PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ps4 mü Xbox One mı ?

Soundcheck
17-04-2014, 14:38
Merhabalar arkadaşlar, Ailem ay sonu amerikaya gidiyor. Ps4 mü aldırmak mantıklı xbox one mı ? değerli yorumlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var.

s2k
17-04-2014, 14:51
Alıp satmak istiyorsan PS4

Oyun için ise senin zevkine kalmış

Caner B.
17-04-2014, 14:55
Oynamak istiyorsan xbox one
Satmak istiyorsan xbox one

Kahn23
17-04-2014, 14:57
Yıllardır bu karşılaştırma bitmedi bitmez de.
Alımı sadece senin zevkine kalmış. Aynı Apple-Samsung gibi.

Yaklaşık 20 senedir xbox ve ps kullanan biri olarak hala ps serisi derim..

Soundcheck
17-04-2014, 14:58
Ya xbox ta tek çeken forza :) bilemedim

mannerboy
17-04-2014, 14:59
amerikaya gidebilen bi ailen varsa 2 sinide aldır :) aklın kalmasın

s2k
17-04-2014, 15:05

Ahahaha ince :D:D:D :icon_tup:

///M
17-04-2014, 15:05
Ya xbox ta tek çeken forza :) bilemedim

PS4'da ceken nedir?

BOGA
17-04-2014, 15:09
İki cihazı da aktif olarak kullanmaktayım. :) PS4 sistem olarak güçlü görünüyor fakat şu an için grafik ve hız yönünden hiç bir fark göremedim. Bana göre Xbox One'ın tek artısı Kinect ve Forza. :) PS4 ise Xbox One'a göre çok daha yerli bir cihaz Türkçe'ye daha fazla değer veriyor belki de bunun sebebi Xbox One'ın Türkiye'de resmi olarak satışa çıkmaması olabilir. Yani iki cihaz da seni üzmez ama Forza gibi bir oyundan mahrum kalmak istemiyorsan ben Xbox One derim. Onun dışında çoğu oyun aynı gerçi PS4 Driveclub adlı oyunla Forza'ya karşı belki rakip olabilir ama sanmıyorum... Tabi imkan varsa ben ikisinin de alınması kanaatindeyim. :) Ama şunu da unutmamak lazım ilerleyen yıllarda PS4 bu donanım farkları ile arayı açabilir diye düşünüyorum. :)

Soundcheck
17-04-2014, 15:12

:) Daha telefon vs de aldırıcam o yüzden :)

Soundcheck
17-04-2014, 15:13
PS4'da ceken nedir?

4 senedir ps3 kullanıcısı öncesinde 3 senelikte ps2 kullanıcısı olmam

muratburunce
17-04-2014, 15:54
4 senedir ps3 kullanıcısı öncesinde 3 senelikte ps2 kullanıcısı olmam

bence artık xbox'a geçme vaktin gelmiş :D

facia
17-04-2014, 16:21
PS4'da ceken nedir?

1. uncharted
2. heavy rain
3. LBP
4. god of war
5. Gran Tourismo
6. the last guardian

liste daha giderde bence gerek yok. Exclusive oyunlar açısından ps fersah fersah önde...

Umut melek
17-04-2014, 16:33
Sene 1997 ilkokul bitmedi daha ps tr de yok nadir yani ilk çıkan kasadan beri ( 7502 ) sagda solda yuvarlak düğmeli hatırlayan arkadaşlar vardır .... o zamandan bu zamana okadar ps oynadım neden mi? Çünkü ilk çıkan oyun konsolu ps dir ve tr de resmi satışı yıllardır var.... bayılıyorumdum winning eleven serilerine ( orji japon ) yani şimdinin pes i :) sene oldu 2012 nin yazı xbox başladı resmi satılmaya türkiye de hadi dedim alayim bakayım nasıl cihaz.... evet kim ne derse desin bizi tıpkı dogana şahine mahkum eden insanlar gibi yıllarca ps ye mahkum edilmişiz :D bn yıllarca boşa oynamışım niye derseniz ikisinide kullanıyorum ikisinindede aynı oyunları her türlü karşılaştırma fırsatım oldu xbox ın kalitesi harbiden çok farklı forza icin demiyorum o zaten efsane ama ben hiç bir oyunda xbox taki oyun derinliği grafik görmedim....

Caner B.
17-04-2014, 16:35
Halo
Forza
Geow

Bunlar basli basina xbox almak icin neden.Xbox live in ezici ustunlugunu soylemiyorum bile.

s2k
17-04-2014, 16:38
Vay arkadaş benim bile kafa karıştı :D çok mu iyi bu xbox :beuj:

Cihaz fiyatı, oyun fiyatları vs vs ne durumda ?

