PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyundai i20 Sorgulama

Kubilay
28-04-2014, 16:25
Arkadaşlar bi arkadaşım için niyetlendik. Özellikle 1.2 motor, varsa kronik sorunları ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olan var mıdır? Niyetlendiğimiz araç da bu: Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-tertemiz-bir-bir-arac-158107896/detay)
23.500 liradan aşağı olmaz diyor sahibi.

jeffy
28-04-2014, 16:32
Motoru için birşey diyemem ama 2.5 senedir şirket arabası olarak bu modelin dizelini kullanıyorum. Fazlasıyla memnunum. Bundan önceki arabam Focus tu ilk başta biraz yadırgadım i20 yi ama gün geçtikçe hiçte kötü bir araba olmadığını anladım. Şirketimizde 15 tane var hepsinin tek kronik arızası Elektronik fren bilmemnesi 80.000 den sonra arıza yapıyor araba ayağınız gazda giderken bir anda kendi kendine gazı kesiyor bu arada fren lambaları otomatik olarak yanıyor. otobanda bir iki kere zor durumda bırakmışlığı var beni..

GökhanAkdeniz
28-04-2014, 16:37
Arkadaşımın ablası sıfır aldı 1.2 benzinlisini.

Takla attı hadımköyde kemer takılı olduğu halde airbag bile açılmadı.

Beli kırıldı kızın. Uzak durun a dostlar.

Kubilay
28-04-2014, 20:47
Motoru için birşey diyemem ama 2.5 senedir şirket arabası olarak bu modelin dizelini kullanıyorum. Fazlasıyla memnunum. Bundan önceki arabam Focus tu ilk başta biraz yadırgadım i20 yi ama gün geçtikçe hiçte kötü bir araba olmadığını anladım. Şirketimizde 15 tane var hepsinin tek kronik arızası Elektronik fren bilmemnesi 80.000 den sonra arıza yapıyor araba ayağınız gazda giderken bir anda kendi kendine gazı kesiyor bu arada fren lambaları otomatik olarak yanıyor. otobanda bir iki kere zor durumda bırakmışlığı var beni..

Aslında ufak bir sorun ama arkadaşım acemi biraz, başına gelirse sıkıntı olabilir. Söyleyeyim kendisine.

Beli kırıldı kızın. Uzak durun a dostlar.

Bu paralara doğru düzgün araba yok piyasada ama airbag abs var diye aldığımız arabada airbag de açılmayacaksa sıkıntı. Araştırmaya devam edelim o halde, sağolun.

jeffy
29-04-2014, 07:23

Beli kırıldı kızın. Uzak durun a dostlar. evet bak bide bu var. bende önümdeki duran marea ya frensiz 70 le fln vurdum marea bravo oldu bizim i20de havayastığı fln açılmadı :D

Berkan
29-04-2014, 07:51
takla atınca acılacak diye birşey yok gerekli darbeleri almadıysa acmayabiliyor .
2004 de e36yı paramparca ettim kaldırım parcalayıp direge vurup güvenlik kulubesnin üstüne dustum yine on airbag acılmadı yanlar acılmıstı. i30da saglam ilk darbeyi arkadan alıp yavaslayıp ikincisini one alınca acmamıstı.arkadasım seneler once 2 senede bir fiil 6 kaza yaptı vectra banamasın demedi tenezzül bile etmedi acmaya :) .kötülüğnü göstermez bu aracın

GökhanAkdeniz
29-04-2014, 09:30
takla atınca acılacak diye birşey yok gerekli darbeleri almadıysa acmayabiliyor .
2004 de e36yı paramparca ettim kaldırım parcalayıp direge vurup güvenlik kulubesnin üstüne dustum yine on airbag acılmadı yanlar acılmıstı. i30da saglam ilk darbeyi arkadan alıp yavaslayıp ikincisini one alınca acmamıstı.arkadasım seneler once 2 senede bir fiil 6 kaza yaptı vectra banamasın demedi tenezzül bile etmedi acmaya :) .kötülüğnü göstermez bu aracın

Emin ol tanınmaz haldeydi araç.

