PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2013 Polo Gti Beyin Değişimi?

Gkhnkrdnz
11-05-2014, 11:20
Arkaşdaşlar bildiğiniz gibi 2013 gtilara hala yazılım çıkmış degil. 2011 veya 2012 bir aracın beynini alıp kendi aracıma taktırıp tüm bilgileri kopyalasam böyle bir ihtimal varmıdır?

Mehmet Gazihan
11-05-2014, 11:36
Malesef..

Beyni kodlarken yine yeni protection install edilecek. Daha farklı çözümleri var.

bugrak
11-05-2014, 11:46
Hocam sakin ol :) elbette biliyorum tutku ancak aracın şuan bile güzel değerleri var . Şimdilik böyle şeylerle orijinalliğini bozma tadını çıkarmaya bak bence . İnstagramda gördüm fotoları bektastan denk gelmişti . Maşallah araca

Gkhnkrdnz
11-05-2014, 12:46
Malesef..

Beyni kodlarken yine yeni protection install edilecek. Daha farklı çözümleri var.

Anladimm farkli çözümler nelerdir? Box falan ne varsa arastirdim hic bisey olmuyor arabaya

Hocam sakin ol :) elbette biliyorum tutku ancak aracın şuan bile güzel değerleri var . Şimdilik böyle şeylerle orijinalliğini bozma tadını çıkarmaya bak bence . İnstagramda gördüm fotoları bektastan denk gelmişti . Maşallah araca

Çok tesekkur ederimm bende olabildigince orjinal kaasi taraftariyim ancak bole durumlarda insann kafasi atiyor iste :)

Mehmet Gazihan
11-05-2014, 12:59
Anladimm farkli çözümler nelerdir? Box falan ne varsa arastirdim hic bisey olmuyor arabaya

Çok tesekkur ederimm bende olabildigince orjinal kaasi taraftariyim ancak bole durumlarda insann kafasi atiyor iste :)

Box değil.. Soketten Programlanabilir ECU Swaplamak

Gkhnkrdnz
11-05-2014, 13:06
Box değil.. Soketten Programlanabilir ECU Swaplamak

Yardımcı olabilirseniz görüşmek isterim

ERDEMM
11-05-2014, 18:00
Gazihan sen sponsormu oldun bizimmi haberimiz yok siteye. Ticari amaç için yardımcı olmak istiyosun katkın olmasından değil.

O bosch beyini soketten nasıl programlıycaksın buradan paylaş yardımcı ol bizlerede.

Mod arkadaşlar ilgilensin sitenin sponsoru varken adam tel veriyo

Çok yardımcı olma meraklısıysan ol sponsor büsürü 2013 bekleyen var yap onlarada böle saman altından olmuyo kaldıki yardımcı olman adına o arabayı soketten nasıl yapıcan merakla bekliyorum

Semii
11-05-2014, 18:30
Box diyecemde box degil demis.2013 arac hemide soketten wooow :)

chare
11-05-2014, 19:23
erdem bey 2013 polo gti lere, golf 7 lere, yeni seat leon vs, bunlara obd soketinden program yapan bir firma var. istanbuldada bayisi var.

ama malesef bizim alientech ve cmd daha bunu yapamadığı için bizlerde, sizlerde malesef yapamıyoruz.
alientech e defalarca mail attık bu firma yapıyor biz neden hala yapamıyoruz diye. çok saçma cevaplarla geri döndüler.

firmanın adını vs buraya yazmak ticari anlamda doğru olmaz diye düşündüm. isterseniz link pm lerim..

saygılar..

ERDEMM
11-05-2014, 19:51
Yolla tabiki öğrenelim

997TT
11-05-2014, 19:57
Suan yenı nesıl Box lar var.
Ancak yazılım duymadım.... Merak ettım.

gurcell
11-05-2014, 20:04
Chare firmayi ozelden yazar misin

ERDEMM
11-05-2014, 20:05
Bekliyoruz abi öğrenelim bizlerde eksiğimizi tamamlıyalım

Gkhnkrdnz
11-05-2014, 20:27
3 harfli sirketin dispirtorunu diyosunuz herlde elektirikci olan onlar yapabiliyolarmis ama nasi yaptiklarini kendileride bilmiyorlar tek yaptiklari sokete bilgisyr baglamak

chare
11-05-2014, 20:28
pm ledim isteyenlere bilgileri...

