PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bridgestone vs Michelin

Baran^
19-08-2008, 17:15
Arkadaşlar önumuzdeki hafta lastik alacağım 18 jantlarıma.Bana yol sesi yapmasın mercedese mıchelin tak dendi fakat benim bildiğim kadarıylada mıchelin yumuşak hamurlu lastikdir bridgestone daha sert hamurludur ısınınca guzel tutunur ama yol sesi yapar.Benim asıl istediğim lastiğin sesinden ve performansından cok balon yapmaması kolay kolay.Mercedeste izalasyon var pek ses alacağını sanmıyorum içeri performanslıda cok kullanmıyorum zaten ikiside güzel lastik.Siz hangisni önerirsiniz BALONA KARŞI DAYANIKLILIK KONUSUNDA??

Lastik markalarını verdim cunku modelleri hakkında pek bilgim yok o konudada model belirtirsenız sevinirim.teşekkürler.

GKD
19-08-2008, 17:21
pırelli p zero şiddetle tavsiye ederim...

Ranthor
19-08-2008, 17:27
Orjinalleri continental cikiyor dimi, sport contact3 bir cok super sportun bile uzerinde geliyor artik...

mody
19-08-2008, 17:31
bence pirelli pzero da ekleyebilirsin aralarina, gercekten basarili bir lastik
ama madem bridgestone ve michelin karsilastirma, bende michelin PS2den yana kullanirim oyumu, adrenalin ve eski PS2 kullanicisi olarak :D

Baran^
19-08-2008, 18:45
Arkadaslar ben hangisi daha iyidir diye sormuyorum :) ikiside iyi lastik biliyorum benim asıl sorduğum sorudada belirttiğim üzere HANGİSİNİN BALONA KARŞI LASTİK DEFARMASYONUNA KARŞI DAHA DAYANIKLI OLDUĞU.

TarikS
19-08-2008, 18:55
Balon konusunu bilmiyorum da sessizlikten de bahsetmişsin..

Nokian sessizliğiyle ünlü bir markadır.. Yol performansı da fena değilmiş yerli&yabancı dergilerin testlerinden okuduğum kadarıyla..

Görkem
19-08-2008, 19:12
bridstone balon açısından çok daha üstündür,,seninde dediğin gibi zaten miclen yumuşak bi lastik olduğudan balon riski sırf bu özelliğiyle bile fazla balon riski,,,bence bridstone alman daha mantıklı olucaktır senin aradığın özellikler açısından.............

Baran^
19-08-2008, 19:47
Görkemcim saol benimde mantığıma o yattı mantıken daha sert olduğundan balona karşı daha dayanıklı olacağını düşünüyorum.Bridgestone adrenalinin birara %50 indirimli satılması biraz benı tedirgin etti o yuzden potenza düşünüyorum.Senın tavsiye edebileceğin bir modeli varmı en son hangisi cıktı.

deniz
19-08-2008, 19:53
arkadasım bu markaları bılmem ama

bende 215-35-19 kumho var cok sıkı cukurlara dustum hemde cok sıkı lastık genel olarak mukemel degıl ama balon konusunda kesınlıkle cok saglam ..

coolvtec
19-08-2008, 22:05
Bridgestone ADRENALIN kullanıyorum. (civic vti)
1) yol sesi neredeyse sıfıra indi. Ayrıca çok konforlu geldi ince yanak olmasına rağmen. (önceki alstikleri kafamızı şişirmiş)
2) Bridgestone balon konusunda çok iyidir. 205-40-17 ölçüler, çatır çutur girdik bir kaç yere ama balon vs yok şimdilik.

Yol tutuş vs de çok memnunum. Özellikle otobanda yüksek hızlarda ip gibi stabil gidiyor.

EDIT; Önceki lastiklerim de potenza g3 idi(205-50-15). Yoldaki yuvarlak döküm su ızgarasını çalmışlar, düşük bir hızla oraya girip çıkmıştık :) Ben kesin lastik gitti demiştim ama çok ilginçtir lastikte en ufak bir problem olamdı, üstüne de baya bi kullanıdım o lastikleri.

levent
19-08-2008, 22:55
bridgestone sağlamdır abi, biz 3 aracımızda 6-7 takım lastik değiştirdik toplamda, 1 tanesi michelindi, onlar bitip bridgestone potanza g3 almıştık, babam dünya varmış ohh bee modunda takılıyodu :)

Görkem
19-08-2008, 23:13
Görkemcim saol benimde mantığıma o yattı mantıken daha sert olduğundan balona karşı daha dayanıklı olacağını düşünüyorum.Bridgestone adrenalinin birara %50 indirimli satılması biraz benı tedirgin etti o yuzden potenza düşünüyorum.Senın tavsiye edebileceğin bir modeli varmı en son hangisi cıktı.

baran bende kendi aracımda bridstone turanza kullanmaktayım oda fena değil ama senin aracın için potenza RE050A en uygun lastik hem en son çıkanlardan biri hemde autocar dergisinin yaptığı testte ( arkadaş itiş ve önden çekiş için ayrı ayrı yaptığı bi test vardı ) üstelik senin yeni c serisi mercedeste test edilmişti,,ordaki yorumlar cidden çok iyiydi, goodyearın yeni eagle f1 assimetrik serisinden sonra 2. olmuştu çokta yakın puanlarla hatta........

