PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.8 16v DOHC 140hp 218 Coupe DOKTORDAN :)

emiralioğlu
03-04-2014, 22:17
Selamın Aleyküm,

Konuda yazdığım gibi doktordan ve ilk sahibinden alındı. Temiz kullanılmış stock haldeydi ve ikinci araç olarak yatıyordu. İlk denememizde gözlerime inanamadım 8500 rpm çevirişine. Yakıt konusunda da işler hiç korktuğum gibi olmadı uzun yolda 25 kr şehiriçi 40 kr civarında. Polo 6n 1.6 dan sonra her açıdan oldukça tatminkar bir araba kendisi(yakıt konusunda dahi). İyi ki almışım diyorum. Triger seti ve baskı balata yeni, 2 takım lastik yeni, muayene 1 senesi daha var. Ön takım istiyordu, yaptırıyorum onun dışında taş gibi.

Araç donanımı;

ABS
Klima
Airbag
4 fren disk
Mercekli sis farı + kaldırım farı (orijinal)
Recaro koltuklar
Mitsubishi Motor (Bilmeyenler için)

Yapılacaklar listesi şimdilik;

4 adet Coil
Ön tampon eki değişecek
Xenon - Amerikan park
Belki arka spoiler değişimi
Egzoz komple düz boru
Cai

Belki daha yapacağım şeyler vardır ilk aklıma gelenler bunlar :) Fikirlerinize her zaman açığım. Okuyan herkese teşekkür ederim, daha iyileri sizlerin olsun..

http://i58.tinypic.com/2j0m96q.jpg

http://i59.tinypic.com/28lq22v.jpg

http://i58.tinypic.com/64h36x.jpg

http://i58.tinypic.com/a5ddp3.jpg

http://i59.tinypic.com/16gj0i8.jpg

http://i59.tinypic.com/2i0vode.jpg

Bu da bonus :D

http://i61.tinypic.com/1e42ad.jpg

sedat2626
03-04-2014, 22:37
Hayırlı olsun allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin inşallah herşey gönlünüzce olur

turboman
03-04-2014, 22:39
hayırlı olsun gizli hazinelerden bi örnek daha

onn_dear
03-04-2014, 23:40
8500 ceviriyoe ise her seyden once filtre yapin :)

se®k@n
04-04-2014, 02:09
Hayırlı olsun, kazasız belasız...

Slmcnsl
04-04-2014, 02:53
araç çok orjinalmiş maşallah.. bence böyle binin mis gibi fazla oynamayin derim=) nadir bir araç çünkü.
kazasiz belasız.

emiralioğlu
04-04-2014, 06:33
Tesekkurler hepinize :) aklimi okudunuz once filtre yapiyorum, sonrasinda fazla oynamamaya karar verdim orijinal haliyle sade tatli biseyler yaparak binecegim :)

salih mert
04-04-2014, 08:52
Hayırlı olsun

Emre Ekrem
04-04-2014, 08:59
Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız günler dilerim, araç Proton mu?

Can's
04-04-2014, 09:01
maşallah cok cok hosuma gıden bır arac kazasız belasız

Kahn23
04-04-2014, 09:05
Hayırlı olsun. Gökberk'ten dolayı forumda adı bolca geçmeye başladı Proton'un.
Sizden de güzel bilgiler alır forum umarım ;)

fatih_selvi
04-04-2014, 09:10
Maşallah çok özel bir araç. Allah kaza bela vermesin.

EMİR
05-04-2014, 21:41
hayırlısı olsun gerçekten çok temiz ve nadir bi araç almışsınız :) memleketimde böyle araçların olması cidden güzel kazasız belasız kullanmanız dileğiyle :)

Onur Fatih
05-04-2014, 21:52
Ozel bi arac hayirli olsun

Emre Akçay
05-04-2014, 21:59
Edirne Devlet Hastanesinin otoparkındaydı araba sanırım. Çok nadir görüyordum trafikte. Maşallah.

