PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : akaryakıta gelen indirim kaliteyi düşürdü mü?

alagoz
05-04-2014, 23:03
arkadaşlar merhaba.
malumunuz motorine 30-35 kuruş bir indirim geldi yakın zamanda. ben ankarada yaşıyorum ve 1.4 hdi araç kullanmaktayım. bu indirimlerden sonra yakıt kalitesinin düştüğünü düşünüyorum. hep aynı opet istasyonundan euro diesel alıyorum, nadir olarak da hep aynı istasyondan shell nitro diesel alıyorum. daha önceleri 5. viteste çıktığım yokuşu artık 3. viteste çıkıyorum. önceden dur kalk yaparken araç kendini öne atıyordu, şimdi resmen istemeye istemeye gidiyor. bunlar yaşadığım başlıca sıkıntılar.

sizin de dikkatinizi çeken bir durum veya yaşadığınız bir sıkıntı var mı bu konuda?

son olarak kullandığı akaryakıt istasyonundan memnun olanlar önderide bulunabilirse çok memnun olurum.

ferroo
05-04-2014, 23:07
pıskolojık olmasın yada aracta herhangı bı sıkıntı meydana gelmıs olması ?

Onur Fatih
05-04-2014, 23:10
O kadar da degil oyle bi kalite dususu olamaz az miktarda katki koyuyorlar rafineri ayni zaten

SerkanKurt
05-04-2014, 23:25
Türkiye satılan petrol kalitesi genel olarak yerlerde olduğu için daha düşüreceklerini sanmam :)

ACTPK
05-04-2014, 23:34
İndirim epdk ile ilgili. Tavan fiyatı düşürdüler. Bayi karlarında %4 indirim oldu. Son gelen indirimler ise brend petrolün düşüşü ve dolardaki düşüten dolayı oldu. Kısacası eğer bayi kar oranı düştü diye bir dolap çevirmiyorsa kalite aynı. Bu arada yakıttaki ötvnin %20si kadar zam geleceği söylentileri duydum. Konuya değinmişken belirteyim dedim.

Sh4rk
05-04-2014, 23:44
Ben hep ayni yerden shellin kendine ait benzin istasyonundan aliyorum bayi vs degil . Fark yok ayni

Time-R
05-04-2014, 23:48
Wideband kullananlar cevaplar diye dusunuyorum?

Boldenon
05-04-2014, 23:55
bayi karlarıyla ilgili durum. bundan dolayı istasyon sahibi dolap çeviriyorsa bilmem.

mazotçu arkadaşın demesine göre haziranda mazot 5 tl ve üzeri, müthiş zam gelecekmiş.

Onur Fatih
06-04-2014, 00:08
bayi karlarıyla ilgili durum. bundan dolayı istasyon sahibi dolap çeviriyorsa bilmem.

mazotçu arkadaşın demesine göre haziranda mazot 5 tl ve üzeri, müthiş zam gelecekmiş.

Lpg yine aynı mı kalacakmış eğer öyleyse en mantıklısı lpg olur

-fatih-
06-04-2014, 21:52
3 hafta önce shell nitro dizel aldım 4.760 tı az önce aldım 4.300 tü nitro dizel..pompacı bile acayip indi fiyatlar sonu ne olur bilinmez dedi :) hakkımızda hayırlısı..

TaGo
06-04-2014, 22:10
Kalite düştü kesinlikle. Hep aynı istasyondan shell almaya özen gösteririm. Araç sabah 10 sn de ıaınırken şimdi sıcak havada bile 40 an de rötara oturuo

OnurÖzden
06-04-2014, 22:35
Ben de Total'den sürekli aynı istasyondan mazot alıyorum, yokuşlarda çekişin biraz düştüğünü hissettim. Belki de psikolojik bilmiyorum :)

_yekta_
06-04-2014, 23:30
Büyük firmalar katkılı yakıtlarına eski özeni göstermiyeceğini zaten söylemişti , ee bu indirimde bir yansıması olucak haliyle :) çok çok düz mazot almış olursunuz eğer aldığınız istasyon sahibi birşeyler karıştırmıyor ise

yavuz364
07-04-2014, 07:20
istanbulda birkaç farklı yerden test ettim.. Hemen hemen her gün ve her benzin aldığımda avansı takip ediyorum. Gerekirse değiştiriyorum..
Ancak indirimden sonra avansda bi problem göremedim..

997TT
07-04-2014, 07:36
Kalıtenın dustugu dogru.
Tavan fıyat uygulaması ay sonu kalkıyor.
Devlet yıne kendı karına dokunmadan,vatandası tırpanlıyor! Soygun tam gazzz!

Kadyr
07-04-2014, 08:07
çok kaliteli satıyodunuzya kaliteyi düşürdünüz bide!

yavuz364
07-04-2014, 08:40
Olay tam da bu zaten.. Kalite düşmedi diyorum çünkü zaten çok kötüydü.. Arabayı %100 benzin ile kullanmaya başlayınca anladım milletin derdini..

