PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW F30 da sport modunda anti patinaj nasil kapatilir

Ranthor
25-04-2014, 11:37
Selam,

F30 da sport moduna alinca araba bambaska oluyo sanki 20 hp gucleniyor gibi, direksiyon sertlesiyor bile olabilir, fakat antipatinaji kapatinca sports mode da kapaniyor.

yani sport tusu ile dsc off tusu birbirlerini siliyorlar, var mi bir yolu?

Bir de vitesi sola alip DS e gecirmek ile sport modun bir alakasi var mi? DS sadece yuksek devirde vites at mi demek? DS+antipanaj sport mode ile ayni mi olur?

Berkan
25-04-2014, 11:52
Selam,

F30 da sport moduna alinca araba bambaska oluyo sanki 20 hp gucleniyor gibi, direksiyon sertlesiyor bile olabilir, fakat antipatinaji kapatinca sports mode da kapaniyor.

yani sport tusu ile dsc off tusu birbirlerini siliyorlar, var mi bir yolu?

Bir de vitesi sola alip DS e gecirmek ile sport modun bir alakasi var mi? DS sadece yuksek devirde vites at mi demek? DS+antipanaj sport mode ile ayni mi olur?

sürüs modunda gaz tepkiside artıyor olması lazım vitesi sola alarak onu yapamayız muhtemelen

ds ye alıp dsc kapanırsa aynı olmasada yakın olurlar bence

Ranthor
28-04-2014, 11:58
sport mode da gaz tepkiai cok keskin..

Sert@ç
28-04-2014, 12:03
Sport modu disinda dugmeye bi daha basinca sport plus + var ona gelince dsc kapali lambasi yaniyor kadranda

Ama guc kattigi filan yok sadece anlik tepki artiyo zaten ayni seyi ds moduda yapiyo yani biraz "mod yaptik" olayi
Direk dscyi komple kapatip ds e getirirseniz vites tamamen kendini salar

Ranthor
28-04-2014, 20:59
Eco comfort sport var sport + a gecmedi yok bende heralde

ukku
28-04-2014, 21:05

Ben de bu ara f30 bakiyorum, yazdigina 1-2 yerde daha rastladim.

Cozumu sanirim soyle, bmw kodlayan (vag-com gibi, bmw icin olan cihazla) birisini bulmak ya da bizzat cihazi edinmek ve sport+ modunu aktif etmek. Sport+ modu olan modellerde comforta donmeden dsc-dtc komple kapatilabiliyor.

Hatta el atmisken launch control de kodlanmali bence :)

Ranthor
28-04-2014, 21:15
Bu araba sifirdan nasil kalkiyor ki?

Gazla frene ayni anda mi basacaksin? Doldurup kaldirmanin yolu yok

Serhat Y.
28-04-2014, 21:18
önce sport moda alıyorsun ardından 7saniye dsc tuşuna basılı tutuyorsun. ekran kırmızı uyarı vericek.

ukku
28-04-2014, 21:18

Launch control kodlanmissa eger, sanzimani spora alip fren+gaz yapiyorsun, doldurup kalkiyor :)
Dedigim gibi, tum is kodlamada. :)

Serhat Y.
28-04-2014, 21:20
buarada bendede sport+ seçeneği yok. ilk servis bakımında soracaktım ama bilen biri varsa aydınlatsın:) araç f30 320d.

DOHC
28-04-2014, 21:31

Boşta doldurup, vitese takma imkanı yok mu?

