PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : amerikan V8 sorunsali

dj_batukaan
04-05-2014, 21:29
Merhabalar,
Oncelikle degerli bilgileriniz icin tesekkur ederim..
Icinden cikamadigim bir konu var..

Yaklasik 7 -8 aydir planladigim ve maddi manevi hazirlandigim bir v8 projemiz var.
Bugune kadar LS yada direk 350 chevrole arasindan gittim geldim genel anlamda yeni teknoloji olmasindan dolayi LS onerildi ama 350 de karburatorlu sistemle ve dogru yuklemeyle guzel sonuclar cikarabiliyor.. kisacasi Ls motorda n/a 350 hp gucteki bir motor icin harcanacak paraya.. 550 hp lerde zorlanmadan komple sifir (blok vs hersey dahil )bir 350 chevrole hazirlanabiliyor.

Yani bugune kadar butun konularimiz buydu ve parca secimi vs. Derken kararimizi 350 chevroleden yana kullandik... suan tam projeyi baslatacagiz.. 350 icin dokum blogun cok iyi olmadigi silidir kapaklarindan yag kacirma sorunlarinin genetik oldugu vs. Yine eski sistem olmasindan dolayi bir suru ek problem yaratacagi konulari aldi basini gidiyor..
Simdi is ciddiye binmisken bunlari duymak insana hicte haz vermiyor.. bu yuzden bilgi ve goruslerinize ihtiyacim var

Gariban
04-05-2014, 21:32
kim söylediyse poposundan atmış ağır olmasının dışında hiç bir sorun yok sen yoluna aynen devam et

dj_batukaan
04-05-2014, 22:17
Evet dokum blok olusu agirliga neden oluyor ama maks agirligimiz 350 ile 1300 kg larda olacak suan icin dahada hafif olsun istemiyorum..

Yokmu baska amerikanci �� tecrubesi olan arkadaslar yazarsa minettar olurum ;)

atituti
04-05-2014, 22:37
ls1 de 350 cib , sizin bahsettiginiz 350 karbüratörlü mü ?

dj_batukaan
04-05-2014, 22:41
Evet 350 karburatorlu ama korkum bu degil direk enjeksiyona ceviren kitler var ancak suan icin dusunmuyorum

BaDCaT
04-05-2014, 22:51
Kıyas neye göre yapılacak ona göre birşeyler yazabilirim :)

Kronik bir problem vs olduğunu düşünümüyorum.Onun dışında seçim kıstasları neler ?

atituti
04-05-2014, 22:58
karbüratörün keyfi saflığı başka :) bence oradan devam..

dj_batukaan
04-05-2014, 23:06

Kronik bir problem vs olduğunu düşünümüyorum.Onun dışında seçim kıstasları neler ?

Acikcasi pek kistas yok gibi yani ls in maliyetine kucumsenmeyecek kadar farkli bir 350 hazirlayabiliyorum.. ama son 3 gunde okadar enteresan seyler duydumki vazgecmelimiyim karar veremedim. Yani 350 ile cok sorun yasarmiyim yada yasayacagim sorunlar ne olur mesele bu

karbüratörün keyfi saflığı başka :) bence oradan devam..

Kesinlikle benimde en cok heves ettigim buydu ama mesela gelen kotu yorumlarin biri ayar tutturmanin zor olacagi ve surekli sanayide dolasacagim
Digeride ls e gore 4 kati yakit sarfiyati tamam 5.7 litre motorda ekonomy falan aradigim yok ama bu fark cok ciddi

atituti
04-05-2014, 23:09
valla tamamen standart makinayla sadece mikserin ayarı bozuldu diye 2.5 milyon yaktıgımız oldu :D düzgün ayarlı bir makina o kadar fazla yakmaz ;) 4 katı falan yakıt yok öyle birşey :)

dj_batukaan
04-05-2014, 23:10

Yukarda yazdiklarimin disinda mesela bir sorunda suan yapacagimiz speklerle 550 hp hedefliyoruz 350 ile bunun sonu olacagi yani strocer vs. Bisey yapamayacagim ve ilave guc istedigimde smol bloktan big bloka gecmem gerektigi
Ama ls te bisle biseyin soz konusu olmadigi..

