PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suzuki Swift hakkında ?

SerkanKurt
05-05-2014, 07:54
Yeni kasa 1.2 Suzuki swiftler şuan acayip kafamı çeliyorlar. Şehir içi 6.5 - 7 litre arası yakışı var ve benzinli araç olarak bu yakıt baya baya iyi geldi bana. 2008 model honda jazzım vardı 8 litreden aşağı düşmüyordu şehir içinde oda çok ekonomik kullanımda.

Bu arabalar hakkında bilgisi olan varmı ? Motor ömrü nedir ? Kronik sorunları nelerdir ? 1.2 motor 94 hp gidişi nasıldır ? Suzuki hakkında genel bilgi ve yeni kasa jazza göre avantaj ve dezavantajı nedir ?

driftboy
05-05-2014, 10:18
yaklaşık 1.5 ay önce sıfır aldık abime beyaz. Bence alınabilecek bi araba. Beklentimin çok çok üstü bi suzuki. İçi olsun hızlanma olarak tatmin edişi olsun yakıtı olsun gayet güzel bence. 2 defa istanbul yaptım geldim garajda yatıyo şuan 1 aydır. Daha km 900 küsür :)

Yakıtta ortalama 6.5... Okadar gazlamama rağmen. İnsan gibi kullansam çok düşer. Salak saçma çok gazladım yeni diye. Frenler basarılı zınk diye duruyo. Şaşırtan bi araç yani.. Bence bi test sürüşüne çıkın ama kesinlikle beyaz..

Gry
05-05-2014, 10:22
Yaklaşık 1 seneyi aşkın bir süredir şehir içi kullanıyorz, yakıtı inanki çok cimri 6.5 - 6.7 arası yakıyor otomatik vites olduğu halde ve sürekli dur - kalk şeklinde kullanılıyor.

Yani daha da düşer ortalaması. Yol tutuşu çok başarılı frenler ise tatminkar.

Kasa olarak bence gayet sevimli, dışardan gelen tepkiler de bu doğrultuda.

vergisi düşük hacimden dolayı. Kronik bir sıkıntı henüz yaşamadık.

2014 modellerinde Navi paket ve cruıs kont. eklenmiş.

sonuç olarak tavsiye edilir bir araç.

ontheair
05-05-2014, 10:51
Sürüşü çok keyiflidir. Virajlarda falan arkası gelir ama kontrolü kolay. İşe eğlence katıyor açıkçası. Bende 1.3 4x4 olanı vardı. Japonya üretimi. Macar üretimi olanlara göre işçilik kalitesi biraz daha iyi. İstanbul'da yaşadığını varsayarak servis sıkıntısı yaşamayacağını söyleyebilirim. Parça fiyatları biraz yüksekdi o zaman için. Ama şimdi nasıldır bilmiyorum.

Yakıt için benimki dört tekerlekten çekişli olduğu için yeni önden çekişlilere referans olmaz ama 8 lt'nin üzerindeydi.

SerkanKurt
05-05-2014, 11:09
Jazz a göre yorumlarsak peki ?

ontheair
05-05-2014, 11:14
Jazz'ı yenilendiğinde kullanmıştım ilk kez. 2008 veya 2009'du sanırım. Karşılaştırma yapacak kadar hatırlamıyorum aracı açıkçası.

İbrahim Erdem
05-05-2014, 22:15
https://www.youtube.com/watch?v=aCJSr6V6VTQ

belki yardımı dokunur. :)

SerkanKurt
05-05-2014, 22:31
https://www.youtube.com/watch?v=aCJSr6V6VTQ

belki yardımı dokunur. :)

Videoyu izlemiştim zaten fakat pek birşey anlatmıyor genelde. 3-4 dakika bahsetmiş araçtan.

bkaraca
06-05-2014, 08:30
Ben tavsiye ederim hiç bir problemi yoktur.Kasaya göre iç hacmi geniştir.Az yakar, çoğu 1.4-1.5 motordan daha seridir.Tek negatif yanı küçük bagaj hacmidir.Tavsiye ederim kesinlikle pişman olmazsınız.