MaXiGörKy
11-05-2014, 20:35
mustafaya katılıyorum. alientech tatmin edici bir cevap vermiyor. bir yandan da edc17c42 yi obd den yapabliyoruz artık. firmaların ar-ge'sine kaldık artık yapcak birşey yok:(

chare
11-05-2014, 20:37
3 harfli sirketin dispirtorunu diyosunuz herlde elektirikci olan onlar yapabiliyolarmis ama nasi yaptiklarini kendileride bilmiyorlar tek yaptiklari sokete bilgisyr baglamak

aynı kişilerden bahsediyoruz. demekki uzaktan bağlantı desteği felan alıyorlardır tahminimce. bi şekilde yapılıyor sonuç olarak..:D

chare
11-05-2014, 20:41
mustafaya katılıyorum. alientech tatmin edici bir cevap vermiyor. bir yandan da edc17c42 yi obd den yapabliyoruz artık. firmaların ar-ge'sine kaldık artık yapcak birşey yok:(

abi çözcekler az kaldı ama bekleye bekleye ağaç olduk.. inşallah obd olarak gelir bizede, sök tak yapmayalım :(

ERDEMM
11-05-2014, 20:56
Bilgi için sağol ama böle bi açıklama gazihandan dan neden gelmedi.

Bu hfta içi alırız eksiğimizi bizde başlarız yapmaya

Hemde böle fahiş bir fiyata değil normal program rakamına

Aydınlatma için teşekkür ederiz

Gkhnkrdnz
11-05-2014, 20:57
aynı kişilerden bahsediyoruz. demekki uzaktan bağlantı desteği felan alıyorlardır tahminimce. bi şekilde yapılıyor sonuç olarak..:D

Yapıyorlar ama çok faiş fiyatlar ve o fiyat deymeyecek degerlerr ins diger yapan veya yapacak abilerimiz daha iyi yol alablr

abi çözcekler az kaldı ama bekleye bekleye ağaç olduk.. inşallah obd olarak gelir bizede, sök tak yapmayalım :(

Kesinlikle baya baya kök saldık. Her aldığımız haberden sonra yine hevesimiz kursakda kalıyor

MaXiGörKy
11-05-2014, 21:02
ufukta gözükecek bir ışık yeterli:D ilk kendi aracımda deneyeceğim:icon_tup:

Gkhnkrdnz
11-05-2014, 21:35
ufukta gözükecek bir ışık yeterli:D ilk kendi aracımda deneyeceğim:icon_tup:

Ahaha hadi hayırlısı bakalımm :))

997TT
11-05-2014, 22:05
Fıyatlar ıyımıs,cok pahalı yahu....

Mehmet Gazihan
11-05-2014, 22:14
Bilgi için sağol ama böle bi açıklama gazihandan dan neden gelmedi.

Bu hfta içi alırız eksiğimizi bizde başlarız yapmaya

Hemde böle fahiş bir fiyata değil normal program rakamına

Aydınlatma için teşekkür ederiz

Bu ne şiddet ne celal Erdem..

Yapamazsın öyle normal program rakamına kasar biraz..

Önce 2011-2012 TSI çıkma beyin alacaksın. Ona Polo GTI yazılımı geçireceksin.. Sonra Immo sunu OFF edeceksin. Hangi poloya takarsan çalışır ;)

buraya kadar ok ?

Sonra işlemcinin tepesine SpiderBoot u geçir.

hpTHijressA

303-CjMVSPE

Soketten paşalar gibi yaz çiz..

Hatta kullanıcıya bi MPF ver.. istediği programı yazsın .

http://www.flashtec.ch/images/MPF-Finale.jpg

chare
11-05-2014, 22:31
mehmet abi bilgi paylaşımı için teşekkürler.

spider boot cmd nin güzel nimetlerinden biri diyebiliriz. obd den programlanamayan araçlar için çok güzel bir çözüm. görkemle (maxigorky) med17 üzerinde uygulamıştık bizzat test ettik sonuç harika :)

ama uds hattı olan bahsettiğimiz firma obd den golf 7 lere ve diğer araçlara nasıl yapabiliyor çok merak ettim.