Acikcasi insanin kafasini en com karistiran sey herkes elindekini ovuyor birinde Ls var olmasi gerekn bu diyor

Digerinde 350 yok ama hersey ona gore bilgi parca vs. Oda 350 diyor.. :(

Schumi
04-05-2014, 23:25
Yıl olmuş 2014 hala karbüratör nedir arkadaş. Hacim iyidir ama teknolojide tu kaka değil. LS iyidir. Hafiftir. He pahalıdır belki ona birşey diyemem.

dj_batukaan
04-05-2014, 23:37
Evet teknloji iyidir ama hacimli makinede karburator de iyidir.. ole normal 80 90 model bilimum arac kaburatoru degil bunlar ;)
Tabiki gonul ister Ls olsun hatta 7olsun ama Ls 1 ile 350 arasinda 7 - 10bin usd cik bi fark var.. gunumuz tr sinde kur 2.14 olmusken cok fark ediyor.. bunun yani sira sadece hafiflik ve enjeksiyon icin bu kadar farki verip ustune 150 hp daha az guc alinca gucune gidiyor insanin

dj_batukaan
04-05-2014, 23:38
Bu arada bu 10 binlik farkta Ls ikinci el 350 komple sifir makine bu fark da var isin icinde

STP
04-05-2014, 23:54
Ls1 kaca mal oluyor herseyiyle ? 350cu nerelerde rakamlari ?

atituti
05-05-2014, 00:13
Ls otu boku 25 milyari bulur oynamalar falanda yapilir ufak tefek

SULTANOGLU
05-05-2014, 03:12
350 karb li motorun hic bir skintisini yasamadim hala da yasamiyorum. Mantikli yuklendigi taktirde de cok zevkli.

dj_batukaan
05-05-2014, 06:43
Ls1 kaca mal oluyor herseyiyle ? 350cu nerelerde rakamlari ?

Selcuk 350 herseyi sifir ateslemesi marsi iviri ziviri komple 14 bin usd yi buluyor yalniz burada kullanilan parcalar performansa yonelik titanyum subaplar. Eagle krang itecekler vs. Toplamda bu sepclerde emsaller 500 550 hp arasinda

Ls1 ise orta halli genelde kac mil/km oldugu net soylenmemekle birlikte sadece motor olarak ivir ziviri yok icinde 17 ile 20 bin usd.. ekstralarida assagi yukari 2 bin usd tutuyor. Ayrica ikince el olusu bi yana komple stok 300 350 hp yani nos /s.c/ turbo gibi bisey dusunulurse motor icine girmek sart ama 350 bu sekilde toplarsak 150 shot nos ile cok saglikli yuruyebiliyorum

dj_batukaan
05-05-2014, 06:44
Ls otu boku 25 milyari bulur oynamalar falanda yapilir ufak tefek

Iste o 25 dedigin ls den ben hic bulamadim ;) ve sahsen hakkida o para degil bence en nihayetinde oda eski bir motor

dj_batukaan
05-05-2014, 06:58
350 karb li motorun hic bir skintisini yasamadim hala da yasamiyorum. Mantikli yuklendigi taktirde de cok zevkli.

Bende ayni dusuncedeydim ;) ama iste isin ciddiyete binmesi ve bu tarz yorumlari duyunca korkmadim degil

ghibli06
05-05-2014, 07:50
Kasa ne? :)

BaDCaT
05-05-2014, 09:05
350ci gen1den 500 550hp almak 14.1 cr vr 383ci stroker ile asiri pozitif..imkansiza yakin.

Ls1 kapak olarak gen1 in cok onunde ayni yapilan degisikliklerle alacaginiz guc daha fazla ve motor daha hafif..