997TT
28-04-2014, 21:32
S+ kodlandıkdan sonra gelır.
Sport a alınca gaz kelebegı-pedalı hassaslasıyor. Dıreksıyon sertlesıyor,devır sureklı ustte korunuyor. Esp abs lımıtlerı artıyor.
Esımın aracında modulde var,bır kac kez bende kaldıgında ayarı motor beynın ızın verdıgı lımıtte artırıp,gaz alıp vermelerde muthıs yuruyor. 320d lerı 2-3 boy net gecıyor...
Launch kodlanması gerek,frene dıbe kadar basıp gaza bastıgınızda,devırı sabıtlıyor. Eger kodlanmamıssa,bunu yıne yapabılırsınız ama devır artmıyacaktır.

ukku
28-04-2014, 21:34
S+ kodlandıkdan sonra gelır.
Sport a alınca gaz kelebegı-pedalı hassaslasıyor. Dıreksıyon sertlesıyor,devır sureklı ustte korunuyor. Esp abs lımıtlerı artıyor.
Esımın aracında modulde var,bır kac kez bende kaldıgında ayarı motor beynın ızın verdıgı lımıtte artırıp,gaz alıp vermelerde muthıs yuruyor. 320d lerı 2-3 boy net gecıyor...
Launch kodlanması gerek,frene dıbe kadar basıp gaza bastıgınızda,devırı sabıtlıyor. Eger kodlanmamıssa,bunu yıne yapabılırsınız ama devır artmıyacaktır.

Abi selam,
Sport+, launch vs kodlayan tanidik var mi? :)

Sert@ç
28-04-2014, 22:01
Mert elektronik yapiyor

997TT
28-04-2014, 22:45
Abarth yapıyordu.
Mert elektronıkde bu ışlerı kurcalayan bır yer. Ikısınede danısabılırsın.

Serhat Y.
29-04-2014, 08:13
Abarth yapıyordu.
Mert elektronıkde bu ışlerı kurcalayan bır yer. Ikısınede danısabılırsın.

Borusan da falan yaptıramazmıyız acaba bu işlemleri?

Berkan
29-04-2014, 08:18
Modern line - luxury line veya hiç Line yoksa aracınızda sport+ olmaz ondan aranmayın boşuna :)

sport line ve m line da var sadece sport+ modu

başka deyişle anahtarınızda kırmızı ve mavi çizgi yoksa standartda yok Sport+:D

Ben de bu ara f30 bakiyorum, yazdigina 1-2 yerde daha rastladim.

Cozumu sanirim soyle, bmw kodlayan (vag-com gibi, bmw icin olan cihazla) birisini bulmak ya da bizzat cihazi edinmek ve sport+ modunu aktif etmek. Sport+ modu olan modellerde comforta donmeden dsc-dtc komple kapatilabiliyor.

Hatta el atmisken launch control de kodlanmali bence :)

buarada bendede sport+ seçeneği yok. ilk servis bakımında soracaktım ama bilen biri varsa aydınlatsın:) araç f30 320d.

Serhat Y.
29-04-2014, 08:24
Modern line - luxury line veya hiç Line yoksa aracınızda sport+ olmaz ondan aranmayın boşuna :)

sport line ve m line da var sadece sport+ modu

aynen line paket değil bendeki demek ondanmış:) nedir peki sport+ modun ekstrası?

Berkan
29-04-2014, 08:29
aynen line paket değil bendeki demek ondanmış:) nedir peki sport+ modun ekstrası?

abi onu bende bilmiyorm babamdada luxury var ondada olmadıgından s+ modu kurcalayamadım :D ama gaz tepkisi direksiyon dısında + olarak dtc yide kapıyor galiba bir tık

edit : birisi söyle acıklamıs

DS mode does not change throttle mapping -- it only changes the transmission mapping AND defeats Auto-Start-Stop.

Eco Pro, Comfort, and Sport modes all have a default transmission mapping (eco, normal, or sport) plus a throttle mapping.

EcoPro + DS vs EcoPro: Higher shiftpoints, no ASS.

Comfort + DS vs Comfort: Higher shift points, no ASS.

