PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni proje için tavsiyeleriniz

sinisa
03-04-2014, 12:22
Merhaba;
geçen kasım ayında motorsiklet alacakken eşimin pek motor taraftarı olmaması nedeniyle çok beğendiğim bir coupeyi iyi bir fiyata satın aldım. marka model şimdilik sürpriz olsun, projeme başlayınca hepinizle paylaşacağım inşallah.
4-5 aydır parçalarımı toparlıyorum, yurtdışındaki örneklere istinaden ilk olarak motoru pistonlar egzantrikler subaplar komple yenileyeceğim daha sonra ms ve ondan sonra da turbo eklemeyi düşünüyorum. turboyla beraber min 300whp hedefliyorum ama bi kaç konu hakkında fikrinizi almak istiyorum.

1. aracın içinde de onarım gerekiyor, taban halısını yenilemeyi göğüs ve kapı içlerini de kaplatmayı düşünüyorum, bu konuda tavsiye edeceğiniz ankara firmaları hangileridir?

2. döşeme işlerini motora girişmeden önce yaptırmayı düşünüyorum. sizce hangisini önce yapsam daha iyi olur, veya maddiyatı zorlasa da aynı anda mı yaptırmalıyım?

3. motor işlerini aracın kendi servisiyle görüştüm, çoğu işi onlar da dışarıda yaptırıyorlar, ama sagolsun düzenli gittiğim servis olduğu için kendi işçilikleri haricinde fazladan ücret istemiyor, dışarıdan aldığı fiyatlar da tahminim benim alabileceğimden iyidir. Ama motor yenilenirken oem parçalar değil performans parçalar kullanılacak, bu yüzden sizce genelde bu işleri yapan garajlara mı gitmeliyim? ankara için tavsiye edeceğiniz garajlar hangileridir?

Schumi
03-04-2014, 12:27
Motor işleri için sanayide orada burada yeni yaptırdığın döşemeler kötü hale gelir. O yüzden önce motoru sonra döşemeyi hallettir..

Motor ne motoru onun hakkında bilgi vermeden 3üncü soruya cevap vermek zor. Atmosferik bir motoru turboya çevireceksen eğer yağlama boruları falan bir sürü özel işe ihtiyacın olacak. He ben motoru forged kol piston ile toplatayım yatak boşluklarını felanda fabrika ölçülerinde servis toplasın sonra rodaj yapayım. Rodajdan sonra turbo yaparım dersen olabilir. Ama eninde sonunda bu işlerden anlayan bir garaja gitmen gerekecek gibi.

sinisa
03-04-2014, 14:51
He ben motoru forged kol piston ile toplatayım yatak boşluklarını felanda fabrika ölçülerinde servis toplasın sonra rodaj yapayım. Rodajdan sonra turbo yaparım dersen olabilir. Ama eninde sonunda bu işlerden anlayan bir garaja gitmen gerekecek gibi.

ilk aşama için sormuştum ben de zaten, dediğin gibi rodajdan sonra MS ve turbo için mecbur bi garaja gideceğim.

boosted_pug
03-04-2014, 16:06
merak ettiğim bukadar süpriz olmasının sebebi nedir coupe dediğine ve il olarak ankara olmasına istinaden muhtemelen bmw almışsınızdır die tahmin ediyorum ama burda arabanın modeli vs. paylaşsanız daha mantıklı ve kesin cevaplar alırsınız

servisler modifiyeden anlamazlar bence bu işte iyi tecrubeli bi garaja gitmelisiniz döşemeyi kesinlikle aracın motoru bittikden sonra yaptırın nekadar korursanız koruyun koltuklar kapı döşemleri hep yağ ve el izi oluyor motor bittikden sonra aracınızı döşemeciye bırakır temiz temiz binersiniz

vinz
07-04-2014, 19:19
iç döşeme için cihan oto döşemeyi öneriyorum . cihan abi italyada eğitim almış biri ve 10 numara işçiliği var . yaptığı araçları gördüm . istediğiniz her renk ve her kalitede deri türü var . fiyatları da diğerlerine göre çok uygun . projelik bi arabam olursa içini komple yaptıracağım tek yer .