PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : race chip sorunu

efermzn27
21-04-2014, 19:05
bugun race chip almak için gittim taktılar racechip pro2 aracım 1.5 cdi 109 ps 240nm tork mercedes a 180 dizel butun işlemler bittikden sonra aracı denedım ve aracta hic bi degişiklik olmadı ben hıssedemedım neden acaba basına gelen varmıdır ?
not: taktıkları racechip pro2 bana ikinci el baska bi aractan cıkma gibi geldi kutusunu falan gormedım acaba baska aractan takıldıgı içinmi etkisi olmadi dyno aletlerınde bakım varmıs 1 hafta sonra tekrar gidicem dyno icin
yardimlarinizi bekliyorum

Boldenon
21-04-2014, 19:12
sizin yerinizde olsa geri iade eder yazılım yaptırırım eğer oluyorsa. ayarları kısıktır kutunun. içinde 2 tane ayar butonu var.

efermzn27
21-04-2014, 19:25
sizin yerinizde olsa geri iade eder yazılım yaptırırım eğer oluyorsa. ayarları kısıktır kutunun. içinde 2 tane ayar butonu var.

araci cok uzun sure kullanmıcagim için box a yoneldim ve zaten dynoları calıstıgında gıdıp dyno uzerınde verileri gorup almaya karar verdim zaten su anda takılı degıl aracta

Mehmet Gazihan
21-04-2014, 19:34
İlk denemenizin başarısızlığına üzüldüm.

Sonraki denemeleriniz için iyi şanslar.

efermzn27
21-04-2014, 19:36
İlk denemenizin başarısızlığına üzüldüm.

Sonraki denemeleriniz için iyi şanslar.

tesekkurler karar vermişken boyle birsey olması umudumu kırdı diyebilirim istanbulda olsam yaniniza ugrardim

Mehmet Gazihan
21-04-2014, 19:46
tesekkurler karar vermişken boyle birsey olması umudumu kırdı diyebilirim istanbulda olsam yaniniza ugrardim

Sağlık olsun.

efermzn27
21-04-2014, 19:55
Sağlık olsun.

aynen yapcak bisey yok dnyo uzerinde gormeden içim rahat etmicek

McKrop
21-04-2014, 20:35
Çok büyük bir beklenti içinde olmayın derim. Öyle afilli boxla kutuyla falan olcak iş değil :)

ferroo
21-04-2014, 21:12
aracın gıdısınde hıcbır farklılık yoksa dyno uzerınde fazla (tork/hp) cıksa ne fark edıcek ıcınız rahatlıcakmı?

efermzn27
21-04-2014, 21:18
Çok büyük bir beklenti içinde olmayın derim. Öyle afilli boxla kutuyla falan olcak iş değil :)

haklısınız tabiki ama bulundugum sehirden dısarı cıkamıyorum ve dogal olarakda adi belli yaptıgi işler belli olan yerler varken bilmedigim yere yazılım konusunda guvenmıyorum ve box a yoneldım aracıda cok uzun bı sure kullanmıcagım için önerilere acıgım

efermzn27
21-04-2014, 21:19
aracın gıdısınde hıcbır farklılık yoksa dyno uzerınde fazla (tork/hp) cıksa ne fark edıcek ıcınız rahatlıcakmı?

yok zaten ben yeni kutusunda sıfır açılmıs gormek ıstıyorum dedım tekrar siparıs verdim dyno calıstıgında gidicem sıfır kutusundan cıkarılmıs racechip takıldıgında farklı olucagını umuyorum sonucların yine değisim hissetmezsem stock binmekten baska carem yok

