PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AKSARAY İSTANBUL GARAGE_6 Hakkında

cagatays
10-04-2014, 09:23
Alışveriş yapmayı düşünen varsa aynı hataya düşüp mağdur olmasın diye açıyorum bu konuyu.

Sahibinden aracılığıyla omg_istanbul_tuning kullanıcısından , simota carbon big tube için istenilen miktarı hesaplarına geçtim ve kargo elime ulaştı.Buraya kadar herşey normal.
Fakat kutu içeriğinden çıkanlar ve çıkmayanlar beni şaşkına çevirdi.Simota filtre ellerinde kalmadığı için orjinal blitz filtre yollacaklarını söylediler ve aşağıdaki filtre görünümlü şeyi yolladılar.
http://i59.tinypic.com/o8ict0.jpg

http://i62.tinypic.com/j5l0ms.jpg

Ayrıca kutu içerisinden çıkması gereken bağlantı elamanlarından sadece gördüğünüz demir parça çıktı.Silikon hortumlardan bazıları ve külbürtor havalandırma elamanları komple eksik.Ayrıca ürünün kendi kutusu mevcut değil.
http://i62.tinypic.com/14udzy0.jpg

İşin kötü yanı , firmayla iletişim kurmaya çalıştıkça şuçu bana ve kargo şirketine atarak işin içinden çıkmaya çalışıyorlar.

Böyle ticaret ahlakına sahip insanların deşifre edilmesi gerekliliğine inandığım için sizlerle paylaşma ihtiyacı duydum.
Saygılar

KOSEREN
10-04-2014, 09:42
Geçmiş olsun.Konu açmakla iyi yapmışsınız.İlan açtıkları ürünlerin en az yarısının stoklarında olmadığını düşünüyorum bu tarz satıcıların.

yakuza
10-04-2014, 10:00
replika gibi duruyor ztn bigtube bana orjinal gibi gelmedi

miniks
10-04-2014, 10:02
Faturan yokmu

Dava et

cagatays
10-04-2014, 10:33
replika gibi duruyor ztn bigtube bana orjinal gibi gelmedi

simota da replika zaten.Yanlış hatırlamıyorsam J's racing'in replikası

aslan
10-04-2014, 10:48
Yanlış anlamayın ama böyle bir olayı yaşamadan önce konuyu açsaydınız yardım ricası ile size illaki İstanbuldaki arkadaşlar gidip elden alıp direk gönderim yaparlardı
Geçmiş olsun

Emre Ekrem
10-04-2014, 11:00
Aslında kargo ulaştığında açıp bakarak teyit etmeden almamanız gerekirdi, netten sipariş yaptığımda bir kaça kez başıma benzer durum gelmişti ve görevli yanında ürünün paketini açıp istediğim ürün değilse "ezik, kırık vb" tutanak tutup kabul etmeyerek geri gönderdim, satın aldığınız yerde bu imkan var mıydı bilemiyorum ama alışveriş yaparken bu seçeneğin olup olmadığı ilk kriterimdir. Geçmiş olsun umarım düzelir.

Yiğit G.
10-04-2014, 11:15
Valla 2 yıldır aynı firmadan alışveriş yapıyorum.Hiçbir sorun yaşamadım.Hatta yanlış ürün gönderdiler bikeresinde.Dedim geri gönderiyorum istediğim bu değildi.Yok dediler o bizim hediyemiz olsun size sonra asıl istediğimi gönderdiler.Konuşarak problemini çözecegine inanıyorum.

cagatays
10-04-2014, 11:45
Valla 2 yıldır aynı firmadan alışveriş yapıyorum.Hiçbir sorun yaşamadım.Hatta yanlış ürün gönderdiler bikeresinde.Dedim geri gönderiyorum istediğim bu değildi.Yok dediler o bizim hediyemiz olsun size sonra asıl istediğimi gönderdiler.Konuşarak problemini çözecegine inanıyorum.

Yaklaşık 3 gündür konuşarak cözmeye çalışıyorum fakat en son kamera kayıtlarımızı inceleyelime getirdiler ve bu malzeme bu şekilde mi sevk edilmiş kontrol edelim dediler.
FAkat güya kayıtları inceleyip sevk edilen malzeme de sorun olmadığına kanaat getirdi ilgili arkadaşlar ve şuçu bana/kargoya attılar.Filtrenin alt kısmı bariz şekilde yapıştırılmamış,fabrikasyon hatalı .

TanerErbay
10-04-2014, 11:51
Ayni durumu bende yasadim,

satmis oldugu cakma yay takiminin yaninda Kaliper kapaklari yaziyor hediye olarak.

gelen kutunun icinde hediye olarak 2 adet ledli ampul cikti. yanlislik oldu diye sahibinden üzerinden yazdim, hallederiz yollariz diye geri yazdilar vs 10 gün gecti tabbi bu arada GET ilani oldugu icin onaylamasamda para karsi tarafa gecti.

sahibindene sikayet yazdim

AdemAr
10-04-2014, 13:02
%80 i bu şekılde sıkıntılı bu tuning firmalarının...