Umut melek
17-04-2014, 16:48

Abim inan bak ben çok tarafsız doğrucu kıl biriyim neyse bende odur yani olduğu gibi söylerim xbox one eylül ayinda resmi satışı başlıyacak tr de ps4 ün başladı yılbaşından önce zaten fiyatlar aynı hemen hemen birbiriyle oyunlar değişiyor 120 / 150 gibi çıkış tarihi vs diye piyasası belli.:D bn yurt dışından getirttim abla var o yönden sıkıntım olmadı zaten bütün sitelerde yığınla var xbox oyunları sıkıntısız

Caner B.
17-04-2014, 16:51

500 dolar,pound,euro olarak degisiyor ulkeye gore.Ama 400 lere dustu diye de soylentiler var amerikada ve ingileterede tam bilmiyorum.Oyun fiyatlari da 60 dolar abi.

Kahn23
17-04-2014, 16:54
Ben Ocak Ay'ında buradan aldırmıştım Ps4'ü. 500küsür $'a geldi. Herşey dahil.

PS4 Consoles - Best Buy (http://www.bestbuy.com/site/olstemplatemapper.jsp?_dyncharset=UTF-8&_dynSessConf=6941805721073971496&id=pcat17071&type=page&ks=960&st=categoryid%24pcmcat296300050017&sc=Global&cp=1&sp=%2Bcurrentprice+skuidsaas&qp=&list=n&usc=All+Categories&nrp=15&fs=saas&iht=n&seeAll=&browsedCategory=pcmcat296300050017)

http://www.bestbuy.com/site/xbox-one/xbox-one-consoles/pcmcat303600050004.c?id=pcmcat303600050004

Soundcheck
17-04-2014, 18:06
Forza 5 ile ps4 te ne başacıkar ?

EmreS13
17-04-2014, 18:40
Ps oynadım xbox oynama fırsatım oldu fakat ps'in görüntü kalitesi bana biraz dandik geliyo hep.
Araştırma yapmıştım zamanında fakat xbox'ın görüntü kalitesi ve ses efekleri beni çok etkiledi.
Xbox one'ı resmi satışını bekliyorum dört gözle :D
Konuyu takipteyim bakalım ginalde ne çıkcak :D

Kahn23
17-04-2014, 18:47
Hangisini almalısın: PS4 mü Xbox One mı? | Stuff (http://www.stuff.com.tr/2013/12/hangisini-almalisin-ps4-mu-xbox-one-mi.html)

Umut melek
17-04-2014, 19:23
O üstün bu üstün falan filan hepsi hikaye ikisindede oynayın imkanınız varsa Xbox taki farki görceksiniz zaten you tube da bile her türlü tarafsız firmaların iki oyunu iki konsoldada açıp aynı anda oynayış videoları var ekranı ikiye bölüp saniyesi saniyesine koymuşlar.:D bende xbox oynamadan önce hadi ya napim xbox ı diyordum aşalıyordum ama ön yargı çok kötü bişey bunu öğrenmiş oldum kim neyi nasıl seviyorsa öyle oynasın bence.:) yukardaki arkadaşa da ilave ediyim forza ya hiç bi yarış oyunu yaklaşamaz ps de zaten gt oynayanlar forzayi görünce oha araçlara bak motor seslerine bak falan oluyor.:D

Onurkk06
17-04-2014, 19:53
Ben x box derim psyi sadece özel oyunlarını alıp oynamak ondan sonra da satıp x box almak lazım :)

Kahn23
17-04-2014, 20:14
Umut takip ettiğim kadarıyla yeni forzayı oynuyorsun. Eski forzayı da oynadıysan arada cok var mı?

atituti
17-04-2014, 20:21
Forzayi hic oynayamadim sesleri super izledim oynayanlarin yaninda bulundum duydum ama oynanişi hakkinda en ufak bir fikrim yok.youtube da gordugum kadariyla rezalet bir suruşu var yoksa hep iç mekandan oynandigi icinmi oyle geliyo ?