BuRaK_eFe
05-04-2014, 22:34
aynısından bir tane bizim komşuda var rengi borda ama bu kadar toplu değil içine hiç bakmadım ama recaro yok onda herhalde

emiralioğlu
05-04-2014, 22:50
Hayırlı olsun

Teşekkürler

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız günler dilerim, araç Proton mu?

Teşekkür ederim, evet Proton marka piyasada nadir bulunan bir modeli.

maşallah cok cok hosuma gıden bır arac kazasız belasız

Çok çok teşekkürler

Hayırlı olsun. Gökberk'ten dolayı forumda adı bolca geçmeye başladı Proton'un.
Sizden de güzel bilgiler alır forum umarım ;)

Teşekkürler, Aynen Gökberk kardeşim sağolsun ilgilendi marka ve model konusunda kendisinden bilgi aldık buradan ona birkez daha teşekkür ederim :))
İlerleyen zamanlarda bende kendimce araç hakkında bilgi paylaşımında bulunucam.

Maşallah çok özel bir araç. Allah kaza bela vermesin.

Çok sağol teşekkürler.

hayırlısı olsun gerçekten çok temiz ve nadir bi araç almışsınız :) memleketimde böyle araçların olması cidden güzel kazasız belasız kullanmanız dileğiyle :)

Eyvallah kardeşim benim çok sağolasn :)

Ozel bi arac hayirli olsun

Teşekkürler.

Edirne Devlet Hastanesinin otoparkındaydı araba sanırım. Çok nadir görüyordum trafikte. Maşallah.

Aynen tam olarak oradan aldık aracı aynı şekilde yatıyordu :) Teşekkürler.

aynısından bir tane bizim komşuda var rengi borda ama bu kadar toplu değil içine hiç bakmadım ama recaro yok onda herhalde

Bu kasada recaro koltuk standart olarak sunuldu diye biliyorum fakat yanlış bilgilendirmek istemem Gökberk kardeşim daha iyi bilir.

huse_inn
05-04-2014, 22:58
Hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela gostermesın ınsallah :)

emiralioğlu
05-04-2014, 23:02
Bu arada bu akşam roll yaptık videoları yakında paylaşırım. Eski aracım 59AY037 Clio Sport ile ufak denemelerimiz oldu.

Specler,

Clio: Dip basık, 51 mm düz boru SS son susturucu, Cai
218: Zır stock + kış lastikleri :)

Hafif rampada,
2. vites 60 5-6 boy ayırıyorum (clio 2 kişi proton tek kişi)
3. vites 80 aynı şekilde.

2. vites 60 3-4 boy ayırıyorum (proton 2 kişi clio tek kişi)
3. vites 80 aynı şekilde

Hafif rampa aşağı,
2. vites 60 nerdeyse kafa kafaya gidiyoruz ben 1-2 metre önde gibiyim 4. vitesin ortalarına kadar böyle gitti sonra 1-2 boy ayırdım (proton 2 kişi clio tek kişi)

3. vites 80 hemen hemen aynı

2. vites 60 5-6 boy ayırıyorum ( clio 2 kişi proton tek kişi )

Kendimce anlatmaya çalıştım videoları eklediğimde daha net anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Okuduğunuz için teşekkürler :)

ilbeyyagci
06-04-2014, 07:33
Abi bu ne böyle yav nerede saklanmış bu tertemiz resmen bayii kondüsyonunda :)

Bu proton'ların bu kadar alımlı ve yakışıklı olacağını hiç ama hiç düşünmemiştim, kasa efsaneymiş. Motorun da methini duymuştum devirli mitsu motoru kullanmışlar falan demek doğruymuş.

Güzel günlerde kullan abi, 6n'in süperdi inşallah bu da elinde daha da güzelleşecek :)

Kocaman maşallah..

