PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dizel hava filtresi için neler yapabiliriz

bariskkk
09-05-2014, 00:51
selamlar arkadaşlar aracım polo tdi hava filtresi ile ilgili bazı fikirlerim var acaba yakıta bir etkisi olur mu ? öncelikli sorum bu onun dışında asıl fikrim orijinal filtreyi kutusundan çıkartmak ve borusunu kaputun altındaki hava girişine kadar uzatmak en uca bir mantar filtre ve filtrenin etrafını pleksiglass dan yapılıcak kutu ile kapatmak düşüncem motorun içindeki sıcak hava dışında direk dışarıdaki havayı alması ama hava girişindeki sensörü öne almak veya ona müdahale etmek gerekir mi ? yoksa sadece boruyu uzatıp ucuna filtre takmak yeterli olur mu ? :soru: :soru: yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Onur Fatih
09-05-2014, 02:10
En guzeli orijinal kazan ve orj filtre. Cok hevesin varsa al tak :) filtre ile sensorun arasina 10 cm lik bi boru koyman faydali olur. Sapitmasin degerlerin :)

berkay_aydin
09-05-2014, 02:12
Maceraya gerek yok bence :) kutu içi kaliteli bir filtre takın

Ko®ay
09-05-2014, 08:46
kutu içi orjinal filtrenizi kullanın fazla pahalı değiller zaten 3000-5000 km de bir değiştirin

ferroo
09-05-2014, 11:02
dizel ıcın bencede en guzelı orjınal kazan filtre ikilisi 2500 de de degıstırın on numara :)

bulutatik
10-05-2014, 12:02
arkadaşım senin dediğin şekilde yaptıgın zaman polo larda hemen arıza ışığı yakıyor kendimden biliyorum çünkü en güzeli kutu içi güzel bi filtre alıp takman şahsen ben öyle yaptım k&n kutu içi filtre taktım yakıt konusunda hiç bi değişiklil göremedim şahsen güzelde oldu sanada tavsiye ederim

Boldenon
10-05-2014, 15:23
bende k&n kutu içi kullanıyorum. ilk taktığımda faydası olmadı gibi gelmedi ama 3000 devirden sonra daha istekli şu an.

MaXiGörKy
11-05-2014, 11:25
kutu içi k&n tipi filtreler en mantıklısı.

Mehmet Gazihan
11-05-2014, 11:33
Dizel de sünger fitre, KN tipi yağlı filtre olmaz.. Başını çok ağrıtır ilerde.. Debimetre yağlanması tozlanması içeriye giren tozun turbo pervanesini çizmesi yağ buharı ile birleşip valfleri kirletmesi v.s. v.s. anlatmakla bitmez.

Orjinal filtre 10 numara.. çok ses beklentin varsa dediğin gibi alt tası çıkar, panjurdan gelen hava borusunuda genişlet. mis.

He bide eski kağıt tip AEM DryFlow lar Sanki dizel için üretilmişler..

Oznsrl
11-05-2014, 12:05
Dizel de sünger fitre, KN tipi yağlı filtre olmaz.. Başını çok ağrıtır ilerde.. Debimetre yağlanması tozlanması içeriye giren tozun turbo pervanesini çizmesi yağ buharı ile birleşip valfleri kirletmesi v.s. v.s. anlatmakla bitmez.

Orjinal filtre 10 numara.. çok ses beklentin varsa dediğin gibi alt tası çıkar, panjurdan gelen hava borusunuda genişlet. mis.

He bide eski kağıt tip AEM DryFlow lar Sanki dizel için üretilmişler..

Üstünde uyarı var yağı çok kullanmayın diye illaki onuda düşünmüşlerdir adamlar. gazihan gelip b.k atsın diye mi filtre üretiyor yıllardır komik :icon_tup:

Mehmet Gazihan
11-05-2014, 12:14
TDI da herçeşit filtreyi uzun süreler kullanan artılarını eksilerini yaşayarak tecrübe eden biri olarak Arkadaşın başına gelebilecekleri yazdım. KAfasına yatar yatmaz onun bileceği iş..

Seninde aynı şekilde..

ÜStelik satın aldığı KN filtreye hakkıyla bakım yaptırabileceğin yer sayısı çok az. Bakım kiti satın alıp kendim yapıcam diyen ve yapabilende çok az.. Full zahmet anlıcağın.. Amaç ? sanki üstler biraz canlandı.. ((:

VAG GRubunda KN filtre pişmanlıktır ;)

ferroo
11-05-2014, 12:18
Üstünde uyarı var yağı çok kullanmayın diye illaki onuda düşünmüşlerdir adamlar. gazihan gelip b.k atsın diye mi filtre üretiyor yıllardır komik :icon_tup:

bı boka yaradıgı yok kn fıltresnın dızelde ;)yok ustler canlandı yok 3000 devırden sonra sankı bı canlılık var gıbı :D bırakın bu ıslerı ;) ben bazen hıc fıltre takmıyorum yıne performansında hıcbır degısıklık yok ?o nolcak? bıde 300 400 lıra fıyatları var tobe yaa

Oznsrl
11-05-2014, 12:26
bı boka yaradıgı yok kn fıltresnın dızelde ;)yok ustler canlandı yok 3000 devırden sonra sankı bı canlılık var gıbı :D bırakın bu ıslerı ;) ben bazen hıc fıltre takmıyorum yıne performansında hıcbır degısıklık yok ?o nolcak? bıde 300 400 lıra fıyatları var tobe yaa