Canselmo
17-04-2014, 20:22
2 aydir deliler gibi xbox one ariyorum 1100 tl gibi rakamlara bulabilirsem forza 5 alip kendimi 1 ay eve kapatmaya planliyorum

Umut melek
17-04-2014, 20:26
Aynen dostum iyice aşmışlar bildiğin gibi değil gerçekle bu kadar bire bir olmuş oyun forza 4 te başladım xbox a orda bile hayret etmiştim 5 i oynuyorum suan mesaim bitti yeni eve geldim accam birazdan her defasında bıkmadan usanmadan oynuyorsun harbiden bak arabaya her hangi bi araba marka vs aklına ne geliyorsa iç kalorifer peteklerine okadar detaya girebiliyorsun direksiyonun iç döşeme radyosuna kadar onları da geç stock biniyorum sonra bi egzoz filtre vs yapıyorum en basit örneği gerçekteki sesle bire bir oluyo kesicisi turbosu blow off u vs çok acayip ya oynaman lazım kardeşim gerçekten Delirtmisler oyunu

ufuksaracci
17-04-2014, 20:56
Ps3-4 Xbox360- one hepsine sahibim . İki sistemde de gold(plus) üyeliğim var. Bana Ps daha çekici geliyor. Hatta sadece forza serisi için xbox'a gectim tamam sesler mükemmel ama bana göre GT serisi çok daha iyi bir similasyon oyunu. Arkadaşlardan biri demiş live gold ezer diye. Uzun yıllardır live kullanıyorum ezici bir yanını göremedim ki eksi bir çok yonü var psn'e göre.
Ama şu bir gerçek PS Türkiye için çok daha uygun bir alet. Gerek ikinci el gerek servis gerekse oyun açısından.

ufuksaracci
17-04-2014, 20:57
Ps3-4 Xbox360- one hepsine sahibim . İki sistemde de gold(plus) üyeliğim var. Bana Ps daha çekici geliyor. Hatta sadece forza serisi için xbox'a gectim tamam sesler mükemmel ama bana göre GT serisi çok daha iyi bir similasyon oyunu. Arkadaşlardan biri demiş live gold ezer diye. Uzun yıllardır live kullanıyorum ezici bir yanını göremedim ki eksi bir çok yonü var psn'e göre.
Ama şu bir gerçek PS Türkiye için çok daha uygun bir alet. Gerek ikinci el gerek servis gerekse oyun açısından.

Umut melek
17-04-2014, 20:57
Corolita1907 senin için ae86 trueno yapayım bu akşam dostum :D
http://i.hizliresim.com/YPva4k.jpg (http://hizliresim.com/YPva4k)

Caner B.
17-04-2014, 21:02

Live in psn e gore bir suru eksik yonu oldugunu soyleyen ilk kisi olabilirsiniz :)

Kahn23
17-04-2014, 21:04
Corolita1907 senin için ae86 trueno yapayım bu akşam dostum :D
http://i.hizliresim.com/YPva4k.jpg (http://hizliresim.com/YPva4k)

Misafir kabul ediyomusun :D

Umut melek
17-04-2014, 21:08
Başım üstüne ayıpsın ne zaman istiyorsan:) oyun konsol hepsi bahane dostluk muhabbet şahane :)

Cem.B
17-04-2014, 21:11
Psn ps3 te bakmistim en son bildigin kara duzen sistem gibiydi o bnmi yanlis hatirliyorum ?

ufuksaracci
17-04-2014, 22:00
Live in psn e gore bir suru eksik yonu oldugunu soyleyen ilk kisi olabilirsiniz :)

Peki +'sı ne ? Ciddi cşddş soruyorum . PSN plus bence daha güzel oyunlar veriyor her ay. Ve her platforma veriyor. En basiti PSn ile online oyun oynayabiliyorsun ücret vermeden. Bu bile başlı başına çok büyük bir artı. ( Live için emin değil değilim çünkü ilk aldığımdan beri live gold kullanıyorum )

Cem.B
17-04-2014, 22:05
Ps i tam bilmiyorum ama

Video,muzik,trailerlar,youtube,skype,internet explorer,facebook

Youtube da telefondan kontrol smartglass vsvs

Caner B.
17-04-2014, 22:07
Peki +'sı ne ? Ciddi cşddş soruyorum . PSN plus bence daha güzel oyunlar veriyor her ay. Ve her platforma veriyor. En basiti PSn ile online oyun oynayabiliyorsun ücret vermeden. Bu bile başlı başına çok büyük bir artı. ( Live için emin değil değilim çünkü ilk aldığımdan beri live gold kullanıyorum )