ERDEMM
11-05-2014, 23:31
Bu ne şiddet ne celal Erdem..

Yapamazsın öyle normal program rakamına kasar biraz..

Önce 2011-2012 TSI çıkma beyin alacaksın. Ona Polo GTI yazılımı geçireceksin.. Sonra Immo sunu OFF edeceksin. Hangi poloya takarsan çalışır ;)

buraya kadar ok ?

Sonra işlemcinin tepesine SpiderBoot u geçir.

hpTHijressA

303-CjMVSPE

Soketten paşalar gibi yaz çiz..

Hatta kullanıcıya bi MPF ver.. istediği programı yazsın .

http://www.flashtec.ch/images/MPF-Finale.jpg

Şiddet celal olacak bişey yok mehmet

Sitede sponsor var o var bu var gereksiz reklam yapıyosun. Telefon numaranı vermek nedemek??? Görüşürsün site sahibiyle olursun sponsor yazarsın çizersin dökersin.

2013 le uğraşmışsın dediğin yöntemle çalışmamış araba kaldıki ben aracımda immo off istemem. Herkesin arabasını kendi arabam gibi gördüğümden o düşünceyi atlattım yoksa üyelerden bi çok adama söliyen bendim. Belki benim fikri sana taşımışlardır.

Hepimiz birbirimizi iyi tanıyoruz burda ahkam kesicek iş öğretecek durumumuz yok. Sen sadece soketten olur dedin tel no verdin ben ona celallendim.

Hayırlı geceleriniz olsun

Mehmet Gazihan
12-05-2014, 00:10
Şiddet celal olacak bişey yok mehmet

Sitede sponsor var o var bu var gereksiz reklam yapıyosun. Telefon numaranı vermek nedemek??? Görüşürsün site sahibiyle olursun sponsor yazarsın çizersin dökersin.

2013 le uğraşmışsın dediğin yöntemle çalışmamış araba kaldıki ben aracımda immo off istemem. Herkesin arabasını kendi arabam gibi gördüğümden o düşünceyi atlattım yoksa üyelerden bi çok adama söliyen bendim. Belki benim fikri sana taşımışlardır.

Hepimiz birbirimizi iyi tanıyoruz burda ahkam kesicek iş öğretecek durumumuz yok. Sen sadece soketten olur dedin tel no verdin ben ona celallendim.

Hayırlı geceleriniz olsun

Mevzu uzun ara anlatayım demek. Nerde gördün benim telefon verdiğimi bugüne kadar sitede.. işim gücüm yok Tech de reklam yapıcam. Ordan bu reklama ihtiyacım varmış gibi mi görünüyorum ? Hiç işim olmz.

Şu konuda imzasında reklam olmayan benden başka biri varmı ?

He bu siteye sizden farklı bi remap markası sponsor olabilecek ise hemen yarın başvuruda bulunayım.. Hayırlısı..

Bu yöntemi uygulamışım çalışmamış ((: işin bu kısmı doğru değil. böyle bir olay vaki değil. sana kim söylemiş ise YALAN söylemiş ;)

Benim aklıma gelmişti diyosun yani. Doğrudur akıllı adamsın. Ama fikrin seninle alakası yok. Madem biliyorsun neden soruyorsun, benimi deniyorsun ?

Immo off sağlıklı bi durum değil tabiki. Hatta avrupada YASAK.. Ama 2013-2014 TSI lar için şuanlık TEK çözüm.

EVO daki AEM de immo varmı ?

