PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes CLK mı yoksa Mini Cooper S mi ?

bkaraca
27-04-2014, 12:46
Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum,

2003-2004 model clk mı yoksa 2009-2010 model cooper s mi ? İki aracında birbirinden farklı olduğunu biliyorum limit maksimum 55bin lira.clk olursa tüplü olacak, yakıt vergi masraflar olarak her açıdan degerlendirirseniz çok sevinirim.bulunduğum yerde yollar çok bozuk mini cooper s alırsam coil düşünüyorum yumusatabilmek için.

Mercedes alırsam -> amg yada brabus jantlar ile filtre, eksoz sistemi yapıp binecegim.

Mini alırsam -> eksoz yazılım filtre ile jcw body düşünüyorum.

Lütfen yorumlarinizi esirgemeyin.mesaj telefondan yazıldı o yüzden düzenleyecegim.

Shinigami
27-04-2014, 12:53
Bana kalırsa CLK. Neden? Cooper S ile karşılaştırılınca benim için Cooper'ın hiç bir albenisi yok. Tek Kapı Coupe Arabalarda İlerideki Hedeflerimden Biri CLK. Vergi olarak Bi miktar daha fazla ödersin ama değer diye düşünüyorum. Yakıtı Fazla Düşünme Cooper'a kıyasla Fazla bir fark yok diye biliyorum düzgün kullanımda... Gerek Konfor olsun Gerek şekli olsun Her Konuda CLK Derim... Tabi Karar Senin...

can3541
27-04-2014, 13:51
Sürüş zevki ve daha yeni olması açısından mini diyorum.

Kekuti*
27-04-2014, 13:53
Eski CLK sahibi, sonrasinda 3 cooper sahibiyim..
Ekstra olarak MINI forum Moderatoruyum :)
Anlatabiliyormuyum :D

sahinsp
27-04-2014, 13:57
bu kişisel bi karar bence sizin beklentileriniz nedir clk daha konforlu bir araç

Eworen
27-04-2014, 14:05
Burdaki secim istege ve zevke gore sekillenmeli
Clk cooper s den daha iyi bir arac degil cooper s te clk dan daha iyi bir otomobil degil
Ne clk ,cooper s in verdigi surus zevkini ve performansini verebilir
Ne de cooper s, clk nin sundugu konfor ve rahatligi sunabilir.

Eger ki gerekten arac surmekten keyif almak isteniyorsa cooper s iyi bi secim
Ama ici dar mi rahatsiz mi konforu dusuk olur mu acaba kaygilari yasaniyorsa clk secimi daha iyi olabilir

Ben sahsen arada kalmazdim clk ve mcs arasinda direkt mcs alirdim
Belki mcs yerine bu butce ile tekrar GTI alabilirdim
Ama oda makyajli mcs istememden (184hp )ve otm olmasini istememdendir.
Secim sizin.

mrtysn
27-04-2014, 14:07
Mini Mini :D

drago
27-04-2014, 14:20
görüntüsü ve arkadan itiş olması yeter diyip clk derim. asalet akıyor arabadan.

arkadan itiş olmasından kasıt orda burda dönmek değil; kullanım keyfi, verdiği güven, viraj performansı olarak arkadan itiş bambaşka bence.

clk görüntü ve kalite olarak bence daha elegant bir araç

bkaraca
27-04-2014, 14:25
Bana kalırsa CLK. Neden? Cooper S ile karşılaştırılınca benim için Cooper'ın hiç bir albenisi yok. Tek Kapı Coupe Arabalarda İlerideki Hedeflerimden Biri CLK. Vergi olarak Bi miktar daha fazla ödersin ama değer diye düşünüyorum. Yakıtı Fazla Düşünme Cooper'a kıyasla Fazla bir fark yok diye biliyorum düzgün kullanımda... Gerek Konfor olsun Gerek şekli olsun Her Konuda CLK Derim... Tabi Karar Senin...

Clk arkadan itiş ve konforuyla kafamı karıştırıyor.Yaş 28 o yüzden mini bu yaşlarda daha mantıklı geliyor :( birde after market meselesi var.

Sürüş zevki ve daha yeni olması açısından mini diyorum.