ozoozo
21-04-2014, 21:57
Antepte çıktığınız dyno ne kadar sağlıklı olabilir ki ? Kimde adam gibi dyno varmış merak ettim. Bende antepliyim. Çakma çukma computer testlerdeki dynolardan ise zaten uzak durun , birde yukarıda bir arkadaş çok güzel söylemiş , sizin hissettikleriniz değişmedikten sonra dyno da 500 hp gösterse ne çare :) en güzel dyno yola çıktığınızda karşılığını aldığınız dyno bana göre , aracın muadilleri ile denersiniz ve az çok size bir şeyi gösterir. Eğer uzun süre binmeyecekseniz ve illa bir güç istiyorsanız yazılım yaptırmanızı tavsiye ederim , satacağınız zamanda stock a çevirip satarsınız. Antep-Adana 1.5-2 saat sabahtan çıkarsınız , öğlene kadar bütün işlerinizi halledip gelirsiniz :) , yanlış hatırlamıyorsam megachips inde antep bayiisi vardı.

hayırlı akşamlar.

efermzn27
21-04-2014, 22:16
Antepte çıktığınız dyno ne kadar sağlıklı olabilir ki ? Kimde adam gibi dyno varmış merak ettim. Bende antepliyim. Çakma çukma computer testlerdeki dynolardan ise zaten uzak durun , birde yukarıda bir arkadaş çok güzel söylemiş , sizin hissettikleriniz değişmedikten sonra dyno da 500 hp gösterse ne çare :) en güzel dyno yola çıktığınızda karşılığını aldığınız dyno bana göre , aracın muadilleri ile denersiniz ve az çok size bir şeyi gösterir. Eğer uzun süre binmeyecekseniz ve illa bir güç istiyorsanız yazılım yaptırmanızı tavsiye ederim , satacağınız zamanda stock a çevirip satarsınız. Antep-Adana 1.5-2 saat sabahtan çıkarsınız , öğlene kadar bütün işlerinizi halledip gelirsiniz :) , yanlış hatırlamıyorsam megachips inde antep bayiisi vardı.

hayırlı akşamlar.

zaten ben dikkat ettiysenız yeni chip istettim dedim yine bi degisiklik hissetmezsem almıcam dedim :) zaten gidip gelmekte sorun yok sureklı cıkamam ama bi sekilde adanaya giderim tabiki ama ben mehmet gazihanla konustum araca yazılım yapılamıcagını ve megabox ı onerdı kendısı bende fırsatım varken racechipi denedım ama etkılı olmadi tekrar denedıgımde etkısı olmazsa metsana megachip bayisine gidicem bakalim orda nasıl olucak

efermzn27
21-04-2014, 22:19

hayırlı akşamlar.

bu arada fark otomotiv var teymur otonun arkasında racechip bayiiligi varmıs oraya gittim fakat yaptıkları işi pek onaylamıyorum acıkcası kabloları acılmıs falan bi sekilde racechip pro getırdiler :icon13:

01ayk01
21-04-2014, 22:36
almasaydin o zaman. ucuz diye aldiginiz urunler sonradan basinizi agritabilir. insanlar box takmaya korkarken sen 2. el box alip , kutusunu bile gormeyip , ustune ustelik kablolar fln kesin kabul edip isi bilmeyen bi yerde bunu yaparak araciniza yarardan cok zarar getirecektir. ve ilk denemenizin olmamasi hevesinizi kiracaktir. yerinizde olsam box'u iade eder parami alirdim. kolay gelsin.

efermzn27
21-04-2014, 22:40
almasaydin o zaman. ucuz diye aldiginiz urunler sonradan basinizi agritabilir. insanlar box takmaya korkarken sen 2. el box alip , kutusunu bile gormeyip , ustune ustelik kablolar fln kesin kabul edip isi bilmeyen bi yerde bunu yaparak araciniza yarardan cok zarar getirecektir. ve ilk denemenizin olmamasi hevesinizi kiracaktir. yerinizde olsam box'u iade eder parami alirdim. kolay gelsin.

kardesim zaten yukardaki yorumlardada yazıo ben 2. el almadim onlar oyle getırdı ve bende iade ettim zaten param cebimde duruyo sıfırını ıstettım onun yerine ki ucuzda degil 300 euro gibi bi fiyatıda var zaten adamların yaptıgı bi işlem yok sadece beyine soketlerı baglıolar bu kadar ama sitesinde 135ps 310nm tork olur arac yazıo fakat takınca ben hıc oyle hısstemedım sorun orda