Ikisinin yerine budget build olacaksa eger lq4 ve ya lq9 tercihim olurdu..

orcunnn
05-05-2014, 10:05
350ci gen1den 500 550hp almak 14.1 cr vr 383ci stroker ile asiri pozitif..imkansiza yakin.

Ls1 kapak olarak gen1 in cok onunde ayni yapilan degisikliklerle alacaginiz guc daha fazla ve motor daha hafif..

zehirleme insanları terbiyesiz :D :D

niye çıkamasın 200 hp olan stok bloktan stroker olmadan 450 çıkardın ::beuj:

dj_batukaan
05-05-2014, 10:09
Kasa ne? :)

Abi kasa supriz ;) ilk baslarda benim 190 a dusunuyodum ama yurur parcalarda cok sikinti var performans malzemeleri pek bulunmuyor bulunanda cok para ;)

Suan icin ilk dusuncem e36 cupe yada sedan.. ama bu build te cok ornek var bu yuzden degisik biseylerde bakmiyor degilim ;)

dj_batukaan
05-05-2014, 10:19

Yani 500 alamazmiyiz ?

Iste butun konular boyle basladi dolayisi ile bukadar harcamanin ustune suprizler le yikilmayalim
Bugun bi iki yerle daha gorusucem ellerinde ls2 varmis bakalim ne olacak
Sizin belirttiginiz LQ4 yada 9 bunlar hakkinda hic bilgim yok tr de guncel bi motormu ve neden ls e gore bu ?

dj_batukaan
05-05-2014, 10:25

Orcun hersey senin yuzunden oldu
Okadar ugrasin ustune cok fazla yorum ve bilgi kirliligi karisinca Tamam dedim ve vazgecmek uzereydim amerikan sevdamdan.. gidip bi 2jz alip cekik gozlere katilacaktim ama bir sure once ilk videoyu yayinladiginda yine yaktin beni

Yani kosul sart ne olursa olsun o amerikandaki ses herseye degiyor;))

orcunnn
05-05-2014, 10:33
Orcun hersey senin yuzunden oldu
Okadar ugrasin ustune cok fazla yorum ve bilgi kirliligi karisinca Tamam dedim ve vazgecmek uzereydim amerikan sevdamdan.. gidip bi 2jz alip cekik gozlere katilacaktim ama bir sure once ilk videoyu yayinladiginda yine yaktin beni

Yani kosul sart ne olursa olsun o amerikandaki ses herseye degiyor;))

abi kafa karıştırmak gibi olmasın ama :D git benim motordan al

derim sana bende 302 ho çok uygun rakama alırsın

347 stoker (piston kol krank yatak 1900 dolar )
iyi bir dolu kapak set 2000 dolar
ensantrık 300 dolar
emme yakıt rayı 700 dolar
ıvır zıvır da 2000 doalr tutsa (yağ pomba conta rokker vss..)

mustang dynoda 450 500 arası alırsın telde konuşursak daha detaylı olur

üzerine 200 shot rahat basarın dedıgın gibide 1300 kg olursa fena olur

l1 alsak 550 hp çıkarmak ciddi para ls2 de alsan fark yapmıyor aynı şey

he l3 alırsan kapak ensantrikle 500 ler oluyor böyle uzayıp gider :D

Octane
05-05-2014, 10:39
Hissiyat keyif icin karburatorlu olmasi lazim. Ama ls daha teknolojik makine ve c6lara kadar ciktigi icin parcasi da daha yaygin. Bir de standart amerikan aracina koysaydiniz karb. 350lik daha hos olurdu, gerek sesi gerek calisma prensibi gerek yuklemesi chargeri bilmemneyi. Ama avrupali bir araca swap yapacagim diyorsunuz, o strok sesine bilmemneye ihtiyaciniz yok, o yuzden ls mantikli geldi bana. Fiyatlar ne kadar bilmiyorum fakat cok ucuz olmamasi lazim, e ben de e36ya e92 mi ne bisey su 4.0lt v8i swapladiklarini gordum yurtdisinda, o da v8 sonucta. Bir bakin derim :)

