PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böbrek Taşı Ağrısı öneriniz

cubra10
06-05-2014, 21:26
Arkadaşlar 2003 yılında askerliğim döneminde bulaşan ailede bir tek bende olan illet
BÖBREK taşı var :( Hayatımı alt üst etmekle beraber cehenneme çeviriyor desem yeridir. taşı normal yolla düşürmem çok zor oluyor nerdeyse 3 mm taşı bile düşüremiyorum serum su hiçbir şey fayda etmiyor :(
Lazerde kırdırma yapıyorum serum bağlatıyorum ama nafile düşüremiyorum :(
En büyük kötü yanı ise AĞRI KESİCİ ALERJİM var güçlü ağrı kesicileri içemiyorum
doktor kontrolünde yapılan ALDOLAN YADA MORFİN yiyorum ağrıyı kesip beni kendimden geçiriyor ama oda bağımlılık yapacak diye fazlasını yapmıyorlar.

Avakado çayı
gilaburu suyu
eşkina balık taşı

bu tarz yolları denedim etrafınızda ciddi anlamda bitkisel ilaç veya yöntem bilen varsa bana söylesin bu illetten kurtulmak istiyorum.

NOT: Hekimliği bir kenara bırakıp BİRA iç diyen doktorlar gibi lütfen sizde BİRA iç demeyin. İnancım gereği içmiyorum
Hepinize Saygılar

speed_blue
06-05-2014, 21:31
bi arkdaşımda sizin gibi çok dertliydi yazdıklarını aynen paylaşıyorum

AVAKADO YAPRAĞI SUYU

bu yaprağı attarladan komik rakama satın aldım çaydanlıkta kaynatılıp kırmızı oluncaya kadar anason kokusu çıkana kadar bekletilip sonunda soğutulup süzülüp içiliyor tadı çok güzel su yerine 2 ay sırf bunu içtim ve sonuçlarına inanamadım BU AVAKADO YAĞRAĞI SUYU taşı düşürmüyor direk eritip un gibi yapıp idrar yoluyla atıyor en büyük özelliğide taşdan oluşan afedersiniz idrarda ve organda dayanılmaz acıyı yok ediyor... böbrek rahatsızlığı çeken, taş kum sorunu ve iltihap sorunu çeken tüm tanıdıklarıma bunu önerdim ve hep dua aldım fayda gördüler.. önerim bu rahatsızlıktan muzdarip olanların tek ilacı AVAKADO YAPRAĞI SUYUDUR... ALLAH HERKESE ŞİFA VERSİN...

bason
06-05-2014, 21:36
Dedem de muzdarip bu mevzudan. Bir tür soğan kürü duymuş tvden onu uyguluyor. Ancak tansiyonunu yükselttiği söylüyor ve bıraktı. Soğanı suda kaynatıp, suyunu içiyordu sanırım tam hakim değilim. Geçmiş olsun, verdiği acı katlanılacak cinsten değil der dedem. Bir arkadaşımda biraya başlamıştı patır patır döküyordu ama her bünyede farklıdır tabi ki. :)

AdemAr
06-05-2014, 22:10
birkeresinde birinden duymuştum izmit taraflarında bi su varmış doğal taşı düşürüyormuş yerin ismi aklıma gelmedı :(

Sh4rk
06-05-2014, 22:16
Avakado yapragi ise yariyor sabirla icmek gerek

Samet_vti
06-05-2014, 22:31
Öncelikle Allah acil şifalar versin..
İzmitte ilim tepenin dağlarında dümbüldek suyu derler onun iyi geldiğini kullananlardan duydum. Babamın bi arkadasida aynı dertten müzdaripti periyodik olarak çıkıp su alıyolardı
denemekte fayda var derim...

Samet_vti
06-05-2014, 22:32
birkeresinde birinden duymuştum izmit taraflarında bi su varmış doğal taşı düşürüyormuş yerin ismi aklıma gelmedı :(

:icon_tup: Dümbüldek suyu..