Yeniliği ilgi çekici :)

Eski CLK sahibi, sonrasinda 3 cooper sahibiyim..
Ekstra olarak MINI forum Moderatoruyum :)
Anlatabiliyormuyum :D

Gayet güzel anladım, sitenize mini sahibi olmadığım için üye olamadım :( otomatik mi yoksa düz mini cooper s'i önerirsiniz? Birde clk'nız hangi modeldi ?

bu kişisel bi karar bence sizin beklentileriniz nedir clk daha konforlu bir araç

Konforlu ama 218 beygir arkadan itiş keyifli olabilir.

Burdaki secim istege ve zevke gore sekillenmeli
Clk cooper s den daha iyi bir arac degil cooper s te clk dan daha iyi bir otomobil degil
Ne clk ,cooper s in verdigi surus zevkini ve performansini verebilir
Ne de cooper s, clk nin sundugu konfor ve rahatligi sunabilir.

Eger ki gerekten arac surmekten keyif almak isteniyorsa cooper s iyi bi secim
Ama ici dar mi rahatsiz mi konforu dusuk olur mu acaba kaygilari yasaniyorsa clk secimi daha iyi olabilir

Ben sahsen arada kalmazdim clk ve mcs arasinda direkt mcs alirdim
Belki mcs yerine bu butce ile tekrar GTI alabilirdim
Ama oda makyajli mcs istememden (184hp )ve otm olmasini istememdendir.
Secim sizin.

Coil-over lı mini konfor çok sert olmadıkça yeterli olur.Birde marka imajı düşündürücü.Mercedes yaşıma fazla gelebilir mi diye korkuyorum.

Mini Mini :D

Teşekkürler peki neden mini ? :)

MCN21
27-04-2014, 14:27
Clk 200 mu olucak ? Zamaninda cok guzel araba olsada artik yuzu eskimeye basladi ve 12-13 yasinda araba kim bilir kimler bindi ne sikintilari oldu , cebinizde aldiginizda bir miktar para olmaz ise sikinti yasayabilirsiniz :) cooper a gelince tabiki clk nin klasmani degil ama daha performansli ve az yaktigi bir gercek :) hic yoksa 3-4 yasinda bir araba okucak sikinti cikarma ihtimali daha dusuk km daha az ici daha az yipranmis okucak ... birde arac ne amacla kullanilicak ? Kalabakik gezermisiniz gazlamayi sever misiniz bunlaridadudunmek lazim

mrtysn
27-04-2014, 14:38
Yas 28, CLK fazla konforlu Mini'ye gore. Mini daha agresif daha cok oynamaya musait. Bunlar benim dusuncelerim tabi ki :)

Alpero
27-04-2014, 15:04
yaş ilerlemeden miniye binin bence ki benimde tercihim mcs olurdu

ilerde clk ya binersiniz ama mini daha genc yaslara hitap ediyor bence

efe_
27-04-2014, 15:30
mini nolursa olsun bir bayan arabası bana göre, çoğu kişiye tuaf gelebilir ama :)
CLK tercih ederdim

bkaraca
27-04-2014, 16:17
Clk 200 mu olucak ? Zamaninda cok guzel araba olsada artik yuzu eskimeye basladi ve 12-13 yasinda araba kim bilir kimler bindi ne sikintilari oldu , cebinizde aldiginizda bir miktar para olmaz ise sikinti yasayabilirsiniz :) cooper a gelince tabiki clk nin klasmani degil ama daha performansli ve az yaktigi bir gercek :) hic yoksa 3-4 yasinda bir araba okucak sikinti cikarma ihtimali daha düşük km daha az ici daha az yipranmis okucak ... birde arac ne amacla kullanilicak ? Kalabakik gezermisiniz gazlamayi sever misiniz bunlaridadudunmek lazim

Pek kalabalık gezmem eşim olur sadece.nadiren 3 kişi.clk olursa 320 olucak hem daha güçlü hem daha sorunsuz tek dezavantajı vergi olur diye düşünüyorum.

Yas 28, CLK fazla konforlu Mini'ye gore. Mini daha agresif daha cok oynamaya musait. Bunlar benim dusuncelerim tabi ki :)

Bulunduğum şehir itibariyle pek oynayamam araç ile :) yetkili servis bakım fiyatları ne durumdadır ?

yaş ilerlemeden miniye binin bence ki benimde tercihim mcs olurdu
ilerde clk ya binersiniz ama mini daha genc yaslara hitap ediyor bence

Mantıklı bu durum çok düşündürüyor :( kafam çok karıştı.

mini nolursa olsun bir bayan arabası bana göre, çoğu kişiye tuaf gelebilir ama :)
CLK tercih ederdim

Saygı duyuyorum ve clk tercih sebebinizin mini ile alakalı düşüncenizden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. :)

bkaraca
28-04-2014, 08:44
Bu arada unutmadan sormak istiyorum mercedes ve mini de otomatik viteste problem yaşar mıyım ?

