PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafİk cezasi 3651 tl

powerfuL
11-05-2014, 00:22
http://i.hizliresim.com/VpMa2y.jpg
http://i.hizliresim.com/yd3529.jpg
Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim (http://hizliresim.com/O2LAdP)
http://i.hizliresim.com/rL2Mj1.jpg

ALLAH bin belalarını versin ya bunlar insanı kotu yola sevk edıyorlar. kafayı yicem
anasını s.ktıler memleketin bu cezalara itiraz veya yapıcak bırsey varmı arkadaslar
istende ayrıldım ekmek almaya paramız yok yazılan cezalara bak borc harc yarım otobus ıcı yapılmıs bı kofte arabası aldım edirneden trafıkten cekme belgeli plakasız
cekıcıye verıcek para olmadıgı ıcın gece yola cıktım ist gelıcez trafık 3651 tl ceza yazdı
trafikten cekılı arac 727tl yetersız ehliyetten 1462tl d sınıfı var ama E sınıfı kullanıyormus bu aracı bırde aracı arkadasımın ustune almıstık onada 1462tl aracı kullandırmaktan gelmıs ne dedıysek ne ettıysek adamlar yazdı dusundukce sınırlenıyorum

powerfuL
11-05-2014, 00:27
cezanın tutarını gorunce fırlattım suratına ımzalamadım ya ımzalarsın yada baska bırseyden daha ceza keserım ehlıyetını alırım dıye tehtıd ediyor serefsizler bu cezelarla beraber ceza puanım 90 oldu

kickbuttowski
11-05-2014, 00:32
Haksız yere mi yazıldı bu cezalar?

Octane
11-05-2014, 00:33
Geçmiş olsun, ama şanssızmışsınız ve aksi gibi denk gelmiş ve ceza da işlemiş.

a.colak
11-05-2014, 00:34
kusura bakmayın ama trafikten men plakasız bi araçla yetersiz ehliyetle yola çıkıp ceza yazan polise hakaret ediyorsunuz el insaf biraz

34btr1907
11-05-2014, 00:38
memleket cok dogru ya bi yanlıs olan koftecı arabası kaldı ,polıs tamam haklı da ınsaf bıraz,godoman olana babamsın çeken adam en kotu 200 300 yazar yollardı ısteseydı,gecmıs olsun.

powerfuL
11-05-2014, 00:38
Haksız yere mi yazıldı bu cezalar?

adammı oldurduk ?

powerfuL
11-05-2014, 00:41
kusura bakmayın ama trafikten men plakasız bi araçla yetersiz ehliyetle yola çıkıp ceza yazan polise hakaret ediyorsunuz el insaf biraz

ceza yazsın kardesım ufak bı ceza yazsın bu nedir benim yerimde makamı olan bırısı olsa onada yazabılıcekmı sanıyorsun sen neyı savunuyorsun

_driver_
11-05-2014, 00:42
sizin yaptığınız doğrusu değil de ceza da ohalık olmuş

Sebring
11-05-2014, 00:44
Öncelikle çok geçmiş olsun.Ama şöyle durumlar var;
-Çekme belgeli araç kullanmışsınız.
-Ehliyet problemi var.
-Ruhsat sahibine de yazmışlar haliyle.
Sizden isteğim;
İşyeri açıyorsunuz,lütfen HİÇ KİMSEYE beddua etmeyin.Verdiğiniz cezaları 'Nasibimiz buymuş' diyerek karşılayın.
Ha işin maddi durumu kolay,siz işe başlayın,forum ahalisi bi köfte miting yapar,sorun çözülür.
Allah hayırlısını etsin.

overblack
11-05-2014, 00:48
adammı oldurduk ?
iyi sürücü olabilirsin,ehliyetinin yetmediği aracıda mükemmel derecede iyi kullanabilirsin. ama kanunlar kişilere özel yapılmaz. emniyet doğru bir işlem yapmış. senin kadar iyi sürücü olmayan birisi bu tür araçları kullanarak ölümlü kazalara sebebiyette verebilir. ceza doğru. davranışın yanlış.geçmiş olsun

a.colak
11-05-2014, 00:52
ceza yazsın kardesım ufak bı ceza yazsın bu nedir benim yerimde makamı olan bırısı olsa onada yazabılıcekmı sanıyorsun sen neyı savunuyorsun

senin yaptığını savunmadığım kesin. varsa bi hukuksuzluk gider itirazını yaparsın böyle burdan atıp tutmak kolay tabiki

burakgunay
11-05-2014, 00:52
-Ehliyet problemi var.
Sizden isteğim;
İşyeri açıyorsunuz,lütfen HİÇ KİMSEYE beddua etmeyin.Verdiğiniz cezaları 'Nasibimiz buymuş' diyerek karşılayın.
Ha işin maddi durumu kolay,siz işe başlayın,forum ahalisi bi köfte miting yapar,sorun çözülür.
Allah hayırlısını etsin.

Ne güzel söylemişsin abi..

Allah yardımcınız olsun, evet yaptığınız iş tabi ki doğru değil ama polis de vicdansız çıkmış abi bu nedir 3 buçuk bin lira el insaf. Ama denilen doğru forumda çok şükür bi yardımseverlik var abi bi buluşma yapılır misafirin olunur hallolur Allahın izniyle Allah iş kurana yardım edermiş.

BEEPower
11-05-2014, 00:59
Ceza İnsafsız olmuş Fakat . Tüm kusur İşaretleri sizi Gösteriyor .

powerfuL
11-05-2014, 01:01
-Ehliyet problemi var.
Sizden isteğim;
Allah hayırlısını etsin.

dogru soyluyorsun arkadasım ama hersey ust uste gelıyo bıtmıs durumdayım dunya borc var kredıler kartlar hepsı kaldı ne hayallerle gıttık o arabayı almaya bızım hesabımız 3 mılyardı 8 mılyara geldı bıze araba dusuncenız ıcın cok tesekkur ederım
gelmek isteyen olursa cok sevinirim yerim sultangazide park yeri yesıllık hersey mevcut her zaman beklerim

Kubilay
11-05-2014, 01:04
Geçmiş olsun.

powerfuL
11-05-2014, 01:04
Geçmiş olsun.

saolun arkadaslar

Renaultolog
11-05-2014, 01:05
geçmiş olsun keşke önden başka bi araç gönderip trafiği kontrol ede ede getirseydiniz aracı.Olan olmuş denildiği gibi yapılanlar tabi ki doğru değil ama polis olayı çok büyütmüş empati kurmak bu kadar zor olmamalı

BEEPower
11-05-2014, 01:07
İşe koyuldugunuz mu . Yolum düşünce Uğramak isterim.