ARUDA
06-05-2014, 22:58
alkolsüz biralar var

golfcu0101
06-05-2014, 23:07
Bende her sene ramazan ayında oruçtan dolayı bu sıkıntıyı yaşıyorum ***** vücut susuz kalıyor çok şey denedim ve tesadüf mü bilmem ama en son bi amcanın dediği evde yapılmış iyi bir yoğurt suyu içtim günde 300 mm kadar ve 4 cü gün nerdeyse büyüklüğü 4 mm e yakın bir taş düşürdüm rahat bir şekilde.
Dediğim gibi artık düşeceği vardı da bahanesi mi oldu bilmem ama deneye bilirsin

sagi
06-05-2014, 23:19
amcamda vardı greyfurt suyu içerek geçirmişti oda

S.Ucar
06-05-2014, 23:24
Kardeşim bi dönem bende düşürüdüm acısını bilirim dövseler daha iyi kıvrandırıyor doktor taş düşene kadar sancı başladığında küveti sıcak suyla doldurup bel seviyesine kadar oturmamı söyledi idrar yollarını genişletince sıcaktan ağrı kesiliyor işe yaramıştı ama direk çözüm değil tabiki anlık ağrıyı dindirmek.

douu
06-05-2014, 23:25
Babam yakın zamanda böyle bir operasyon geçirdi. Tas mesaneye düşmüş ve idrar yolunu tikamisti. Nerdeyse 1 hafta kadar sonda takılı gezdi ama kesinlikle dusuremedi. En son care lazerle kırıp vakumla çekmek dediler ve yaptırıp kurtulduk cok şükür. Tası kırdırıp eğer ordan almazsanız o kum parçaları mutlaka birleşir dedi doktor. Vakumla çekmek şart. Bide yine doktor tavsiyesi günde 1 adet bira iciyor. Tas oluşumuna ve var olan kumun birleşmesine engel oluyor muhakkak. Avakado yaprağı falan sadece kum seviyesi icin geçerli. Kesinlikle bahsettigim tarz bi operasyon şart. Böbrek şakaya gelmez aman diyim.

Gecmis olsun. Allahım acil şifalar versin.

cubra10
06-05-2014, 23:39
Arkadaşlar cevaplarınız için teker teker teşekkür ederim taşı düşürmek için denediğim yöntemlerin halk arasında dolaşanlarını yazdım bunların arasında maydonoz sapını kaynatıp içme, yoğurt un sarı suyu, avakado kaynatıp içme, gilaburu suyu, eşkina balık taşı vs.vs. iki defa ameliyatımı yapan doktor bir ilaç ismi verdi isviçreden getirttim amaiçinde ağrı kesici özelliği olduğu için bir işe yaramadı.
ilaç alerjim olduğu için doktor son çare kapalı ameliyat ile alıyor taşları.
İNANIN günde 2.5 litre su içiyorum ama fayda etmiyor desem yeridir
2013 yılının ekim ayında ameliyat olup taşları aldırdım tomografi çektirdim 1 tane taş zerreciği yoktu ama 6 ay sonra tekrarladı ve şu anda yine ağrı yapıyor.
Konuyu açtığımda evdeydim ağrıya dayanamadım hastaneye gittim yine serum morfin yedim geldim :( :( :(
Vakıf gureba international clinic de Prof. muayene olup dünyanın tahlilini yaptırdım ve dünyanın parasını verdim ama sonuç yine aynı :(

aodabasi
06-05-2014, 23:45
abi tanıdıgımda 7mm diğer tarafta 3 mm vardı ameliyat oldu stent taktılar 1 hafta sonra aldılar stenti ağrıdan da taştan da kurtulmuştu sende böyle bi durum oldu mu

cubra10
07-05-2014, 00:04
abi tanıdıgımda 7mm diğer tarafta 3 mm vardı ameliyat oldu stent taktılar 1 hafta sonra aldılar stenti ağrıdan da taştan da kurtulmuştu sende böyle bi durum oldu mu
Ankaraya selamlar alicim :)
Ben 2 ay önce stent taktırdım kalıcı şekilde taşı rahat düşürebilmek için ağrım olduğunu söyledim doktoruma başvurdum oda bana bol bol su içmem gerektiğini söyledi ama malesef ağrım devam ediyor hala yeni hastaneden geldim morfin bile ağrıya nafile geliyor :(
böbreklerim şişmiş lazerde kırdırmam yasak zaten, kapalı ameliyatta en son çare artık :(