KOSEREN
28-04-2014, 09:03
Clk,320 olacaksa kesinlikle o olmalı.Prestij olarak üstün bir araç..Konfor genişlik vs. söylemeye gerek yok.

HaKo
28-04-2014, 09:07
55 bin TL ye alacağın clk can yakar, hesabını ona göre yap bence. Eğer titiz biriysen masrafı bitmez.

He 2 si arasında kalsam hiç düşünmeden CLK derim.

bkaraca
28-04-2014, 10:04
Clk,320 olacaksa kesinlikle o olmalı.Prestij olarak üstün bir araç..Konfor genişlik vs. söylemeye gerek yok.

Işte o prestij bana ağır kaçar mı o var.ben 28 yaşındayım almış babasının arabasını geziyor denmesini istemem.

55 bin TL ye alacağın clk can yakar, hesabını ona göre yap bence. Eğer titiz biriysen masrafı bitmez.

He 2 si arasında kalsam hiç düşünmeden CLK derim.

Evet titiz bir adamım ve pek vaktim olmaz servis için.
Olmadı 55 li rakamlara mini alır daha sonraki yıllar daha yüksek bütçeyle makyajlı kasa clk alırım.

sahinsp
28-04-2014, 10:07
bn 21 yasındayım clk ya biniyorum kimsede yadırgamıyor çevremde :)

bkaraca
28-04-2014, 10:29
Sizin clk kaç model 208 mi yoksa w209 mu ? Biraz tecrübelerinizi yazar mısınız ?

sahinsp
28-04-2014, 10:45
w209 kasa aracım 2004 model cok sorunlu bi araç değil temizini bulursanız uzun süre başınızı ağrıtmaz konforu çok güzel ve arkadan itiş olması beni cezbediyor 200 komp benimkisi ona rağmen ufak yanlamalarla keyifli bir araba 320 kullanmadım yakıtı nasıl olur bilemem ama ben 10 litre civarı yakıyorum normal kullanımda şehirler arası 7 litre civarı yakıyor kronik olarak zincir değişmesi lazımmış benimki 120 binde değişti su an 142 binde hiç bir sıkıntısı yok aracımın cok memnunum her konuda tavsiyemdir mini cooper kullanmadım hiç ama kesinlikle ayrı klasmanlar

kompressör daha mantıklı gibi 320 den çünkü kompressörde kasnak yazılım headers eksoz filtre 200 bg üstü güçler çıkabiliyormuş hem vergi hem yakıt avantajınız var

HaKo
28-04-2014, 10:47
tek kapı araba neden yadırgansınki. bende clk mı aldığımda 23-24 yaşındaydım.

bkaraca
28-04-2014, 10:54
Komp. istemiyorum 320 kullanıcıları daha sorunsuz bir motor olduğunu söylüyor.Atmosferik 218 beygir de eksoz takviyesiyle yeterli gelir.Keşke fırsatım olsa test edebilsem.

bkaraca
28-04-2014, 10:55
tek kapı araba neden yadırgansınki. bende clk mı aldığımda 23-24 yaşındaydım.

55'e bulamazsam temizini ertelemek zorunda kalırım clk'yı.

Eyüp
28-04-2014, 11:08
Bence aklınızda kalmaması açısından ikisinide denemelisiniz :)

Önce Mini alıp bir süre sonra satıp CLK almak gibi yada tam tersi :D

rebeloghy
28-04-2014, 11:25
İkisi de ayrı ayrı çok sevdiğim araçlar fakat clk'nın biraz daha fazla para verilip mümkünse ilk sahibinden en düşük kmlisi alınmaya çalışılmalı diyorum.