BaDCaT
05-05-2014, 10:51

Zehirrrr :D

Daha cok cikartirim ayip ettin kankaa neler yaparim nelerr :D

Aksama yazacagim gen 1 350 ve ls icin

dj_batukaan
05-05-2014, 15:20
abi kafa karıştırmak gibi olmasın ama :D git benim motordan al

derim sana bende 302 ho çok uygun rakama alırsın

347 stoker (piston kol krank yatak 1900 dolar )
iyi bir dolu kapak set 2000 dolar
ensantrık 300 dolar
emme yakıt rayı 700 dolar
ıvır zıvır da 2000 doalr tutsa (yağ pomba conta rokker vss..)

mustang dynoda 450 500 arası alırsın telde konuşursak daha detaylı olur

üzerine 200 shot rahat basarın dedıgın gibide 1300 kg olursa fena olur

l1 alsak 550 hp çıkarmak ciddi para ls2 de alsan fark yapmıyor aynı şey

he l3 alırsan kapak ensantrikle 500 ler oluyor böyle uzayıp gider :D

Aynen liste boyle uzuyor hatta hali hazirda ls7 bile var 20 bin dolara ;)
Ama sanirim ls 1 yada 3 olacak gibi suan

dj_batukaan
05-05-2014, 15:21
Zehirrrr :D

Daha cok cikartirim ayip ettin kankaa neler yaparim nelerr :D

Aksama yazacagim gen 1 350 ve ls icin

Ne yazacaksin aksama simdi yaz ;)

dj_batukaan
05-05-2014, 16:32
Ankete katilan arkadaslar iyi kotu bi sebep yazabilirse muthis olur en azindan kucuk bi karsilastirmada yapmisoluruz ;)

STP
05-05-2014, 16:55
Sana ls1 swapli komple forgedli corvette gostergeli suan 400 hp yeni toplanmis herseyi hazir sorunsuz e28 535 vereyim :D detaylar ozelde :)

ragıp
05-05-2014, 18:53
Karbüratörlü gen1' in ayar tutup tutmamasıyla ilgili olarak, çok saydıgım ve işi bilen bir abimin görüşü doğrultusunda, karbüratörlü bir makinaya ayar tutturmanın ls1 makinaya göre cok daha zor olacagını söyleyebilirim. Ancak, makinadan istediğin sesin önemli oldugunu belirtmişsin. Herkes de bilir ki, karbüratörlü ve yüklü bir makinanın sesini hiçbir enjeksiyonlu makina veremez. O yuzden bu dogrultuda 350 gen1 daha istediğin bir şey gibi duruyor.

Ekleyeyim ki, ben olsam kesinlikle enjeksiyonlu makina koyarım. Niye ? Çünkü standardı var. Ayar tutmamazlık olmuyor. Daha yeni teknoloji. Üstelik onun da parçası bol. Güzel güçler onda da alıyorsun.

Bir de belirteyim ki, degil 550, 500 hp güç almak bence de hayal.

dj_batukaan
05-05-2014, 19:22
Sana ls1 swapli komple forgedli corvette gostergeli suan 400 hp yeni toplanmis herseyi hazir sorunsuz e28 535 vereyim :D detaylar ozelde :)

Volkan abideki arabayimi diyosun ;)

dj_batukaan
05-05-2014, 19:26
Karbüratörlü gen1' in ayar tutup tutmamasıyla ilgili olarak, çok saydıgım ve işi bilen bir abimin görüşü doğrultusunda, karbüratörlü bir makinaya ayar tutturmanın ls1 makinaya göre cok daha zor olacagını söyleyebilirim. Ancak, makinadan istediğin sesin önemli oldugunu belirtmişsin. Herkes de bilir ki, karbüratörlü ve yüklü bir makinanın sesini hiçbir enjeksiyonlu makina veremez. O yuzden bu dogrultuda 350 gen1 daha istediğin bir şey gibi duruyor.