Sebring
11-05-2014, 01:08
Tekrar geçmiş olsun.
Ama unutmayın,iş kuruyorsunuz.SİNİR size artık uzak olacak.Milyon çeşit müşteri var.Asap bozmaca yok.
Dediğim gibi,önce işe başlayın,yerinizi,düzeninizi kurun Allah'ın izniyle.
Sonrası kolay.

powerfuL
geçmiş olsun keşke önden başka bi araç gönderip trafiği kontrol ede ede getirseydiniz aracı.Olan olmuş denildiği gibi yapılanlar tabi ki doğru değil ama polis olayı çok büyütmüş empati kurmak bu kadar zor olmamalı

o sekılde gelıyorduk zaten otobus ***** hızı bellı oldugu ıcın trafık arkadan geldi

PiscocuK
çok geçmiş olsun büyük talihsizlik

keşke polislere durumu anlatıp anlaşma yoluna gitseydiniz

powerfuL
11-05-2014, 01:11
çok geçmiş olsun büyük talihsizlik

keşke polislere durumu anlatıp anlaşma yoluna gitseydiniz

ya bı kendımı kesmedıgım kaldı orda 6 kısı agladık yalvardık ne dedıysek dınlemedıler
ben cok ceza yedım polıslerı cokta ıyı tanıyorum oyle bırısıne denk geldık ıste kota doldurdu sanırım bılmıyorum

low&slow
11-05-2014, 01:11
Forumdaki herkezin gece rollinge makasa çıkması doğru, abimizin yaptıgımı yanlış oldu şimdi?

geçmiş olsun abi herşeyde bi hayır vardır. Allah beterinden saklasın...

rebeloghy
11-05-2014, 01:12
Cezaların tutarları çok talihsiz olmuş fakat çok sıkışık bir dönemimde radara girdim ceza kestiler , konu açıp böyle ceza mı olur kessin ama küçük bişey yazsın desem aynı seyleri yazarsınız bence :(

Geçmiş olsun , haksız yere beddua etmemeniz vardır bir hayır diyerek devam etmenizi öneririm.
Bol kazançlar olsun çıkarırsınız inşallah kısa sürede cezayı.. Emeğiyle çalışan insan bi şekilde alır karşılığını..

powerfuL
11-05-2014, 01:13
Forumdaki herkezin gece rollinge makasa çıkması doğru, abimizin yaptıgımı yanlış oldu şimdi?

geçmiş olsun abi herşeyde bi hayır vardır. Allah beterinden saklasın...

sagol kardesim

SerkanYazgan.
11-05-2014, 01:15
Geçmiş olsun, polisin durumu öğrenipte bu kadar yüklenmesi ve böyle bir ceza yazmasını aklım almıyor. Sana tek bir ceza yazar ve çekiciyi çağırıp arkadaşı gideceği yere kadar bırak demesi daha bi vicdanlı olurmuş gibi geliyor. Sonuçta ekmek teknesi..

Merthan
11-05-2014, 01:17
cezanın tutarını gorunce fırlattım suratına ımzalamadım ya ımzalarsın yada baska bırseyden daha ceza keserım ehlıyetını alırım dıye tehtıd ediyor serefsizler bu cezelarla beraber ceza puanım 90 oldu
Napsın oda kendisini öyle tatmin ediyor zavallı adam,çok geçmiş olsun umarım işiniz rast gider kolay gelsin.

s2k
11-05-2014, 01:19
Polis görevini yapmış oda evıne coluguna cocuguna ekmek goturuyor beddua etmenız hos degıl.

Allah yardımcınız olsun bellı kı zor bır donemden gecıyorsunuz. Islerınızı yoluna koydugunuzda bırgun sızın mekanda bır toplantı yapılabılır sanırım yer musaıtse ? en azından corbada bızımde tuzumus olmus olur.

powerfuL
11-05-2014, 01:20

buyur gel mücahit kardesim basladık çok sükür yerimizi biliyorsun totalden az yukarda duruyorum yolun duserse gel hakiki tekirdag köftesi yapıyım kanat ızgara cesitleri ne dilerseniz. celal'ıda getir

powerfuL
11-05-2014, 01:22
Polis görevini yapmış oda evıne coluguna cocuguna ekmek goturuyor beddua etmenız hos degıl.

Allah yardımcınız olsun bellı kı zor bır donemden gecıyorsunuz. Islerınızı yoluna koydugunuzda bırgun sızın mekanda bır toplantı yapılabılır sanırım yer musaıtse ? en azından corbada bızımde tuzumus olmus olur.

hocam yerimiz cok musayit beklerım sıze ozel hazırlıkta yaparım

PiscocuK
11-05-2014, 01:28
yer tam olarak neresi?

s2k
11-05-2014, 01:28
hocam yerimiz cok musayit beklerım sıze ozel hazırlıkta yaparım

MOderatorlerden ızın alıp resımlerle mekanını tanıtırsan emınım ben gıbı onlarca bogazına duskun arkadasım gelmek ıster ;)

powerfuL
11-05-2014, 01:31
yer tam olarak neresi?

http://i.hizliresim.com/djGbkQ.jpg
sultangazi cebeci mahallesi biraz asagımız ormanlık pıknık yapılcak yerler mevcut aracımız yuruyor gerekırse oyle bır yere cekebılırız

Sebring
11-05-2014, 01:33
Site yönetiminden iznini al,mekanını tanıt.Fotoğraflar çek.Ankara'dan ben gelirim.

powerfuL
11-05-2014, 01:33
bızım burda toplanıyor gencler gece 12 1 kadar sıfır cızıp son ses muzık calan var yerlesım yerıne bıraz uzak kaldıgı ıcın kımseye rahatsız verılmıyor polıste gelıyor karısmıyor

_driver_
11-05-2014, 01:34
yer tam olarak neresi?

MOderatorlerden ızın alıp resımlerle mekanını tanıtırsan emınım ben gıbı onlarca bogazına duskun arkadasım gelmek ıster ;)

işe tam başlamadan rızık gelmeye başladı. önce bismillah sonra şükür diyerek yolunuza devam edin bence
hayırlı işleriniz olsun

powerfuL
11-05-2014, 01:37
Site yönetiminden iznini al,mekanını tanıt.Fotoğraflar çek.Ankara'dan ben gelirim.

ankaradan bır kac 106cı arkadasımız gelmıstı 5-6 ay once ınternet cafe kapatıp sabaha kadar counter oynamıstık yonetıme mesaj atıcam bakalım

Tuncay
11-05-2014, 01:41
Yazik olmus sanssizlik

bugratemel
11-05-2014, 01:43
abi olay basit madem araçda kusurr var durmican yada saklana saklana gitcen bi şekilde
annem hep söyler kaç oğlum kaç , kaçanın anası ağlamaz :)

vizem yok - araç trafikten men - egsoz var - ön plaka yok - kemer takılı deil - basık ıvır zıvır dünya sebepden ceza yazcak dururmuş gibi yapıp topukkk.... gelen ceza 290 tl allah bereket versin karlı çıktım :)

weST.27
11-05-2014, 01:46
-Ehliyet problemi var.
Sizden isteğim;
Allah hayırlısını etsin.

Çok doğru olmuş yazılanlar yinede geçmiş olsun

powerfuL
11-05-2014, 01:46
arkadaslar iyi dilekleriniz cok sagolun gelmek isteyen olursa yerımız cok kolay bır yerde trafık derdı yok http://i.hizliresim.com/MYvJdQ.jpg (http://hizliresim.com/MYvJdQ)
yolu tarıfı yaparım yerımız cok kolay bır yerde resımdekı parkın orda duruyorum

powerfuL
11-05-2014, 01:50
abi olay basit madem araçda kusurr var durmican yada saklana saklana gitcen bi şekilde

vizem yok - araç trafikten men - egsoz var - ön plaka yok - kemer takılı deil - basık ıvır zıvır dünya sebepden ceza yazcak dururmuş gibi yapıp topukkk.... gelen ceza 290 tl allah bereket versin karlı çıktım :)

kardesım otobusler nereye kacıcam max 90 yapıyor zaten duz yolda :)

Takata54
11-05-2014, 01:52

Bravo çok mantıklı hareket, bayada karlı çıkmışsınız. Kaçanın anası ağlamaz da kaçarken ya can yaksaydın o zaman senin mi anan ağlardı yoksa karşıdaki mağdurun mu anası ağlardı ? Aracında kusur varsa kusurunu düzeltip öyle çıkacaksın yola.