Cok daha kaliteli,daha cok aktivite secenegi,hacklenmeyen altyapi,surekli bakim derdi yok.Oyun verme konusunda microsoft biraz cimri kabul ediyorum.Ucret konusunada gelince kaliteli hizmet icin ucret istemeleri normal.Live uzerinde cok ugrasiyorlar cunku.En basiti ps3 te party chat olayi yoktu :) Bu bile basli basina tercih sebebi.Zaten bircok kisi gorebilirsiniz sadece live icin xbox secen :)

facia
17-04-2014, 22:24
Yılda 99TL vererek her ay 2 full sürüm oyun oynayabilirisiniz... Bu bile PSN i Live den daha çarpıcı yapar... saydığınız exclusivelere lafım yok ... Bende de hem xbox hemde ps var ancak forza haricinde xbox ı açmıyorum. Multiplatformlar da dahil olmak üzere diğer oyunlarıda hep ps de oynuyorum. Xbox iyi hoş ama TR için değil özellikle one ile getirdikleri birçok özellik tamamen abd kullanıcı kitlesini hedefliyor...

Grafik kalitesi olarak herkes xbox demiş ama ben hala bir uncharted3 kalitesinde oyun göremedim xbox da...
Multiplatform oyunlar Xbox da daha iyi demesin kimse o ps3 ilk çıktığı zamanlardaki konsolun farklı mimarisinden kaynaklı port etme sıkıntılarındandı. Son yıllarda çıkan oyunlarda böyle bir fark kalmadı.

one ve ps4 ikisinide henüz temin etmediğimden yorum yapmak istemiyorum ancak muhtemelen ilk önce ps4 alırım daha sonra one'ı temin ederim gibi geliyor. NE zaman ki MS Türkiye'ye önem verir aleti resmi yollardan satar. Türkçe oyun geliştirir o zaman xbox one bizler için alternatif olur...

O sebeple körü körüne bir konsol savunmak anlamsız geliyor ... BU yaşta fanboyluk yapmanında anlamı yok...

Ayrıca herhangi bir smart Tv'nin yapabildiklerini bu cihazlara özellik olarak sunan MS'i de kınıyorum... bunlara para harcıcaklarına adam gibi exclusive geliştirtsinler...

ufuksaracci
17-04-2014, 22:33
Cok daha kaliteli,daha cok aktivite secenegi,hacklenmeyen altyapi,surekli bakim derdi yok.Oyun verme konusunda microsoft biraz cimri kabul ediyorum.Ucret konusunada gelince kaliteli hizmet icin ucret istemeleri normal.Live uzerinde cok ugrasiyorlar cunku.En basiti ps3 te party chat olayi yoktu :) Bu bile basli basina tercih sebebi.Zaten bircok kisi gorebilirsiniz sadece live icin xbox secen :)

Diyorum işte ikisini de kullanıyorum ama elle tutulan birşey göremiyorum ki gercekten yıllardır kullanıyorum . Hacklenmeyen demişsin evet bir kere hacklendi bir daha olacagını sanmıyorum . Aktivite demişsin ama ne gibi aktiviteler yapıyorsun bilmiyorum, kaliteli hizmet demişsin somut birşey göremedim. Taraf tutmuyorum yoktu demişsin artık olduğuna göre o da eksin değil.

Ayrıca Facia'ya katılıyorum tamamen USA pazarına yönelik. Katılmadığım konu da xbox'ta da çok iyi oyunlar var ya yapma şimdi. Dip not xbox'ı sırf halo için almıştım hala da oynuyorum onun bir eşi de PS için yok

Cem.B
17-04-2014, 22:48
Valla kndi adima xbox one aldim ayda 1 oynuyorum eskisi kadar vaktim yok ama

Eski playstationciyim ve arabaci adamim elin japonlariyla amerikalilarinin yaptigi oyun makineleri icin fanboy luk yapmam :) ps3 vs xbox 360 da bile en basitinden pes oynasan xbox da grafik daha iyiydi ps4 daha dunya gozuyle gormedim ama ona bisi diemiycem :)

Caner B.
17-04-2014, 23:08
Diyorum işte ikisini de kullanıyorum ama elle tutulan birşey göremiyorum ki gercekten yıllardır kullanıyorum . Hacklenmeyen demişsin evet bir kere hacklendi bir daha olacagını sanmıyorum . Aktivite demişsin ama ne gibi aktiviteler yapıyorsun bilmiyorum, kaliteli hizmet demişsin somut birşey göremedim. Taraf tutmuyorum yoktu demişsin artık olduğuna göre o da eksin değil.

