PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio Sport'a Spor Yay Önerisi

MaXi_06
25-04-2014, 16:57
Merhaba arkadaşlar. 2002 Clio Sport aracıma O.Z F1 15" jant aldım. Lastik ölçülerim 195/55/15 ama aracım bana zaten yüksek geliyordu jantla beraber daha da yüksek geldi. Spor yay ihtiyaç oldu. Forumda filan biraz araştırma yaptım fakat bu konuda çok net bir bilgi yok. Ben eibach almayı düşünüyorum bazısı diyor sportline al zaten eibach basmıyor bassada altı hiç sürtmez hem ikisinde de konfor aynı olacak. bazısı da 5'lik amortisörleri aşırı yorar konfor kaybı çok olur pro kit al keyfine bak diyor hatta orjinalden iyi oldu diyen bile var arada kaldım doğrusu.

Cliosuna spor yay takanların yorumlarını bekliyorum.

MehmetOrkun
26-04-2014, 10:07
Eibach pro kit alırsan, minimum sorun olur, sportline alırsan sorun biraz daha artar :) , sonuçta 5 cm ve dediğin gibi amortisörleri yorar, 5 cm takacam illa dersen millerden de 4 cm kadar kestirebilirsin. Eibach konfor konusunda çok iyidir.

CRX
26-04-2014, 10:16
vogtland bulabilirsen öneririm, uzun yıllar sorunsuzca kullandım, benden daha uzun süre de babam kullandı ki konfor hastasıdır, yine de sorun olmadı. 5 likti bendekiler.

selimvarli
26-04-2014, 17:22
Eibach sportline alıp işi bitirin. Maceraya gerek yok diğer markalardan biraz yüksek kalıyor ama sekme yapmaz.

murat_ileri
26-04-2014, 17:30
4 buçuk senedir eibach sportline'ı oem amortisör ile kullanıyorum ne konforu aşırı etkiledi nede amortisörlerle ilgili sorun yaşadım. fazla alçaltma olmadığı dogru ama seni tatmin edecek kadar düşürür.