Önce bir mcs alın derim biraz daha sert , dar bir araç daha genç işi. Hazır çocuk falan da yokken eşinizle rahat rahat binersiniz , clk yı bebekleri olmasına rağmen kullanan o kadar zorlanmıyoruz diyen arkadaşım var. Fakat minide aynı imkan da olmayacaktır. Değişik yerden girdim ama özetle önce mini diyorum :)

Edit: otomatik mcs eniştede var , otomatikle ilgili hiç bi sıkıntıları yok

İbrahim Erdem
28-04-2014, 11:40
Elma ile armut gibi alakasız araçlar ama ikisi de sınıfı için güzel araçlar.

Ben de mini diyorum hissiyat , tepki yol tutuş ve malzeme kalitesi olarak güzel araçlar. Eski aracınız swift e göre bir level üst daha zevk verecektir.

darkmoon
28-04-2014, 11:48
tek kapı araç çok ufak a yada b sebmenti olmadıkça bence yaş sınırlaması konulmamalı clk gençde biner orta yaşlıda biner herkese hitap ediyor.. kaldıki genç işi olmasa bile diyelim konuyu açan arkadaşın yaş olmuş nerdeyse 30 daha ne küçük gelicek clk :)

zevkler renkler ikiside güzel araçlar ama ben clk derdim ama o fiyatlarada istediğin clk nın temizini biraz kovalaman lazım.. clk nında ayarsızı seni çok yorar hevesini kırar.. gerçi aynısı mini içinde geçerli..

mehmetelt
28-04-2014, 11:56
derdiniz gazlamak değilse 18 veya 19 amg jantlı basık bir clk tercihim olurdu. sağ şeritten ağır ağır gitmeyi tercih ederim. ayrıca yaş olayına bence takılmayın. hangi arabaya binmekten zevk alacaksanız ona binin. Bu SLK da olabilir S320 de olabilir. zevkin yaşla ilgisi yok bence.

darkmoon
28-04-2014, 12:02
yeni kasa 2004 ve sonrası slk larda süren erkekler içinde genelde edindiğim izlenim george clooney misali metroseksüel kendine bakan 40+ yaş üstü erkekler..

M3CSL
28-04-2014, 12:12
Beklentıler durumu belırler tabıkıde.
benım gozume eskı gorunuyor o kasa clklar nedense ıcıde modern degıl, e46 coupe de bakılabılır
ama 2sınıde almazdım muhtemelen.

rodya
28-04-2014, 12:15
mini'nin yanından geçerken içindekine bakarım
clk'nin yanından geçerken de arabaya
Not : erkeğim:D

Emir_b16a
28-04-2014, 12:39
mercedes eğer 4 silindirliyse at çöpedir gözümde

en aşa 320 motor alıcaksanız clk derim

ama daha düşük motorlar tercih ediyosanız hiç luzum yok

mini çok çok daha keyifli bi araba ne modası geçer nede eğlencesi :)

bkaraca
28-04-2014, 13:11
Bence aklınızda kalmaması açısından ikisinide denemelisiniz :)

Önce Mini alıp bir süre sonra satıp CLK almak gibi yada tam tersi :D

Bende bu şekilde düşünmeye başladım :)

İkisi de ayrı ayrı çok sevdiğim araçlar fakat clk'nın biraz daha fazla para verilip mümkünse ilk sahibinden en düşük kmlisi alınmaya çalışılmalı diyorum.

Önce bir mcs alın derim biraz daha sert , dar bir araç daha genç işi. Hazır çocuk falan da yokken eşinizle rahat rahat binersiniz , clk yı bebekleri olmasına rağmen kullanan o kadar zorlanmıyoruz diyen arkadaşım var. Fakat minide aynı imkan da olmayacaktır. Değişik yerden girdim ama özetle önce mini diyorum :)

Edit: otomatik mcs eniştede var , otomatikle ilgili hiç bi sıkıntıları yok

Sanırım en mantıklı olan bu olacak :) çocuk olduğu vakit daha konforlu ve rahat olan clk'yı alırım.Mini yi satması daha kolay gibi geliyor.

Elma ile armut gibi alakasız araçlar ama ikisi de sınıfı için güzel araçlar.

Ben de mini diyorum hissiyat , tepki yol tutuş ve malzeme kalitesi olarak güzel araçlar. Eski aracınız swift e göre bir level üst daha zevk verecektir.