Sport + DS vs Sport: no ASS.

http://www.f30post.com/forums/showpost.php?p=13406850&postcount=2

abi kodlamayı yazmıs

It is possible . I have done on on my 320i.
Do the following:

Kombi => 300C ECO_FDS =>Function

FDS_MENUE_TEXT_1=> menue_3
FDS_MENUE_SIGNAL_1=> menue_3
FDS_MENUE_TEXT_2=> menue_3
FDS_MENUE_SIGNAL_2=> menue_3
FDS_MENUE_TEXT_3=> menue_3
FDS_MENUE_SIGNAL_3=> menue_3
FDS_MENUE_TEXT_4=> menue_3
FDS_MENUE_SIGNAL_4=> menue_3

ICM Module/ 3000 Daten/ IcmKod_B_Sportlenkung/ verbaut

EGS/3000 Applikation -> Sportschalter_alt -> aktiv
EGS/3000 Applikation -> Sportschalter -> aktiv

ICM/IcmKod_B_S2TBA -> verbaut

It will activate sport+ and sport transmission )))
Or you also could add 2TB option and delete 205 in salapa element

http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=920617

Serhat Y.
29-04-2014, 08:33
abi onu bende bilmiyorm babamdada luxury var ondada olmadıgından s+ modu kurcalayamadım ama :D .gaz tepkisi direksiyon dısında dtc yide kapıyor galiba

edit : birisi söyle acıklamıs

DS mode does not change throttle mapping -- it only changes the transmission mapping AND defeats Auto-Start-Stop.

Eco Pro, Comfort, and Sport modes all have a default transmission mapping (eco, normal, or sport) plus a throttle mapping.

EcoPro + DS vs EcoPro: Higher shiftpoints, no ASS.

Comfort + DS vs Comfort: Higher shift points, no ASS.

Sport + DS vs Sport: no ASS.

BMW 3-Series and 4-Series Forum (F30 / F32) | F30POST - View Single Post - DS mode vs Eco Pro/Comfort/Sport/Sport+ (http://www.f30post.com/forums/showpost.php?p=13406850&postcount=2)

eyvallah kardeşim:icon_tup:

UMİT
03-05-2014, 20:40
Dsc off ve sport modu aynı anda olmuyor.
Sport+ sadece m ve sportline da var.
Sport modu şanzıman gaz ve direksiyon tepkilerini sertleştiriyor.
Sport+ da ise bunlara ilaveten Dsc yarım kapanıyor.

Birde Dsc ye bir kere basıp bırakırsanız traction moduna geçer. Buda 20-30 km hıza kadar Dsc yi kapatıyor karda çamurda işe yarıyor bu.

M3CSL
03-05-2014, 22:45
Evet sport + dscyı yarım kapatıyor tam kapatmak ıcın sanırım sureklı basılı tutmak gerek..

gazlarken sportta basın cıdden cok fark edıyor eco proda fılan kalırsanız araba 20 bg kaybetmıs gıbı moral bozuyor..

alii-oztas
07-05-2014, 06:37
dsc yi tam kapatmak için . tuşa basılı tutun kapanması lazım.

Oznsrl
19-05-2014, 10:24
haftasonu 3.20d f30 da denedik bu konu aklıma geldi olmuyo heralde dedim ama oldu

DeNNis
20-03-2016, 00:55
f20 118i Msportum var, sıkıntım ise sport+ modundan dsc tuşuna basılı tutunca deaktif ediyor ama araba comfort moduna dönüyor. hem sport+ kalsın hem dsc deaktif olsun, mümkün değil mi ?

Tayfun-E30
20-03-2016, 10:01
benimki sport plusta asc yi kapiyo dtc aciyo asc dugmesine uzun basarsam onuda kapiyo

DeNNis
20-03-2016, 10:09
uzun bastığında kapatıyor fakat arabayı comfort modune geri döndürüyor.

Tayfun-E30
20-03-2016, 10:27
benimki dondurmuyo

KeremBV
21-03-2016, 17:17
Maalesef dsc off olduğunda comforta dönüyor gaz tepkileri aşırı yavaşlaşıyor. Sport+'da ise yarım kapatıyor. Bunun bir çözümü yok maalesef sprint booster dışında