PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MSD ignition box

Jehuty
08-11-2005, 06:14
Slmlar

duyduğuma göre hondaların en büyük zaafı zayıf ateşleme sistemiymiş bende bunun üzerine arabamı alır almaz üzerindeki eski bujileri ve buji kablosunu NGK'nın spark plug wire ile ngk iridium bujilerle değiştirmek oldu eskiyi yenileyince kaybedilen iletkenlik biraz düzeldi tabii (fark edilecek kadar)

benim merak ettiğim MSD'nin ignition box'ını (6200A) benim arabaya taksam artı birşey kazanırmıyım merak ettiğim birşey daha var distribütör capini değiştirmem gerekirmi ? yada arabam karbüratörlü olduğu için Rev limitörlü modeli olan 6AL serisinden mi almalıyım ?
http://static.summitracing.com/global/images/prod/large/msd-6200.jpg
şimdiden teşekkürler

93SI
08-11-2005, 20:43
Valla kanka bence bi karar ver swap yapıcanmı??yoksa bunlamı gidicen??

93SI
08-11-2005, 20:46
Yani model konusunda deişiklik olur diye dedim.

sami_z01
08-11-2005, 23:54
selam

evet guc alirsin....ama artik msd serisi digital seri cikardi cok daha iyi...

hem 6a..hemde digital 6 kullndim..digital cok iyi...uzerinde nos rotar devir keseci secenekleri var

buji araligini aciyorsun sadece...distributor capini degisecegini sanmiyorum keyfi olur mecbur dilsin alark hatirliyorum..

saygilar
sami

Jehuty
09-11-2005, 13:30
Digitallerin farkı nedir kesiciye ihtiyaç duyacakmıyım çünkü arabamda kesici yok karbüratörlü olduğu içinde Nitro şansım yok (wet hariç oda kırıcı olur) arada çok fark varsa digitale kayalım yoksa işimizi görecekse boşuna paramızı harcamayalım :)

Jehuty
09-11-2005, 13:35
Valla kanka bence bi karar ver swap yapıcanmı??yoksa bunlamı gidicen??
yok kardeşim ben bu motoru kırmaya karar verdim zaten bu MSD dediğim şey universal gibi bişi V8 motorada takabiliyorsun benim motorada, B16,D16 falan yani aklına gelebilecek her motora takabiliyorsun tek gereken daha iletken bir buji kablosu MSD-NGK-HKS tarzı spark plug wires diye geçenlerden..
birde iridium 4 tırnaklı bujilere ihtiyacın var gerisi yalan yani ;)

sami_z01
09-11-2005, 20:33
selam

digital in uzerinde devir kesicinin yerini istedigin gibi ayarliyabilirsin

daha yeni teknoloji

bana sorarsan en faydalisi..yuksek sikistirma kullandiginda ozellikle mars dinemosu zorlandiginda ve ozellikle yaz aylarinda (japonlarda fazla olmuyor ama v8 lerde ozellikle) hot start denilen sicaklikdan dolayi mars donmede zorlanir burada avansi geri cekerek calismana yardim eder

http://www.msdignition.com/

saygilar
sami

Jehuty
09-11-2005, 23:22
Slm Sami gösterdiğin ilgiye teşekkür ederim
az önce araştırdım summitracingten satın aldığım taktirde
Msd 6200 (6A)=180 dolar bana gelişi 288$
Mds 6520 Digital-6 Plus Cd ignition =310 dolar bununda gelişi 496$

şimdi bunların arasındaki farkları okudum ama kullanmadığım için tam olarak kestiremiyorum sence fiyat/performans olarak hangisi alınır??

sami_z01
09-11-2005, 23:35
selam

her nekadar msd tech aralarinda performans olarak 1 fark yok desede .benim arbam icin konisim ..fark var diyebilirm ..

butce limitli ise 6200..uygunsa digital....

saygilar
sami

easy
11-02-2007, 03:23
hondaicin en iletken buji kablosu hangisi 8.5mm bide 9.5mm falan diye ölcüleri var hangisi daha iyi iridyum bujiler marka fiyat bilen varmi??

tolga900
11-02-2007, 03:29
güzel bilgi paylaşım için tskler

Juggernaut
12-02-2007, 01:28
Tam olarak ne işe yarıyor?

koray@si
16-02-2007, 09:47
hondaicin en iletken buji kablosu hangisi 8.5mm bide 9.5mm falan diye ölcüleri var hangisi daha iyi iridyum bujiler marka fiyat bilen varmi??

Hondalarda 8-8.5 mm den kalın kablo tavsiye etmiyorlar.
Bide msd blaster die bi aygıt var fıyatıda daha makul.Ama ne işe yaradığını tam olarak cozemedim hala

easy
18-02-2007, 03:07
eyvallah sagol bende buji kablosu yok mus direk ateleme bujilerle yirtim yani :))

Jehuty
18-02-2007, 14:37
eyvallah sagol bende buji kablosu yok mus direk ateleme bujilerle yirtim yani :))

sende araba ne var merak ettim altta Honda D16 yazmışsın ama sanırım başka arabadan bahsediyorsun

Jehuty
18-02-2007, 14:42
Bu konuyu civic varken açmıştım şimdi Crx aldım ve konuyu şöyle toparlamak gerekirse MSD ignition box sadece timing ve retard ile alakalı çözümlerde işe yarıyor artı Rev limiter var ama asıl gücü üretenler MSD Blaster. Ben Crx için distribütör kapağını aldım daha sonra kapak orjinal coil ile çalışmadığı için kapağın içinden coil sökülüyor ve MSD External coil alınıyor o monte ediliyor Blasterda bunlara ek olarak bağlanıyor anahtar burada Blaster güçlü ateşleme onun sayesinde oluyor.
Kablolara gelince iridium NGK kablo ve bujileri bunlara ek olarak daha iletken olduğu için çok yararını gördüm 8mm kullanıyorum memnunum başka bir konuya yazmıştım orada parça numaraları var D16A9 için parça numarası gerekirse söyleyin yardımcı olurum.

easy
20-02-2007, 01:24
bende D 16V 2004 model honda var buji kablosu göremedim sordumda bu direk atesleme dediler bide iridyum bujiler icin pek verimlidegil dediler islanma yapabilyormus turbo araclar icin idal diyee söylediler buneden den bosch 4tirnak düsünyom ama bosch un sitesine girdimde buji ürün kodu yada buna benzer bisey bulamadim parcacilara sordumda vardiyorlar kafasina göre veryorlar urastiryorlar ondan gerci daha almadim bakalim fiyatlarida karsilastirmak di aslinda bilen varsa yazarsa sevinirim