PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IP değiştirme

alp1903
11-05-2014, 22:50
Aynı wifi kullandıgım iki laptop var birisinin ip sini degiştirmek istiyorum bu mümkün müdür?

Birisi XP
Digeri win7

XP öncelikli olmak üzere degiştirebilir miyim?

Spawn
11-05-2014, 22:55
mümkündür , sürekli aynı Ip yi mi almasını istiyorsunuz yoksa değiştirilebilsin mi ?

alp1903
11-05-2014, 22:59
Valla, degiştirmek istiyorum şöyle izah ediyim aslında belki çok yardımcı olur. Bir oyun oynuyorum ayni ipden kullanıyorum galiba wifi oldugu için (pek anlamam) aynı oyuna girdigim için bazı olaylar kısıtlanıyo bu yüzden bir tanesinin ipsi degişik olursa sıkıntısız oynayabilirim.

Spawn
11-05-2014, 23:06
eğer elle IP girmediyseniz bilgisayarlara , modem 2 sine aynı IP yi vermez ( DHCP servisi vardır routerlarda , bağlanmak isteyen clientlara(pc, laptop , ipad , telefon vs ) sırasıyla IP verir) . dolayısıyla elle girmedğiniz sürece aynı IP alamaz clientlar .

LAN dan Win7 ve XP pc lerde aynı oyunu mu oynuyorsunuz ? Win7-XP uyumsuzluğu var çünki bazı oyunlarda . örneğin aynı anda Win7 ve XP pclerde aoe2 oynamanız için uPnP yi disable etmeniz gerekiyor .

tam ne problemi oluyor oyunda?

alp1903
11-05-2014, 23:14
Elle bir ip girisi yapmadım xp olan zaten yeni formatlandı geldi oyunu kurdum (ultima online) win7 olan ile oyunu acıyorum diger xp ile aynı anda açıyorum.

Aynı skill i oyunda kasmak istedigimde birisini engelliyo, oyunda sordum ve cevap verdiler aynı ip üzerinden yapılamaz diye.

Vts_Power
11-05-2014, 23:17
efecim iç ip değil bence sorun olan dış ip. online oyun oynadığın için 2 bilgisayarda aynı dış ip den çıktığı için sorun yaşıyorsun.iç ip de problem olsa zaten ikisinden biri internete çıkamaz ip çakışmasından dolayı.

Spawn
11-05-2014, 23:21
haklısın ahmet abi , online oyun olduğunu şimdi anladım.

ahmet abinin söylediği doğru . Dış IP ( Router internet e çıkarken türktelekomdan aldığı IP ) aynı olduğu için 2 pc de online a girmeye çalışrken problem yaşıyorsun .

çözümü yazılımsal olarak yanıltma olabilir mi bilmiyorum ama , en temel çözümü bir tane daha router+ internet hattı :)

Ranthor
11-05-2014, 23:29
Tekini proxy uzerinden cikarabilirsin.
Yavaş olma sansi var ama..

alp1903
11-05-2014, 23:31
Ahmet abi teşekkür ederim aydınlattıgın için. :) Efe ayrı bir internette hattı derken yani ekstra bi modem daha demek istedin anladıgım kadarı ile ama o mümkün degil kendi acımdan. :)

Ranthor abi nasıl olucak o işlem peki?

Vts_Power
12-05-2014, 00:13
zenmate ile olabilir. pc nin birine bunu kurarsın farklı bir dış ip gibi çıkar. bence sorununu çözer

alp1903
12-05-2014, 00:19
Zenmate program sanırsam Ahmet abi yarın ilk işim programı yükleyip denemek olucak.

edemirbas
12-05-2014, 00:25
zenmate ile olabilir. pc nin birine bunu kurarsın farklı bir dış ip gibi çıkar. bence sorununu çözer

Zenmate bir Chrome uzantısı, eğer arkadaşın oynadığı oyun tarayıcıdan oynanan bir oyun değilse bunu yüklemek anlamsız ve gereksiz olur :)

Hotspot Shield gibi ücretsiz VPN'ler işini görür, ama biraz lag yaşayabilirsin.

mkerim
12-05-2014, 05:39
mac adresini değiştirmek istiyor galiba.

alp1903
12-05-2014, 09:51
Zenmate bir Chrome uzantısı, eğer arkadaşın oynadığı oyun tarayıcıdan oynanan bir oyun değilse bunu yüklemek anlamsız ve gereksiz olur :)

Hotspot Shield gibi ücretsiz VPN'ler işini görür, ama biraz lag yaşayabilirsin.

Evet, tarayıcıdan oynanan bir oyun degil. Hotspot yükledigimde sıkıntı çözülücekse onu kurabilirim. Peki şöyle birşey oluyor mu?

Oyunda bu tür şeyleri engellemek için yurtdışına kapamışlardi diye hatırlıyorum. (bu ve benzeri programlar yurtdışı ip si ile bağlanmamı sağlıyomuş. Bunu TR ipsi olarak kullanabilir miyim?

edemirbas
12-05-2014, 23:06
Evet, tarayıcıdan oynanan bir oyun degil. Hotspot yükledigimde sıkıntı çözülücekse onu kurabilirim. Peki şöyle birşey oluyor mu?

Oyunda bu tür şeyleri engellemek için yurtdışına kapamışlardi diye hatırlıyorum. (bu ve benzeri programlar yurtdışı ip si ile bağlanmamı sağlıyomuş. Bunu TR ipsi olarak kullanabilir miyim?

Hotspot işe yarar sanırım, hangi oyun bu? IP'leri yurtdışına kapattıysa olmayabilir çünkü Almanya, İngiltere, ABD üzerinden falan bağlanıyor hotspot, türkiye'de sunucuları yok diye biliyorum.