220T
06-04-2014, 12:11
Çok sevdiğim bir araçtır,güle güle kullanın.3-4 yıl önce Kayseri'de beyaz olanı satılmıştı.O zaman,o arabayı almayı istemiştim kısmet olmadı.Bu arada bilen biri varsa arka camlar ve çamurluk fiyatlarıyla ilgili bilgi verebilir mi?

emiralioğlu
06-04-2014, 21:36
Abi bu ne böyle yav nerede saklanmış bu tertemiz resmen bayii kondüsyonunda :)

Bu proton'ların bu kadar alımlı ve yakışıklı olacağını hiç ama hiç düşünmemiştim, kasa efsaneymiş. Motorun da methini duymuştum devirli mitsu motoru kullanmışlar falan demek doğruymuş.

Güzel günlerde kullan abi, 6n'in süperdi inşallah bu da elinde daha da güzelleşecek :)

Kocaman maşallah..

Doktor amca hastanenin bahçesinde saklamış :) Bende düne kadar pek bilgi sahibi değildim fakat öğrendim ki temizi bulunursa alınması gereken bir araçmış. Hem model hem performans hem dış görünüm hem de konfor ele alındığında bu paralara alınabilecek sayılı araçlardan.. Mitsubishi motoru olması ayrı bir önem taşıyor. Kasasının coupe oluşu da öne çıkan özelliklerden. Recaro koltukları söylemiyorum bile :)

Güzel yorumların için çok teşekkür ederim elimizden geldiğinde yapıcaz bişeyler çok sağol..

Çok sevdiğim bir araçtır,güle güle kullanın.3-4 yıl önce Kayseri'de beyaz olanı satılmıştı.O zaman,o arabayı almayı istemiştim kısmet olmadı.Bu arada bilen biri varsa arka camlar ve çamurluk fiyatlarıyla ilgili bilgi verebilir mi?

Teşekkür ederim. Bu konuda bilgi sahibi değilim Gökberk kardeşim okuyorsa gerekli yorumu yapacaktır..

STHL
07-04-2014, 00:36
hayırlı olsun.bekliyorum farklı araçlar yapılsın yürüsün hoşuma gidiyor. herşey gönlünüzce olsun iyi günlerde kullanın

alex
07-04-2014, 01:23
bronz spoon jant takabilirsiniz çok yakışıyorlar 315 kasa protonumda vardi lacivert 15 bronz spoon ve 195 45 15 lastıklerle co guzel duruyordu .)

gökberk
07-04-2014, 01:30
Maaşallah maaşallah :)
Yedek parça fiyatını bilmiyorum da öğreniriz.
Uğurluglass mı neydi dökümünü yapıyordu camların.
Yedek parça tedarik eden bir kaç firma var.
Bazı servislerde işi bilen adamların sakladığı çeyizler de var.
Oem paspaslar, koltuklar, buzdolabı vs vs.
Bu arada Coupe'lerde Recaro'lar orijinalden.
O coupe'de yoksa değiştirmişlerdir muhtemelen.

KÖROĞLU
17-04-2014, 08:10
Araç çok güzel, uzak olduğundan gidip bakma şansım olmamıştı ama DR'un ilanındakinden daha iyi duruyor, güzel fotoğraf çekilmiş.

Araç için ilan açılmış ama takip ettiğim için iyi hatırlıyorum eski ilan ile yeni ilan arası fiyatta uçurum var resmen :)

araç sahibine hayırlı satışlar olsun.

sinanbaysal
17-04-2014, 10:02
Masallah cok guzel yapıcagınız ıslemlerı merakla beklıyorum kazasız belasız :)

pirasa
19-04-2014, 11:54
kafamda deli sorular olarak çok niyet ettiğim bir modeldi, daha önce 2008 proton vardı, protonun her arabasınıda seviyordum. hayırlı olsun çok çok özel, farklı bir araç. yurtdışındaki ismi putra. malezyadaki putra kluplerine bakabilirsiniz çok güzel görsel ve motor modifiyeleri var.

