PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Civic ep2 1.6 V-tec nasıl bilirsiniz.

lowfamilia
10-05-2014, 21:40
Arkadaşlar ep2 düşüncesindeyim yaz sonu eylül gibi şimdiden araştırmaya başladım yakıtı, gidişi, kronik sorunları varmı, tüp taksak sıkıntı olur mu, sizce gerçek piyasası nedir. Tecrübeli arkadaşlardan bilgiler bekliyorum. :)

DİP NOT: Bütçe zorlama ile 26000 tl civarı. :)

By_emre
10-05-2014, 21:47
Motoru d16v1 sanırım hiç tereddüt etemden alabilirsiniz ep2'de genelde otomatik oluyor diye biliyorum manuel nadir

Tüpde hiç bir problem olmaz %100 uyumlu zaten

lowfamilia
10-05-2014, 22:21
Motoru d16v1 sanırım hiç tereddüt etemden alabilirsiniz ep2'de genelde otomatik oluyor diye biliyorum manuel nadir

Tüpde hiç bir problem olmaz %100 uyumlu zaten

manuelleri 25-26 ve üzeri ama otomatik 21-22 temiz var. neden öyle.

drago
10-05-2014, 22:55
manueller genelde ep3 paket, yani 5 bijon ve orjinal bodykiti var. type r dan görüntü olarak farkı yok.bundan dolayı daha pahalı. bir de o tarz bir araç kullanmak isteyen kitle genelde manuel tercih ediyor. otomatiği de güzeldir, zevklidir, ama tamponlar, spoiler, etekler falan uzun iş. hele bir de 4 bijonu 5 bijona çevirme derdi var. Geri kalan bütün karakteristik özellikler normal civic ile aynı. 6 ayda bir sübap ayarı yapılması tavsiye edilir. şöför koltuğunun burçları aşınır, ileri geri oynar. ön konsoldan falan tıkırtılar gelir. :) öyle baş ağrıtacak bir kronik sıkıntısı yoktur. otomatiği zor satılır. bakıyorsan bence manuel bakmalısın.

lowfamilia
10-05-2014, 23:43
manueller genelde ep3 paket, yani 5 bijon ve orjinal bodykiti var. type r dan görüntü olarak farkı yok.bundan dolayı daha pahalı. bir de o tarz bir araç kullanmak isteyen kitle genelde manuel tercih ediyor. otomatiği de güzeldir, zevklidir, ama tamponlar, spoiler, etekler falan uzun iş. hele bir de 4 bijonu 5 bijona çevirme derdi var. Geri kalan bütün karakteristik özellikler normal civic ile aynı. 6 ayda bir sübap ayarı yapılması tavsiye edilir. şöför koltuğunun burçları aşınır, ileri geri oynar. ön konsoldan falan tıkırtılar gelir. :) öyle baş ağrıtacak bir kronik sıkıntısı yoktur. otomatiği zor satılır. bakıyorsan bence manuel bakmalısın.

manuel buldum 3 tane kmleri 130-160 arasıda 200000 üzeride var yüksek kmler sıkıntı olur mu peki.

drago
11-05-2014, 11:25
iyi bakılmışsa sıkıntı olmaz ama 150k üzerinde almaman bir sonraki satışını bir nebze kolaylaştırır

onn_dear
11-05-2014, 11:46
iç trim aksamlarından ses gelmesi dışında kronik problemi yok. Motor şanzuman sağlamdır lpg de dahi sorun yaşatmaz, temizini bulursan üzmez uzun yıllar fakat kaskoları biraz yüksek çıkıyor bildiğim kadarıyla

Risendark
11-05-2014, 12:31
Bende var ep2 sport bütçem el vermedigi için makyajli manuel alamadım. Otomatik vitesi var suan çok harika zevkli bir araç kronik problemi yok başınızı ağrıtmaz kesinlikle. Lpg ile uyumlu hiç bir problemi yok. Bi typer bodykit bide mugen jant yaparsanız zevkle binersiniz çok rahatta satarsınız illaki bütçesine göre davranan birileri olur alır gider arabayı ayrıca bu aracın euro kasasi olan 5 kapısı vardı ep2 den önce 2002 modeldi ve 23.250 ye sattim ;). Ben aldıktan 1 hafta sonra 22.500 e satiyordum genc bi abimize az daha ve hiç ekstra bişey yoktu sonradan vazgeçtim. Sonuç olarak alınıp binilebilecek bir araç 160 170 bin üstüne çok fazla girmeyin bencede.sormak istediginiz birsey varsa pm atarsınız seve seve cevaplarım