PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Keihin Trick

Jehuty
08-11-2005, 08:05
Slmlar nette çok araştırdım civic4g forumundada çok aradım fakat bunun ne olduğunu bulamadım aranızda bilen varsa banada anlatabilir mi ?

sami_z01
08-11-2005, 22:49
selam

eger tahmin ettigim sey ise : hehehe bende kendi arabm icin dusunmustum :)

Keihin japon motorlarinda kullanilan 1 karburator sistemidir her silindir icin 1 benzin ve 1 hava bolumu vardir (throthle bodies )

yani 4luler diye tabir edilen sistem dir

yeni japon motorsikletlerde artik enjektor sisteine gectile..yani 4lu karburatorden artik enjektorler (efi) oldu

stand alone tabir edilen yani kendi basina beyin uniteleri tarafindan kontrol edilebilirler..mesela aem,motec vs

diger sistemlere gore inanilmaz az maliyete mal olur hatta pert olmus 750cc 900 cc 100cc motorlarin efi sistemi rahatlikla oturtulabilir uygulamana gore..ama ayarlamasi diger sisteme gore cok daha zordur

saygilar
sami

Jehuty
09-11-2005, 13:24
Benim motordaki karbüratörlerde Keihin marka çift karbüratör çift boğaz;
yurtdışından birisiyle görüşüyordum o bana bahsetmişti fakat artık online olmuyor sanırım hacklediler msnini o bana bahsetmişti ama tam ne olduğunu öğrenemedim.. :(
Karbüratör içindeki yayı kısaltmak ve memeleri sökmekten bahsediyordu ama tam öğrenemedim işte..
neyse araştırmaya devam :)

93SI
09-11-2005, 17:00
Valla bende bi giriyim araştırmasına belki işe yarar bişeyler buluruz.

sami_z01
09-11-2005, 20:14
selam

aha ozaman soyle anlatim..oncelikle 1 soru sendekiler vakumla mi calisiyor
eger cevap evetse ..mumkunse resim

motorsiklet kullandigim yillardan ormek verim 4 tane vakum ve yay var

a-yayi sertlestirsin
b-yumusatirsin

eger yumusatirsan tepkime inanilmaz derecede hizli oluyordu motorsiklette

fakat ani kalkmalarda boguntu olabiliyordu

ama ben sert yayi tercih ederdim neden ? vakum daha ustte acacagi icin en

oncelikle yakitta inanilmaz 1 fark oluyordu mesela +30 hp olmama ramen std ayni motordan daha az yakiyordum...

ikinci olarak yavas yavas actigi icin daha kontrollu afr yakaliyomusuz sanirim
heheh o yillarda eksoz un renk ve kokusuna bakardik..egt-wb nerdeee

mutlaka meme lerin ayarlanmasi gerekiyor du ana memelerin yani vakumdan once calisan...

aman dikkat hava yakit olayina..

saygilar
sami

Jehuty
09-11-2005, 22:50
Slmlar sami ben weber'e mail attım ama cevap olarak bana benim motoruma uygun karbüratör üretmediklerini söylediler :( malesef
resim istemişsin bu birtanesi http://storage.msn.com/x1pWGh1LWVMb59jFjCz3A6bfBpr2Dd37oJhhITdA0B__xxCuZW N2peStBDngXGeBvqSfCxf-ueP3EOf58oFY0yfrAEverymNrfPA-TOoIEoaRb8AcEK6TesceA1FcfJHAg9kDIxM48tC15kJAY1QZJV eg

başka resim istersen burdan bakabilirsin..
http://spaces.msn.com/members/jehuty100/PersonalSpace.aspx?_c01_photoalbum=showdefault&_c02_owner=1&_c=photoalbum