PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : koltuk ter izi sorunu

SGTI
03-05-2014, 13:26
Herkese selamlar

Kumas koltuklu arabamin sadece sofor koltugunda ter izi var.***** istanbul yazin cehennem :)
Bizim burdaki autowaxda guzel para istedi basit biseye.Cok buyuk bi bolgede yok ama bryaz beyaz gorunmesi hosuma gitmiyor.
Koltuk rengine yapisina zarar vermeden bunu nasil halledebilirim?

skunk11
03-05-2014, 13:29
Sirkeli su ter izini çıkartır diye düşünüyorum da bu sefer aracın içi sirke kokar :) Aspirinli su deniyebilirsin ve ya son olarak bir limonu ikiye bölüp koltuğu sil o limonla daha sonrasında üzerinden hafif nemli bir bez ile geç büyük ihtimal geçecektir. 3 seçenek 3ü de ter izini geçirir ;)

SGTI
03-05-2014, 14:21
Sirkeli su ter izini çıkartır diye düşünüyorum da bu sefer aracın içi sirke kokar :) Aspirinli su deniyebilirsin ve ya son olarak bir limonu ikiye bölüp koltuğu sil o limonla daha sonrasında üzerinden hafif nemli bir bez ile geç büyük ihtimal geçecektir. 3 seçenek 3ü de ter izini geçirir ;)

Bu soyledikleriniz denenmis seylermi ? Test etmis olmayayim.Deri kadar saglam degil sonucta kumas yanlis is yapnayalim.

Denemis tecrubeli kimse yokmu ?

skunk11
03-05-2014, 14:26
Aspirini bizzat denedim bir sıkıntı olmadı, diğerlerini de deneyen arkadaşlarım mevcut bir sıkıntı çıkmadı(sirke kokusu dışında). Aspirini deneyebilirsin.

Burak
03-05-2014, 20:28
Vinet kullanabilirsin. Koltuğuna zarar vermez. Bir halı yıkama makinası bulabilirsen yarım saate hallolur.

selimvarli
03-05-2014, 20:44
Kosla alın kovada köpürtün güzelce köpüğü izlerin üzerine yedirin, sonra halı yıkama makinesi ile çektirin sorun çözülür. Denedim.

Ae86
03-05-2014, 22:00
Erdem boyadan meguiras apc yada vinet alabilirsin. Fıs fıs şişeye 1 / 10 sulandırarak koy.Koltuğu sakın çok ıslatma.Nemli mikrofiber beze ürünü sık koltuğu sil.Leke çıkmaz ise koltuğun kurumasını bekle aynı işlemi tekrar uygula ama dediğim gibi sakın çok ıslatma.

ERDEM BOYA (http://erdemboya.ticiz.com/)

KOSEREN
04-05-2014, 06:51
Su çeken elektrik süpürgesi varsa vineti uygula bolca,mf bezle sil.Makina ile çek.Güneşli bir yerde arabayı kurut,bitti gitti :)

SGTI
04-05-2014, 16:27
yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar

0M42
04-05-2014, 21:55
Halı yıkama makinesine bakar en uygun çözüm.

halilkarakas
04-05-2014, 22:58
benim koltuklardada ter izi var. sonax ın bauhaus ta spreyleri var. onlardan alın 2 şişe sıkın bekleyin biraz sonra ovalamaya zımbırtısı falan var onlardan almak lazım onunlada ovalayın ve temiz ıslak bezle silin. koltuklar kuruyunca gezmeye devam :D

sonax ın o temizleyicisi 11 12 lira gibi bişey. kendiniz yapabilirsiniz çok basit yani çok para vermeye gerek yoık