s2k
07-05-2014, 00:08
Doktorunuza contramal recete etmesını rıca edınç Sentetık morfın turevıdır. Bagımlılık yapmaz. Tedavı konusuna gelınce ıstedıgınız profesore gıdın ancak malesef sızın vucudunuzun urettıgı bırsey oldugu ıcın bunu engelleyecek bır sey malesef yok. Ancak eger calcıum oxalat turu fazla mıneral alımına baglı ıse bunların tuketılmesı kontrol edılerek tedavı edılebılır.

S1NAN
07-05-2014, 00:11
Çatalca karamandere köyünde çıkan bir su var şiddetle tavsiye ederim.doktorlar bile burayı tavsiye ediyor. Çok geçmiş olsun.

aodabasi
07-05-2014, 00:14
aleykümselam:)..allah acil şifalar versin ameliyatla sona erecekse ol kurtul abi

Eyüp
07-05-2014, 00:23
Öncelikle geçmiş olsun , aynı sorunu bir yakınım yaşadığında İzmit'teki sudan içmişti , çok faydası olduğundan bahsetmişti..Umarım en kısa zamanda bir çözüm bulabilirsiniz..

Allah acil şifalar versin..

deeperblack
07-05-2014, 01:38
15 senedir 3-4 ayda bir taş düşürüyorum. Balık gözü arkasındaki taştan maydanoz suyuna mısır koçanı suyundan gilaburu meyvesine kadar herşeyi denedim. En kral malzeme SU...

Epidosin ve türevi kas gevşetici alıp su samuru gibi küvette 4-5 saat geçiriyorum. 2-3 litre su içip kendimi tutabildiğim kadar tutuyorum.Sonra ateşş..
Birde prostat için olan bir ilaç var damar yollarnı genişletiyor oda baya yardımcı oluyor.

Allah acil şifalar versin. Yaşamayan bilmez ağrısını...

Buarada daha önce düşürdüysen yada düşürdükten sonra taşı tahlile gönderi. Renklerine göre kalsiyum oksalat vs. türevi olan taşlar çok daha rahat kırılıyor.Farklı bir taşsa ona göre yediklerini oranlayabilirsin.

h22ek
07-05-2014, 07:59
allah şifa versin

aynı dert bendede var... 6 seans kırdırdım sağ böbrekte 4 tane vardı irili ufaklı..1 tane 4,2mm kalmıştı düşüremediğim... son kontrolde 7,5 mm çıktı 6 ay önce..

düşürene kadar o ağrı çekilecek başka çıkar yolu yok malesef..

bira konusuna gelince tek faydası seni idrara çıkararak böbrekleri çalıştırması... yani bira içeceğine limonata iç derim ben.. dr ların tavsiyesi de böyle.. ev limonatası tabi uludağ limonata değil :)

düşürmeye yardımcı olması için idrar yollarını genişletici ilaçlar da kullandım. pek bi faydasını göremedim o ayrı mesele :)

olur da taşı düşürürsen kesinlikle taşı bi göster, araştır. mesela bendeki taş kalsiyum oksalat diye bi tür.. yoğurt, peynir, süt ıvır zıvır dikkatli tüketmem lazım.. kalsiyum birikmesinden kaynaklı.. ayrıca çay da fazla içiyorsan azalt derim.. en azından yeni taş oluşumunu ertelemek için.. çünkü eğer ailede de varsa senin taştan tamamen kurtulman imkasız gibi bişi.. anca erteliyebiliyosun :(

HondatugraL
07-05-2014, 08:08
Arkadaşıma sordum babasında böbrek taşı vardı. Sıcak su ve ayran önerdi. bunları ayrı ayrı zamanlarda içicen kafana göre ama sıcak su daha faydalı dedı bu tabi ağrısını geçirmiyormuş direk düşürtüyormuş.