Oz`
12-05-2014, 06:57
:) swaplicaksınız ölemi ? Abt denen firma salak mesela ölemi?:) ayrı beyin takıcaklar okadar aptallarki bütün Vag elinde iken swaplamak çok daha ucuz maliyetsiz iken 1 e 1000 koyuyorlar 100 e 1 koyuyorlarken 1 e 100 koymak varken salaklar swaplamıyorlar :)immo off lmı olcak ben yapim getirim immo offf u sikinti yok ama çalışmAZ :D

Spiderboott tan behsediyorsunuzda onunla ne alakası var onu çözmeedim konunun ilk swaplayın çalıştırın ondan sona :D

ERDEMM
12-05-2014, 08:00
Mevzu uzun ara anlatayım demek. Nerde gördün benim telefon verdiğimi bugüne kadar sitede.. işim gücüm yok Tech de reklam yapıcam. Ordan bu reklama ihtiyacım varmış gibi mi görünüyorum ? Hiç işim olmz.

Şu konuda imzasında reklam olmayan benden başka biri varmı ?

He bu siteye sizden farklı bi remap markası sponsor olabilecek ise hemen yarın başvuruda bulunayım.. Hayırlısı..

Bu yöntemi uygulamışım çalışmamış ((: işin bu kısmı doğru değil. böyle bir olay vaki değil. sana kim söylemiş ise YALAN söylemiş ;)

Benim aklıma gelmişti diyosun yani. Doğrudur akıllı adamsın. Ama fikrin seninle alakası yok. Madem biliyorsun neden soruyorsun, benimi deniyorsun ?

Immo off sağlıklı bi durum değil tabiki. Hatta avrupada YASAK.. Ama 2013-2014 TSI lar için şuanlık TEK çözüm.

EVO daki AEM de immo varmı ?

Sen eğer reklam konusunu kendi vicdan muhasebenden geçirerek yazdıysan hiç problem yok.

Bizden sana en ufak kırıcı işin ve senle alakalı laf cümle gelmemiştir başardıkların ortada. Ancak burda fikir vermek tel vermek anlattığın gibi iyilik timsali olmadığındır. Ben inanmıyorum o şekilde verdiğine.

Evo daki immo off konusu kullanım şekli ve amaçları tamamen farklı araçlar. Bunu kullanıcısıda çok çok iyi biliyo sen ve bende.

Site özgünün ancak dr.ecu farklı firma techturkey farklı firma yani 2 sinin keseleri ayrı nasıl özgün evo subaru honda yapıyo hesabını kendi görüyosa sitedende gelîrine ben karışamam onun taktiri. Hemen başvuralım demişsin ondan açıkladım sana

chare
12-05-2014, 08:25
:) swaplicaksınız ölemi ? Abt denen firma salak mesela ölemi?:) ayrı beyin takıcaklar okadar aptallarki bütün Vag elinde iken swaplamak çok daha ucuz maliyetsiz iken 1 e 1000 koyuyorlar 100 e 1 koyuyorlarken 1 e 100 koymak varken salaklar swaplamıyorlar :)immo off lmı olcak ben yapim getirim immo offf u sikinti yok ama çalışmAZ :D

Spiderboott tan behsediyorsunuzda onunla ne alakası var onu çözmeedim konunun ilk swaplayın çalıştırın ondan sona :D

polo gti ecusu denemedik ama biz immo off med17-edc17 tsi swap ecu çok çalıştırdık. olmaz diye bişey kesinlikle yok. kullanılan program çok önemli bence bu konuda..

qatrio
12-05-2014, 18:31
Immo off kullanmayı goze alan kullanici sonuc olarak suanda yazabilirmi aracina yazilim ?

clio_williams
13-05-2014, 21:33
sadece golf 7 edc17c64 de Org Vas ile FRF uzantılı dosyayı çekip OLS de açık kaynak koda patch edip map bulup yaptıgını idda eden biri oldu yurtdışında (ki görüştüğüm ünlü biridir bu işlerde) org dosya salla bakim dedim kıvırdı, çözüm yok kısaca ilgilenen biri olarak söyleyebilirim, yapılır ilerde sadece cihaz üreticilerinin ticari anlamda o flash password bilgisine ulaşamadığı yada bosch siemens gibi üreticilerin bilgilerinin henüz sızdırılamadığından bekleniyor... yoksa org cihazlar çatır çatır güncelleme çakıyor obd den, bu arada clio edc17c42 obd yapılıyor ama boot etmeyi tercih ederim