KÖROĞLU
10-04-2014, 15:17
genelde çoğu aynı maalesef, o yüzden GET ya da kapıda ödeme harici almam.

Jazz için yaya arıyorum, sanalpazarda ilan açmış bitanesi, adama 2 kere mesaj yazdım stoğunda var mı diye cevap gelmedi. Zahmet edip ilanına iletişim numarası bile yazmamış. Nette aratıyorum gg - sahibinden - sanalpazar hepsinde ilanı var ama numara yok.

Bilmeden satın alsam uğraş dur. Kargoya verdi mi ne zaman gelecek.

O yüzden önce stok soruyorum, profil puanı en yüksek olan kimse fiyatı biraz fazla da olsa ondan alışveriş yapıyorum.

Bazıları gerçekten ilgili, ama bazıları SATANA KADAR.

sonra profil yüzdeleri 80 ler de dolaşıyorlar. İyi de oluyor.

umuttuner
10-04-2014, 21:23
ben kendi konumda da aynı şekilde bu satıcıdan bahsetmiştim
omg tuning, garage 6, tuning market bunların hepsi aynı şirket.
civic spoiler siparişi vermiştim ellerinde oldugunu söylediler bir haftada gelemedi.aradığımızda kargoda kırıldıgını tekrar gönderileceğini söylediler tamam dedim
bi 3 gün daha geçti tekrar aradım bu kez kargo boyle urunler almıyorlar dediler.ama yalan sürekli aktif ilanı var ürünün.ben de şikayet ettim siteye alışverişimi iptal ettim.bilginiz olsun

tahirunal
10-04-2014, 21:32
Garage 6 nin bizzat deposuna gitmistim aksaraya urunu elden alayim diye.
Yay alicaktim orjinal urun diyerek satmaya calistilar bildiginiz replika yayi. Yayin kutusunun uzerine garage 6 diye yazmislar madem orjinal diye keklemeye calisiyosun niye isim yazarsin, maxtrac in replikasi olmaz diyolar bide.
Sonuc olarak aracin uzerinde deniyelim diye ciktik uymadi bile

halili
11-04-2014, 06:02
firmanın ismi bir kere çakma .istanbul garage var bunlar garage altı demiş .meldiven altı tabiri aklıma geldi. direk .geçmiş olsun sizede

TorqueTuning
11-04-2014, 09:46
Sorması ayıp ne kadar aldınız bu ürünü? Aslında daha doğru soru; bunu alırken "çakma" olduğunun herhalde farkındaydınız değil mi? Ancak ne olursa olsun, ürün ayıplı ve kusurlu para iadesi yada yenisi ile değişim yapılmalı...

cagatays
11-04-2014, 12:08
Sorması ayıp ne kadar aldınız bu ürünü? Aslında daha doğru soru; bunu alırken "çakma" olduğunun herhalde farkındaydınız değil mi? Ancak ne olursa olsun, ürün ayıplı ve kusurlu para iadesi yada yenisi ile değişim yapılmalı...

Fıyat 350 tl
Sadece fıltrenın orjınal blıtz oldugu soylendı.yoksa cakma urun yollacagını bılerek almadım

serkanOC
11-04-2014, 14:17
Valla çok geçmiş olsun ama ben diğerlerimiz içinde kurunun yanında yaşları da yakarak Aksaray dan araçlarınız için birşey alırken iki kez düşünün diycem.. aramızda aksaray da düzgün esnaflık yapan, yakını vs olanlar kusura bakmasın ama genelleme yapmak gerekiyor..

*MERT
11-04-2014, 15:33
Aksaraydan mal alirken elden alicaksin kesinlikle. Yanlislikla dalgin gitsen afedersiniz donunu alirlar adamin ki kargoya hayatta guvenmem.. Sozum meclisten disari..

ONNUR
14-08-2014, 09:43
arkadaşlar ben bu adamlardan 2 gün önce 207 gt için yay aldım.gelen yaylar 207 gt yayları değil bambaşka farklı bi arabanın yayları.değiştirmelerini veya para iadesi yapmalarını istedim.sonra anladımki biz 207lere o yayı takıyoruz falan diyince ellerinde doğru yaylar olmadığını anladım ve para iadesi yapın dedim.tamam dediler.ürünü bize yolla hesabına yatırırız paranı geri dediler sizce dedikleri gibi paramı geri gönderirler mi yoksa davalık mı oluruz?

jesus41
19-08-2014, 17:36
Kesinlikle bu adamlardan alışveriş yapmayın bi arkadaşda clio 2 için coil seti aldı yaylardan biri eksik çıktı. 1haftadı yolladık kargoya verdik diye oyalıyorlar 1 yay derdine çıkıp gidicez mekanlarına bu gidişle bakalım hayırlısı.