Yorum için teşekkürler, swift'i hala satamadim kullanmaktayim.Ciddi keyifli bir araç.Mini de tek korkum aşırı sertlik.

tek kapı araç çok ufak a yada b sebmenti olmadıkça bence yaş sınırlaması konulmamalı clk gençde biner orta yaşlıda biner herkese hitap ediyor.. kaldıki genç işi olmasa bile diyelim konuyu açan arkadaşın yaş olmuş nerdeyse 30 daha ne küçük gelicek clk :)

zevkler renkler ikiside güzel araçlar ama ben clk derdim ama o fiyatlarada istediğin clk nın temizini biraz kovalaman lazım.. clk nında ayarsızı seni çok yorar hevesini kırar.. gerçi aynısı mini içinde geçerli..

Abi o zaman mini alıp biraz daha paralaninca clk'ya geçiş yaparım.Çünkü keyifle binemedikten sonra clk beni çok üzer. :(

derdiniz gazlamak değilse 18 veya 19 amg jantlı basık bir clk tercihim olurdu. sağ şeritten ağır ağır gitmeyi tercih ederim. ayrıca yaş olayına bence takılmayın. hangi arabaya binmekten zevk alacaksanız ona binin. Bu SLK da olabilir S320 de olabilir. zevkin yaşla ilgisi yok bence.

Haklısınız ama çok ufak bir yerde yaşıyorum ve inanın insanların her soyledikleri kulağınıza geliyor.Pek onemsemesem de etkilenmemek elde değil.

yeni kasa 2004 ve sonrası slk larda süren erkekler içinde genelde edindiğim izlenim george clooney misali metroseksüel kendine bakan 40+ yaş üstü erkekler..

Büyük şehirlerde dediğiniz gibi abi ama burada insanlar pek alışık değil öyle şeylere :)

Beklentıler durumu belırler tabıkıde.
benım gozume eskı gorunuyor o kasa clklar nedense ıcıde modern degıl, e46 coupe de bakılabılır
ama 2sınıde almazdım muhtemelen.

E46 kesinlikle düşünmüyorum, temizini bulmak genelevde bakire aramak gibi zor :)

mini'nin yanından geçerken içindekine bakarım
clk'nin yanından geçerken de arabaya
Not : erkeğim:D

Kızlar tam tersini yapıyor :) miniye bakıyorlar :)

rodya
28-04-2014, 13:28
Haklısın, kızlar da minili görünce miniye, clk görünce de içindekine bakıyorlar:)

bkaraca
28-04-2014, 14:45
mercedes eğer 4 silindirliyse at çöpedir gözümde

en aşa 320 motor alıcaksanız clk derim

ama daha düşük motorlar tercih ediyosanız hiç luzum yok

mini çok çok daha keyifli bi araba ne modası geçer nede eğlencesi :)

Zaten konunun başında da belirttiğim gibi 320 motor düşünüyorum, sanırım miniye iyiden iyiye kayiyorum.

Haklısın, kızlar da minili görünce miniye, clk görünce de içindekine bakıyorlar:)

Aynen :)

16EC813
28-04-2014, 15:41
ben 47 yaşındayım swap B16 crx e biniyorum kimse yadırgamıyo :D

gespenster
28-04-2014, 15:59
mcs al bak keyfıne

rebeloghy
28-04-2014, 15:59

Abi konuyu açarken son yorumda seni görünce crx verelim yorumu bekliyordum ama :D :D

Erdem K.
28-04-2014, 16:40
model yeniliği ve gözüme daha sportif gelmesi sebebiyle mcs derim...

bkaraca
28-04-2014, 16:49

Abi sen genç gösteriyorsun ondandır :)

mcs al bak keyfıne

Sanırım öyle olacak :)

model yeniliği ve gözüme daha sportif gelmesi sebebiyle mcs derim...

Önce mini alacağım ama olurda hala clk içimde kalırsa satıp clk alacağım :) olurda bebeğim olursa daha kullanışlı olur.

devil_berk22
28-04-2014, 21:48
clk ile cooper apayrı araçlar ben olsam clk alırdım

GTCihad
28-04-2014, 22:20
Mini dusunurseniz hatasiz 2010 S satiyorum

bkaraca
29-04-2014, 07:05
clk ile cooper apayrı araçlar ben olsam clk alırdım

Teşekkürler lakin neden clk ?

Mini dusunurseniz hatasiz 2010 S satiyorum

Detayları pm alabilir miyim ?