cubra10
07-05-2014, 08:17
Böbrek taşından muzdarip biri olarak araştırıp yapmadığım bişey kalmadı Buradaki önerilerin bir çoğunu denedim Taşımı daha önce analiz ettirdim KALSİYUM OKSALAT.
Süt, peynir, yoğurt,Pilav, Sakatat ürünleri salam sucuk tavuk döner benzeri şeyleri yemiyorum çaydanda uzak kalıyorum hatta artık tamamen kesicem desem yeridir.
İzmitteki suyu merak ediyorum daha önce İSTANBUL göktürk köyünde bir yer önermişlerdi gidip ordan damacana ile su aldım ama bir faydasını görmedim.
Bu ağrıdan kurtulacağımı bileyim Türkiyenin bir ucuna giderim :(
6 Senede 8 kez ameliyatla taş aldırdım yediğime içtiğime o kadar dikkat ettiğim halde TAŞ ocağı olsa bu kadar taş üretmez :)

Ers
07-05-2014, 08:24
son 3 senede 5 sefer taş düşürdüm son taşı 5 ayda düşürdüm, ameliyata gün almıştım ertesi gün düşmüştü.
alternatif tedavi olarak denemediğim kalmadı, şu an eşkina (granyöz derler bizim burda) taşı kürü deniyorum. ufak tefen sızlanmalarım oluyor ara ara çünkü , kürü içtiğimin 2. günü kanlı idrar yaptım ilk defa rahatlattı gibi geldi. ama kürdeki taştanmı limondanmı bilmiyorum artık.

Limonu hayatından eksik etme taş oluşumunu engelliyormuş. Hatta ürik asit taşlarını zamanla erittiği bile söyleniyor. Ürik asit taşları röntgen ve ultrasonda çıkmaz sadece mr da gözükür bu arada.

Benim tavsiye SU ve limon. Taşın oluşmasını önlemen.

dragon07
07-05-2014, 09:57
böbrek ağrısını çok iyi bilirim Allah yardımcın olsun başka şeye benzemez ...

afyondaki kaplıcalarında çok iyi geldigini biliyorum .bende çok acı agrı çektim avokado yapragı işe yaradı bende ama tabiiki taş çok büyük degilki.

böbregin kalıcı çözümü çıkan taşların tahlilini yaparak neyin sebep oldugu bulmak lazım başka türlü engel olamazsın. hiçbir şey taşı dökmez sadece acısını dindirir sifalı sularda 1 hafta kalınca mesnet yolları genişliyorda öyle çıkıyor onunda bi şifası oldugundan degil aslında :)

by serçe
07-05-2014, 10:23
Allah yardımcın olsun bende aynı dert vardı çok şükür düşürdüm bence bunun tek ilacı bol bol su tüketeceksin bende çok şeyler denedim ama bir çare olmuyor sen iyi ilaç SU geçmiş olsun

wekoo
07-05-2014, 10:26
geşmiş olsun yogut suyu için bol bol....

O.Z
07-05-2014, 10:53
Abi Kaplıcalara git .
Bulunduğun çevrede varsa , şifayen iyi gelir .
Ben kaplıca diyarındayım , İşçiler'den biriside aynı durumu yaşamış Bira içmediği için Doktor Kaplıcaları tavsiye etmiş faydasını görmüş . . .

Belime kadar sıcak suya girdim dedi , zaten kaplıca suyu şifalı her derde devası var :D

gökberk
07-05-2014, 12:55
Allah yardımcı olsun. Okurken bile içim fena oldu.
Çok iyi hatırlıyorum.Ben de 5-6 yaşlarında çektim bu ağrıyı. Çok şükür o gün bugündür yok.

GokhanG
07-05-2014, 13:51
aynı dertten mustaribiz sürekli vücudum taş yapıyor taşın yapısıda seninki ile aynı KALSİYUM OKSALAT... aşırı ağrım olduğu zamanlar küveti doldurup suyu sıcak yapabildiğim kadar yapıyorum sonra içinde 2 saatte yakın zaman geçirip bol bol su içiyorum bir arkadaşın dediği gibi idrarımı tutabildiğim kadar tutuyorum... belki taşı düşüremiyorum ama ağrının dinmesine yardımcı oluyor.
3-4 yılda bir ameliyat ile düşeremediğim taşları aldırıyorum. idrar yolunu genişletme ilaçları taş idrar yoluna girdikten sonra işe yarıyor böbreğin içindeki taşa hiç bir etkisi yok. dediğim gibi küveti sıcak su ile doldurup içinde oturmak kısa vade için en etkili çözüm yoludur

Orhan
07-05-2014, 14:00
gilaburu'yu çok duydum iyi geliyor diye

stlegal
07-05-2014, 15:18
yavrum geçmiş olsun bir şeye ihtiyacın olursa alo de

typh10
07-05-2014, 16:24
flomar MR ve bol bol su. Bunlar dışında bana hiç bir şey fayda etmiyor. Çok çok geçmiş olsun.Acısını bir tek çeken bilir.Allah yardımcınız olsun

s2k
07-05-2014, 16:43

Ne faydan olacak adama acaba ? Sen bel kaymalarına bakmıyormuydun sadece :beuj:

stlegal
07-05-2014, 16:56
Ne faydan olacak adama acaba ? Sen bel kaymalarına bakmıyormuydun sadece :beuj:

Mangal yapakmi salihte gelsin tasina iyi gelir

cubra10
07-05-2014, 17:11

Mangal yapakmi salihte gelsin tasina iyi gelir

Abim valla neyin iyi geleceği konusunda artık kararsızım dün yediğim morfinden sonra kendimi Şanzelizede müziğe kaptırmış gibi hissediyorum :D :(

cubra10
07-05-2014, 17:13
flomar MR ve bol bol su. Bunlar dışında bana hiç bir şey fayda etmiyor. Çok çok geçmiş olsun.Acısını bir tek çeken bilir.Allah yardımcınız olsun

Flomax Mr kullandığınız zaman herhangi bir yan etkisini görmedinizmi ??? Çok ağır yan etkileri var

Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim RABBİM Kimseyi Sağlık koonusunda çaresiz bırakmasın Herkese şifa versin

typh10
07-05-2014, 17:37
Flomax Mr kullandığınız zaman herhangi bir yan etkisini görmedinizmi ??? Çok ağır yan etkileri var

Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim RABBİM Kimseyi Sağlık koonusunda çaresiz bırakmasın Herkese şifa versin

Bir problem yasamadim

Ers
07-05-2014, 17:55
Flomax 5 ay kullandım yan etkilerden bi yana sıkıntı yoktu.

secomeco
07-05-2014, 22:35
Kırkkilit otunu denemiştim ve faydasını görmüştüm.Allah yardımcınız olsun.Geçmiş olsun.

cubra10
10-05-2014, 00:24
Flomax 5 ay kullandım yan etkilerden bi yana sıkıntı yoktu.
Hocam Bir sabah bir öğlen içtim Vücut kimyam değişti tabir-i Caizse :)

Kırkkilit otunu denemiştim ve faydasını görmüştüm.Allah yardımcınız olsun.Geçmiş olsun.
Hiç duymamıştım amasiz yazdıktan sonra biraz araştırdım denemekte fayda var Teşekkür ederim

TheAce
11-01-2015, 22:16
biraz konu hortlatmak gibi olacak ama rowatinex kullanan sonuclarini alan var mi?

sagi
12-01-2015, 05:36
doğal yöntem olarak greyfurt suyu öneririm.

huseyinturk
12-01-2015, 06:59
Yazıldımı bilmiyorum ama şantiyede bir abimiz var çok çekmiş çok şifa aramış böbrek taşı ağrısına. Kiraz sapını çay gibi demleyip içmiş şifa olmuş onu. Bu mevsimde kurutulmuşu aktarlarda bulunur diyor kendisi.

