PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım: AEM E-Manage

RedSun
20-04-2014, 17:35
selamlar,

e-manage aklımı çeliyor son zamanlarda ama bir kaç türü var ve hangisini alıcağımı bilmyiorum.

e-manage ultimate yada e-manage var. e-manage aracın kendi ecusu ile çalışıyor ve asıl sormak istediğim aracın ecusuyla çalışan e-manage esp'yi devre dışı bırakmama neden olurmu?

esp devre dışı kalmadan kullanabilceğim bir standalone yada piggyback varmıdır?

boosted_pug
20-04-2014, 20:02
Aracinizdaki esp iptal olmadan istediginiz ecuyu takabilirsiniz esp nin ecu ile baglantilari kesilmeden montaj yapilabilir. Orjinal ecu arac üzerinde kalir ikinci takilan standalone ecu enektör ve atesleme sistemini kontrol eder. Daha önce wv , bmw ve citroen araclara bu sekilde montaj yaptim bi sorun yasamadim. Demek istedigim teoride sorun olmadan montaj yapilabilir sorun olmaz.

RedSun
20-04-2014, 21:33
Aracinizdaki esp iptal olmadan istediginiz ecuyu takabilirsiniz esp nin ecu ile baglantilari kesilmeden montaj yapilabilir. Orjinal ecu arac üzerinde kalir ikinci takilan standalone ecu enektör ve atesleme sistemini kontrol eder. Daha önce wv , bmw ve citroen araclara bu sekilde montaj yaptim bi sorun yasamadim. Demek istedigim teoride sorun olmadan montaj yapilabilir sorun olmaz.

valla dostum tüm merak ettiğim konularda bilgi sahibisin, taktir ettim.

buna göre e-manage mi yoksa e-manage ultimatemi yada başka ne almalıyım?

boosted_pug
20-04-2014, 21:40
Tesekkürederim ne emenage nede ultimate i tavsiye ederim ki öle bile olsa bu cihazlari senin arabanda calistirmak biraz zor bence vems, ms3, halltech 1000, aem ems4 gibi bi standalone alirsan cok daha memnun kalirsin

RedSun
20-04-2014, 21:47
sanırım sen bağlıyorsun bu sistemleri, bu hafta yunanistanda mrs sahibi bir arkadaşım bana e-manage ultimate wiring şemasını yollicak, bende sana atarım eğer yapılabilcek gibiyse ilk seçeneğim e-manage olur yok olmayacak gibiyse seni dinleyip haltech 1000 üzerinde yoğunlaşıcam. Eğer sen bağlıyorsan kapını çalıcam bu konu için :)