HondatugraL
29-04-2014, 07:29
Ben arkadan itiş olsun taştan olsun diyenlerdenim.

srknzfr
29-04-2014, 08:47
2011 ve üstü dolu bi mini cooper s'in tadı başka olur bence

SerkanKurt
29-04-2014, 09:13
CLK serisi tercihim olur.

AdemAr
29-04-2014, 10:02
yeni herzaman iyidir

bkaraca
29-04-2014, 10:11
Değerli forumdaslarim lütfen neden de belirtin :) clk ama neden ? Mini ama neden ? Teşekkürler.

devil_berk22
29-04-2014, 11:04
Clk neden yazdim aciklayim. 1. Sebebim iki arac arasindaki malzeme kalitesi var 2.olarak daha genis daha konforlu 3.arkadan itis olusu 4.daha agir ve karizmatik bir gorunusu olmasi 5. Onundeki yildizi. Son olarak bana minicooperlar oyuncak araba gibi geliyor ve hic guvenli bir durusu yok karsidan bakinca

b.ustaoglu
29-04-2014, 11:58
clk clk clk :D

clk çünkü; her boyda rahat rahat 4 kişi kapasitesi, kocaman bagajı, direksiz c sutun mu ne ise işte ön arka cam açıldımı tam bi coupe çok fena :) bunların dışında çok şık çok asil ve bir o kadar da sportif, yıldızı olması ve 240 ve üstü olursa 6 silindir olması tercihim olur.

cooper da aslında fena değil de clk ya tercih etmem

bkaraca
29-04-2014, 11:59
Siz söyleyince aklıma geldi, sormak istiyordum.Mini'lerde Allah korusun kaza anında güvenlik sağlamlık ne boyutta ?

-Günalp-
29-04-2014, 12:01
Siz söyleyince aklıma geldi, sormak istiyordum.Mini'lerde Allah korusun kaza anında güvenlik sağlamlık ne boyutta ?

mini taş gibi sağlam bir araçtır. sonuçta BMW üretiyor. güvensiz olma olasılığı yok.

bkaraca
29-04-2014, 12:01
clk clk clk :D

clk çünkü; her boyda rahat rahat 4 kişi kapasitesi, kocaman bagajı, direksiz c sutun mu ne ise işte ön arka cam açıldımı tam bi coupe çok fena :) bunların dışında çok şık çok asil ve bir o kadar da sportif, yıldızı olması ve 240 ve üstü olursa 6 silindir olması tercihim olur.

cooper da aslında fena değil de clk ya tercih etmem

Bahadır kardeşim :) karım ve ben en fazla bir kişi o da ayda yılda bir olur :) şimdi clk alırsam 320motorlusu mini kadar kolay elden çıkmayabilir :(

Ama mini alırsam satıp clk'ya gecebilirim :)

Kafam çok karıştı :(

EOG
29-04-2014, 12:26
MCS kullanmadım ama W209 ile ilgili gözlemlerimi aktarabilirim,

Genelde 240 üstü al denmiş ama ben alınacaksa 200 kompressörden yana tercih kullanılması gerektiğini düşünüyorum, hacim 1.8 olduğu için vergisi sınıfına oranla ciddi uygun. Aynı zamanda aşırı besleme olduğu için kasnak egzost yazılım yapmaya müsait, alt devirleri istekli. Ayrıca ikinci eli daha hareketli.

2005'te aracın içi 2006'da dışı 2007 ortasında da motoru makyajlandı (184 hp) Bütçe sıkıntısı varsa en az 2005 içi makyajlı tavsiye ederim, görünümde ilerde bütçe oldukça AMG ye çevrilebilir. 2006 sonrası dışı makyajlanan kasanın OEM tamponları da baya şık, 2006 sonrası alınırsa olduğu gibi de binilebilir.

Yakıt ş.içinde 10-12 lt arası ş.dışında da 7-8 lt civarında tüketiyor, lpg kullanlar var ama açıkçası o konuda bilgim yok.

Yaşı eski olmasına rağmen bence yüzü çok eski değil, e92 lerden fiyat olarak uygun ve yakışıklı geliyor bana. Bilinçsiz kullanıcı eline geçenlerin sayısı fazla değil diye düşünüyorum spor karakteri zayıf olduğu için.