bugratemel
11-05-2014, 01:55
Bravo çok mantıklı hareket, bayada karlı çıkmışsınız. Kaçanın anası ağlamaz da kaçarken ya can yaksaydın o zaman senin mi anan ağlardı yoksa karşıdaki mağdurun mu anası ağlardı ? Aracında kusur varsa kusurunu düzeltip öyle çıkacaksın yola.

kardeşim sen biraz büyü ehliyetini arabanı al gel yorum yap olurmu senle laf dalaşına girmek istemiyorum kaçmak arkana polis takıp kaçmak deil çevirmede dur ihtıra uymadınmı zaten peşlemiyolar bilip bilmeden atıp tutuyosun

bugratemel
11-05-2014, 01:56
kardesım otobusler nereye kacıcam max 90 yapıyor zaten duz yolda :)

bişey diyemem ozaman müdür büyük geçmiş olsun inş toparlarsın

Takata54
11-05-2014, 02:01
kardeşim sen biraz büyü ehliyetini arabanı al gel yorum yap olurmu senle laf dalaşına girmek istemiyorum kaçmak arkana polis takıp kaçmak deil çevirmede dur ihtıra uymadınmı zaten peşlemiyolar bilip bilmeden atıp tutuyosun

Hesap bana ait değil, yaşımda 16 değil. Altımdada araç var :)

bugratemel
11-05-2014, 02:03
haaa kuzenin yazmış ok kib bye liseli

_driver_
11-05-2014, 02:06

geleni de var yapılan hatanın üzerini kapatmak için yaş diyaloğu yapmayalım size cevap yazan arkadaşımız/kardeşimiz haklı şu durumda :)

berkay_aydin
11-05-2014, 02:07
geçmiş olsun :(

turbo16
11-05-2014, 02:07
haaa kuzenin yazmış ok kib bye liseli:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::D

bugratemel
11-05-2014, 02:09
geleni de var yapılan hatanın üzerini kapatmak için yaş diyaloğu yapmayalım size cevap yazan arkadaşımız/kardeşimiz haklı şu durumda :)

abi yanlış anlamada satandart bi çevirmede çevirme tezgahını brakıpda peşime düşen hiç polis görmedim zaten durduk yerede insanların hayatını riske atacak kadar basit düşünen biri deilim ;) saygılar arakdaşa yaş diyaloğu kurdum çünki polislerle hiç başı agrımamış belli ondan rahat yazıyo

_driver_
11-05-2014, 02:17
abi yanlış anlamada satandart bi çevirmede çevirme tezgahını brakıpda peşime düşen hiç polis görmedim zaten durduk yerede insanların hayatını riske atacak kadar basit düşünen biri deilim ;) saygılar arakdaşa yaş diyaloğu kurdum çünki polislerle hiç başı agrımamış belli ondan rahat yazıyo

belki bizim memleket küçük olduğu için çok arkadaşımın başına geldi peşten gelme konusu. sizde olmamış olabilir ama olmayacak diye de garantisi yok. haa bu demek değil ki sizi yargılıyorum ya da eleştiriyorum ya da siz tehlikeli hareket yaptınız demiyorum. ama hayat bu her an herşey olabilir o yüzden dikkatli olmak ve kurallara uymak lazım diye düşünüyorum ;)

bugratemel
11-05-2014, 02:24
abi çok doğru diyosun kurallara uyalımmm bnde uymayı çok istedim ama
sen hiç aracında ceset torbası olmadığı için ceza yeme duygusunu bilirmisin :)
telefonla konuşmadığın halde elini camın köşesine yasladığın için ceza yedin mi
(telefon arama zamanından sms gönderme zamanına hepsini gösterdim gene yazdı :) )

şimdi demek istediğimi anladın mı bunlar sadece bir iki tanesi

_driver_
11-05-2014, 02:33
abi çok doğru diyosun kurallara uyalımmm bnde uymayı çok istedim ama
sen hiç aracında ceset torbası olmadığı için ceza yeme duygusunu bilirmisin :)
telefonla konuşmadığın halde elini camın köşesine yasladığın için ceza yedin mi
(telefon arama zamanından sms gönderme zamanına hepsini gösterdim gene yazdı :) )

şimdi demek istediğimi anladın mı bunlar sadece bir iki tanesi

memleketteki ilk abzürt cezaları ben yedim kardeşim :) ukalalalık yapmışım gibi algılama sakın. ama ilk cümlendeki anlatım talihsiz oldu diyelim çünkü tekrar okuduğunda arkadaşımızın/kardeşimizin (senin tabirinle liseli) verdiği cevapta sen de bir açıdan onun da yorumunun haklı yönü olduğunu göreceksin eminim :) :icon_tup:

Onur Fatih
11-05-2014, 04:28
Ne desem bilemedim gecmis olsun hersey duzelir can sagligi olsun heyer

ProdriveSTI
11-05-2014, 04:36
Gecmis olsun abi cok uzuldum.Allah bol kazanclar versin.

Zorbey
11-05-2014, 04:46
Karşısında birazcık arkasi olan birisi olsaydı. Ağam paşam moduna girer yollardi. Garibani sever bunlar..

levent
11-05-2014, 06:39
Abi geçmiş ve hayırlı olsun ekmek tekneniz için, 3 çıkar 5 gelir kısmet böyleymiş demek ki demek lazım bazen.

Denildiği gibi forum yönetimi ile görüş, pilav meeting bile yapılmıştı, neden köfte tavuk meeting olmasın senin yerinde :)

Şanslıymışsın ki sen dikkatli gittim dediğin süreçte birisi aniden veya dikkatsizce yola çıkıpta kaza yaşamana sebep olmamış.

İyi halt etmişsin Buğra, eksiklerini gidersen çok daha ucuza çıkarsın o cezadan. Sadece plaka, egzoz olmasa ve basık olsa ya egzoz ya plakadan yersin cezanı biraz dil döküp efendi olursan ama böyle mimlenmekten başka bir şey değil yaptığın bence.

Mikrop_Ali
11-05-2014, 06:59
trafık cezaları dahıl vergi borçları vs 36 aya kadar taksit imkanı var artık. bir an önce başvurun yapacak bişey yok cezayı yemişsiniz artık..

rodya
11-05-2014, 08:17
Köfte yemeye mi gidiyoruz:)
Kuzu yürek var mı bi de sormadan edemicem:D

Dookan
11-05-2014, 08:23
çok yazk olmuş çok.insan olsa 300 500 yazar yollardı

ersandeniz
11-05-2014, 08:56
Allah yolunuzu açık etsin, işini güzel yapan herkese Allah yardım eder, inşallah dükkanınız müşteriyle dolar taşar

coolvtec
11-05-2014, 08:57
arkadaşım çok geçmiş olsun.
o araçla yola çıkmakla sizin ki bile bile lades demek olmuş. ama polis de şansızlık insafsız ve de vicdansız çıkmış... yeni işinde bol kazançlar.

fsunnetci
11-05-2014, 09:47
geçmiş olsun ,çeşke 200-300 verseydin o dangozlarada iş bu boyuta gelmeseydi.hani bir laf vardırya Fukara hırsızlığa çıkanda Ay akşamdan doğarmış :D seninkide o hesap olmuş çakallar o kadar usülsüzlüğü görmezler peşine düşmezler ama güçlerinin yettikleri mazlumu gördümü köküne kadar dayarlar cezayı..:Deli:

ismailozkan_01
11-05-2014, 09:54
öncelikle geçmiş olsun her işte bir hayır vardır , mekanınız hayırlı bol kazançlı olur inşallah , kurallara uymak uymamaktan daha hafif sonuçlara sebep olabiliyor , siz bir risk almışsınız ve sonucu bu şekilde ağır olmuş , ceza maddesini ve sizin yazdıklarınızı okuyunca oklar sizi gösteriyor gibi , itiraz yolunuz açık cezayı ödeyince itiraz makamlarına başvurabilirsiniz , bazı arkadaşlar kaçmanı tavsiye etmiş , çevirmeden kaçıp ceza tutarını hayatla ödemekte var ve hiç tavsiye etmem , büyük talihsizlik tekrar geçmiş olsun....