M3CSL
19-08-2008, 23:47
adrenalınle 4o yanakla cıddı cukurlara dustuk.. tak tak dıe amortısorler vurdu ama balon belırtısı bıle yok. cıddı dayanıklı geldı bana..

Baran^
20-08-2008, 00:09
Adrenalin potenzadan sonra cıktı dimi arkadaşlar? adrenalin son cıkan lastiğimi performans sınıfında? birde bu potenza veya adrenalinde extraload yanak varmı güçlendirilmiş?

coolvtec
20-08-2008, 06:56
Adrenelin de "potenza adrenalin" diye geçiyor. Evet bridgestonenun avrupa piyasası için ürettiği en son lastik. (benimkiler 2008 üretimi mesela).

Lastikli ilgili ayrntılı özellikler sitesinde var.

Baran^
20-08-2008, 07:11
Extraload özelliği var mesela michelında abi bu bridgestone lerdede varmı yanağı tellerle kuvvetlendirilmiş falan diye bişi

tuFAN
20-08-2008, 07:15
Extraload özelliği var mesela michelında abi bu bridgestone lerdede varmı yanağı tellerle kuvvetlendirilmiş falan diye bişi
ebada bağlı olarak var XL çoğu markada olduğu gibi

ahk
20-08-2008, 07:17
bende extraload'dan bahsetmeyi düşünüyordum. birde michelen her zaman michelen asfalt dışına çıkmıyorsun yumuşak hamurda deforme olmaz.
Tabi eger üstünde conti 3 ile geliyorsa çıktığında testlerde 1 numaraydı. duruş mesafesini ciddi anlamda düşürüyor.

Baran^
20-08-2008, 07:23
Abi ben dayanıklı balon zor yapacak lastik istiyorum bridgestone sert hamurlu biliyorumda işte 18 ebadında extraload özelliği varmı acaba.Birde cok yuvarlanma sesi yaparlar diyorlar s2k dada bridgestone RE050 vardı ses hatırlamıyorum cok.

ahk
20-08-2008, 07:26
bridgestone re050 s2k'da baya ses yapıyordu. adrenalinde ses yapıyor en az sesi michelen da duydum. balon yapan tek lastik good year f1'leri gördüm her 3 ayda 1 tane lastigi çöpe atıyordum.

CeSaNCeEm
20-08-2008, 07:31
Bridgestone nun extraload özelliği 18 lastikte 45 yanakta adrenalin ve re040 da var 40 yanağa indiğinde yine adrenalin ve re050de var benm bildiğim kadarıyla başka serilerdede yok...

Balon konusunda bencede bridgestone daha dayanıklı lastiktir en azından garanti sürecindeki değişimde (Sıkıntı çıksa bile) Michelinden daha anlayışlılar...

kop42
20-08-2008, 12:02
bridgestone daha iyidir.

mitsubishi_boy
20-08-2008, 13:04
Bridgestone...
Michelin Kesinlikle Yabana Atılacak Marka Değildir,Frenaj Performansı,Yol Tutuşu Vs. Bridgestoneden Üstündür Fakat Aradığınız Özellik : BridgeStone;)

Enes-x
21-08-2008, 05:30
Kuzenim 4 günlük adrenalinlerle kasisten geçerken jant kırıldı ama lastik sapasağlamdı..(205 40 17)

bende adrenalin kullanıyorum düştüğüm çukurlardan 4 jantta zikzak çizicek duruma gelmişti lastikler sapasağlam..20 bin kmdir kullanıyorum çok yol yaptığım için çok çukura düşme fırsatım oluyor balon nedir unuttum.. (205 40 17)

Önceki lastiklerim kumhoydu jantı hafif yamultcak kadar çukura girdiğimde anında balon yapıyordu..

Michelin tecrübem yok fakat bridgestone balone konusunda aşmış kendini..

YavuzNaz
21-08-2008, 10:00
şuan bridgestone adrenalin kullanıyorum gerek şehir içi gerek şehir dışı inanılmaz güzel bir lastik üstelik aynı kullanımda daha önceki lastiklerim pirelli idi 4 ayda balonlar oluşmuştu adrenalin tavsiye ederim bi ara %50 indirime girmişti bende o zaman almıştım mechanix mustafadan saolsun böyle bi kolalık sağlamıştı..

*QuaReSMa*
21-08-2008, 11:46
Bridgestone Potenza Adrenalin yada Bridgestone Potenza RE050 ( Adrenalinden 10 YTL daha pahalı adet başına)...

Benim fab. çıkışlı lastiklerim Bridgestone Potenza RE050 (ki birçok kaliteli araç için ilk tercih olan lastiktir.) Balon olayı Michelin'e göre çok daha az arkadaşımın aracında kullanıp görmüştük farkı... Bunların yanında artıları da var tabiki. Isınınca süper bir yol tutuşu vardır bu lastiğin ve gayet de konforludur...

LND
22-08-2008, 09:30
potenza s03 al balon filan olmaz

Baran^
23-08-2008, 17:20
Bugün lastiklerimi ısmarladım kısmetse pazartesi takıyoruz yeni jantlarıma.Bridgestone Potenza Adrenalin Extra Loaded :icon_tup: