PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : telefon tamir ve garanti kapsamı hakkında(xperia Z1)

ygtrn
05-05-2014, 15:33
selam arkadaşlar, birkaç ay önce turkcellden kontratla garantili xperia Z1 telefon aldım, bilindiği üzere telefonun su geçirmezlik özelliği var, geçen hafta ufak bir kaza sonucu telefonun ekranı kırıldı, servive verdim 400tl karşılığında ekran garantisi bozulmadan değiştirildi, telefonu ilk aldığım anda farketmedim, lakin daha sonra inceledimki telefonun arka kapağıyla kasa arasında resmen 1mm lik bi boşluk var(normalde sugeçirmezlik özelliğinden dolayı arka kapak açılmaz) aynı şekilde bir miktar boşlukta ekranla kasa arasında mevcut idi, bende hemen soluğu serviste aldım, servis çalışanının bana olan açıklaması ise, orjinalinde arka kapak ve ekranın kasaya yapıştırılmasından dolayı artık telefonunuzun su geçirmezlik özelliği kalmadığı şeklinde oldu, yani onlarda tamirat sırasında kapağı falan yapıştırıyorlar ancak orjinali gibi olmadığından sugeçirmezlik özelliği bitiyormuş, tabi bende söylene söylene çıktım servisten....

şimdi asıl sormak istediğim soruya gelicek olursak.... tüketici mahkemesi ile bu durumda herhangibir yaptırım uygulama, ürünün yenisini talep etme gibi bi hakkım varmıdır? yani en ufak bi arızasında bu telefonun içi açılacak ve su geçirmezlik özelliği kalmıyacak, bukadar saçma bir durum sözkonusu olmaz bence....

sercanışık
05-05-2014, 16:05
tabıkıde tuketıcı haklarına basvurabılırsın abı cnku garantılı bı malın ucretlı ve garantılı degısımını yapıyor.ve degısılen parcanın 6 ay garantısı ve cıhazın normal garantısı devam eder. her turlu basvura bılırsn abı

cihan
05-05-2014, 18:26
Boyle bisey olmaz. Cihazi yapamiyolarsa sifirini verecekler yada garanti bozulacak

Berkan
05-05-2014, 18:46
valla dertli bir telefon. arkadasımın aynısından aldı 1-2 ay içinde sözde su geçirmeyen telefon su geçirdi :D servise gitti 1.400 TL istendi yapım için garanti dısıymıs su gecirmesi.mahkemelikler şimdi haziranda 2.dava var bilirkiside incelemede herşey

sweap07
05-05-2014, 19:41
tuketıcı hakem heyetıne dırek dılekcenızı verın hemen sonuca ulasılıyorlar vakıt kaybetmeden sıkyatetınızı yapın

AdemAr
05-05-2014, 19:44
Ama o kullanma klavuzlarında var dıye bılıyorum 1 kere tamıre girince telefon su geçirmez özelliği kayboluyor dıye

Tugral
05-05-2014, 19:50
tekrar servise götürüp bununla ilgili yazılı belgenizi alın ve hakem heyetine başvurun.

onursumer
05-05-2014, 20:45
bence direk hakem heyetine başvurun

sonuçta ekran değişimi için ucret çıkarıldı ve birebir aynı şekilde teslim edilmesi gerekiyor

_Emre_
05-05-2014, 23:22
Telefonun mevcut olan bir özelliğinin servis işlemi sonrasında kaybolması sizi haklı çıkarır bence.

Bizdeki z1e de sıvı temasından ücret çıkardılar 1000 küsür lira :D hakem heyetine başvurduk bekliyoruz bakalım.