01ayk01
21-04-2014, 22:42
pardon o zaman mevzuya 2 kelime okuyup dalmamak gerekiyomus :) mehmet gazihan'la gorusmenizi oneririm. yukarda yorum yazmis zaten. dizel'lerde oncu olan insanlardan. olacak biseyi varsa size onerir yaparsiniz. eger onermez ise bu racechip olayini sokun alabilirseniz paranizi alin derim.

efermzn27
21-04-2014, 22:47
pardon o zaman mevzuya 2 kelime okuyup dalmamak gerekiyomus :) mehmet gazihan'la gorusmenizi oneririm. yukarda yorum yazmis zaten. dizel'lerde oncu olan insanlardan. olacak biseyi varsa size onerir yaparsiniz. eger onermez ise bu racechip olayini sokun alabilirseniz paranizi alin derim.

parami aldım chipi iade ettim zaten mehmet beyle gorustum yazılıma olumlu bakmadı kendilerinin yaptıgı megabox vardı onu onerdı bende hazır ımkan varken denedım racechipi ama durum ortada pazartesi sifiri gelicek olmazsa megabox denıcem bakalım nasıl sonuc verıcek

efermzn27
21-04-2014, 22:49

hatta su anda kafamda siparisi iptal edip direk megabox soylemek var ama ondada degişim hissetmezsem idae imkani varmi bilmiyorum konusmak lazım

01ayk01
21-04-2014, 22:59
vardir muhtemelen.

Burak K.
22-04-2014, 02:12
Antep'te dyno'mu varmış? :eek:

Mehmet Gazihan
22-04-2014, 09:11
parami aldım chipi iade ettim zaten mehmet beyle gorustum yazılıma olumlu bakmadı kendilerinin yaptıgı megabox vardı onu onerdı bende hazır ımkan varken denedım racechipi ama durum ortada pazartesi sifiri gelicek olmazsa megabox denıcem bakalım nasıl sonuc verıcek

Yazılıma olumlu bakmadım değil,

Arabana yazılım yapılamıyor. Henüz kullandığımız donanımlarda ilgili güncelleme çıkmadı. (2013 VAG Grubu gibi)

Senin gibi aracına performans çözümü arayan fakat arabası programlanamayan kullanıcılara Box türevi çözümler geliştiriyoruz. Sonra ilgili güncelleme çıktığında box ı alıp programa geçiriyoruz.

emp:)
22-04-2014, 12:52
Bu kadar bilgisizlerse boxun ayarida yapili degildir. Alt kisminin vidalarini sokun ayar podlarini d-1 veya e-2 ye getirin. Hissedilir fark olacagini dusunuyorum.

efermzn27
22-04-2014, 13:18
Yazılıma olumlu bakmadım değil,

Arabana yazılım yapılamıyor. Henüz kullandığımız donanımlarda ilgili güncelleme çıkmadı. (2013 VAG Grubu gibi)

Senin gibi aracına performans çözümü arayan fakat arabası programlanamayan kullanıcılara Box türevi çözümler geliştiriyoruz. Sonra ilgili güncelleme çıktığında box ı alıp programa geçiriyoruz.

anladım abi yazdım size zaten

efermzn27
22-04-2014, 13:19
Antep'te dyno'mu varmış? :eek:

dyno aletlerı var ne kadar guvenilir bilmiyorum

efermzn27
22-04-2014, 13:20
Bu kadar bilgisizlerse boxun ayarida yapili degildir. Alt kisminin vidalarini sokun ayar podlarini d-1 veya e-2 ye getirin. Hissedilir fark olacagini dusunuyorum.

bilgisizligi gec nasıl bayilik almıslar anlamıyorum yani getirdikleri alet resmen ikinci el kullanılmıs bı alettı :ofk:

gokhansaler
30-04-2014, 11:45
hangi marka olursa olsun box bir saçmalık geliyor bana..