PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu gece bana uyku yok

vinz
04-04-2014, 21:45
ulan nedir bu çektiğim . tabi eşeklik bende..

böyle bi konu açmıştım sizden fikir almak için

http://www.techturkey.com/forum/genel/180613-sanayiden-hoslanmiyorum.html

ulan konuyu açtın sana tavsiyede bulundular niye dinlemezsin ki ?

dün gittim aldım malzemeleri sanayiden bi anlık düşünceyle . yaptırdım ustaya . bugün enkaya gitcektim izlemeye . yağın geri kalanını ustada unutmuşum ondan almak için akşama doğru gittim aldım yağı adam "ya ben senin yağı değiştirirken karter'in contasını unutmuşum" dedi . spor gazetesi dedim aldım contayı çıktım .( biraz geç oldu ama ) . biraz gazladım filan garaja girdim ulan sızdırmış mıdır ki dedim baktım yağa yağ eksik . park ettiğim yere baktım yağ var . yağ değiştirdikten sonra trafiğe takılmıştım arkadaşı eve bırakırken . o ara boşalmış yağ . castrol 10-40 magnet almıştım 1 litre kalmıştı onu da boşalttım içine . şimdi yağ tam görünüyo . ama akıtmaya devam ediyo . aldım 3 tane ayran içiyorum derdimden . sanayiye gitmemenin bedelini çok kötü ödeyebilirdim belki de ödüycem, inş fazla geç kalmamışımdır .

şimdi o contayı takmak için bütün yağ tekrar mi inecek ? tekrar yağ mı alıcam yoksa onu bi kaba boşaltsa tekrar koysak ne kadar sağlıklı olur ? veya contayı takarken 1-2 litreyle kurtarır mıyız ? zaten araba konusunda takıntılı bi insanım moralim çok bozuk şu anda spor gazetesi .

edit :

bu sabah kalkıp arabaya baktım yağ biraz azalmıştı altta yağ izi yoktu . sonra çalıştırdım arabanın sağ ön tarafından bi yerlerden pıt pıt atıyodu krank keçesinden şüphelendim neyse yavaş yavaş sanayiye gittim ferros garaja girdim tamamen tesadüf adını duymuştum ama hiç gitmemiştim . arabayı kaldırdık yağ filan akmıyo çalıştırdık vs bi sıkıntı filan yoktu akıtma vs . neyse karterin tıpasına baktık ordan da akıtıyo gibi değildi boşalttık yağı contayı taktık yağı tamamladık . ağrıyan dişin dişçiye gidince geçmesi gibi . bakalım para ayarlayınca bi detaylı inceleme için gitcem .

Mr.K
04-04-2014, 21:48
geçmiş olsun

mevcut yağ kutusuna aktarıp tekrar aynı yağı kullanabilirsin sorun olmaz

Zorbey
04-04-2014, 21:52
Ankarada ismi duyulmuş bmw cilere gidip halletmeniz faydaniza olur

Seven7
04-04-2014, 21:53
Contayı takmasalar 2 dakikada boşaltmaz mı komple yağı? İlginç.
Ne kadar yağ eklediniz üzerine? Aracı kaldırıp eski yağı bir kaba boşaltıp contayı takıp aynı yağı kullanabilirsiniz ama ben olsam ustanın karşısına dikilir yeni yağ aldırırdım. Geçmiş olsun.

vinz
04-04-2014, 21:56
sağolun

Contayı takmasalar 2 dakikada boşaltmaz mı komple yağı? İlginç.
Ne kadar yağ eklediniz üzerine? Aracı kaldırıp eski yağı bir kaba boşaltıp contayı takıp aynı yağı kullanabilirsiniz ama ben olsam ustanın karşısına dikilir yeni yağ aldırırdım. Geçmiş olsun.

4+4 8 litre yağ almıştım 7 litre koyduk 1 litre kalmıştı . onu koydum işte . damla damla sızdırıyo 25 kuruş boyunda bi metal conta .

Risendark
04-04-2014, 21:56
Gecmis olsun.Arabaniz da problem yaşarsanız TBS otomatik harun ustaya götürün herseyini 10 numara şekilde halleder işinin piri bir ustadir

ferroo
04-04-2014, 22:00
gecmıs olsun umarım sıkıntınız cabucak cozulur :(

Mr.K
04-04-2014, 22:06
korkma uykunu uyu bişey olmaz
sabah arabanın altına flash tut bak ne kadar damlatmış vsvs(kaput içindende bak gozukurse)

çalıştırmadan seviyesine bak yağın
tıstıs yavaş yavaş git sanayiye

ömerve
04-04-2014, 22:10
Öncelikle geçmiş olsun,çok kafana takma derim sonuçta şu an aracına bir zarar gelmemiş.
Ama benim anlayamadığım birşey var;usta sana contayı unuttum dedikten sonra çıktın ve gazladın..Doğrumu anlamışım?

vinz
04-04-2014, 22:13
Öncelikle geçmiş olsun,çok kafana takma derim sonuçta şu an aracına bir zarar gelmemiş.
Ama benim anlayamadığım birşey var;usta sana contayı unuttum dedikten sonra çıktın ve gazladın..Doğrumu anlamışım?

küçücük conta dedim yarın sabah gider taktırırım dedim ama hafife almışım böyle pıtır pıtır damlatacağını tahmin etmemiştim . onun pişmanlığı var zaten üstümde . zarar vermiş miyimdir diye .

ömerve
04-04-2014, 22:17
küçücük conta dedim yarın sabah gider taktırırım dedim ama hafife almışım böyle pıtır pıtır damlatacağını tahmin etmemiştim . onun pişmanlığı var zaten üstümde . zarar vermiş miyimdir diye .