OronteS
11-05-2014, 10:27
bizde dolmuş var. dün muayaneye girecegi için cezalarını ödemeye gittik. bizde ceza gelmedigi halde arkamızdan yazılmış ve faize binmiş. 1300 tl temizinden ödedik

Volkann
11-05-2014, 10:41

evolution_9
11-05-2014, 10:44
eger maliyenin kantarina girseydin k belgesi veya d belgesinden 2500 lira daha yerdin neyse gecmis olsun

Ö.mert
11-05-2014, 11:04
Bende ehliyet almama 3 gun kala 3 bin tl ceza yemistim, allah iş rastlıģı versin :)

spree1903
11-05-2014, 12:00
gecen hafta bisiklet ile kırmızı ışık ihlali yaptım.Motorlu polisde yolun karşısında beni gördü ve lan diye bağırdı.bisikletten indim polisin yanına vardım.sen dedim kime lan diye bağırıyosun.ihlali yaptıysam yaz cezamı dedim ama sanada kişiye hakaretten tazminat davası açacam dedim tırstı ayı.ayar oldum.Öküzüde var iyiside.belliki sende öküze denk gelmişssin kardeş geçmiş olsun.Sende hata var mı var o baska.

blow07
11-05-2014, 12:12

Teror yada supheli durumda aman banane diyeceklerini hic sanmiyorum. Her zaman bu kadar sansli*olamayabilirsin.

erdiyuce
11-05-2014, 12:17
Allah yardımcınız olsun. Yeriniz de hayırlı olsun Allah bol kazanç versin. En azından buna şükür diyip devam etmek lazım karamsarlığa kapılmak daha kötü şeylere yol açabilir .

Frid
11-05-2014, 12:23
geçmiş olsun. talihsizlik yaşamışsınız

belkide rüşvetle uzaktan yakından alakası olmayan, sadece işini yapan ve ülkenin her toprağını gezmiş bir memurumuzdur, saygı duyun neticede işini yapmış. size karşı üslubunda da sıkıntı yoksa yersiz yere günahını almayın. ödeyip itiraz edebilir yada taksitlendirme seçeneğine gidebilirsiniz.

trafikten çekili bakımsız, sağlıksız araç, ayaklı bomba demek. şükür başkasına bir zarar vermemişsiniz.

Allah bol kazançlar hayırlı müşteriler versin.

STHL
11-05-2014, 12:27
öncelikle geçmiş olsun.. umarım istanbul daki arkadaşlar konuşulduğu gibi gereğini yaparlar.siz hatalısınız fakat polis tolerans gösterebilirdi.çoğu, bunu bir çok defa yapıyor gün içinde. olay size patlamış.

S.Saka
11-05-2014, 13:22
Aracı çekiciye yüklesen bari abi bu kadar eksik varken çıkılırmı trafiğe. Çekiciyle yollasan bu kadar tutmucağı kesin.
Neyse geçmiş olsun allah hayırlı helal kazançlar versin.

Melih-Ö
11-05-2014, 13:35
Evraklar eksik olabilir, usulsuzlük olabilir ama YOKLUK çekmeyen bilemez. Hak hukuk adelet kanun geçeceksiniz bu işi, her zaman güçsüzü ezmiştir bu kanunlar, adaletler. Buradan hatalıymışsın yazması kolay, 1 lokma ekmeğe muhtaç olmak, borca harca girmek öyle dışarıdan göründüğü gibi kolay değil. Allah kimseyi düşürmesin. Büyük geçmiş olsun umarım en kısa zamanda Allahım bol kazanç verir size.

Yapılan yanlış, ehliyetsizlik, trafikten men vs. Ama zor durumda kalmak böyle birşey, elinizin kolunuzun bağlı olması, imkanlarınızın sınırlı olması. Polisin yaptığı yaptığı doğru fakat halden anlayan birisi olsane olurdu ki yani? Polislere karşı iyimser olamıyorum kimse kusura bakmasın bütün gün orda burda takılıp çay kahve içiyorlar gözümle görüyorum değişik tiplerle ortaklar resmen.

Büyük geçmiş olsun tekrardan umarım en kısa zamanda sıkıntılı zamanından kurtulursunuz.

ronay
11-05-2014, 14:24
onların gücü ancak zorda olan insanlara yetiyor kes ufak bi ceza yolla adamı

örnek birazz abes mi kaçar bilmem ama h.taştan isimli arkadaş sağda solda yanlarken TV lere bile çıkmışken arabası otoparka çekildi ödediği rakam 300 tl

bizde yarışırken arkadan yazmış 1650 tl mecbur ödedik(saçma sapan maddelerden)

bu güzelim ülkede her zaman dışındaki posta göre saygınlık kazanırsın güzel araban varsa güzel giyimliysen buyrun beyfendi olur.

i-vtec07
11-05-2014, 14:38
konuyu okuyunca moralim bozuldu. geçmiş olsun umarım işleriniz yoluna girer.

polis insan değilmiş.

aroglu
11-05-2014, 14:39
Öncelikle geçmiş olsun abicim biraz daha insaflı davranabilirlerdi evet imkansızlıkla bir işi yapmak gerçekten zor ve devlet memurluğunda insanlar çok bi zorlukla karşılaşmıyor bu zaten bizim ülkemizin bi gerçeği ve herkesin dilinde olan birşey "kapağı bi devlete atalım gerisi kolay" vs gibi merak ettiğim nokta şu öndeki araca bağlasaydın çekme halatıyla 4lüleri yakıp gitseydin yine bu kadar yaptırım uygulayabilirler miydi ?

ilker_yusuf
11-05-2014, 14:50
Keşke biraz daha adil davranıp en azından tek madde ceza yazıp çekici ile gönderselerdi sizi...