TheAce
12-01-2015, 09:34
babam sıkıntı çekiyor, internette araştırmadığımız şey kalmadı bakalım artık, avokado yaprağı mısır püskülü kiraz sapı maydanoz falan ne varsa karıştırıp içireceğiz.

işin özeti sanırım, bu bitkiler hep idrar söktürüyor. taşı düşürmek için bol bol böbrek çalıştırmak lazım sanırım, Allah tüm böbrek taşı ağrısı çekenlere yardımcı olsun.

emrekuzdere
12-01-2015, 09:52
Geçtiğimiz baharda babamda aynı problemi yaşadık. Ve yaşlı bir teyzenin tavsiyesi üzerine iğde suyu ile 1 haftada söktü attı ne varsa. Yarım kilo kadar iğdeyi tencerede su ile kaynattık. İğde ile kaynayan tencerede ki suyu düzenli olarak sabah-öğle-akşam yarımşar litre, içebiliyorsa daha fazla içti. 1 haftada çözdü bizim problemimizi, denemenizde fayda var.

erhann
12-01-2015, 10:43
bol bol su icmek iyi gelir ;)

wekoo
12-01-2015, 11:29
yogurt suyu tavsiye ederim bol bolda su tüketin

timur41
12-01-2015, 11:33
Kocaeli Gölcük- Alimezar köyünde şifalı bir su var Türkiye nin dört yanından millet geliyor su alıp gidiyorlar taşı ve kumu döktürüyor tavsiye ederim.

omerta.
12-01-2015, 11:41
Allah Sabır Versin.

Tekos
12-01-2015, 11:53
Dostum 3 sayfanın tamamını okudum ve anladımki bende böbrek kumu dökmüşüm :D Bir gün uykudan uyandım wc'ye gittim sonra idrar çıkarken sanki tıkanmış gibi zorlandı idrarımı yaparken klozetten ses geldi çıt diye bir kaç tane siyah-kahverengi bir şeyler gördüm uyku sersemi çok küçük ama aldırış etmedim. Arada sırada böbreklerim hafif hafif ağrır sızlardı bende üşüttüm derdim ama değilmiş demekki. Uzun lafın kıssası çok geçmiş olsun. İnşallah bir çözmü yolu bulursun bir an önce. Allah daha kötüsünü vermesin.

Ers
12-01-2015, 13:12
doğal yöntem olarak greyfurt suyu öneririm.

greyfurt ve portakal, limonun aksine taş oluşumunu hızlandırır, oksalat fazla diye biliyorum greyfurt ve portakalda limon iyidir.

Draniela
12-01-2015, 15:41
araba ne kadar çok sekerse o kadar iyi acayip rahatlatıyor onun dışında çözüm bulamamıştım ben aşırı ağrım olduğunda karışık iğne vurduruyordum tertemiz oluyordu :D

TheAce
13-01-2015, 08:35
çok şükür dün akşam taş düştü, pazar sabahı başlayan ağrı; 2 günde düştü.

rowatinex fayda verdi ciddi manada, böbrek taşı şikayeti yaşayanlar doktoruna danışarak taş ağrısı olmasa da kullansın taşı ve taş oluşumunu engelleyen yapısının olduğu söyleniyor.

Herkese geçmiş olsun

Ers
13-01-2015, 08:40
rowantinex ufak 4mm taşlara kadar yararlı sanırım , 7 mm taşa 3 paket kullandım fayda etmedi.

Ender
13-01-2015, 14:38
Bundan tam 1 sene önce bende şiddetli bir ağrı ile hastaneye gitmiştim. Nur topu gibi 7 mm büyüklüğünde böbrekte taş olduğunu öğrendim. Bu süreç içerisinde sayısız yöntem denedim taşı kırdırdım, avakado yaprağını kaynattım içtim ona keza kıraz sapı suyu , mısır püskülü suyu ot kök bira derken bir fayda görmedim tabi 1 2 ay böyle ağrı sızı eşliğinde geçti . Geceleri acile gidip iğne yaptırmalar filan da cabası sonra bir abimin tavsiyesi üzerine eczaneden ROWATİNEX aldım. İlacı kullanmaya başladığınızda ağrı sızı hiçbir şey kalmıyor. 10. gün 7 mm taş önce mesaneye bir kaç gün içinde de tamamen düştü. Çevremde taş ağrısı çeken bütün eş dosta da tavsiye ettim. Gözünüz kapalı bu ilacı kullanabilirsiniz.

Anıl E.
05-07-2018, 21:44
Karaciğer yağlanmasının kontrolüne gittim bugün. Yağlanmadan eser yoktu ama sol böbrekte 8.5 mm böbrek taşı var dedi haydi buyur. Hiç ağrı sızı yapmadı şimdiye kadar .

