PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Renault Fluence enjeksiyon sorunu ( ACİL )

Kahn23
18-04-2014, 08:35
Arkadaşlar,

İşyerinden bir arkadaşımızda 2011 model benzinli EDC olmayan eski nesil otomatik Fluence var. Yalnız bu araç 6 ay'da 4 defa enjeksiyon hatası verdi. Araç her servise gidip çıktıktan sonra Renault tarafından bu hata bi daha olmayacak bilgisi verildi. Araç garanti kapsamında olduğu için yapılan ücretlerden herhangi bir ücret alınmadı ama garanti süresi Ağustos Ay'ında bitiyor.

11.07'de 20.470km'de servise giriyor "Kam Mili Kaptörü" değişiyor.

03.08'de 20.581km'de tekrar servise giriyor ve yine "Kam Mili Kaptörü" değişiyor.

Son olarak 06.09'da 22.229km'de tekrar servise giderek bu sefer sorunun beyinden kaynaklandığını söyleyerek "Enjeksiyon Beyni" ni değiştiriyorlar.

Geçen hafta aynı hatayı gösterge ekranında tekrar verdi. Durum avukatlık oldu artık. Üniversiteden mühendisler gelecek sanırım sorunu çözmek için.

Forumda teknik olarak üstün bilgilere sahip arkadaşlar var. Sizlerden bu konuda yardım ve bilgi rica ediyoruz.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Renault Aracımın Enjeksiyonu Arızalı. Başlıklı Şikayet (http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2376010/renault-aracimin-enjeksiyonu-arizali/q66fb)

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/04/18/fatura1.jpg
http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/04/18/fatura2.jpg
http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/04/18/fatura.jpg

Kahn23
18-04-2014, 09:51
Konu arkalarda kalmasın. Ne yapılabilir konusunda bilgilere ihtiyacımız var.

Kahn23
18-04-2014, 15:57
Yok mudur fikir yürütecek birileri :D ?

DOHC
18-04-2014, 16:08
Emin olmamaklar birlikte kanunda "aynı arızanın 3 defa tekrarı veya farklı sebeplerden dolayı 4'ten fazla servise giden cihazlar için iade hakkı vardır" gibi bir madde vardı.
Bu durumda servis kayıtlarının belgelenmesi önemli.

Kahn23
21-04-2014, 12:10
Aracın 5.kez servise gitme ihtimali yok. Çünkü 5.kez gittiği zaman dava açma hakkı yasal olarak bitiyor. Gösterge ekranında da aynı hatayı vermeye devam ediyor.

DOHC
21-04-2014, 12:27
Aracın 5.kez servise gitme ihtimali yok. Çünkü 5.kez gittiği zaman dava açma hakkı yasal olarak bitiyor. Gösterge ekranında da aynı hatayı vermeye devam ediyor.

5. kez gidince nasıl dava açma hakkı bitiyor? Kanundan anladığım esas o zaman başlıyor dava açma hakkı?

forwett
21-04-2014, 16:51
bildiğim kadarıyla aynı hata üçüncü kez tekrarlanırsa ayıplı mal sayıp aracın yenisini talep edebilirsin.

Risendark
21-04-2014, 19:52
Yani alakası var mı aynı kanunlar üzerinden mi yürütülüyor bilmiyorum ama evimizdeki kombi 4 kez arıza yaptı ve 5 inci arıza dan sonra iade olacağını söylemişlerdi o şekilde ayıplı map olarak kabul ediliyormuş belki araç içinde aynı prosedür geçerlidir. Allah kolaylık versin uğraşmak zor :(

İbrahim33
16-06-2018, 08:58
hortlatmak zorundayım :)

1.5 dci 110 hp edc bi fluence var. enjeksiyon arızası , motorda hasar riski , egsoz gazını kontrol edin diyor ekranda.

orjinal cihazına bağlattım. turbo basınç sensörü arızası veriyor bitek. 3 tane basınç sensörünü diğer çalışan bi fluenceden değiştirip denedik , arıza devam etti. sorunu çözemedim.

ekranda şu anda sadece enjeksiyonu kontrol ettirin yazıyor.

tesisat işi olabilir mi acaba ? ya da pompa enjektör ?

sportwagon
16-06-2018, 12:00
Aynı araç ve sorun bende vardı, hatayı sildirip, depoya 1 adet enjektör temizleyici ekleterek bahsettiğiniz sorundan kurtulmuştum.

Birkan61
17-06-2018, 16:13
hortlatmak zorundayım :)

1.5 dci 110 hp edc bi fluence var. enjeksiyon arızası , motorda hasar riski , egsoz gazını kontrol edin diyor ekranda.

orjinal cihazına bağlattım. turbo basınç sensörü arızası veriyor bitek. 3 tane basınç sensörünü diğer çalışan bi fluenceden değiştirip denedik , arıza devam etti. sorunu çözemedim.

ekranda şu anda sadece enjeksiyonu kontrol ettirin yazıyor.

tesisat işi olabilir mi acaba ? ya da pompa enjektör ?

ibrahim aga benim eski şirket arabası bahsettiğin flueance'ın götü kesik olanıydı dci + edc

komik olcak ama akü'den bile olabilir :D basit bir çözüm olduğu için öncelikle denemeni tavsiye ederim. Daha 24.000'deyken motorda hasar riski, direksiyon arızası gibi arızalar almıştım araçtan. Akü'den çıkmıştı sorun

Ayriyetten 170.000km civarında yine enjeksiyon ve egsoz emisyon hatası almıştım, sorun egr valfinden çıkmıştı. Bizim araçlar kiralık olduğu için yetkili serviste söküp temizleyip takmışlar, sonradan o da çözüldüydü. Devamlı opet mazotu ve sürekli uzun yol kullanırdım birde

Sıfır km alıp 210.000 km kullandım bu kombinasyonu, pompa enjektör gibi şeylerden hiç arıza yaşamadım

Şimdi yeni kasasını kullanıyorum bakalım ne olacak :D

İbrahim33
17-06-2018, 22:25
Birkan61 , yarın ilk olarak aküden başlayacağım o zaman. Racing27 çağrı da watsaptan egr den olabiileceğini söylemişti. bi bakalım inş direk aküdendir. :D

BurakYozgat.
18-06-2018, 08:14
7 ay kullandığım şirket aracımızda da bil fiil yaşadığım problemdir. Bununla birlikte egzoz emisyon arızası da alıyordum.

Kemalteprette soktuğum her bakımda dile getirmeme rağmen çözülemedi. Kafasına göre arızayı veriyor kafasına göre siliyordu.

Aküden olma ihtimalini de sordum kontrol ettik akünüzle alakası yok dediler beyinden sebep veriyormuş.