Ama forum yöneticilerinden izin alın tanıtın mekanınızı... hatta lider bir arkadaş düzenlesin bir organizasyon forum alemi olarak bir akşam gelelim hep beraber...
Nasiptir herşey... İnş işiniz iyi gider verdiğiniz cezanın daha fazlasını kazanırsınız.

metehancihangir
11-05-2014, 14:53
Böyle şeyler hep mazlumları garibanları bulur zaten çok üzüldüm Allah kolaylık versin artık helal yoldan ekmek kazanmak çok zor eğer organizasyon tarzı haftasonu bişey düzenlenirse gebzeden gelirim gelmek isteyenleride getiririm

powerfuL
11-05-2014, 15:01
Köfte yemeye mi gidiyoruz:)
Kuzu yürek var mı bi de sormadan edemicem:D

talebe gore gereken her turlu hazırlıgı yaparım

powerfuL
11-05-2014, 15:02
arkadaşım çok geçmiş olsun.
o araçla yola çıkmakla sizin ki bile bile lades demek olmuş. ama polis de şansızlık insafsız ve de vicdansız çıkmış... yeni işinde bol kazançlar.

aracı almadan 3 kere ısımız oldu o tarafta yolda 1 tane polise denk gelmemıstık

powerfuL
11-05-2014, 15:03
geçmiş olsun ,çeşke 200-300 verseydin o dangozlarada iş bu boyuta gelmeseydi.hani bir laf vardırya Fukara hırsızlığa çıkanda Ay akşamdan doğarmış :D seninkide o hesap olmuş çakallar o kadar usülsüzlüğü görmezler peşine düşmezler ama güçlerinin yettikleri mazlumu gördümü köküne kadar dayarlar cezayı..:Deli:

soylenıcek herseyı soyledım dostum adamlar kota doldurdu

powerfuL
11-05-2014, 15:09
geçmiş olsun. talihsizlik yaşamışsınız

belkide rüşvetle uzaktan yakından alakası olmayan, sadece işini yapan ve ülkenin her toprağını gezmiş bir memurumuzdur, saygı duyun neticede işini yapmış. size karşı üslubunda da sıkıntı yoksa yersiz yere günahını almayın. ödeyip itiraz edebilir yada taksitlendirme seçeneğine gidebilirsiniz.

trafikten çekili bakımsız, sağlıksız araç, ayaklı bomba demek. şükür başkasına bir zarar vermemişsiniz.

Allah bol kazançlar hayırlı müşteriler versin.

cekılen otoparktakı arkdasları bıle o polis icin dunya kufur ettiler yola cıkmadan once araca bakım yapıldı ısıklandırmaları frenlerı suyu yagı lastikleri gereklı yerlerıne bakım yapmıstık. senın dedıgın gıbı polislerlede karsılastım ben onlara helal olsun dıyorum adam durumu goruyor ya ufak bı ceza yazıyor yada bırakıyor bırsey almıyor devlet benım maasımı verıyor dıyor.

powerfuL
11-05-2014, 15:12
Evraklar eksik olabilir, usulsuzlük olabilir ama YOKLUK çekmeyen bilemez. Hak hukuk adelet kanun geçeceksiniz bu işi, her zaman güçsüzü ezmiştir bu kanunlar, adaletler. Buradan hatalıymışsın yazması kolay, 1 lokma ekmeğe muhtaç olmak, borca harca girmek öyle dışarıdan göründüğü gibi kolay değil. Allah kimseyi düşürmesin. Büyük geçmiş olsun umarım en kısa zamanda Allahım bol kazanç verir size.

Yapılan yanlış, ehliyetsizlik, trafikten men vs. Ama zor durumda kalmak böyle birşey, elinizin kolunuzun bağlı olması, imkanlarınızın sınırlı olması. Polisin yaptığı yaptığı doğru fakat halden anlayan birisi olsane olurdu ki yani? Polislere karşı iyimser olamıyorum kimse kusura bakmasın bütün gün orda burda takılıp çay kahve içiyorlar gözümle görüyorum değişik tiplerle ortaklar resmen.

Büyük geçmiş olsun tekrardan umarım en kısa zamanda sıkıntılı zamanından kurtulursunuz.

ALLAH razı olsun kardesım aynen dedıgın gıbı ehlıyetım D sınıfı bızım kısı otobus gecıyormus e ehlıyet gerekıyormus her sınıf ehlıyet ıcın sıfır ehlıyet parası alıyorlar ya yemın edıyorum yasancak bır yerı kalmadı bu memleketın parası olana guzel tabi

XSi
11-05-2014, 15:13
geçmiş olsun, sonuçta yola çıkmaman gerektiğini bilerek çıkmışsın (çekici imkanı olmadığı için), şansını denemişsin tutmamış, işe başlarken hesapta olmayan masraf olarak düşünüp işe odaklanırsın..

Benim kuzenlerimin fabrikası var cebeci köy içinde, arada sırada uğrarım yerine müsait zamana denk getirip :)

hayırlı olsun işin allah bol kazanç versin..

XSi
11-05-2014, 15:15

bu mantıkla hareket edersek, yeni iş kurulmuş, işler zor, o zaman gerektiği gibi vergi ödememekte düşünülebilir ama bu doğru değil.

kendin zordasın diye başkalarına haksızlık yapamazsın, birileri vergisini veriyorsa, cezaları ödüyorsa kurallara uyuyorsa sende uyacaksın..

yokluk vs tabikizor, allah kimseye göstermesin ama bu başkasının hakkını gasp etmen için iyi bir neden değil..

powerfuL
11-05-2014, 15:16
geçmiş olsun, sonuçta yola çıkmaman gerektiğini bilerek çıkmışsın (çekici imkanı olmadığı için), şansını denemişsin tutmamış, işe başlarken hesapta olmayan masraf olarak düşünüp işe odaklanırsın..

Benim kuzenlerimin fabrikası var cebeci köy içinde, arada sırada uğrarım yerine müsait zamana denk getirip :)

hayırlı olsun işin allah bol kazanç versin..

sagol hocam beklerım

Talih.b16
11-05-2014, 15:28
yazmıyım dedim dayanamadım yine.ulan yıllardır ülkeyi soydular soyular hemde soyanlar zenginler,şurda 3 kuruş para kazanmak için çekici parası olmayan adama yapılan muamelye bak birde savunanlar hala.aptalmı adam bilmiyormu çekici tutmayı yok işte mecburiyetten öle getiriyor.hee parayı kazanır durumu iyidir bunu yapar veya vergi ödemez ozaman eyvallah.hayırlı olsun bol kazançlar dilerim yolum düşerse o tarafa corbada tuz olsun diye mutlaka uğrarım.

Anıl E.
11-05-2014, 15:36
Ne kadar sinirlensen , ne kadar küfür etsen haklısın abi. Bu ülkede çifte standart olduğu sürece sonuna kadar haklısın.

Allah yardımcın olsun

HondatugraL
11-05-2014, 15:37
Bu cezayı yazan kişide az insanlık olsa zordakı adama bu denli ceza kıtlemezdi. Ayıp gerçekten sokakta görsek insan diye selam veririz. Bu türleri gördükçe gerçekten ancamın sözü aklıma geliyor. Polisleri sevme derdi hep haklıymış neresını sevıcez bu türlerin.

Geçmiş olsun abicim istanbulda olsam rahatsız ederdım. Bende tez zamanda düzelmen için dua edebilirim sadece.

+soner
11-05-2014, 16:20
Çok üzücü bir durum Allah yardımcınız olsun. Bazen herşey üstüste gelebiliyor ama yılmayın... İnsan öleceğini bilse mezarını kazarmış olan olmuş siz yarınlara bakın.

ömerve
11-05-2014, 16:43
Ortada bir kural ihlali var,bunun da bir yaptırımı tabiki olacak.Buna kimse birşey demiyor.
Ama problem şu,polis bu ülkede herkese aynı yaptırımı uygulayacak kapasiteye sahip değil.Benim gözümün önünde yol kenarından 2 araç kaldırıp çekti,çekilen araçlar ile aynı sırada duran mercedes'e dokunmadı.Her vatandaşa aynı mesafede yaklaşsınlar bu diyalogların hiç biri olmaz.Para kolay kazanılmıyor,50 takla atıyor insanlar.3500 TL cezayı yazmak neyi çözecek.trafikten men aracı kullanan adama 3500 tl ceza yazmak mantıklımı? Tamam herşeyin kuralı kaidesi var olmalıda zaten,ama yayaya çarpıp öldüren adama 5000 tl para cezası verip,men aracı kullanan adama 3500 tl kesersen kimse kusura bakmasın,birilerine küfür edilir.

