PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası

Frid
13-04-2014, 12:24
http://www.rallidergisi.com/wp-content/uploads/2014/03/ege-rallisi-2014-1-494x329.jpg

2014 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı Ege Rallisi'nde birinci gün tamamlandı.

Forum Bornova'da verilen startın ardından 2'si özel 4 etabın koşulduğu Ege Rallisi'nde genel klasmanda Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi ilk sırada yer alırken, Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikinci, Fatih Kara-Güray Karacar ikilisi ise üçüncü sırada yer aldı.

Kadınlarda ise Simin Bıçakçıoğlu-Gürkal Menderes ikilisi ilk günü birinci tamamladı.

Yarışlarda 3. etabı tamamlayamayan Yıldıray Demircioğlu-Mehmet Köleoğlu bir sonraki etapta yarışa dönerken, Hakkı Ağaoğlu-Nehir Yılmaz ikilisi ise 4. etabı tamamlayamadı.

Ege Rallisi yarın koşulacak etapların ardından sona erecek. - İzmir

Otomobil Sporları - Haberler.com (http://www.haberler.com/otomobil-sporlari-4-5901905-haberi/)

egemen
13-04-2014, 21:22
Motorsporlari kulturu ne zaman ulkemizde gelisicek? Ralli haberi yapilmis koyulan fotograf pistten.(haberi paylasan arkadasa degil sozum)

BthnKrkt
13-04-2014, 21:44
Ford 1-2 yi kaptı gene. Foto yu da tam ben yazıcaktım yazılmıs. Rallisonuçtan etap etap takıp ettiğime göre istikrar motorsporlarında en önemli etken. Fatih Kara yarış genelinde iyi olmasına rağmen ilk ve son etaptaki hata-şanssızlıgından dolayı genel 6 olmuş.

Frid
13-04-2014, 21:55
bende hiç dikkat etmemişim fotoğraf olayına yahu :D

Karakuş
13-04-2014, 22:20
Nedense bana eski mücadeleler artık yok gibi geliyor. R2-palio grubunda güzel bir mücadele var, çünkü yarışan kişi sayısı fazla. Maalesef yeterli sponsor desteği olmadan, amatörler de bu sporu yapmadan ralli sporu ülkemizde pek gelişmez.

BthnKrkt
13-04-2014, 22:28
Bence bu yıl keyifli olur Murat-Yagız-Fatih mücadelesi. 6 S2000 ve toplam 11 GrupN var. R2 Fiestalarında mücadelesi güzel gibi.

GsiCorsa94
14-04-2014, 09:30
Çokta çekişmeli değildi etaplarda malesef :/

ghibli06
14-04-2014, 10:12
kaç tane adam gibi motor sporları programı kaldı ki? izleyiciler bilmiyor bile yarış olduğunu, federasyonlar hala ne kadar sessiz olursak o kadar kavga gürültüden uzak kalırız diyor... Ankara için konuşursak yıllardır Hitit rallisi bile unutuldu hatta Ankara'da yapılmıyor, Kazan otokros, Yeşildere tırmanma... vay bee, yeni nesil gerçekten çok alakalı, motor sporlarının atasını bile anmıyorlar...

sponsorlar için cazibesi yok, düşünün dünyanın en pahalı benzini satılıyor ülkemizde, artık akaryakıt firmaları sponsor olmaya gerek bile görmüyor, yağ firmalarını kaçırdılar zaten... geriye pilotların şahsi imkanlarıyla buldukları eş dost reklamları kaldı, onunla da ne derece yürür bilemiyorum...

ne oldu Opel motor spora, Ford fabrika yarış takımına? Maise? FIAT a?

egemen
14-04-2014, 13:20
Yigit timur'un hala federasyon tarafindan yurtdisinda yaristirilmamasi cok buyuk hata. Ayrica bu yaris icin konusursak en eski spec s2000 ile yarisan fatih kara'nin etap zamanlari super

Burak SARIKAYA
16-04-2014, 02:04
türkiyenin vaziyetini bırakın dünyada bu iş bitmiş,sydney maratonunda 20 kayıt var :)

serkanokan
16-04-2014, 08:08
Tosfed ralli kupası, bu işe sevdalı fakat düşük bütçeli yarışmacılar için çok büyük destek oldu. Ücretsiz nakliye desteği, kayıt parasının uygunluğu, lisans bedelinin uygunluğu, lastik fiyatlarında belirli oranlarda indirimler gibi kolaylıklar sağlanıldı. Hatta geçen yıl birkaç yarışta ulusal ralli kayıtlarını gölgede bırakacak yarışmacı kayıt sayılarına ulaşıldı, bu yıl da öyle olacağını tahmin ediyorum.

İzmirli yarışmacılar son iki yılda çok büyük başarı gösteriyorlar Tosfed Kupası yarışlarında, tüm yarışmalara tam katılım sağlıyolar. Darısı Ankara'nın da başına diyelim ama şimdiki atmosferde önümüzdeki bir iki yıl için pek mümkün görünmüyor.

Aslına bakacak olursak neredeyse her hafta ralli, tosfed ralli kupası, tırmanma, pist yarışları oluyor. Yüksek reytingli kanallar için ahmetle ayşeyi evlendirmek daha cazip geldiğinden dolayı, motorsporları eskisi kadar gözönünde olmuyor sadece.

Okulumu bitirmek adına Ege Rallisi ve Rally 34'e katılamasam da vizelerimin bitmesiyle birlikte 26.04 - 27.04 tarihinde Kocaelinde yapılacak olan Tosfed Ralli Kupası yarışına bir aksilik olmazsa katılacağız. Şimdiden haberini verelim, gelmek isteyenler olursa planlarını yaparlar :)

FatihYalcinkaya
18-04-2014, 15:19
Gödence'nin son geçilişi... Müthiş hızlı bir spin ve peşine şalteri kapatan bir ekip...

2014 Ege Rallisi / Murat Bostancı – Onur Vatansever / ÖE 9 Gödence 4 | RalliVideo.com (http://www.rallivideo.com/2014-ege-rallisi-murat-bostanci-onur-vatansever-oe-9-godence-4/)

Furkan Çelik
12-07-2014, 14:56
Sa Abi Ben rally pilotu olmak ıstıyorumda napmam lazım bılgı verırsenız sevınırım