Gry
19-04-2014, 12:20
maşallah doktor amca ağzının tadını biliyormuş yaşlı köfte :D

kazasız belasız günlerde kullanasın :icon_tup:

RaiTheRe
19-04-2014, 14:34
Maşallah Allah utandırmasın gayet diri kalmış bu zaman kadar ;)

es026
19-04-2014, 16:43
Maşallah güzel bir araç almışsınız kazasız belasız.

emiralioğlu
03-05-2014, 21:40
hayırlı olsun.bekliyorum farklı araçlar yapılsın yürüsün hoşuma gidiyor. herşey gönlünüzce olsun iyi günlerde kullanın

Çok tesekkurler bende ayni kafadayim farkli araclara karsi ozel bir ilgim var.

bronz spoon jant takabilirsiniz çok yakışıyorlar 315 kasa protonumda vardi lacivert 15 bronz spoon ve 195 45 15 lastıklerle co guzel duruyordu .)

Öneri icin tesekkurler bende yakisacagini dusunuyorum :)

Maaşallah maaşallah :)
Yedek parça fiyatını bilmiyorum da öğreniriz.
Uğurluglass mı neydi dökümünü yapıyordu camların.
Yedek parça tedarik eden bir kaç firma var.
Bazı servislerde işi bilen adamların sakladığı çeyizler de var.
Oem paspaslar, koltuklar, buzdolabı vs vs.
Bu arada Coupe'lerde Recaro'lar orijinalden.
O coupe'de yoksa değiştirmişlerdir muhtemelen.

Aradım acmadin adam :)

Masallah cok guzel yapıcagınız ıslemlerı merakla beklıyorum kazasız belasız :)

Cok yakinda yeni haliyle geliyor :)

kafamda deli sorular olarak çok niyet ettiğim bir modeldi, daha önce 2008 proton vardı, protonun her arabasınıda seviyordum. hayırlı olsun çok çok özel, farklı bir araç. yurtdışındaki ismi putra. malezyadaki putra kluplerine bakabilirsiniz çok güzel görsel ve motor modifiyeleri var.

Evet takip ediyorum elimden geldigince gercekten harika bir arac :)

maşallah doktor amca ağzının tadını biliyormuş yaşlı köfte :D

kazasız belasız günlerde kullanasın :icon_tup:

Evet kesinlikle zamaninda harika bir secim yapmis :) cok sagol cumlemiz ins

Maşallah Allah utandırmasın gayet diri kalmış bu zaman kadar ;)

Cok tesekkurler amin

Maşallah güzel bir araç almışsınız kazasız belasız.

Cok tesekkurler Allah razı olsun..

emiralioğlu
03-05-2014, 21:43
Ve sonunda bastık, Simota hava filtresi koyduk, düz boru ve son susturucu koyduk. Birkac kucuk degisiklikle bambaska bir hale büründü adeta. Cok yakında fotografları cekip paylasıcam insallah. Ama arabama aşık oldum beaaa :)

Dandik telden leş haliyle berbat bir foto :) Tadımlık olsun güzel fotolarım yakında..

http://i61.tinypic.com/2vwtsg4.jpg

Mutlu Değerli
03-05-2014, 22:15
9bin devri, recaroyu, coupe oldugunu gören sahibindene dalmıştır hemen :D maşaallah

sky clio
03-05-2014, 22:22
Kazasız belasız olsun güzel araç.

Kaldırım farı diye tabir edilen sis farına benzeyen(sis farı zaten önde var diye biliyorum) ama sis farıda olmayan yeri biraz garibime gitti :)

emiralioğlu
03-05-2014, 22:23
Ahahah cok az kişi biliyor bu araçları malesef :) Kesinlikle harikulade bir araç ;)

sky clio
03-05-2014, 22:30
Ahahah cok az kişi biliyor bu araçları malesef :) Kesinlikle harikulade bir araç ;)

Aynen güzel araç bizde zamanında arkadaşa düşünüyorduk ama denk gelmedi.
Hatta bu aracın ilanınıda görmüştüm volk jantları vardı üstünde sanırım :)

emiralioğlu
03-05-2014, 22:44
Kazasız belasız olsun güzel araç.