Ekleyeyim ki, ben olsam kesinlikle enjeksiyonlu makina koyarım. Niye ? Çünkü standardı var. Ayar tutmamazlık olmuyor. Daha yeni teknoloji. Üstelik onun da parçası bol. Güzel güçler onda da alıyorsun.

Bir de belirteyim ki, degil 550, 500 hp güç almak bence de hayal.

Mutlaka o sesi duymak istiyor insan ama hayalede para yatirmak cok zor heleKi abi usta vs. Dedigimiz bir cok insan kurtlar sofrasini kurmusken
Kimsede demiyorki ya arkadas emek vermissin bogazindan kismis alin terini dokmussun birikim yapmissin su soyle olmali bu boyle olmali
Bide ozellikle hayatta en cok dikkat ettigim sey emektir ve hic bir ustanin emegini ne keserim ne calarim ama yok arkadas yinede doymuyorlar. Elimdeki.tum parayi koysam su sanzimani alabilirmiyim desem yok diyecek adam sayisi yok denecek kadar az herkes uckagitci ve emek hirsizi omus ;(

orcunnn
05-05-2014, 19:54
Mutlaka o sesi duymak istiyor insan ama hayalede para yatirmak cok zor heleKi abi usta vs. Dedigimiz bir cok insan kurtlar sofrasini kurmusken
Kimsede demiyorki ya arkadas emek vermissin bogazindan kismis alin terini dokmussun birikim yapmissin su soyle olmali bu boyle olmali
Bide ozellikle hayatta en cok dikkat ettigim sey emektir ve hic bir ustanin emegini ne keserim ne calarim ama yok arkadas yinede doymuyorlar. Elimdeki.tum parayi koysam su sanzimani alabilirmiyim desem yok diyecek adam sayisi yok denecek kadar az herkes uckagitci ve emek hirsizi omus ;(

Mustang Crate Engines & Blocks | AmericanMuscle.com - Free Shipping! (http://www.americanmuscle.com/mustang-crate-engines.html)

burayı incele ben halen ford diyorum ;)

dj_batukaan
05-05-2014, 21:40
;) linkte de iyi motorlar var ama sandik getirdinmi.kargo ve vergi cok opuyor

STP
05-05-2014, 22:47
Volkan abideki arabayimi diyosun ;)

Aynen o araba bizde ;) ilgilenirsen gorusuruz

orcunnn
05-05-2014, 22:54
;) linkte de iyi motorlar var ama sandik getirdinmi.kargo ve vergi cok opuyor

abi sanada ne desek yaranamıyyoz n fazla 2 katı :D

Sinan'S2k
06-05-2014, 09:57
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-1980-ford-mustang-proje-araci-153034789/detay/)

şu kasaya Orçun'un motordan hiç fena olmaz bence :) Maliyette istediğin gibi olur.

dj_batukaan
06-05-2014, 11:44
abi sanada ne desek yaranamıyyoz n fazla 2 katı :D

Yaranmamak degil ;) soylediklerin suan aklimda yani bi sekilde su isin icinden cikabilirsem soylediklerinde bi secenek

dj_batukaan
06-05-2014, 11:46
Birde iki gundur anket basa bas gidiyor.. Olmadi soyle biseymi yapsak ls olmali cunku ...... yada sadece ls ile sinirlamayip yeni teknoloji farkli bi makine..

Yada 350 olmali sebebi .... vs seklinde cok yardimci olacaktir.

orcunnn
06-05-2014, 11:50
Birde iki gundur anket basa bas gidiyor.. Olmadi soyle biseymi yapsak ls olmali cunku ...... yada sadece ls ile sinirlamayip yeni teknoloji farkli bi makine..