Ayrıca Facia'ya katılıyorum tamamen USA pazarına yönelik. Katılmadığım konu da xbox'ta da çok iyi oyunlar var ya yapma şimdi. Dip not xbox'ı sırf halo için almıştım hala da oynuyorum onun bir eşi de PS için yok

Suan cok yorgunum ve diger artilar aklima gelmiyor cidden :) Saglam kafayla dusunmek lazim.Internette karsilastirma konulari vardir onlar acilip incelenebilir.Live in ustunlugunun kabul edileceginden kesinlikle eminim.Usa pazarina yonelik oldugu da biraz hikaye.Ip vs ile halledelip tum uygulamalardan yararlanilabiliyor.Bir de aklima geldi xbox one da ozellik olarak uydu alicisi xbox one a baglanabiliyor.Tv izlerken oyun izlenebiliyor.Bir de oyun oynarken skype da goruntulu konusma olayi var :)

Halo zaten ayri bir efsane.Ozellikle Reach favorim multi acisindan :)

Caner B.
17-04-2014, 23:14
Yılda 99TL vererek her ay 2 full sürüm oyun oynayabilirisiniz... Bu bile PSN i Live den daha çarpıcı yapar... saydığınız exclusivelere lafım yok ... Bende de hem xbox hemde ps var ancak forza haricinde xbox ı açmıyorum. Multiplatformlar da dahil olmak üzere diğer oyunlarıda hep ps de oynuyorum. Xbox iyi hoş ama TR için değil özellikle one ile getirdikleri birçok özellik tamamen abd kullanıcı kitlesini hedefliyor...

Grafik kalitesi olarak herkes xbox demiş ama ben hala bir uncharted3 kalitesinde oyun göremedim xbox da...
Multiplatform oyunlar Xbox da daha iyi demesin kimse o ps3 ilk çıktığı zamanlardaki konsolun farklı mimarisinden kaynaklı port etme sıkıntılarındandı. Son yıllarda çıkan oyunlarda böyle bir fark kalmadı.

one ve ps4 ikisinide henüz temin etmediğimden yorum yapmak istemiyorum ancak muhtemelen ilk önce ps4 alırım daha sonra one'ı temin ederim gibi geliyor. NE zaman ki MS Türkiye'ye önem verir aleti resmi yollardan satar. Türkçe oyun geliştirir o zaman xbox one bizler için alternatif olur...

O sebeple körü körüne bir konsol savunmak anlamsız geliyor ... BU yaşta fanboyluk yapmanında anlamı yok...

Ayrıca herhangi bir smart Tv'nin yapabildiklerini bu cihazlara özellik olarak sunan MS'i de kınıyorum... bunlara para harcıcaklarına adam gibi exclusive geliştirtsinler...

Xbox one eylul de resmi satisla turkiye de cikacak abi.Turkce menu yapilir muhtemelen ancak turkce oyunun ille de olsun denmesini anlamiyorum.Bence tercih sebebi olacak bir konu degil :)

Koru korune savunmak degil tabiki yillarca ps kullandim.x360 da kullandim simdi one kullaniyorum.Bu tartismalar tabiki oldukca uzar gider sonu gelmez.En guzeli kim neyi seviyorsa onu kullansin :)

ufuksaracci
17-04-2014, 23:29
En güzeli imkan var ise iki sistemi de alıp tüm nimetlerinden faydanlanmak. One şu anda oyun açısından bence fersah fersah önde Ps4'ün tüm oyunlar PS3 bozması. Henüz işte bu be dedirtecek bir oyun yok PS4'te ama Forza 5 bile yeter ONE için .

Caner B.
17-04-2014, 23:33
En güzeli imkan var ise iki sistemi de alıp tüm nimetlerinden faydanlanmak. One şu anda oyun açısından bence fersah fersah önde Ps4'ün tüm oyunlar PS3 bozması. Henüz işte bu be dedirtecek bir oyun yok PS4'te ama Forza 5 bile yeter ONE için .

Her noktasina katiliyorum.Benim de acikcasi xbox tercih sebeplerim forza ve halo :)

Umut melek
18-04-2014, 07:51
15 Sene ps oynadım forza için 2012 yazında xbox 360 slim kasa almıştım tüm oyunları oynadım oynuyorum ps de falan aynı oyunları xbox da oynadım tarafsız biriyim bn harbiden xbox da daha kaliteli görüntü gördüm Suan one kullanıyorum forza olsun ryse son of rome fifa14 call of duty falan ps4 te var ama xbox ın görüntü kalitesi yok ps de ınternetmis multimis bilmem neymis bn pek onlara bakmam bilmem de zaten amacım oyun ve o oyunda en iyi görüntüyü zevki keyfi almak görmek yani dostlar tabiki fun olayı değil bu gördüğümü söylüyorum arkadaşlara da katılıyorum kim neyi seviyorsa onla mutludur zaten ama şurada bi gerçek var bu site türkiyenin en saglam arabacilarini barındırıyor burda ve hepimizin araba sevdası birdir tartışılmaz ve bu sebepten dolayı forza yı oynamayan arkadaşlara söylüyorum sadece bir kere oynayın eminim ps.nizi satıp geçersiniz. .. kendimden biliyorum 15 sene.ps.oynadım xbox a gectim ve ck.fark.gördüm

