için www.hemengazla.com açıldı inceleyin derim.

RottingChrist
03-04-2014, 13:09
ben yoyo dan iki sefer kiraladım ve hiç sorun yaşamadım. pırıl pırıl aldım pırıl pırıl teslim ettim. sözleşme şartları belli eğer size ters düşen bir madde yok siz de maddelere uyacaksanız içiniz rahat olsun. risk her zaman vardır önemli olan riskten uzaklaşmak adına sizin yaptıklarınız.

enesy
03-04-2014, 22:12
Bol bol kiralıyorum yoyodan. Hurafeler çok. Kaput açmanın maddi cezası var hatırlamıyorum. Arabanın içinde araç telefonu ile diafon arası bir alet var bazen arıyabiliyorlar size ulaşmak için.
o yüzden farklı kişi kullanırsa sorun olabiliyor. başıma geldi daha önce . Araç telefonunu kapatıp kayıtlı cep telefonunu aradı " aa pardon kesildi " diye. Teyid etmek için aradı aslında :)

hız sınırı gibi bir durum yok. Ben gayet top speed kullanıyorum. Genelde A serisi kiralıyorum.

El freni çekmek gibi bir barzoluk yapmam hayatta ama sanıyorum ona da müdahale edebiliyorlar.

Lastik patlatma çizik vs durumları size ödetiyorlar.

Smart Electric içşn gece boyu rezervasyon yaptığımda " Bunun şarjı maks 60 km gider , 3 saatte 4 saatte şarj olur geceniz p.ç olur kusura bakmayın veremiyoruz dediler , A serisini ücret farkı almadan Smart parasına verdiler mesela.

Araç kiralama noktalarındaki personel yetkisiz , kahya mantıgında daha çok.

İşinizi çözmek için kiralama noktasındaki personele biraz sert çıkıp bölge sorumlusunu aratırsanız karşınızda daha yeetkili ve mantıklı muhataplar bulabiliyorsunuz.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.