Ben daha öncede biboka yaramadığını burdada yazdım soran her arkadaşımada söylüyorum çünkü performans adına hiç bi işe yaramıyor. Filtrenin tek avantajı 5 binde bir 32 tl verip orjinal filtre alıodum onu yapmıorm şuan parasını çıkardı kara geçmeye başladı haha Sen bana o cevabı neye istinaden yazdın ben filtre işe yarıo mu dedim 10 bg veriomu dedim üstlerde işe yarıomu dedim ? Sadece zarar verdiğine inanmıorm o kadar. Gereksz muhalefet yapıp yalakalığa gerek yok hmde benim üstümden işe yarıyo bile demedim :confused: Diyenlerden alntı yapmayp benden yapman bnu açıkca gösterior zaten

ferroo
11-05-2014, 12:35
Ben daha öncede biboka yaramadığını burdada yazdım soran her arkadaşımada söylüyorum çünkü performans adına hiç bi işe yaramıyor. Filtrenin tek avantajı 5 binde bir 32 tl verip orjinal filtre alıodum onu yapmıorm şuan parasını çıkardı kara geçmeye başladı haha Sen bana o cevabı neye istinaden yazdın ben filtre işe yarıo mu dedim 10 bg veriomu dedim üstlerde işe yarıomu dedim ? Sadece zarar verdiğine inanmıorm o kadar. Gereksz muhalefet yapıp yalakalığa gerek yok hmde benim üstümden işe yarıyo bile demedim :confused: Diyenlerden alntı yapmayp benden yapman bnu açıkca gösterior zaten

benım kımseye yalakalık yapma ıhtıyacım yok kendınden 10 yas buyuk ınsanlar boklu moklu konustugun ıcın alıntı yaptım... ustlerde 32 yas olup 3000 devırden sonra sankı canlılastı dıyen kısılerde var ama ben saygısızlık yapmayım dıye onlardan alıntı yapmadım ;)

Oznsrl
11-05-2014, 12:43
benım kımseye yalakalık yapma ıhtıyacım yok kendınden 10 yas buyuk ınsanlar boklu moklu konustugun ıcın alıntı yaptım... ustlerde 32 yas olup 3000 devırden sonra sankı canlılastı dıyen kısılerde var ama ben saygısızlık yapmayım dıye onlardan alıntı yapmadım ;)

Farkındamısın bilmiyorum ama konuştukca batıyosun işe yarıyo demememe rağmen öyle demişim gibi cevap verip boktan moktan rahatsız olduğunu söyleyip boklu moklu konuşuyosun bide gelip saygıdan mı bahsediyosun çok komiksin :D Saygısızlığı kendinden 10 yaş büyük birine yapamıyosan 10 yaş küçük birinede yapamazsın bence daha fazla konuşup konuyu bulandırma ;)

Sert@ç
11-05-2014, 13:03
Hic dizel aracim olmadi merak ettigim
Dizel araclar yuksek hava ve yakit karisimiyla calisiyor ve benzine gore daha cok hava ihtiyaci duymuyor mu ?
İyi bir filtrenin performansi etkilyecegi kanisindayim ama dedigim gibi dusuncem bu gercekte ne olur bilmem
Birde saglam bi filtre misal bmc ota vs is gormez mi ?

ferroo
11-05-2014, 13:21
Farkındamısın bilmiyorum ama konuştukca batıyosun işe yarıyo demememe rağmen öyle demişim gibi cevap verip boktan moktan rahatsız olduğunu söyleyip boklu moklu konuşuyosun bide gelip saygıdan mı bahsediyosun çok komiksin :D Saygısızlığı kendinden 10 yaş büyük birine yapamıyosan 10 yaş küçük birinede yapamazsın bence daha fazla konuşup konuyu bulandırma ;)

he tamam he

Ranthor
11-05-2014, 17:30
[/B]Burasi kahvehane mi? Ne biçim üslup bu? Yakışıyor mu size, terbiyeli yazın lutfen

bariskkk
11-05-2014, 23:54
yazılanları okudum hepinize teşekkür ederim boruyu uzatıp itg gibi kazan tarzı bir şey yapmaktan vazgeçtim amacım Sert@ç 'ın dediği gibi motorun daha rahat hava almasını sağlamak 1.6tdi başka bir araca kn kutu içi aldık ama pek bir fark göremedim arada bir temizliyorum orijinal filtreyi ama sanki motor nefes alamıyormuş gibi geliyor bana birde orijinal filtrenin üzerinde elyaf gibi bir şey sarılı kn falan fayda etmiyor herhalde Mehmet Gazihan abi senin dediğin aem hangisi link falan verebilir misin rica etsem

Boldenon
12-05-2014, 00:09
ilk vakit bulduğumda kn filtreyi söküyorum. aynen çöpe...

boşuna filtre üretmişler.

ygtkrmdnz
12-05-2014, 00:11
yazılanları okudum hepinize teşekkür ederim boruyu uzatıp itg gibi kazan tarzı bir şey yapmaktan vazgeçtim amacım Sert@ç 'ın dediği gibi motorun daha rahat hava almasını sağlamak 1.6tdi başka bir araca kn kutu içi aldık ama pek bir fark göremedim arada bir temizliyorum orijinal filtreyi ama sanki motor nefes alamıyormuş gibi geliyor bana birde orijinal filtrenin üzerinde elyaf gibi bir şey sarılı kn falan fayda etmiyor herhalde Mehmet Gazihan abi senin dediğin aem hangisi link falan verebilir misin rica etsem

AEM® - Round DryFlow Air Filter (http://www.carid.com/aem-air-filters/aem-dryflow-brute-force-air-filter-251088.html)