BOGA
18-04-2014, 08:32
Ps4'ü xbox one ile kıyaslamak isteyen lütfen ps4'te infamous oynasın. Onun haricinde söylendiği gibi diğer oyunlar eski sistemlerden bozma pek fark teşkil etmiyor fakat bu durum xbox one içinde öyle şu an için xbox one forza ryse ve dead risingle ile önde ama ps4 driveclub, the order gibi oyunlarla bir çıkış yapacaktır. Ben iki cihazı da evimde kullanıyorum ve gerçekten ne hız ne grafik olarak hiç bir fark yok. Ama şu bir gerçek ps4'ün donanımının üstünlüğünü ve daha yerli bir cihaz olduğunu kabul etmek gerekir. Ve şu an xbox one'ın grafikleri daha iyi diyenlerin bu kanıya nereden vardıklarını merak ediyorum. Marka fanatikliği yapmaya gerek yok. Herkes aldığı cihazı övüyor. Ben bu duruma düşmemek için iki cihazı da aldım artısını eksisini söylüyorum şu an için xbox forza 5 ve kinect ile benim gözümde daha önde...

s2k
18-04-2014, 09:23
Anladığım kadarıyla biri mercedes biri bmw :D:D:D

facia
18-04-2014, 12:40
Xbox one eylul de resmi satisla turkiye de cikacak abi.Turkce menu yapilir muhtemelen ancak turkce oyunun ille de olsun denmesini anlamiyorum.Bence tercih sebebi olacak bir konu degil :)

Koru korune savunmak degil tabiki yillarca ps kullandim.x360 da kullandim simdi one kullaniyorum.Bu tartismalar tabiki oldukca uzar gider sonu gelmez.En guzeli kim neyi seviyorsa onu kullansin :)

Neden tercih sebebi olmasın ki? Exclusive oyunlarını en azından Türkçe olarak çıkarabilirler PS yapıyor bunu MS niye yapmasın? ...

ufuksaracci
18-04-2014, 13:23
Türkçe oyun çok zevkli oluyor ya. Uncharted'da kusura bakma ama senin deden tam bir götmüş demesi beni benden almıştı :D

İug
07-09-2014, 21:41
Eğer Exc. oyunlar değilde daha çok ortak oyunlar oynuyorsanız ben ps4 derim. Sebebi ise donanımının ve bununla beraber görüntü kalitesinin xbox a göre 1 tık ileri olduğu. Zaten bunu sayesinde satışlarını katladı bütün dünyada. Ama Forza Halo vb. gibi xbox a özel oyunlar oynuyorsanız xbox mantıklı olacaktır. Burada xbox one ile ps4ten bahsediyorum, 360 ve ps3 kıstas değil.

Volkann
07-09-2014, 21:51
bence xbox özellikle forza için :)

johnie
11-03-2015, 16:46
Elim de Garanti bankasından kazanılmış , TEKNOSA da geçerlik 300 TL lik indirim mevcut. 200 TL ye satmayı düşünüyorum, ilgilenen olursa pm atabilir

johnie
11-03-2015, 16:47
XBOX one 300 TL indirim Kodu

fthdrn
11-03-2015, 16:54
Banada geldi indirim kodu ilgilenmek isteyen ulaşsın.

mustafasahin
13-03-2015, 21:58
Ben one çıkana kadar xbox cıydım ancak boyut ve performansdan ötürü bu nesil ps4 daha mantıklı bir seçim

Burak-Akın
22-05-2015, 12:06
Konu çok yararlı olmuş. Haftaya ps4 alicaktim simdi xbox dusunuyorum

mert_can 41
22-05-2015, 14:42
Eskiden xbox daha ucuzdu şimdi vicdansızlar aynı para yapmış ilk ps4 alıp gta5-uncharted4-witcher 3-projct car için ps4 alacam daha sonrada içimde kaldığı için sırf forza için alabilirsem xbox :D

ilkay325i
27-05-2015, 12:31
Dün D&R Da forzaHorizon2 Denedim 45dk kadar :D Sabahtan beri de Youtube'da videolarını izliyorum. Kararım kesin 2Hafta içerisinde Xbox one Ve ForzaHorizon2 Alıyorum.

aTaBeY
27-05-2015, 12:39
Dün D&R Da forzaHorizon2 Denedim 45dk kadar :D Sabahtan beri de Youtube'da videolarını izliyorum. Kararım kesin 2Hafta içerisinde Xbox one Ve ForzaHorizon2 Alıyorum.