Usta unuttum demiş sana hiç oynatmayacaktın yerinden arabayı.
Neyse artık geçmiş olsun tekrar.

vinz
04-04-2014, 22:21
Usta unuttum demiş sana hiç oynatmayacaktın yerinden arabayı.
Neyse artık geçmiş olsun tekrar.

arabayı oraya sokmak için 2 saat uğraşmıştım takozlarını aldım arabanın baya alçaldı, bi daha oraya sokamam dedim zaten ustaya sinirlendim çıktım gittim yan yan . aptallık ettik .

sağolun .

c20let
04-04-2014, 22:25
Niye ustaya takdırmadın peki hemen.

Edit: yazmışsın sebebini. Geçmiş olsun kontrol ederek sanayiye gidersen bi sıkıntı olmadan hallolur sanırım. Çıkan yağıda heba etme tekrar kullanırsın.

AşkınS.
04-04-2014, 22:31
Bizimde sanayide dukkanimiz var ama usta var "usta" var. Eger unutmussa seni gondermemesi lazim ve degismesi yaga takviye yapmasi lazm bos bi kaba bosaltip.yani suçunu kabullenmeli contayi nasil unutur oda şüpheli.takarken hic mi dikkat etmedi ki en azindan sivi conta falan suruyosun farketmemek icten bile degil

MGövercin
04-04-2014, 22:42
Sanayide tükkan emek garaj mı?

Oznsrl
05-04-2014, 00:22
senin sanayide gelmiş benim serviste geldi gittim bu araba çok yağ eksiltio bi anda bukadar yağ yakmaz dedim baktılar bişey yok ozan yakmıştır dedi eyw dedim çıktım 2-3 dk ya tel çaldı artık nasıl bakmşlarsa ozan çabuk gel park ettiğin yer yağ içinde diye gittim lifte kaldırdık yağ kıyamet turbo yağ hortumu patlamış

geçmiş olsun böyle şeyler olabiliyo şansszlk diyelim allahtan bi hasar almadan fark etmişsin yağı almak için gitmesen belki farkında olmican yolda giderken büyük belalar açıcak başına

aodabasi
05-04-2014, 00:46
Şuan yapacak pek bişey yok sabah yağ seviyeni kontrol edip soluğu ustanda al.çıkan yağın durumuna göre tekrar koyabilirsin çok bi km yapmamışsındır nede olsa..geçmiş olsun daha kötü olaylar gelişebilirdi şükür ki farketmişsin..sanayi bmw ile güzel :D

gökberk
05-04-2014, 02:28
Bir şey olmaz içinde yağ varsa.. Endişelenme.
Yarın çalıştırmadan yağ seviyesine bak.

dahan
05-04-2014, 03:07
ölümcül hata

muratburunce
05-04-2014, 08:37
ben olsam ustanın başını ağrıtırdım bakımlarını yaptırıdım conta unutmak ne demek altı üstü yağ değiştirmişsin ztn sadece bi conta söküp takıyosun onuda unutuyorsan yapma bu işi... yerinde olsam aracın motoruna baktırdım yağıda döktürüp yeni yağ koydurup contayı takıp bidaha uğramazdım oraya...

mert_can 41
05-04-2014, 08:54
Bizim de yetkili peugeot servisinde başımıza gelmişti yağ değişiminden sonra yağ akıtıyodu contayı fazla sıkmaktan kırmışlar bize denilen bu şekildeydi yağı boşaltıp ücretsiz yeni yağ koydular aracımıza bence yeni yağ talep edin

mimarsertac
05-04-2014, 09:18
Denildiği gibi ankarada tbs Harun ustaya götürün başkasıyla uğraşmanıza gerek yok.

ghibli06
05-04-2014, 12:46
ben uyarmıştım, araban güzel... benim bir şey dememe gerek kalmamış, TBS Harun 15 yıllık dostumdur, her işini sıkıntısız halleder...

Volkann
05-04-2014, 12:50
Yagini kontrol et calistirmadan akitmissa tekrar ekle ve hemen bir bmw ustasina git

vinz
05-04-2014, 13:20
bu sabah kalkıp arabaya baktım yağ biraz azalmıştı altta yağ izi yoktu . sonra çalıştırdım arabanın sağ ön tarafından bi yerlerden pıt pıt atıyodu krank keçesinden şüphelendim neyse yavaş yavaş sanayiye gittim ferros garaja girdim tamamen tesadüf adını duymuştum ama hiç gitmemiştim . arabayı kaldırdık yağ filan akmıyo çalıştırdık vs bi sıkıntı filan yoktu akıtma vs . neyse karterin tıpasına baktık ordan da akıtıyo gibi değildi boşalttık yağı contayı taktık yağı tamamladık . ağrıyan dişin dişçiye gidince geçmesi gibi . bakalım para ayarlayınca bi detaylı inceleme için gitcem .

burakgunay
05-04-2014, 13:22
Geçmiş olsun kardeşim, gideceğin zaman haber ver sanayiye beraber gidelim tek başına sıkılıyorsan. Hem tanışırız hem de sıkılmazsın sanayi fobin geçer :D

oğuz
05-04-2014, 13:58
conta dediğin pul yani,halledilir yağ eksikken pek zorlamamak lazım

vinz
05-04-2014, 18:57
Geçmiş olsun kardeşim, gideceğin zaman haber ver sanayiye beraber gidelim tek başına sıkılıyorsan. Hem tanışırız hem de sıkılmazsın sanayi fobin geçer :D

iyi olur valla :)