Yada 350 olmali sebebi .... vs seklinde cok yardimci olacaktir.

abi ben sana direk benim arabayı vereyim sen kurtul bu işten :D :D

hem ve v8 hemde teknoloji var hemde forget içi sadace block hariç herşey sıfır

15 güne kalmaz güçlü ateşlemede geliyor 500 hp mustang artı stage 2 nos

daha ne arıyon

orcunnn
06-05-2014, 11:54
Yaranmamak degil ;) soylediklerin suan aklimda yani bi sekilde su isin icinden cikabilirsem soylediklerinde bi secenek

ve yine diyorum sana al bir mustang motor inan pişman olmayacaksın

ve herşeye yardımcı olurum diğer motorlar sosyete oluyor ve hemen para farkı oluyor

amerikada mustang motorları bedava ve ortalama 20 .000 lira çok sağlam işler

500 hp olur

ben büyük shot nos basıcacam diye sıkıştırma fazla yükseltmedim bugun 12.5 13 cr lere çıkarsam

biraz daha sert eksantrikle krank olarak 500 üzeri olur o yüzden iyi makine

dj_batukaan
06-05-2014, 17:45
Orcun oyle seyler teklif ediyosunki cazip geliyo ve hep aklimi karistiriyosun ;))

Ama inan ilk hedefim kendim gore gore biseyler cikarabilmek. Suan o sahane sesi ve kukremesinin disinda 350 nin cazip pek bi yani kalmadi :( vazgecmek durumunda kaldigima uzuluyorum
Ama bunun disinda iki tane makine buldum bi ls1 var birde ls2 simdi bunlar icin son kontrolleri yapiyorum ama su forumum engin tecrubeli abileri kardesleri biraz fikir verse tadindan yenmeyecek ama yok kimse ;)

orcunnn
06-05-2014, 18:45
Orcun oyle seyler teklif ediyosunki cazip geliyo ve hep aklimi karistiriyosun ;))

Ama inan ilk hedefim kendim gore gore biseyler cikarabilmek. Suan o sahane sesi ve kukremesinin disinda 350 nin cazip pek bi yani kalmadi :( vazgecmek durumunda kaldigima uzuluyorum
Ama bunun disinda iki tane makine buldum bi ls1 var birde ls2 simdi bunlar icin son kontrolleri yapiyorum ama su forumum engin tecrubeli abileri kardesleri biraz fikir verse tadindan yenmeyecek ama yok kimse ;)

abi engin adamlara gerek yok

sen ne istiyorsun alayım hazır v8 takayım kasaya uğraşmıyım 400 hp beni keser diyorsan l2 mantıklı ama fiyat ne kaça geliyor yani sunu demek istiyorum

eğer 20.000 tl ye ls2 alabiliyorsan düzgün al tak uğraşma

ama 25 30 lira ise hem uğraşı zevkli hemde 100 hp fazla ve mtor içi sıfır kendi bildiğin parçalarla bir makine tercih ederim

dj_batukaan
09-05-2014, 21:26
2 oy farkla kazanan LS oldu ;) sakasi bir yana motor konusunda Ls1 ve t56 sanzimanda karar kildik

Allahin izniyle yarin siparisini geciyoruz.. asil sorun bundan sonraki kisimda hem zevkli hem mesakatli olan malzeme secim sikintisi basliyor..
Motorun gelisiyle birlikte bir liste cikartip yine burdan devam edecegim ins.

Tecrubesi olan arkadaslarinda bilgilerini paylasmalari beni mutlu eder ;)

BaDCaT
09-05-2014, 22:21
2 oy farkla kazanan LS oldu ;) sakasi bir yana motor konusunda Ls1 ve t56 sanzimanda karar kildik

Allahin izniyle yarin siparisini geciyoruz.. asil sorun bundan sonraki kisimda hem zevkli hem mesakatli olan malzeme secim sikintisi basliyor..
Motorun gelisiyle birlikte bir liste cikartip yine burdan devam edecegim ins.

Tecrubesi olan arkadaslarinda bilgilerini paylasmalari beni mutlu eder ;)

Hallederiz ltd . :D

dj_batukaan
10-05-2014, 20:18
;) yani ins. Bu soz kodar kolay olur. Cunku ulkemizde proje yurutmek cok zor.. daha oncede dedigim gibi kor tuttugunu misali allahim insanlarla karsilasmayi nasip etsin ins.