çok kaliteli satıyodunuzya kaliteyi düşürdünüz bide!

ozturkarif
08-04-2014, 00:52
okul cıkısı arkadaşlarım arabamın egzozundan su attığını soyledir mazot yerine su dolduruyolar sizin ki yine kalitesiz malitesiz....

sde30
08-04-2014, 00:58
okul cıkısı arkadaşlarım arabamın egzozundan su attığını soyledir mazot yerine su dolduruyolar sizin ki yine kalitesiz malitesiz....

Egsozdan gelen suyun sebebi bumuymuş vay anasını :D

anltrkmn
08-04-2014, 01:19
"Pompalamasyon bu benim misyon" - Pompacı Şevket Abi
"Zevk almaya bakarım" - Müşteri
"Ben koyar geçerim hangisi hangisine bakmam" - 10 numara yağ koyan kamyoncu abimiz..

'Hani bize ZAM ? (+18)' Haziranda sansürsüz olarak sinemalarda...
(Azami miktarda Dram içerir)

Mikrop_Ali
08-04-2014, 06:24
shellde 95 le nitronun fiyat aynı

STP
08-04-2014, 07:48
97 yi 4.96 dan alinca baya sasirdim acikcasi gecen gun

SekoLive
08-04-2014, 07:49
bide şu durum var ben hep normal motorin alıyorum. her gittiğimde aynı fiyat euro dizel verelim ısrarları var pompacılarda .

Ko®ay
08-04-2014, 12:01
Bende shell nitro dizel alıyorum ve kalitede düşüşü ciddi anlamda farkettim çekiş azaldı bunu net anlıyorum çünkü tavan fiyatken yeni bakımdan çıkmıştı araba...pahalı ve ucuz mazotu 2 haftada tesy etme imkanım oldu yani bakımdan sonra

by.gkn
08-04-2014, 12:06
bide şu durum var ben hep normal motorin alıyorum. her gittiğimde aynı fiyat euro dizel verelim ısrarları var pompacılarda .

aynen öyle hepsi bende denk geldim adamın eli direk nitroda bu daha iyi diyor bide :D

emre2blue
08-04-2014, 16:31
Nitro olayını bana da yapmaya başladılar. Birde koku olayını fark ettim. Alpet'ten aldığım zaman kullandıktan sonra arabadan inanılmaz bir koku geliyor. Opet veya Totalde bu koku hiç yok gibi. Shell ve BP pek alamıyorum.

anltrkmn
08-04-2014, 18:01
Şu aralar fiyatlar sabitken kalite istasyondan almakta fayda var yoksa deponuza burger king kızartma yağı plus koyabilirler :-D

61TS061
08-04-2014, 23:11
bence bunlar psikolojik arkadaşlar.dünyaca ünlü petrol şirketleri Türkiye'deki fiyatlar ne olursa olsun müşteri memnuniyetini ikinci plana atıp da işin üç kağıdına kaçmazlar emin olun.ha denetlenmeyen istasyonlar için bu dediğinizde haklı olabilirsiniz.

ferroo
08-04-2014, 23:47
bende sanmiyorum bole bisiyin olabilcegini

qatrio
10-04-2014, 23:42
Zamlar beni etkilemiyor ben hep 20liralık aliyorum :D

anltrkmn
11-04-2014, 12:53
Hahaha :-D bir kez 20 liraya alabilecegim en ucuz lpg yi almistim lukoilden, gazlayinca bir sogan kokusu sardi arabayi, gaz kacagi var sandik o derece. Koku gecene kadar 3 depo gaz harcamistim :-)

FK.Sub
11-04-2014, 15:16
her zaman aldığım ve sahibini tanıdığım bp den artık mazot almıyorum, aracım 3 gün önce mazot filtresin de su var diye uyarı verdi ve mazot filtresini yeni değiştirmiştim.

McKrop
11-04-2014, 15:27
Wideband kullananlar cevap verebilir mi? Enjektorler hazir temizken basimiza is almayalim

ayku82
11-04-2014, 15:33
Sürekli Bostancı Shell'den 97 Nitro benzin alıyorum. 3 gün önce pompacı arkadaşta direk bana abi 95 ile Nitro'nun fiyatı aynı nitro verelim diye ben daha nitro koy demeden teklif etti. Şu an neden hem 95 hem Nitro aynı fiyatta ? Madem böyle bir uygulama olabilirdi, neden daha önceden daha fazla ücret ödeyip Nitro aldık bu zamana kadar gerçekten anlamadım.