İç mekan sürücü tarafı cam açma düğmeleri dışında baya kullanışlı, arka taraf geniş sayılır, bazı arkadaşlar trim sesleri sorunundan bahsetmişti başka konularda ama ben yaşamadım açıkçası.

C serisi platformunda üretilen bir araç olmasına karşın E'ye yakın bi donanım sunuyor, tarz olarak prestijli bi araç, MCS'de özel bi araç ama birazda senin tarzına bağlı. Genç ve ağır mı, genç ve hızlı mı :)

Ha son olarak, gazlama rol vb düşünüyosan kaçarak uzaklaş, başka araçlardan o tadı al sonra huzur spec devam et derim ya da 2. araç olarak düşün. 5 ileri kara düzen otomatik şanzıman kick down yapana kadar vtecler redline yapar :)

therev
29-04-2014, 12:31
bence cooper s

Zero
29-04-2014, 13:04
320 dusundugune gore isin vergi ve yakit kismini fazla onemsemedigini dusunuyorum.320 cok guzel bir motor bana gore neden dersen mercedesin yillardir her sinif aracinda kullandigi(ki bu da markanin motora olan guveninide ifade eder) parcasi bol kronik sorunlarini hic duymadigim bi motor.Clk prestij olarak benim gozumde cok daha onde miniye gore.Bulundugum yerde yollar bozuk demissin gazlamayada niyetin yok anladigim kadariyla o bozuk yollar araci aldiktan sonra ustunde seyir ederken canini sikabilir onuda hesaba katmalisin bence,clk ile kafan rahat olur ayrica guvenligin yerinde olur.Yarin bir gun esin arabayi kullanirsa cooperlami icin daha rahat olur clk ile mi onuda hesaba kat bence.Mercedes in - leri coopera gore yakiti ve seriligi olacaktir birde model yili olarak biraz daha eski olmasi ama bu onu miniden daha daginik ve masrafli bi hale getirmez bence.Birde 320 motorun sesi isin profesoru bir ustanin elinde cok guzel bir hale gelebiliyor egzosla duydugumda bu kadar sportiflesebilecegine inanamamistim.Yani isin ozu tercihim belli clk :)

bkaraca
29-04-2014, 13:18
MCS kullanmadım ama W209 ile ilgili gözlemlerimi aktarabilirim,

Genelde 240 üstü al denmiş ama ben alınacaksa 200 kompressörden yana tercih kullanılması gerektiğini düşünüyorum, hacim 1.8 olduğu için vergisi sınıfına oranla ciddi uygun. Aynı zamanda aşırı besleme olduğu için kasnak egzost yazılım yapmaya müsait, alt devirleri istekli. Ayrıca ikinci eli daha hareketli.

2005'te aracın içi 2006'da dışı 2007 ortasında da motoru makyajlandı (184 hp) Bütçe sıkıntısı varsa en az 2005 içi makyajlı tavsiye ederim, görünümde ilerde bütçe oldukça AMG ye çevrilebilir. 2006 sonrası dışı makyajlanan kasanın OEM tamponları da baya şık, 2006 sonrası alınırsa olduğu gibi de binilebilir.

Yakıt ş.içinde 10-12 lt arası ş.dışında da 7-8 lt civarında tüketiyor, lpg kullanlar var ama açıkçası o konuda bilgim yok.

Yaşı eski olmasına rağmen bence yüzü çok eski değil, e92 lerden fiyat olarak uygun ve yakışıklı geliyor bana. Bilinçsiz kullanıcı eline geçenlerin sayısı fazla değil diye düşünüyorum spor karakteri zayıf olduğu için.

İç mekan sürücü tarafı cam açma düğmeleri dışında baya kullanışlı, arka taraf geniş sayılır, bazı arkadaşlar trim sesleri sorunundan bahsetmişti başka konularda ama ben yaşamadım açıkçası.

C serisi platformunda üretilen bir araç olmasına karşın E'ye yakın bi donanım sunuyor, tarz olarak prestijli bi araç, MCS'de özel bi araç ama birazda senin tarzına bağlı. Genç ve ağır mı, genç ve hızlı mı :)

Ha son olarak, gazlama rol vb düşünüyosan kaçarak uzaklaş, başka araçlardan o tadı al sonra huzur spec devam et derim ya da 2. araç olarak düşün. 5 ileri kara düzen otomatik şanzıman kick down yapana kadar vtecler redline yapar :)

2006 lara çıkamam maddi olarak, o yüzden özellikle 320 bakıyorum.200 komp. Yüksek km lerde başıma iş açar gibi.Rolling derdim yok ama basınca gitsin isterim. :)

bence cooper s

Teşekkür ederim peki neden mcs ?