Geçmiş olsun.

İbrahim33
11-05-2014, 20:39
Yazık din iman yokmuş o cezayı yazanda.İnsan biraz halden anlar bee.geçmiş olsun.önemli olan sağlık sıhhattir , canınızı sıkmayın hepsi gelir geçer.

Melih-Ö
11-05-2014, 22:05
bu mantıkla hareket edersek, yeni iş kurulmuş, işler zor, o zaman gerektiği gibi vergi ödememekte düşünülebilir ama bu doğru değil.

kendin zordasın diye başkalarına haksızlık yapamazsın, birileri vergisini veriyorsa, cezaları ödüyorsa kurallara uyuyorsa sende uyacaksın..

yokluk vs tabikizor, allah kimseye göstermesin ama bu başkasının hakkını gasp etmen için iyi bir neden değil..

Vergi ne alaka? Ben olağan durumdan bahsettim, burada kimsenin hakkı yenmiyor ortada bir yanlış var herkes kabul ediyor polisler daha insaflı davranabilirdi deniliyor. Vergi ne alakadır? Keşke şöyle böyle olsaydı olmuyor işte, sınırlı imkanlar insanı yanlışa sürükleyebiliyor.

0zan
11-05-2014, 23:51
Cezalar tamamen tartışma üzerine yazılmış gibi görünüyor; zengin ya da varlıklı olmayabilirsiniz ancak durumu daha iyi idare edebilirmişsiniz.

powerfuL
12-05-2014, 00:12
Cezalar tamamen tartışma üzerine yazılmış gibi görünüyor; zengin ya da varlıklı olmayabilirsiniz ancak durumu daha iyi idare edebilirmişsiniz.

hocam polısle nasıl konusulacagını ıyı bılırım zannettıgınız gıbı bır dıklenme veya ters bır hareketımız olmadı arkadamdan geldı kenera cektım asagı ındım durumu ızah ettim
cebımdekı paranın cekıcıye yetmedıgını anlattım aramızda halledelım bı kolay yolu yokmu yardımcı ol ekmek teknemız bu yenı aldık gelıyoruz neyımız varsa buna verdık dedım 15 dk otobanda konustum yalvar yakar ıkna olmadı sen benı takıp et ben sana cekıcı parası verdırmıcem falan orda sana guzellık yapıcam deyıp ıkna etti beni izledim otoparka gırıncede yazdı cezaları ceza tutarını gorunce ben bunu ımzalamam dedım
oda aracta koltuk olmadıgından bı ceza daha yazarım ehlıyetıne el koyarız tekrardan surucu kursuna pısko teknıge gıtmek zorunda kalırsın dıye tehtid etti bende arabayı alamassak soforlukten baska meslegımız yok ne yaparım dıye dusunup mecbur ımzaladım ımzalamasamda sonuc degısırmıydı bılmıyorum

powerfuL
12-05-2014, 00:24
Öncelikle geçmiş olsun abicim biraz daha insaflı davranabilirlerdi evet imkansızlıkla bir işi yapmak gerçekten zor ve devlet memurluğunda insanlar çok bi zorlukla karşılaşmıyor bu zaten bizim ülkemizin bi gerçeği ve herkesin dilinde olan birşey "kapağı bi devlete atalım gerisi kolay" vs gibi merak ettiğim nokta şu öndeki araca bağlasaydın çekme halatıyla 4lüleri yakıp gitseydin yine bu kadar yaptırım uygulayabilirler miydi ?

öndeki araç taksiydi dostum otobusu cekmeye gucude yetmez kurallarada aykırı kuralına gore cekılırse bırsey yapamazlar
otoparktan cekıcıyle cekılerek geldi arac ama on tarafını askıya almıstı o sekilde

Talih.b16
12-05-2014, 00:25

alkolden ehliyetimi verdim cok oldu.bir yemekte 2 şişe miller içtim aradan 2 saat geçti eve giderken çevirdiler.alkol varsa söle üfletmeyelim dediler dedim var 2 şişe ufak bira ozaman üfle dediler.zaten üfletme falan demedim selamun aleyküm aleyküm selam okadar.emniyete gittim eniştemi aradım geldi polisleri tanıyor,polisin dediği yaa arkadaş çok efendiymiş ne itiraz etti ne birşey dedi 58 promil cıktı keşke yazmasaydık dedi:)yaptığım suç itiraz etmedim etmemde cezam neyse yazsın afedersin içip trafiye cıkan ipne 10 binse ödeyecek,ama yapılan muamele yalan dolan polisin ne olduğunu bana gayet net bir şekilde anlattı.

powerfuL
12-05-2014, 00:26
Keşke biraz daha adil davranıp en azından tek madde ceza yazıp çekici ile gönderselerdi sizi...

Ama forum yöneticilerinden izin alın tanıtın mekanınızı... hatta lider bir arkadaş düzenlesin bir organizasyon forum alemi olarak bir akşam gelelim hep beraber...
Nasiptir herşey... İnş işiniz iyi gider verdiğiniz cezanın daha fazlasını kazanırsınız.

mesaj attım ozgun reise ama henuz daha gırıs yapmamıs foruma cevap beklıyorum

0zan
12-05-2014, 00:34
hocam polısle nasıl konusulacagını ıyı bılırım zannettıgınız gıbı bır dıklenme veya ters bır hareketımız olmadı arkadamdan geldı kenera cektım asagı ındım durumu ızah ettim
cebımdekı paranın cekıcıye yetmedıgını anlattım aramızda halledelım bı kolay yolu yokmu yardımcı ol ekmek teknemız bu yenı aldık gelıyoruz neyımız varsa buna verdık dedım 15 dk otobanda konustum yalvar yakar ıkna olmadı sen benı takıp et ben sana cekıcı parası verdırmıcem falan orda sana guzellık yapıcam deyıp ıkna etti beni izledim otoparka gırıncede yazdı cezaları ceza tutarını gorunce ben bunu ımzalamam dedım
oda aracta koltuk olmadıgından bı ceza daha yazarım ehlıyetıne el koyarız tekrardan surucu kursuna pısko teknıge gıtmek zorunda kalırsın dıye tehtid etti bende arabayı alamassak soforlukten baska meslegımız yok ne yaparım dıye dusunup mecbur ımzaladım ımzalamasamda sonuc degısırmıydı bılmıyorum

Yazdığın gibi olmuştur ancak memura sorsan bambaşka bir hikaye anlatır.

arsenikli
12-05-2014, 00:37
zaten durmuyorum köşe bucak kaçıyorum ama bundan sonra artık durnı ........

0zan
12-05-2014, 00:54
alkolden ehliyetimi verdim cok oldu.bir yemekte 2 şişe miller içtim aradan 2 saat geçti eve giderken çevirdiler.alkol varsa söle üfletmeyelim dediler dedim var 2 şişe ufak bira ozaman üfle dediler.zaten üfletme falan demedim selamun aleyküm aleyküm selam okadar.emniyete gittim eniştemi aradım geldi polisleri tanıyor,polisin dediği yaa arkadaş çok efendiymiş ne itiraz etti ne birşey dedi 58 promil cıktı keşke yazmasaydık dedi:)yaptığım suç itiraz etmedim etmemde cezam neyse yazsın afedersin içip trafiye cıkan ipne 10 binse ödeyecek,ama yapılan muamele yalan dolan polisin ne olduğunu bana gayet net bir şekilde anlattı.