Eğer birde Tech grubuna gelirsen whatsapdan akşamları orda efsane bir yol var orda 8-9 kişi kapışmalar oluyor. Şöyle söylim sabaha karşı yatarsın ancak okadar eğlenceli. Otobanda s2000 lerle gazlamalar trafik yapmalar vs de cabası :D Bekleriz en kısa zamanda :)

by.gkn
27-05-2015, 12:44
Ben xbox one aldım çok çok memnunum ps4 de oynadım arkadaşlarımda ama xbox joystick olarak bile çok kaliteli geliyor bana ps4 e göre. Forza oynamak bile xbox almak için çok büyük bir faktör oluyor.

ilkay325i
27-05-2015, 15:39
Eğer birde Tech grubuna gelirsen whatsapdan akşamları orda efsane bir yol var orda 8-9 kişi kapışmalar oluyor. Şöyle söylim sabaha karşı yatarsın ancak okadar eğlenceli. Otobanda s2000 lerle gazlamalar trafik yapmalar vs de cabası :D Bekleriz en kısa zamanda :)

Gelmezmiyim yaa :D

Mutlu Değerli
27-05-2015, 15:54
Nasipse hem PS4 hem Xbox alıcam bu yaz sonu :D 2side en üst seviyedeki konsollar

Dragger
27-05-2015, 18:37
PS4 alırsanız kendi kendinize XBOX1 alırsanız her akşam Techten 8 10 kişiyle oyun oynarsınız, fark bu :)

ilkay325i
28-05-2015, 21:04
PS4 alırsanız kendi kendinize XBOX1 alırsanız her akşam Techten 8 10 kişiyle oyun oynarsınız, fark bu :)

Geliyorum Finallerden sonra Dragger :)

Burak-Akın
28-05-2015, 21:20

1-2 haftada bende aranızdayım :)

Istilldo
14-08-2015, 13:34

horizon mu takılıyorsunuz ?

Snake
14-08-2015, 14:24
horizon mu takılıyorsunuz ?

http://www.techturkey.com/forum/oyunlar-ve-oyun-konsolllari/196746-tt-xbox-team.html?highlight=XBOX+ONE

hanz10
06-10-2015, 18:53
Beyler merhaba ps4 almayi düşünüyorum ama 500 gb ila 1 TB arasında kararsız kaldım. 1 tb olan + fifa 2016 hediye ediliyor 1.499 tl fiyati var birde sıfır kutu içerisinde 1 kol mu 2 kol standart olarak mı çıkıyor yoksa +1 kol biz mi alıyoruz? Kullanan arkadaşlar +,- yorumlarini paylaşabilir mi ? 7/24 oyun oynamak gibi bir durumum yok hafta içi 2 saat hafta sonu 3 saat belki.

onursumer
06-10-2015, 20:00
Beyler merhaba ps4 almayi düşünüyorum ama 500 gb ila 1 TB arasında kararsız kaldım. 1 tb olan + fifa 2016 hediye ediliyor 1.499 tl fiyati var birde sıfır kutu içerisinde 1 kol mu 2 kol standart olarak mı çıkıyor yoksa +1 kol biz mi alıyoruz? Kullanan arkadaşlar +,- yorumlarini paylaşabilir mi ? 7/24 oyun oynamak gibi bir durumum yok hafta içi 2 saat hafta sonu 3 saat belki.

tüm paketlerin içerisinde 1 kol var , yanında 2. kol hediyesi yok ise senın alman gerekli

500gb hiç mantıklı değil , ozellikle storeden alışveriş yapmaya başladıktan sonra kesinlikle yetmiyor, oyunlarda ciddi yer kaplıyor eskisi gibi değil

şuan benim xbox 500gb ve %75 doldu bile

hanz10
06-10-2015, 21:40
tüm paketlerin içerisinde 1 kol var , yanında 2. kol hediyesi yok ise senın alman gerekli

500gb hiç mantıklı değil , ozellikle storeden alışveriş yapmaya başladıktan sonra kesinlikle yetmiyor, oyunlarda ciddi yer kaplıyor eskisi gibi değil

şuan benim xbox 500gb ve %75 doldu bile

Teşekkür ettim bilgi için :)