R.I.P
11-04-2014, 18:57
epdk katkili(!) oldugu soylenen yakitlar hakkinda detayli ve ikna edici bilgi talep ediyor. yani bu yakitlarin hercekten performansa ve motor parcalarina olan etkileri icin bilgi istiyor. karisim oranlarini talep ediyor. yani binlerce litreye 1 litre katki ilave edip fiyata gecirmenin onunu kesmeye calisiyor. sanirim bu uygulama devam eder tabi istenen bilgi verilnezse. temelde uygulama guzel. birde dolar ve ham petrol fiyatlari dusus gosterdiginde de aninda indirim gelse! vergilerden umidimi kestim.

atituti
13-04-2014, 09:26
arkadaslar çekiş dustu bu bariz belli. ozellikle altlarda çok ölmeye basliyo motor bende 2 gundur farkettim ama kirmizi isik yanarken gezdim bi sure depo dibindeki pislik geldiyse bilmem

edit dun enjektor pulu degistirmek zorunda kaldim tekinin, bununla direk alakasi varmidir pulun

ferroo
13-04-2014, 09:32
bnde ılk dun aldım mazot duselı bı sıkıntı hıssetmedım acıkcası :)

MiaMi
14-04-2014, 16:02
Arkadaşlar benzin istasyonu işletiyoruz fiyatlar herkesin canını sıktı tüm işletmeler şuan zararda lakin çoğu yer sensörlü kontrollü tanklara sahip 1 lt. su girse bile alarm veriyor merkeze geçen gün tankere yakıt alıp direk müşteriye indirdik 2 gün sonra aradılar yakıt aldınız tanklarda neden seviye ayni diye kısaca yazayım kimse ali cengiz peşinde değil kaliteli modern bir istasyondan gözü kapalı ürün alabilirsiniz. Şu epdk uygulaması bitince herkez zararını çıkartmaya bakacak şuan ne taşıtmatik ne indirim kart adam gibi sürümü olayan yere gidin bakalım vereceklermi. Safi zarar şu anda

XSi
14-04-2014, 19:16
Hahaha :-D bir kez 20 liraya alabilecegim en ucuz lpg yi almistim lukoilden, gazlayinca bir sogan kokusu sardi arabayi, gaz kacagi var sandik o derece. Koku gecene kadar 3 depo gaz harcamistim :-)

Wideband kullananlar cevap verebilir mi? Enjektorler hazir temizken basimiza is almayalim

şu ikisine üst üste cevap veriyim, lukoil kartım var, sürekli lukoilden lpg alıyorum, geçen gün gaziosmanpaşada petrol ofisinden aldım

wideband da görülen oran: tam gaz 12.2:1 - 12.3:1, hiç bir fark olmadı, başka markalardan gaz alırsam , durumu paylaşırım.

Volkann
14-04-2014, 19:37
Pskolojik oldugunu dusunuyorum.

61TS061
14-04-2014, 22:38
Arkadaşlar benzin istasyonu işletiyoruz fiyatlar herkesin canını sıktı tüm işletmeler şuan zararda lakin çoğu yer sensörlü kontrollü tanklara sahip 1 lt. su girse bile alarm veriyor merkeze geçen gün tankere yakıt alıp direk müşteriye indirdik 2 gün sonra aradılar yakıt aldınız tanklarda neden seviye ayni diye kısaca yazayım kimse ali cengiz peşinde değil kaliteli modern bir istasyondan gözü kapalı ürün alabilirsiniz. Şu epdk uygulaması bitince herkez zararını çıkartmaya bakacak şuan ne taşıtmatik ne indirim kart adam gibi sürümü olayan yere gidin bakalım vereceklermi. Safi zarar şu anda

merhabalar.sakıncası yoksa hangi şirketle çalıştığınız öğrene bilir miyiz?bir de şunu merak ediyorum.katkılı yakıt diye satılan benzin ve motorinlerin katkısızlara göre ne farkı var?ya da gerçekten gözle görülebilir bir farkı var mı?katkıların oranı ne kadar oluyor bir tankta?bu katkılar hazır mı geliyor yoksa istasyonlarda mı ekleniyor?bu konular hakkında bilgi verebilirseniz seviniriz forum olarak.petrolcü bulmuşken faydalanalım biraz:)

MiaMi
14-04-2014, 23:32
merhabalar.sakıncası yoksa hangi şirketle çalıştığınız öğrene bilir miyiz?bir de şunu merak ediyorum.katkılı yakıt diye satılan benzin ve motorinlerin katkısızlara göre ne farkı var?ya da gerçekten gözle görülebilir bir farkı var mı?katkıların oranı ne kadar oluyor bir tankta?bu katkılar hazır mı geliyor yoksa istasyonlarda mı ekleniyor?bu konular hakkında bilgi verebilirseniz seviniriz forum olarak.petrolcü bulmuşken faydalanalım biraz:)

Merhaba istanbulda BP akaryakıt istasyonu işletiyoruz,ambarlı BP depolama tesislerinden direk yakıt alıp satmaktayız motorin ve benzin içerisine katılan katkılar kimsenin insiyatifine verilmez istasyonlarda yakıtla alakalı herhangi bir işlem yapılamaz.