"Alkol varsa söyle üfletmeyelim" dediği için mi kötü polis ? oysa bir çok şoför için iyi polistir.

Hem ceza yazdığı vakit arkasından beddualar edilir, konular açılır diye çekinip yazmak istememiş işte ne var bunda :)

serkankıvrak
12-05-2014, 09:49
Ehliyeti almama 13 gün vardı ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza yedim bende çok yalvarmıştım adama ama yazdı arkasından hiç beddua okumadım çünkü bu adam kendi karısına emniyet kemeri takmamaktan ceza yazmış bir adam :D Kanun ramazan :D haa cezayı yazmışlardı son çırpınışlarda bir isim söylemiştim bekle işleme verme ceza makbuzunu şimdi gelicek diye inanmadı geldiğinde bir çekingenlik olmuştu kendisinde ama fayda etmedi ceza işlenmişti bir kere..Daha sonra anayolda kendisi motosiklet kullanırken başka bir motosiklet ile çarpıştı ve vefat etti Allah rahmet eylesin ama keşan'lılara çok çektirdi belkide birilerinin ahı tutmuştur..Bir arkadaşımızda 1 tane bira içip hemen evlere dağılmak için bulundukları yerden ayrılıyorlar daha 200 metre gitmeden polis çeviriyor arkadaşımız çok dil dökmüş polise abi esnafım ben yaptığımız işleri teslim etmek için araba kullanmam lazım alkolü yeni aldım şimdi alkolmetreyi üfletirsen kesin çıkar üflemeyelim sen bişeyler yaz gidelim ben cezaya razıyım ehliyet gitmesin diye ama üfle çıkmaz ben ayarlarım dedikten sonra mecbur üflüyor arkadaş ve kaçınılmaz son 51 promilden ehliyeti kaptırdı arkadaş..Üfledikten sonra bile yalvarmışlar 1000 lira kes ehliyeti alma film camdan kes olmayan egzozdan kes diye ama yok ehliyeti almışlardı..Yani suç ne kadar olursa olsun durumu anlattıktan sonra inisiyatif göstermeleri lazım bana göre..Sizede geçmiş olsun abiciğim Allah yardımcınız olsun bende esnafım en olmadık zamanlarda işleriniz öyle bir açılıyorki Allah yetişiyor yani sıkmayın canınızı..Anneannem hep derdi ''Allah insanın rızkını keserse canını alır'' diye..Bu söze dükkanı açtıktan sonra daha fazla inanmaya başladım..

killyex
12-05-2014, 22:09
Yüksek cezalar yazacaklar ki senın gıbı ellerini kollarını sallayarak cıkamayacaklar trafıge. Ben burda beddualar edılıp hakaretler edılecek bır sey gormuyorum.

burakgunay
12-05-2014, 22:19
Yüksek cezalar yazacaklar ki senın gıbı ellerini kollarını sallayarak cıkamayacaklar trafıge. Ben burda beddualar edılıp hakaretler edılecek bır sey gormuyorum.

Ne güzel ya 20 yaşında altında 100 binlik arabayla böyle gevşek gevşek konuşmak. Senin gibiler trafiğe çıkamasın dediğin adam 30 küsür yaşında, hitabın yanlış. Kaldı ki adam millet gibi akşam trafiğine çıkıp zengin züppeleri gibi makas atmaca oynu oynamıyor, ekmek parası peşinde. Belki oğluna/kızına iki lokma yemek yedirecek. Böyle büyük büyük konuşma, Allah düşürür bigün o duruma, noldum dersin.

TD251
12-05-2014, 22:27
Ustad cezalara üzüldüm ama malesef elden bisey gelmiyo bende sizin yediginiz cezanin iki katini yedim gittim odedim kendi hatalarimdi kabullendim fakat insan yapilan vicdansizliga goz yummak istemiyo sizi gayet iyi anlayabiliyorum.

Victiz
12-05-2014, 22:33
durumu gayet anlıyorum. hadi ceza yaz da 3600 lira nedir yazık günah.

yazın ehliyet sınavını verdim, karakoldan sıra bekliyordum. sadece gidip ehliyeti bastırmak kalmıştı yani. o gün emniyete arabayla giderken yolda polis çevirdi. naptıysam inandıramadım ehliyeti almaya gidiyorum dedim. nuh dedi peygamber demedi.

1400 bana, 1400 ruhsat sahibi babama yazdı.

Talih.b16
12-05-2014, 23:02
"Alkol varsa söyle üfletmeyelim" dediği için mi kötü polis ? oysa bir çok şoför için iyi polistir.

Hem ceza yazdığı vakit arkasından beddualar edilir, konular açılır diye çekinip yazmak istememiş işte ne var bunda :)

sen coook yannış anlamışsın yazdığımı:)ben ehliyetimi verdim iyide bir ceza yazdılar ama bunlar için ne sövdüm ne beddua ettim hayatta etmem haklı görevi.ya ben yannış yazdım yada sen anlayamadın ama dikkatli okursan anlıycaksın.neyse önemli diil tekrar arkadaşa geçmiş olsun

VolkanA.
12-05-2014, 23:48
haaa kuzenin yazmış ok kib bye liseli

Ahaha gece gece ne güldüm ya çok yaşa hemşerim :D Her şerde bir hayır vardır diyerek bak abicim sen bak birsürü kişinin hayır duasını alıyosun senin beddua etmen hoş olmaz. Allah bol müşteriler versin adresi açıklarsan İstanbula geldiğimde muhakkak uğramak isterim.

XSi
14-05-2014, 01:47
Vergi ne alaka? Ben olağan durumdan bahsettim, burada kimsenin hakkı yenmiyor ortada bir yanlış var herkes kabul ediyor polisler daha insaflı davranabilirdi deniliyor. Vergi ne alakadır? Keşke şöyle böyle olsaydı olmuyor işte, sınırlı imkanlar insanı yanlışa sürükleyebiliyor.

Nesi olagan? kanuna kurala uygun hareket edilmemis ceza yenmis.. Daha insafli nedir? az ceza yazsin, neden daha az yazsin dedin? herkese ayni olan kural neden bi baska kisiye uygulanmasin istiyorsun?

sinirli imkan vs demogoji yapiyosun sadece.. Sinirli imkan var diye polisin "insafli" davranmasini istersen, vergi memurunun da zor durumdaki esnafa "insafli" davranmasini istersin.. 10 defada ne alaka yazsan zihniyetinin yanlis olmasini degistiremezsin.

Merthan
14-05-2014, 01:52
Sen üslubunu düzelt ilk önce kardeşim.
Cafede tesbih sallamıyosun otomobil forumundasın şuan.

s2k
14-05-2014, 09:05
Noldu hani dükkan, mekan, resimler, konu ?

rebelh
14-05-2014, 09:17
Ne güzel ya 20 yaşında altında 100 binlik arabayla böyle gevşek gevşek konuşmak. Senin gibiler trafiğe çıkamasın dediğin adam 30 küsür yaşında, hitabın yanlış. Kaldı ki adam millet gibi akşam trafiğine çıkıp zengin züppeleri gibi makas atmaca oynu oynamıyor, ekmek parası peşinde. Belki oğluna/kızına iki lokma yemek yedirecek. Böyle büyük büyük konuşma, Allah düşürür bigün o duruma, noldum dersin.

wallaha ağzına sağlık..
bu arkadaş umarım birgün paraya muhtaç kalırda başına böyle bir olay gelir..

free-hifi
14-05-2014, 09:28
Öncelikle geçmiş olsun, Sonra yeni işin hayırlı olsun.

