PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park Sensörü Sorunu

ceratoniaorg
17-04-2014, 09:18
2011 model a6 tdi aracımızın park sensörü devreye girmiyor. Geri vitese takıldığında yada sensörleri aktif etmeye çalıştığımda uzun bir sinyal veriyor önceden park sensörüne geçerken verdiği ses fakat sistem bir türlü aktif olmuyor. Bir kaç yerde rastladığım bilgiye göre eğer sensör soketlerinden birisi oksit vs yaparsa deactive konuma düşürebiliyormuş bu şekilde ve basitçe wd40 ile çözülebiliyormuş

Bu soketler benim erişip kontrol edebileceğim bir noktada mı yoksa başka bir sıkıntısı mı vardır? Servise gitmekten başka bir yol var mı?

ronay
17-04-2014, 09:23
gözlerden biri bile arıza yapmışsa hepsi iptal konuma geçiyo bazı araçlarda olmuyor fakat şuan bendeki araçta da aynı sorun var biri arızalı ve hiç biri çalışmıyor.

ceratoniaorg
17-04-2014, 09:25
evet öyleymiş fakat dış yüzeyden baktığımda herhangi bir sıkıntı görünmüyor muhtemelen bağlantı noktalarında bir sıkıntı vardır diye düşündüm. Sık yağmur alan ve nem olarak yoğun olan Antalya'da oksitlenme olasılığı gözardı edilemez diye düşündüm o sebeple soruyorum ama korumalı bir bölgeden geçiyorsa bağlantılar ve soket sağlam noktadaysa herhangi bir sıkıntıda olmayabilir.