Tavanı üçgen şeklindeydi. Motor için vites topuzunun ordaydı.

5 takla atmıştı. Gerekli darbeden kastın kupanın ikiye ayrılması ise haklısın.

driftboy
29-04-2014, 11:01
6 ay dizelini kullandım bende gayet memnundum yakıttan vs.. Alıyosanız dizel alın.

jeffy
29-04-2014, 16:19
2004 de e36yı paramparca ettim kaldırım parcalayıp direge vurup güvenlik kulubesnin üstüne dustum yine on airbag acılmadı yanlar acılmıstı. i30da saglam ilk darbeyi arkadan alıp yavaslayıp ikincisini one alınca acmamıstı.arkadasım seneler once 2 senede bir fiil 6 kaza yaptı vectra banamasın demedi tenezzül bile etmedi acmaya :) .kötülüğnü göstermez bu aracın bu airbag sensörlerinin özellikle ön ve arkada olması gerekmiyormu? bodoslama 70 le diyorum.. Marea bravo oldu diyorum :D kafamı tavanla öncamın çakıştığı yere vurdum diyorum :D artık daha nasıl açılması gerekiyorsa :)

Kahn23
29-04-2014, 16:26
Geçen sene arkadaşım kazasız-belasız 2011 model dizelini ya 23,5 ya da 25'e aldı.
Dün toplamda 250km yol yaptım 4,7lt yaktı..
Bence bu paralara ideal bi araç..

Berkan
29-04-2014, 17:04
bu airbag sensörlerinin özellikle ön ve arkada olması gerekmiyormu? bodoslama 70 le diyorum.. Marea bravo oldu diyorum :D kafamı tavanla öncamın çakıştığı yere vurdum diyorum :D artık daha nasıl açılması gerekiyorsa :)

onu bilemiyorm artık yapan mihendizlere sormak lazım :D

İbrahim33
29-04-2014, 18:12
az daha çıkın i30 bakın bence.

örn: Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-159211119/detay/)

Kubilay
29-04-2014, 18:29
Yardımcı olan herkese teşekkürler. Airbag korkuttu, şahsen ben soğudum, arkadaşıma da ilettim. Daha yukarısı için maalesef bütçe yetersiz, 24bin üst sınır. Araştırmalar devam ediyor.

jeffy
29-04-2014, 19:14
onu bilemiyorm artık yapan mihendizlere sormak lazım :D benden önce bulursan selamımı iletirmisin :D:D

FATİH60
28-04-2016, 14:57
Kardeş Merhaba aynı arıza şuan benim araçtada mevcut ama arasıra yapıyor servise götürdüm bilgisayara bağladılar tabi oan aynı arızayı yapmadığından arızayı göremiyorlar ve araçta bir sorun yok deyip beni gönderiyorlar.Senin kullandığın aracın nesini değiştirdiler en azından servise bir arkadaşta aynı şikayetten servise gitmiş şu parça değişmiş derim ona göre onlarda o parçayı değişirler.Şuan aracım garantili ve garantisinin bitmesine 1 yıl var en azından garanti kapsamında yaptırayım istiyorum yardımcı olursan sevinirim.Veya mümkünse o aracın plakasını versende servis kayıtlarında yapılan işlemlere bakarak aynı işlemi kendi aracıma uygulatsam.

FATİH60
28-04-2016, 14:58

Kardeş Merhaba aynı arıza şuan benim araçtada mevcut ama arasıra yapıyor servise götürdüm bilgisayara bağladılar tabi oan aynı arızayı yapmadığından arızayı göremiyorlar ve araçta bir sorun yok deyip beni gönderiyorlar.Senin kullandığın aracın nesini değiştirdiler en azından servise bir arkadaşta aynı şikayetten servise gitmiş şu parça değişmiş derim ona göre onlarda o parçayı değişirler.Şuan aracım garantili ve garantisinin bitmesine 1 yıl var en azından garanti kapsamında yaptırayım istiyorum yardımcı olursan sevinirim.Veya mümkünse o aracın plakasını versende servis kayıtlarında yapılan işlemlere bakarak aynı işlemi kendi aracıma uygulatsam.