Dragger
07-10-2015, 07:44
Xbox tavsiye ederim, ps4 pişmanlıktır :)

mami78
07-10-2015, 09:15
Ps3 ten sonra Xbox One aldım ve çok memnunum :) Kesinlikle tavsiye ederim..

blumenberg
07-10-2015, 10:44

bende sizin gibi bir ikilemde idim, biraz bir araştırma yapmıştım almadan önce.
1tb lik seri chassis b yani cuh-1116 bunlarda sadece HDD 500 lük yerine 1tb ile değişmiş yani yepyeni bir alet değil.Eski B serisinden bi konsolun 500gb lık hdd'sini 1tb lık ile değiştirmişler tekrardan satıyorlar.
500 gb'lık versiyondan aldım. Alırken dikkat edin, sonu Cuh-1216 olacak, paketin ön sağ altında yazıyordu sanırım.

XTuNeR
08-10-2015, 09:55
Ben de bugün xbox one alıcam fakat forza 6 ile horizon 2 arasında kaldım online hangisi daha zevkli olur

Snake
08-10-2015, 10:21
Ben de bugün xbox one alıcam fakat forza 6 ile horizon 2 arasında kaldım online hangisi daha zevkli olur

Her ikiside zevkli.Horizon 2 arcade tarzı. Şu an xbox live da indirimli olarak satılıyor. Forza 6 alman daha iyi olucaktır. Konumuzuda bir incele
http://www.techturkey.com/forum/oyunlar-ve-oyun-konsollari/196746-tt-xbox-team.html?highlight=Xbox+ONE

Thejustice
08-10-2015, 10:30
oynamak istediğiniz oyuna bağlı. gamepad olarak yorumlarsan xbox one gamepadi birinci sınıf. ps4'ün kolu oyuncak gibi kalıyor onun yanında. ayrıca ikisiyle de bir saat oyun oyna, bir saat sonunda ps4 kolu ile ellerinin yorulduğunu görürsün. tech specler bildiğim kadarıyla hemen hemen aynı. ama ben olsam kinect ile birlikte xbox one alır keyfime bakarım.

Tunç
08-10-2015, 10:31
xbox one dusunuyorum bende bunlarda kırılıp oyun yukleme sansımız varmı sanırım 360 larda oluyor

Snake
08-10-2015, 10:41
Bildiğim kadarıyla Xbox One kırılmıyor. Şu an için en azından.

onursumer
08-10-2015, 10:54
xbox one dusunuyorum bende bunlarda kırılıp oyun yukleme sansımız varmı sanırım 360 larda oluyor

one için birşey yapılamıyor uzun surede yapılamaz diye düşünüyorum

Burak-Akın
09-10-2015, 01:09

Kırmaya gerek var mı ?

Dragger
17-10-2015, 13:58
Kırarsan kendi kendine kariyer yaparsın oyunlarda o da maximum 1 haftada biter konsolun paslanır durur.

Kırdırmayıp para ile oyun alırsan her zaman online birileriyle yarışma şansın olur.

Xbox one alırsan her gece en az 8 10 kişiyle gazlarsın.

Dragger
17-10-2015, 13:59

Horizon2 açık dünya, dilediğin gibi sokaklarda gazlıyorsun.

Forza6 çok daha iyi, oynanış falan direk farklı. Sadece pistler var.

Biz hepsini oynuyoruz, şu an Forza6 yeni olduğu için revaçta. İkisini de al bence horizon2 indirimde şu an zaten.

giray_girgin
13-12-2015, 22:34
Merhaba 2007'de tanıştım xbox 360 arcade cihaz alarak.Çok keyif almıştım ardından isviçreden hediye olarak getirilen slim kasa ile devam ettim oyun serüvenine ardından arkadaşlarımın baskısı üzerine birkerede sony dene dediler ve direk ps4 aldım pişman değilim gerek türkçe dil desteği herşeyiyle ülkemizi kâle aldığını düşünüyorum nezaman ms türkçe sil desteği getirir ozman xbox one alabilirim.

SAYGIN
14-12-2015, 02:46
Türkçe desteği derken,zaten var Türkçe Xbox one da..

birtanakbala
14-01-2016, 08:20
Tercihim PS4'den yana. Bana kalırsa çoğu oyunda daha gerçekçi grafiklere ve heyacanlara sahip. Karşılıklı oynarken de Fifa, GTA ve COD gibi oyunlarda daha iyi olduğunu düşünüyorum.

onurc
14-01-2016, 08:51
ps4 te mevcut yarış oyunları bence xbox a göre iyi değil.drive club iyi görünüyor.fakat forza apayrı bir dünya.