PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hafta sonu özel hastaneye gitmeyin

onur_si
02-04-2014, 19:47
akşam haberlerde izledim
artık haftasonu ve mesai saatleri dışında özel hastanelere giderseniz ssk payı ödenmeyecekmiş yani muayene vs parasının tamamı hastadan alınacak. sebebi ise doktorlarımız çok yorulmuş haftasonu ucuza çalışmak istemiyorlarmış. resmi tatillerde haftasonları falan hasta olmayın derim..

ERK_RS
02-04-2014, 20:09
bravo ya :confused:

ersandeniz
02-04-2014, 20:15
haftasonu derken, pazar günü kastediliyor bu arada, cumartesi sgk karşılayacak
SGKlılara hafta sonu özel hastane yok! (http://www.risalehaber.com/sgklilara-hafta-sonu-ozel-hastane-yok-206861h.htm)

Kadyr
02-04-2014, 20:19
Doktorlar sikayet etmis sanki coook calisiyolarya 1.bucuk saat oglen arasimi olurr ya sabah 9 aksam 4 oh

Maxi
03-04-2014, 18:08
devam edin arkadaşlar

ama :
Haber konularını bir şekilde siyasete çeken yada küfür eden her kimse karşılığını alacak bilesiniz.

metin_1989
03-04-2014, 18:16
hasta oldugumuzda kotu oldugmuzda ne olucak?

mlh_s
03-04-2014, 21:48
Doktorlar sikayet etmis sanki coook calisiyolarya 1.bucuk saat oglen arasimi olurr ya sabah 9 aksam 4 oh

tabi ya ne gerek var otursunlar pazar günü de sabahtan akşama hasta baksınlar ne de olsa parasını sizin vergileriniz ödüyo

XSi
04-04-2014, 10:10
Sanayiler pazar kapali diye kimse kizmiyor ama :)

Bi dr ben pazar ve resmi tatillerde zevkle calisirim diyen var mi aranizda..

Cimmeria
04-04-2014, 10:14
doktorlara oh olsun diyenler bir doktorun günde kaç hastayla uğraştığından haberi var mı ? adam tabi pazar günü çalışmak istemez siz ister misiniz ? haftanın 7 günü çalışan adam ne zaman dinlenecek ? dinlenemezse sana nasıl iyi hizmet verecek ?

halili
04-04-2014, 10:33
alıntıdır özeti bu şekilde aslında..
Özel hastanelerde çalışan sağlık personelinin talebinden dolayı SGK bu kararı aldı. Artık mesai saatleri haricinde yani sadece haftasonu değil akşam 17:00 dan sonra da, özel hastanede polikliniğe gittiğiniz zaman devlet ödeme yapmayacak. Acil servis hizmetleri, diyaliz ve kanser tedavisi durumları bu düzenlemenin dışında bırakılmış.

Bu düzenlemeyi isteyen özellikle Türk Tabipler Birliği. Gerekçeleri ise rekabetten dolayı pek çok hastanenin poliklinik sürelerini neredeyse gece yarılarına kadar uzatması. Örneğin özellikle akşam 20:00 dan sonrası için randevu alıyordum. Hem iş güçten olmuyorsunuz, hem daha sakin oluyordu. Demek ki doktorlar ve çalışanlar iyice bıktılar ki böyle bir karar alındı.

ggtoker
04-04-2014, 10:37
Sanayiler pazar kapali diye kimse kizmiyor ama :)

Bi dr ben pazar ve resmi tatillerde zevkle calisirim diyen var mi aranizda..

arabayla insanı bir mi tutuyorsun ????

lethaldoze
04-04-2014, 11:07
Tamam doktorluk kolay değil, işleri gerçekten çok zor. Ancak vatandaşa niye kesiliyor cezası.

Ranthor
04-04-2014, 11:11
ozel hastane bir ticaret hane, adamlar sikayet edebilir. yasal olarak kimseyi de 40 saatren fazla calistiramazsiniz.
neden kiziyorsunuz anlamadim. bilgi bu kavgaya gerek yok

s2k
04-04-2014, 11:26
Ne çok biliyorsunuz herşeyi.

Maaşı vergisinden ödeniyor diyen arkadaş, pazar günü çalışmıyorum, vergi matrahını getir nakit vereyim tatava yapma ok.

Önce verdiğiniz vergileri milyar dolarlarca cebine indirenlerin hesabını sorun ondan sonra buraya gelip maaş hesabını yapın adamın canını sıkmayın.

blumenberg
04-04-2014, 11:50
niye doktorlar insan değil mi? çok para kazanıyorlar diye herşeye karşı çıkmayın ltf.

Mutu
04-04-2014, 12:04
Bizim insanımız çok acayip. İnsanın günlük yüksek verimli çalışma kapasitesi bellidir.
Fakat olay hizmet olunca, çok çalışandan değil de, normal saatlerde çalışandan şikayet ederler.

Sen bütün alışverişlerini askeri ücretli ve günde 12 saat çalıştırılan personelin olduğu avm, süper marketlerden yap, bi sektördeki çalışanlar haklı olarak kapasitesi aşıldığından itiraz edince çemkir.

Kapitalizmin köpeği olmuşsunuz haberiniz yok. Umarım birgün bedavaya yakın ücretlerle 10-12 saat çalışmak zorunda kalmazsınız. Mesai saatlerinde elinde telefonla forumda mesaj atabilip, doktorların mesai saatinden şikayet edebilmek de ayrı bi tezat tabi. Neyse.

mlh_s
05-04-2014, 12:34
Ne çok biliyorsunuz herşeyi.

Maaşı vergisinden ödeniyor diyen arkadaş, pazar günü çalışmıyorum, vergi matrahını getir nakit vereyim tatava yapma ok.

Önce verdiğiniz vergileri milyar dolarlarca cebine indirenlerin hesabını sorun ondan sonra buraya gelip maaş hesabını yapın adamın canını sıkmayın.

Ben de dr um kızmaya gerek yok ironik bir cümleydi o sadece

fsunnetci
05-04-2014, 12:58
millet olarak bi acayip olmuşuz mazallah herşeyede muhalif olunmaz ki arkadaş :o

Merthan
05-04-2014, 13:14
Kadir inanılmaz saçma ve içi boş konuşuyosun.

XSi
06-04-2014, 21:02
arabayla insanı bir mi tutuyorsun ????

ordan o anlamı çıkarmak için baya zorlaman lazım..

durum acilse zaten hastaneler 24 saat açıktır + durum acilse hiçbir sosyal güvencen olmasa bile her hastane müdahale etmek zorundadır.

mehmetRS
07-04-2014, 10:14
3 aydır midem ağrıyordu, pazar günü sakin olur diye geldim diyen tayfa için çok iyi olmuş. Bu sırada aynı tayfanın, gerçekten acil durumu olan hastalara göre kendi mide ağrılarının çok daha acil olduğunu düşünmeleride, yine oh be iyi olmuş dememe başlıca sebeptir.

SekoLive
07-04-2014, 10:17
önceden medula sistemi başladıgında sistem bu şekildeydi.
sonrasında kaldırlar
şuan yine eski sisteme dönüş var.

acil durumlarda gitmemezlik etmeyin hastaneler hizmette olacak durumunuz acil ise(acilin bazı durumları kriterleri vardır) yine sgk geçerli olacakdır.