Önlemi şimdiden mi alalım ? Üroloji uzmanına mı görülelim ? Rowatinex içmeye mi başlayalım? Allah kimseye yaşatmasın , herhalde çok dertliymiş.

Anıl E.
05-07-2018, 21:50
Edit: Ailem de sırasıyla büyük amcamda ve onun oğlunda,babamda ve ablamda şimdi ben de var :) .

AyBEROZ
05-07-2018, 23:00
4 kere taş düşürdüm. Acile gidip Baralgin iğne yemeden ağrım dinmezdi. Şükür böbrekler hafriyat işini bıraktı bu aralar da kurtuldum..

Grimlord
05-07-2018, 23:27
Bu taşa sebep olan şey ne peki? Önlem alamaz mıyız? :D

Anıl E.
05-07-2018, 23:57

Valla yediğimiz salata malzemeleri çok temiz yıkanmıyorsa onlardan bile taş oluşuyor, Türk kahvesi çok tüketen insanlarda olabiliyor . Bunlar saydığım basit nedenler kişiden kişiye de değişir. Değişik bir şey .

Tüm tahlillerim temiz çıktı,geçen sene yağlanma vardı o da temiz çıktı diye sevindik aq dön bi de diğer yan karnına bakayım dedi , yaz kızım 8.5 mm büyüklüğünde böbrekte taş var diyince haydi buyur dedik

oss
06-07-2018, 00:01
Arkadaşlar 2003 yılında askerliğim döneminde bulaşan ailede bir tek bende olan illet
BÖBREK taşı var :( Hayatımı alt üst etmekle beraber cehenneme çeviriyor desem yeridir. taşı normal yolla düşürmem çok zor oluyor nerdeyse 3 mm taşı bile düşüremiyorum serum su hiçbir şey fayda etmiyor :(
Lazerde kırdırma yapıyorum serum bağlatıyorum ama nafile düşüremiyorum :(
En büyük kötü yanı ise AĞRI KESİCİ ALERJİM var güçlü ağrı kesicileri içemiyorum
doktor kontrolünde yapılan ALDOLAN YADA MORFİN yiyorum ağrıyı kesip beni kendimden geçiriyor ama oda bağımlılık yapacak diye fazlasını yapmıyorlar.

Avakado çayı
gilaburu suyu
eşkina balık taşı

bu tarz yolları denedim etrafınızda ciddi anlamda bitkisel ilaç veya yöntem bilen varsa bana söylesin bu illetten kurtulmak istiyorum.

NOT: Hekimliği bir kenara bırakıp BİRA iç diyen doktorlar gibi lütfen sizde BİRA iç demeyin. İnancım gereği içmiyorum
Hepinize Saygılar

maltana içebilirsiniz

oss
06-07-2018, 00:06
böbrek taşına sebep olan şey içtiğiniz su en büyük sebebi yaşadığım şehir dolayısıyla kayın su içiyorum gayet iyidir.
sonra ıspanak marul gibi çamurlu yiyeceklerin iyi temizlenmemesi
çilek

karpuz kavun malt içeceği bol su içmek iyi gelir

AyBEROZ
06-07-2018, 07:27

Ben sordum onu ,bünye yapı meselesi herkeste farklı sebep olabilir dedi doktor. O yıllarda 1999 - 2000 Manisa şehir şebeke suyu içilebiliyordu , hala içenler var. Ben sadece içme suyumu damacana suya çevirdim. Manisa da sularda kireç oranı yüksek. Arada bir marka değiştirerek damacana su alıyorum. bir daha taş düşürmedim. onun etkisimidir bilemem. Ama ben öyle düşünüyorum.

CloudGrey
06-07-2018, 08:00
namiştayda soğuk pres yapılmış araba ile arnavut kaldırımlı yollarda 15 dakka gezin hiçbişeyin kalmaz.

yanında beyin sarsıntısı bonusuda var.

AyBEROZ
06-07-2018, 08:31
namiştayda soğuk pres yapılmış araba ile arnavut kaldırımlı yollarda 15 dakka gezin hiçbişeyin kalmaz.

yanında beyin sarsıntısı bonusuda var.