Kaldırım farı diye tabir edilen sis farına benzeyen(sis farı zaten önde var diye biliyorum) ama sis farıda olmayan yeri biraz garibime gitti :)

Tesekkur ederim,

Aracın en sevdiğim yeridir kendisi amerikan park + sis ve garibine giden yer cok farklı duruyorlar :)

Aynen güzel araç bizde zamanında arkadaşa düşünüyorduk ama denk gelmedi.
Hatta bu aracın ilanınıda görmüştüm volk jantları vardı üstünde sanırım :)

Evet Volk jantlarım vardı sattım :) Keşke daha önce keşfetseydim diyorum arkadaşın hala düşünüyorsa iddialıyım tr de en temiz de ilk 3 e girerim :)

sky clio
03-05-2014, 23:07
Tesekkur ederim,

Aracın en sevdiğim yeridir kendisi amerikan park + sis ve garibine giden yer cok farklı duruyorlar :)

Evet Volk jantlarım vardı sattım :) Keşke daha önce keşfetseydim diyorum arkadaşın hala düşünüyorsa iddialıyım tr de en temiz de ilk 3 e girerim :)

Ankara'da temiz bir tane bulmuştuk. Bakmaya gittiğimizde başka birine satılmıştı :)
Temizini bulmak zor cidden bizide coupe olması cezbetmişti daha sonra istediğimiz olmayınca başka araçlara baktık.

emiralioğlu
03-05-2014, 23:13
Honda olsa 30 bin isterler :)

Göko
03-05-2014, 23:44
cok temiz duruyor masallah kazasız belasız

emiralioğlu
05-05-2014, 03:00
Cok tesekkur ederim cumlemiz insalah.

emiralioğlu
05-05-2014, 03:07
Lüleburgaz'a eski arabamız Sarı şeker Polomuzu ziyarete gittik :) Yağmur, çamur stayla

http://i57.tinypic.com/2cwk861.jpg

http://i60.tinypic.com/2up2qmx.jpg

emiralioğlu
07-05-2014, 21:59
http://i62.tinypic.com/mm9a47.jpg

http://i60.tinypic.com/fkw4zt.jpg

http://i59.tinypic.com/2u7ae6q.jpg

http://i57.tinypic.com/2wqbj9k.jpg

http://i57.tinypic.com/10ymngz.jpg

http://i59.tinypic.com/15ps4cy.jpg

emiralioğlu
24-05-2014, 00:40
Hiçbşey yapmadık güncel olsun :)

burakgunay
24-05-2014, 01:23
Hiçbşey yapmadık güncel olsun :)

Çok güldüm :D yanlış anlamayın harbi komik geldi :D

emiralioğlu
24-05-2014, 07:20
Eyvallah :) :)

weST.27
24-05-2014, 12:56
lip dışında tatlı duruyor araç maşallah donanımda on numara :)

Volkann
24-05-2014, 13:03
bence lip olmamış. araç genel anlamda çok güzel kazasız belasız inş.

gökberk
24-05-2014, 13:31
Kaçak kat çıkmışsın abi. Olmuş mu öyle :)

STHL
24-05-2014, 13:59
lip ini görüyorum ve arttırıyorum abi

emiralioğlu
24-05-2014, 17:22
Evet lipi bende begenmiyorum a dostlar ama boyun koparan olmakta hosuma gitmedi degil :)

ilbeyyagci
24-05-2014, 17:44
Abi sat şunu Sportline verelim sana lipi de bundan güzel :D :D

emiralioğlu
24-05-2014, 23:27
Duruyomu hala küheylan :) Satıcam kardesim kiymetini bilen cikarsa eger kismet :) vr6 istiyo seninkide lipi guzel diye kandiramazsin beni :d

KÖROĞLU
17-08-2014, 10:05
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-proton-proton-putra-4g93-103-kw-175712925/detay)

zevkler ve renkler tartışılmaz ama aracın canına okumuşlar valla, görünce şok oldum.

forumdan satılık fiyatını da biliyorum, istenen fiyatta çok manidar.

emiralioğlu
17-08-2014, 21:54
Hiç şaşırmadım nedense hakkını verecek birisinin almasını cok istemistim ama nakite ihtiyac vardı mecbur kaldım sattım üstelik 9.600 tl ye verdim :) Harika arabaydı ama şu fotoğrafları gördükten sonra çok pis soğuttu kendinden napalim kısmet böyleymiş...