320 dusundugune gore isin vergi ve yakit kismini fazla onemsemedigini dusunuyorum.320 cok guzel bir motor bana gore neden dersen mercedesin yillardir her sinif aracinda kullandigi(ki bu da markanin motora olan guveninide ifade eder) parcasi bol kronik sorunlarini hic duymadigim bi motor.Clk prestij olarak benim gozumde cok daha onde miniye gore.Bulundugum yerde yollar bozuk demissin gazlamayada niyetin yok anladigim kadariyla o bozuk yollar araci aldiktan sonra ustunde seyir ederken canini sikabilir onuda hesaba katmalisin bence,clk ile kafan rahat olur ayrica guvenligin yerinde olur.Yarin bir gun esin arabayi kullanirsa cooperlami icin daha rahat olur clk ile mi onuda hesaba kat bence.Mercedes in - leri coopera gore yakiti ve seriligi olacaktir birde model yili olarak biraz daha eski olmasi ama bu onu miniden daha daginik ve masrafli bi hale getirmez bence.Birde 320 motorun sesi isin profesoru bir ustanin elinde cok guzel bir hale gelebiliyor egzosla duydugumda bu kadar sportiflesebilecegine inanamamistim.Yani isin ozu tercihim belli clk :)

Eşim kullanmaz arabayı :) o sorun değil.Dediğiniz gibi yollar bozuk bu sorunu mcs 'ye sertlik ayarlı coil_over takarak halledemez miyiz ?yakıt olarak lpg li düşünüyorum düz benzinle zor olur :)

bkaraca
29-04-2014, 21:16
Gazlamayi severim özellikle ani hızlanmayı ve viraj kasmayi çok seviyorum :)

bkaraca
30-04-2014, 16:18
Arkadaşlar alternatif olarak 2010-2011 mazda rx-8 nasıl olur ? Kafam iyice karıştı.

Emir_b16a
30-04-2014, 18:57
clk 320 varken ne mcs nede rx7 :) dertsiz tasasız rutin bakımlarını yaparsın hem otobanda keyif verir hemde şehir içinde işkence çekmezsin :)

bn snin yerinde olsam clk 320 den şaşmam :) hem konfor hemde yeterli performans hemde önünde yıldızı var :)

Mutlu Değerli
30-04-2014, 21:51
CLK'lar gayet karizmatik araçlar, 320 filan olursa tadı başka olur

Mutlu Değerli
30-04-2014, 21:53
örn: Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2003-model-clk-320-avangarde-coupe-162797206/detay)

bkaraca
01-05-2014, 10:49
Bu mercedes e bakacağım bana 60-75 km mesafede :)
Mercedes tüple uzun yolda 8 litre yaksa km de mini ye yakın olmaZ mı? Rx-8 de yakıttan ziyade bulunduğum yerde servisi yok en yakın ankara.Ankara da bu motordan hakkıyla anlayan var mı onu merak ediyorum.

Equinox
01-05-2014, 11:29
Eğer çok acil değilse az daha bekleyip şöyle bişey alırdım ben olsam. Yarı nevşehirliyim bilirim yollarını az çok. Sert araba ile orda huzur bulmak zor.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-moda-otomotivden-2004-clk-320-avangarde-160288726/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-lotus-motors-dan-orjinal-110.000km-hatasiz-clk320-143633873/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-clk-320-avangarde-boyasiz-orjinal-108000-km-full-162489593/detay)

bkaraca
01-05-2014, 11:34
Advantgarde packet olan kasa olarak güzel lakin içi bitik.ikincis de kilometre düşük ama araba boş elektrikli koltuklar fln yok.Sonuncuyu beğenmedim.Zaten acelem yok halı hazırda arabam satışta. :)

focus musty35
01-05-2014, 11:37
beyler 2003 model clk 320 nın yıllık vergısı 2056 tl yapıyr ındırımlı halı ne kdra gelıyor

MatraX_07
01-05-2014, 12:19
CLK200 derim rahatlık ve prestij olarak

bkaraca
01-05-2014, 12:36
Clk 320 harici düşünmüyorum :)