PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : benzin deposu temizletme

TURBO CİVİC
25-08-2008, 15:11
benzin deposunu temizlenmesine gerek varmı?faydası olurmu?nerde yapılr?yaptıran varmı?yada bu tarz bilinmeyen veya hatırlanmayan onlemler yapılması gerenler varmı?

MiaMi
25-08-2008, 15:13
Vtec ten 10 senelik benzin pompasını söktüm walbro takmak için. O arada deponun içini inceledim tertemizdi ve benzin pompasının filtresi sadece zamandan dolayı sararmış.

Yani depo içerisinde öyle 0,5 mm 1 cm lik çar çöp yok gözle görülmeyen şeyler olabilir belki.

TURBO CİVİC
25-08-2008, 15:43
dibi camur gibidir die dusundum .hijyen insanım kafam takıldı

H22Power
25-08-2008, 18:01
bende bişi farketmeyeceğinden yanayım ama benzin filitresini vakti gelmişse deişmekt fayda var:)

TURBO CİVİC
25-08-2008, 18:55
benimki ole bi dusunce yani merak ettim yapan varmı gerek varmı die

egeturbo
25-08-2008, 19:12
valla ben araca motor yaptırıken ffln emizletiyorum kaynakla kestirip radyatörcülerin kullandığı temizleme maddesi ile kazıyarak temizliorum

TURBO CİVİC
25-08-2008, 19:24
ee sonuc nası pislik cok cıkıyomu veya degermi diyim?

|STI|
26-08-2008, 13:03
ben bi kere temizletmiştim eski arabada...2 kere benzin pompası kitlenmişti...deponun dibinde balçık halinde tortu kalmıştı..benzin azken kullanıldıgında o tortuyu çekiyo ve tıkıyodu sanırım...sonra düzeldi bi sorun yaşamadım...

sercangolge
26-08-2008, 13:40
86 dizel brodveyimde temizlemek zorunda kalmıstım.içinden parça halde değil ama tortu şeklinde pislik attım.dıbıne cokuyor sonlara dogru sorun yaşatıyor.mazot azaldığında daha bı sarsıntılı çalışmaya arada istop etmeye başlıyodu.
gerçi kamyon mazotunun yanında her şeyi koyuyordum kalorifer yakıtından yanmış yağa arada birde dizeller için ek katkı nevalelerınden kullanıyordum.

merttepe
26-08-2008, 14:28
ben temizlettim, artısı var eksisi yok, temizletmekte fayda var.

TURBO CİVİC
26-08-2008, 18:19
saolun arkadaslar bend etemizletcem kara verdim.daha dun gece teseadufen bu konuyu gunduz acmıstım aksamına arabda benzin olmasına ragmen yolda kaldım.tekledi tekledi sonunda kaldım.calısıyo 1 saniye geciyo istop ediyo.gittim benzin aldım fln gecti ama demekki ya dipte pislik var yada baska bir sorun.bakalım bidaha yapcakmı?ama ben temizletcem.nası yapılıyo?kesiliyorumu yoksa cıkabiliyorumu bilen varmı?araba honda civic biliyorusunuz

-ER-
26-08-2008, 18:26
anam benimde aracım benzin azken stop problemi yaşıyorum meyer bundanmış
yani ben benzin'e dikkat etmiyordumda şimdi fark ettim sadece azken yapıyor.

Birşey daha duydum 100.000 de bir radyatör suyunu komple döküp temizlemek gerekiyormuş yani komple yani su koymak gerekiyormuş.
Daha önce duyanınız oldu mu bilmiyorum.

sercangolge
26-08-2008, 21:53
hondalarda nsaıl oluyor bi bilgim yok kardeşim onu gidipte sorman gerekecek yalnız kesilme işlemı olacaksa yeni bi depo fiyatı araştırsan sanırım daha mantıklı olur.brodweydeki depom sadece bidon gibi bişeydi sok cevır fln oldu temızlemem :D

radyator konusunda km olarak bılmıyorum ama ara ara suyu yenılemekte fayda var.her zaman akışkan ve temiz olması yararlı.hatta su değişiminde miktarlarda belirtildiği kadar antifiriz karıştırmak kış ayları için daha ideal.