gökberk
17-08-2014, 22:01
Keşke satarken bi arasaydın abi
Hayırlısı olsun

emiralioğlu
17-08-2014, 22:06
Aradığımı çok net hatırlıyorum kardeşim forumda ve ***** sitede ilanı da vardı. Kör ölür badem gözlü olur Gökberkçim :)

Aytacd
17-08-2014, 22:08
Es kaza aldık diyelim 3 gün sticker sökmeye uğraşırız :)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-proton-proton-putra-4g93-103-kw-175712925/detay)

zevkler ve renkler tartışılmaz ama aracın canına okumuşlar valla, görünce şok oldum.

forumdan satılık fiyatını da biliyorum, istenen fiyatta çok manidar.

gökberk
18-08-2014, 01:43
Aradığımı çok net hatırlıyorum kardeşim forumda ve ***** sitede ilanı da vardı. Kör ölür badem gözlü olur Gökberkçim :)

Kendime değil de değerini bilen birine alırdık abi :)

KÖROĞLU
18-08-2014, 10:03
valla kör ölünce badem gözlü olmadı da, hesaplarım öyle bir ters gitti yoksa, kıymetini bilen biri bendim yani.

ilanı görünce resmen yıkıldım. Zevk meselesi ama ne bileyim ya, içine etmişler arabanın bence.

fiyat ta oha dedirtti şuan. paraya bak % 50 koymuşlar üstüne ayıp ya.

gıcıklığına 10 teklif edeyim :P

hadi şeritlerle kapılardaki stickerları anladım da. arka camdaki carbon çakması folyo nedir arkadaş.

katliam da bir numara başlığına taşımak lazım ilanı :S

driftboy
18-08-2014, 10:07
ben 10 lira teklif ettm :)

emiralioğlu
18-08-2014, 10:13
valla kör ölünce badem gözlü olmadı da, hesaplarım öyle bir ters gitti yoksa, kıymetini bilen biri bendim yani.

ilanı görünce resmen yıkıldım. Zevk meselesi ama ne bileyim ya, içine etmişler arabanın bence.

fiyat ta oha dedirtti şuan. paraya bak % 50 koymuşlar üstüne ayıp ya.

gıcıklığına 10 teklif edeyim :P

hadi şeritlerle kapılardaki stickerları anladım da. arka camdaki carbon çakması folyo nedir arkadaş.

katliam da bir numara başlığına taşımak lazım ilanı :S

Kardeşim ben zaten senin için kullanmadım o tabiri :) İş mevzusundan nakit lazımdı acele satmam gerekti böyle birine denk geldi işte yoksa bende isterdim ki kıymetini bilecek adam binsin cunku tr de en temizlerden birisiydi aracım. Arabamı görmeden karşıdan boklayanlar oldu yeni aldın neden satıyorsun, kesin bisey var vs :) Bi görün önce bakın her türlü imkan var gösterin ustaya sonra görüselim ama nafile. Hal böyle olunca bende ilk gelene satıcam dedim pazarlık bile yapmadım verdim gtti valla napayım :)

Erman067
18-08-2014, 11:16
Hayırlı uğurlu olsun ALLAH kaza bela vermesin

KÖROĞLU
18-08-2014, 17:20
Ben üstüme alinmadim zaten sorun yok :) ortaya yazdim. Cidden çok istediğim bir aracti ki hala oyle.
Vardır bir hayir, her iste olduğu gibi, nasip diyelim. O paraya zaten öpsen satamaz :D hele sendeki haliyle o rakama gittiyse bu halde düşünemiyorum. Neyin kafasindalar merak etmedim değil, kupon ve piyasasi çok hizli olmayan bir araca bu rakami istemek :) düşündürücü. (Bu arada malin sahibi belirler fiyati yorum yapmak doğru değil belki ama bi de ederi vardir ) s2000 i 50 ye alip 75 e çakmak pardon satmaya calismakla ayni mantik :))