Şimdi burada bir sürü fikir gelecek mesela kamyonun arkasına koysaydın dönen araçlar var vs vs ama o para senin kısmetinden çıkmış hocam ben bu gözle bakıyorum Allah göstermesin başka bir şekilde çıkabilirdi sen sabret işinde dürüst ol Allah ın izni ile o parayı çıkartırsın. Saygılar

kelalper
14-05-2014, 09:33
arkadaş her zaman şikayet ederiz bu memlekette işini yapan adam memur yok diye. işini doğrusu ile yapan biri çıkmış ve polise demediğinizi bırakmadınız. Adamın görevi o polislik yapmak. Yaptığının cezası ne X. Ona tekabül eden cezayı yersin.Adama görevini yaptığı için kızıosunuz.
Ne zaman adam oluruz bilemiyorum ama hayatta olamayız gibi geliyor. Biri demiş basıp kaçsaydın. Yaşı daha 23. Başka biri kaçarken milletin canını tehlikeye atıosun dedi diye git ehliyet al anlarsın dio. Ulan herifin yaşı 16 değilmiş ama 16 olsa ne olur. Hem kullandığın araba trafik yönetmeliğince kusurlu hem yaptığın suç. O liseli dediğin bence ehliyet almaya hak kazanmış ama sana ehliyet veren polise ben ne diim bilemedim. Belli ki senden çok daha bilgili ve düşünceli.

Melih-Ö
14-05-2014, 13:12
Nesi olagan? kanuna kurala uygun hareket edilmemis ceza yenmis.. Daha insafli nedir? az ceza yazsin, neden daha az yazsin dedin? herkese ayni olan kural neden bi baska kisiye uygulanmasin istiyorsun?

sinirli imkan vs demogoji yapiyosun sadece.. Sinirli imkan var diye polisin "insafli" davranmasini istersen, vergi memurunun da zor durumdaki esnafa "insafli" davranmasini istersin.. 10 defada ne alaka yazsan zihniyetinin yanlis olmasini degistiremezsin.

Umarım aynısını yaşamazsınız, Demogoji yapıyorum ben evet çok ihtiyacım var. İnsanda biraz minnet duygusu olur da sizde çok zor gördüğüm kadarıyla. Bana kanunu sakın savunmayın, görüyoruz kanunu herkese adil davranılacaksa adı kanun olur. Güçsüzü ez, güçlüye gelince abi çek olmaz böyle.

Yapılanın yanlış, trafiğe aykırı olduğunu önceki yazımda yazmıştım zaten ama kurallar kurallar diye bu kadar katı olamıyorum malesef, benimde yapım bu şekilde.

Jem89
14-05-2014, 13:33

Al işte.. İki mesaj, ikisi de 20 yaşında.. Helal olsun burakgünay kardeşim sana.. Vallahi hislerime tercüman olmuşsun..

Umarım aynısını yaşamazsınız, Demogoji yapıyorum ben evet çok ihtiyacım var. İnsanda biraz minnet duygusu olur da sizde çok zor gördüğüm kadarıyla. Bana kanunu sakın savunmayın, görüyoruz kanunu herkese adil davranılacaksa adı kanun olur. Güçsüzü ez, güçlüye gelince abi çek olmaz böyle.

Yapılanın yanlış, trafiğe aykırı olduğunu önceki yazımda yazmıştım zaten ama kurallar kurallar diye bu kadar katı olamıyorum malesef, benimde yapım bu şekilde.

Sonuna kadar katılıyorum Melih sana da.. Bu adam ekmek parası için o kadar riske giriyor.. Evet yapılan yanlış olabilir, fakat babacan bi polis olsa orada 200-300 liralık bi ceza yazıp gönderebilirdi.. Bu adam keyfine çıkmadı o arabayla.. Ekmek parası için çıkıyor.. Kimse kanundan vs bahsetmesin. Götümüzdeki donu çalmaya gözü dikenler bile bu ülkede yüksek mevkilerde takılırken, burda boş yere ''aaa sende trafiğe çıkmasaymışsın o zaman vs'' demesin.. Kanun herkese varsa HERKESE olmalı.. Zor durumda olana geçirelim, babası godoman olanın önünde düğmemizi ilikleyelim diye bir şey yok..

Konuyu açan abiye de geçmiş olsun.. İnşallah Allah işini rast getirir abi.. Şimdiden bol kazançlar..

killyex
14-05-2014, 14:52
Üslubum hakkında forumdaki arkadaşlardan tek tek özür dilerim.

powerfuL
15-05-2014, 01:54
Noldu hani dükkan, mekan, resimler, konu ?

hazırlıyorum hocam duzgun bısı olsun ıstıyorum ızın verdı admınler sagolsunlar

Jeandan-R
15-05-2014, 02:11
Umarım bundan sonra işleriniz yolunda gider, bir buluşma vs. olursa mutlaka katılmak isterim. :)

powerfuL
16-05-2014, 23:11
Umarım bundan sonra işleriniz yolunda gider, bir buluşma vs. olursa mutlaka katılmak isterim. :)

konuyu hazırlıyorum acıcam bıtınce

K0213
16-05-2014, 23:24
geçmiş olsun, ne yazık ki polis arkadaş sadece kendi cocuğunun rızkını düşünmüş olsa gerek :?

Tamamını okuyamadım ama sigortasız araç kullanmaktan sigorta yaptırıncaya kadar aracı bağlamadılar mı? Eğer aracı bağlamadılar ise ztn trafik güvenliğini falan düşündükleri yok demek, kaldı ki sana ehliyetten ceza kesmeleri tamamiyle saçmalık olmuş!

ENGean
17-05-2014, 00:22
Abi oncelikke gecmis olsun.
Senin bu yer nerde.haritadan baktm ama tam anlayamadim
2.cebeci isiklardan sagdan girince 50m.ilerde park var, o civardami?

O taraflarda ise yarin bi ugriyim yemege :)
Bide isim neydi abi senin?

powerfuL
17-05-2014, 05:06
Abi oncelikke gecmis olsun.
Senin bu yer nerde.haritadan baktm ama tam anlayamadim
2.cebeci isiklardan sagdan girince 50m.ilerde park var, o civardami?

O taraflarda ise yarin bi ugriyim yemege :)
Bide isim neydi abi senin?

parkın ordayım kardesım ısmım caner

devil_berk22
17-05-2014, 10:48
geçmiş olsun umarım inşallah açacağınız yeni iş yeride bereketli bol kazanç sağlar.

cliocu
18-05-2014, 11:27
Geçmiş olsun iş yeri kurma para kazanma yolunda bi aksilik diyelim.iş yerini açtıysanız hayırlısı oldun bol kazançlar versin allah.

ALPhan japan
18-05-2014, 11:31
çok geçmiş olsun polis daha makul bi ceza kesip gönderebilirdi polis yine yapmış yapacağını.

GokhanRS
18-05-2014, 12:19
işte bazı arkadaşlar sanırım otobüs çektirmeyi otomobil çektirmekle aynı para yada aynı kolaylıkta sanıyor sanırım.

polis cidden gaddarlık yapmış. bu sitede çekme belgeli spor arabalarla rollinglere gelen arkadaşlarımız oldu. kimsede onları yargılamadı. o yüzden ekmek parası için yola çıkmak zorunda kalmış bir arkadaşımızıda hiç yargılayamayız.