Allah başınıza vermesin de bunun şakaya gelir tarafı yok. Yaşayan bilir. Doğum sancısına eş olduğu söylenir. Sahi bu forumda hiç bayan yok herhalde. Olsa ona sorardık. ;)

CloudGrey
06-07-2018, 09:11
Allah başınıza vermesin de bunun şakaya gelir tarafı yok. Yaşayan bilir. Doğum sancısına eş olduğu söylenir. Sahi bu forumda hiç bayan yok herhalde. Olsa ona sorardık. ;)

tabiki şaka bir yana , bende yaşadım. hemde daha ortaokul yıllarında.
uzman bir doktorumuz vardı ayrıca akrabamızda.
sadece " doğal sıvıları fazla tüketin " derdi.

buda şaka gelebilir ama ne zaman yaşım 17-18e geldi bira içmeye başladım , bir daha problem yaşamadım...

Anıl E.
06-07-2018, 09:30
Dayı bira diyip durmayın,hem boykottayız hem akşam maçlar var şeytan dürtüyor zaten stop :D

b.arica
06-07-2018, 16:23
Benim valide de vardı, iğdeyi kaynatıyosun 40 gün boyunca her sabah aç karnına içiyorsun sonra hiç bir şey kalmıyor. İstersen kaynattığın iğdeleri de yiyebilirsin ek olarak. :) 7 mm taş vardı 2 sene olucak bu yöntemden sonra hala bir sıkıntı yaşamadık. Bizzat ailem tarafından denenmiştir yayabilirsiniz. :)

KÖROĞLU
06-07-2018, 16:27
7mm mi ? o taş değil kayaymış resmen. Ağrısını çok çekmedim ama , çekenleri gördüğümde evlerden ırak denecek bir ağrı. Ağlatıyor resmen.

b.arica
06-07-2018, 16:28
Evet kesinlikle öyle çok can yaktığını gözümle görüyordum. Şuan çok şükür hiç bir sorunumuz kalmadı.

Anıl E.
07-07-2018, 12:10
Benim valide de vardı, iğdeyi kaynatıyosun 40 gün boyunca her sabah aç karnına içiyorsun sonra hiç bir şey kalmıyor. İstersen kaynattığın iğdeleri de yiyebilirsin ek olarak. :) 7 mm taş vardı 2 sene olucak bu yöntemden sonra hala bir sıkıntı yaşamadık. Bizzat ailem tarafından denenmiştir yayabilirsiniz. :)

Ne kadarlık bir iğdeyi kaynatıyoruz her gün ?

deeperblack
07-07-2018, 12:55
17 senedir her mevisim değişikliğinde düşürüyorum.
Y.içi y.dışı koca karıt ilacı + prof. dr önerisi diyetler vs. herşeyi denedim.
1. öncelik şu. Çıkan taşı laboratuvarda inceletin. Benimki kalsiyum oksalat
Bu iki madde vücutta birbirini temizliyor sanırım hormonal dengem bozuk olduğu için içerde birbirlerine yapışıp tek parça çıkmayı seçiyorlar.

Hızlı geçici çözüm önerisi : Sıcak su / Hamam / Sauna - Bünyeye göre Buscopan - Volteren iğne
Orta derecede çözüm önerisi : Taş büyüklüğüne göre kırdırma / ameliyat
Uzun vade : Günde min 2 litre su için ama için.

Tüm insanlar aslında taş düşürüyor ama çok mikron halde attıkları için fark etmiyorlar.
Bizde içerde biriktirip tek parça atmaya çalışıyoruz.

Taş düşürme tekniği olarak bunca senedir en etkili yöntem gece bol su + ağrı kesici içip uyumak. Sabah kalkınca ilk idrarda basınçla atmak.

Tüm acı çekenlere geçmiş olsun...

b.arica
09-07-2018, 08:52
Ne kadarlık bir iğdeyi kaynatıyoruz her gün ?

Onu bilmiyorum hiç ama 1 su bardağı olcak şekilde yapıyordu.

clioGT
09-07-2018, 08:55
kum döküyorum ben de.

Rowatinex kullanıyorum 3 haftadır